Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 592
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 6 726
Вие сте добре аз си падам много по тестеното и то от както съм бременна така, че хляб се яде при мен е не доста, но се яде. Сладолед си позволявам рядко, месото едвам го понасям изяждам 1-2 хапки и започва да ми се гади (а преди много обичах) може и и затова си имам проблеми с хемоглобина. Колкото до шоколад ям си доста често и него и няма да се откажа, защото освен, че аз съм щастлива и бебка заподскачва като хапна Yum

# 616
  • Мнения: 813
 Като ви чета и се чудя, моите кг от къде идват Confused избягвам тестото, сладко много рядко ми се прияжда, набавям си го главно с плодове, сутрин овесени ядки, през деня главно готвено ... и пак по килограм на седмица напоследък.

# 617
  • Мнения: 1 333
Здравейте, бъдещи октомврийски мами Simple Smile
От известно време ви следя и малко със закъснение, се присъединявам и аз към вас - чакаме нашето първо бебче на 9ти октомври Heartpulse Желая на всички леко раждане и здрави и щастливи бебчета Blush

Предстои ми пазаруване на дрешки и както предполагам повечето "мами за първи път" не съм достатъчно информирана по въпроса. Може ли да помоля мамите с опит или тези, които вече са започнали с пазара на дрешки да дадат съвети относно това какви видове дрешки ще трябват в първите 3 месеца - и за вкъщи, и за разходка? Как би трябвало да се облече есенно бебе за разходка навън? Rolling Eyes

# 618
  • София
  • Мнения: 6 726
Butterfly Добре дошла Hands Wave Аз също ще следя да видя какво ще кажат по-опитните майки Simple Smile . Ние сме взели само шапчица с малки ръкавички, якенце, няколко лигавника, ританки, космонавти ще ни подарят и бодита с дълго ръкавче. Както и си имаме вече 2 пухени оделца + едно по лекичко като тензух, което вероятно ще ми трябва чак за лятото.

# 619
  • Мнения: 317
И аз си хапвам сладко и сладолед, но по много. Общо взето голяма ламя съм станала. Тъпчат се и после ми е тежко. Иначе само 7кг.засега отгоре. Днес правих кръвна картина. Хемоглобинът ми е 101,не е ли нисък? Кръвна захар 5,2 пък ми се струва висока.
Добре дошла на новата мама. Аз моето бебе мисля да го обличам една идея по-леко от мен, защото съм зиморничава, а октомври по принцип е топло. Приготвила съм бодита с къс ръкав за начало и комплектчета за връхни. Пелена тънка, ако се наложи имам от каката две плюшени порт бебета, но мисля, че ще е топло още. Ескимос задължително ще купя, чиста работа. И бърза за излизане. Шишета задължително стъкло, всички марки са хубави. Все тая, но дано да кърмим.

# 620
  • Мнения: 313
Сладко ям много рядко , сладолед на 2-3 седмици ако се присетя да хапна и последно бях +7 ще видим нататък. Обаче хляба и тестените...не мога да се нахранят без тях. Снощи хапнах само салата и докато легна вече бях гладна.

# 621
  • Мнения: 2 173
Аз пък хванах днес и боядисаха една стеничка, която кучето беше направило на дроб с мръсни лапи. Купих си латекс за 3лв. и мац, мац...много съм доволна. Взех и уплътнение за вратата на хола, залепих, чудно стана, сега се затваря тихо. Мисля да търся уплътнители за паркет и докато ги няма детето и мъжото ще свърша нещо полезно. Много обичам да правя ремонти.

Сладолед ям всеки ден, много обичам. Месо също. Редувам и риба ям веднъж седмично, може и два пъти. Но, на закуска е погром - 2 големи филии със салам и кашкавал на фурна и кафе, задължително. Прасе.

# 622
  • Мнения: 240
Следоледи ям по два на ден, ям и шоколад. Ама иначе за друго нямам особен апетит-домати със сирене ми е екстра.
В началото много ми се ядяха бургери-вече не. В тия жеги май само таратор става. Аз съм +10кг. Обаче от тази седмица нямам никаква енергия, преди това по 5км всеки ден разходки, вече не мога да мръдна от дивана. 😑

# 623
  • Мнения: 5 112
Янна, ние с мъжа ми почти всяка сутрин след като оставим дребното на ясла минаваме през една пекарна да закусим, та ако има прасета тук и аз съм в кочинката Grinning Успокоявам се първо че през деня почти не се случва да ям други такива вредности и второ че живи и здрави скоро с мъжа ми пак няма да имаме шанса да седнем и да закусим като млади гаджета Grinning

# 624
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Аз пък хванах днес и боядисаха една стеничка, която кучето беше направило на дроб с мръсни лапи. Купих си латекс за 3лв. и мац, мац...много съм доволна. .

