Какво им става на тез мъже???

  • 4 823
  • 57
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 289
Аз отдавна се питам: Какво им става на тез жени?
Все мъжете виновни. Като чета из форума рядко срещам някоя да казва че мъжа й е мързелив и неработи, напротив повечето се скъсват от работа и когато се приберат уморени какво срещат: "Ама ти хич не ми помагаш! Защо не ми обръщаш достатъчно внимание?" и разни такива. Е, бъдете малко по-толерантни, след 12 часов работен ден всеки е уморен. За отплата (не всички)Вие пък отивате да се изчукате с някой друг та хем да си набавите необходимата (фалшива) нежност и внимание, хем да му е за урок та друг път да внимава колко е уморен.
А това че мъжете са такива защото така са възпитани не е вярно. Зависи на каква жена ще попадне. Мъжете са много зависими от жените си. Ако една жена незнае как да се държи с мъжа си, това е неин проблем от който произтичат всички последствия.
 
            Това което си писал ,  меко казано , звучи цинично или поне в последната си част.Ако си проследил някои теми ще разбереш,че АНОНИМНА имаше проблеми със "съпружеското си тяло" и точно за това повдигаше подобни теми.Хайде,стига с това " Какво им става на тез жени" защото ние жените също работим по 12 часа и сме не по-малко уморени,а освен това цялата работа в къщи е на нас /чистене,готвене,деца и т.н./ и въпреки всичко намираме време и да сме жени ,майки ,съпруги.Какво лошо има в това,че някой споделя,че съпруга не помага.Не искам да ровя и да цитирам теми ,но ако потърсиш ще видиш,че има доста "съпрузи" ,  които са оставили всичко на жените си включително и финансовото осигуряване.Не оставам с впечатление , че всички мъже домакинстват.Да не говоря колко грозно звучат разговорите за пари,кой какво носи ,колко харчи и подобни.Не твърдя,че всички  мъже са такива,както забелязвате тези,които са наистина мъже ,бащи и съпрузи са си оценени от половинките.
                   А пък как звучи само: "А това ,че мъжете са такива защото така са възпитани не е вярно. Зависи на каква жена ще попадне. Мъжете са много зависими от жените си. Ако една жена незнае как да се държи с мъжа си, това е неин проблем от който произтичат всички последствия." Ей,голям възпитател се извъди. Mr. GreenТе , мъжете , според теб сиво вещество в главите си нямат ли ,ако е така с право са си заслужили мърморенето на жените си.Пък и ми се ще да те чуя каква песен ще запееш , ако имаш син и той е "много зависим от жена си". Mr. Green Mr. Green Mr. Green



 newsm10   това сигурно е мъж на 100% зависим от жена си-е,поне за мен това не е мъж."Мъж на жена си".

# 46
  • Мнения: 100
 newsm10   това сигурно е мъж на 100% зависим от жена си-е,поне за мен това не е мъж."Мъж на жена си".
[/quote]

Що ли няма какво да ти кажа!!!
Разбирам те напълно, дори да се опитам нищо няма да разбереш.


На Didia ще отговоря че е много възмутителна. Възмущава се от какво ли не. Дава определения кое как звучи, дали цинично, дали клюкарско.
Мисля че има някакъв проблем, нещо на нервна основа.

Надявам се двете госпожи да ми се извинят за персоналните обиди към мен. Аз персонално не съм обидил никоя от тях.

# 47
  • Мнения: 1 001
Клисуров,не зная дали ще прочетеш отговора ми ...

Чета, защото темата ми е интересна, а ще отговоря, защото май става дума за възпитанието и себеосъзнаването на хората.
Не мисля, че съм поставял финансиите на първо място, но те наистина имат значение за "хармонията в брака". Без тях обстановката се изнервя, "нещата не вървят" и започват теми "Какво им става на тези мъже".
Става въпрос за "узряване" в истинския смисъл на думата.

И за физическо (не че жената не може да ражда и на 14),

и за емоционалното (да го искаш това семейство, това дете, а не после да "бягаш" от реалността и пак да пишеш срещу мъжете),

и духовно (да си научил от и за живота достатъчно, за да можеш да приемеш недостатъците на човека, когото обичаш, да натрупаш познания, чрез които да възпитаваш детето си).