Аз още споря с ММ мога ли да боядисам две гардеробчета .. не можело според него. Пък аз с такава на водна основа, на отворен прозорец, ако трябва и маска ще туря.

# 625
  • София
  • Мнения: 1 677
Дрешките на Лидл са от 62ри размер, а и са по-уголемени, но иначе качеството им винаги е било идеално за цената.
Аз няма да взимам за сега, защото не ме грабват разцветките. Когато Ники беше бебе винаги се кефех на момичешките, но вече няма такива комбинации.
Залагам на бодита с ританки, гащеризончета и рокли с чорапогащници за фръц-фръц.
Понеже ми нададоха дрешки имам и с къс и дълъг ръкав доста бодита.
Най-стандартно е да се облече с боди с къс ръкав + цяло гащеризонче. Или боди с къс ръкав, отгоре боди с дълъг ръкав и ританки/клинче с чорапки.
За навън, според температурата одеалце, жилетка или космонавт, ако е студено.
Винаги съм се старала да не претоплям и да обличам бебето като мен + 1 кат дрехи (късо боди) в първите месеци.

С килограмите се движа като с предната бременност, даже тогава съм била с килце-две напред. Очаквам до края да стигна до 75к (което ще е +14кг), сега съм 70.
Ям нормално, не се лишавам от въглехидрати, но гледам да се възползвам от хубавите зеленчуци и хапвам много салати.
Бяхме се научили да се зареждаме със кутии със сладоледи във фунийка от Лидл, обаче преустанових практиката, че ще стане страшно, ако всеки ден нагъвам сладолед Grinning

В къщи боядисвахме разни неща в детската стая с тази боя, съвсем безвредна е и сме доволни.
https://www.masterhaus.bg/bg/product/1059-vodorazredim-grund-boj … r-bjala-mat-0-75l

# 626
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз пък хванах днес и боядисаха една стеничка, която кучето беше направило на дроб с мръсни лапи. Купих си латекс за 3лв. и мац, мац...много съм доволна. .

Аз още споря с ММ мога ли да боядисам две гардеробчета .. не можело според него. Пък аз с такава на водна основа, на отворен прозорец, ако трябва и маска ще туря.

Ако ти предлага помощ не отказвай. Ние току що приключихме ремонт е то не се трае тая миризма хем са на водна основа както ти каза, особенно и в тия жеги де. Много трудно се измирисва мислех, че зора ще е само за седмица.... да ама не Unamused


sweetvit ей със същата марка боя боядисвахме...сега смърди та не се трая, дано при вас е по-добре.

# 627
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Аз пък хванах днес и боядисаха една стеничка, която кучето беше направило на дроб с мръсни лапи. Купих си латекс за 3лв. и мац, мац...много съм доволна. .

Аз още споря с ММ мога ли да боядисам две гардеробчета .. не можело според него. Пък аз с такава на водна основа, на отворен прозорец, ако трябва и маска ще туря.

Ако ти предлага помощ не отказвай. Ние току що приключихме ремонт е то не се трае тая миризма хем са на водна основа както ти каза, особенно и в тия жеги де. Много трудно се измирисва мислех, че зора ще е само за седмица.... да ама не Unamused


sweetvit ей със същата марка боя боядисвахме...сега смърди та не се трая, дано при вас е по-добре.



Ама аз искаааам  Laughing Laughing Пък и денят е само 24 часа, не може всичко той и да стане за оптимално време.
Аз много обичам такива упражнения по труд и техника. Последно един шкаф на терасата модифицирах, ама с фолио, та си спестих дебатите по темата...
Тази специално боя не съм ползвала, ама като цяло повечето на водна основа или за детски играчки са си ок. Пак мирише де, ама не е като с алкид.

# 628
  • Мнения: 5 112
sweetvit, лелее, аз не посмях да взема чорапогащници и рокли, изприщвам се само при мисълта да нахлузвам чорапогащи на новородено Grinning Браво че си толкова смела Simple Smile
На Лидл за момчета и аз много ги харесвах нещата, сега се радвам че последните летни чувалчета и пижамки които съм му купувала от там са в сиво, бяло и жълто и съвсем спокойно стават и за момиче Grinning
Пък едно време като пазарувах за дребния какво бонбонено кифленско розово все продаваха за момичета (хич не го обичам такъв цвят), сега съм доволна, сменили са и нюансите на розовото и други цветове има, голям кеф Simple Smile

# 629
  • Мнения: 313
На някоя мама да й се е случвало да надвиши дните за болничен ? Трябва да ходя на телк, защото дните не ми стигат до 4 септември. Тогава излизам 45 дни преди термин.

Общи условия

Активация на акаунт