А иначе има много млади родители, които обаче не пишат тук (а и никъде другаде) защото не могат, защото не знаят и защото просто не са "узряли". През отпуската обикаляхме из БГ и се ужасих - толкова много бездуховност, толкова много деца с празен поглед, чиито интереси са само да играят в прахта и къпят във вадите или да стоят пред поредната компютърна игра и да трепят другите. И техните родители са млади, мнооооого млади, чак прекалено млади.

# 48
  • Мнения: 1 462
Става им патката.

# 49
  • Мнения: 1 001

Мдаааа, ама не винаги когато трябва hahaha

# 50
  • Мнения: 7 391

А иначе има много млади родители, които обаче не пишат тук (а и никъде другаде) защото не могат, защото не знаят и защото просто не са "узряли". През отпуската обикаляхме из БГ и се ужасих - толкова много бездуховност, толкова много деца с празен поглед, чиито интереси са само да играят в прахта и къпят във вадите или да стоят пред поредната компютърна игра и да трепят другите. И техните родители са млади, мнооооого млади, чак прекалено млади.
          Боже мой,защо си обикалял?Това явление го има и на "пъпа" на София.Само,че "узряването" не зависи от ВЪЗРАСТТА.Има "недозрели" и на 50 години.Аз работя с деца и мога да споделя от опит,че има не само "мнооооого млади" ,а и по-стари,чийто деца изобщо не зацепват и те са мислели,че като осигурят пари,къщи и коли са решили въпроса,ноооо не се получава просто защото те са си такива "прекалено смятащи".Моля те,ако имаш някой ,който е напълно доволен от това ,което има /като финанси,материални  блага и духовни ценности/ изпрати една снимчица да го видя,че аз такъв не познавам.Все нещо не достига,като има мерцедес -  иска яхта,когато има нея - иска хеликоптер и т.н. и все време за бебе не остава. Mr. Green Mr. Green  bouquet

# 51
  • Мнения: 7 391



На Didia ще отговоря че е много възмутителна. Възмущава се от какво ли не. Дава определения кое как звучи, дали цинично, дали клюкарско.
Мисля че има някакъв проблем, нещо на нервна основа.

Надявам се двете госпожи да ми се извинят за персоналните обиди към мен. Аз персонално не съм обидил никоя от тях.
     Поздрави на Алл от мен с пожелание когато стане на моята възраст да има моите нерви.Освен това и "половинката" до него да е като моята.Ако съм те засегнала приеми  извиненията ми,но  това как ти звучи:"Вие пък отивате да се изчукате с някой друг та...." Еееееееееее   у нас и приятелите ми нямат подобен език и винаги съм била възмутителна" когато чуя тоя жаргон.Нервите ми кипват когато някой се опита да говори по този начин ,а да пишеш когато не познаваш хората насреща НЕ ПРИЕМАМ ТОЗИ НАЧИН НА ИЗРАЗЯВАНЕ.Това разбира се е лично подчертавам лично мое мнение и разбиране и не задължавам никого с него.  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 289
Аз не мисля,че има за какво да се извинявам.Водих диалог с Didia и изказах лично мнение.Не виждам някъде да съм споменала имена,така че който се чувства засегнат.....Доколкото знам има свобода на словото,а и не искам да обиждам никой лично.

# 53
  • Мнения: 1 001
...Моля те,ако имаш някой ,който е напълно доволен от това ,което има /като финанси,материални  блага и духовни ценности/ изпрати една снимчица да го видя,че аз такъв не познавам...

 offtopic Приятно ми е да се запознаем, а и снимка съм сложил.
Аз съм доволен от живота:
1. Имам прекрасно семейство;
2. Жилище, в което има място за всички ни;
3. "Вила на село", където да избягаме през почивните дни;
4. Автомобил, с който изминахме 2'100 км из БГ през отпуската.

А ставаше дума за друго - на 40 знам повече, отколкото на 30. На 30 знаех повече, отколкото на 20. Но едва на 33 се почувствах готов да съм ОТГОВОРЕН за семейство, помъдрял да възпитавам деца. Решаващият фактор не беше материалното ни състояние, а "узряването" ни за семейство. Познаваме се от XII 1987, но едва след 10 години решихме да имаме дете. И може би затова съпругата ми не би задала въпроса "Какво им става на тези мъже?" визирайки мен

# 54
  • Мнения: 7 391

А ставаше дума за друго - на 40 знам повече, отколкото на 30. На 30 знаех повече, отколкото на 20. Но едва на 33 се почувствах готов да съм ОТГОВОРЕН за семейство, помъдрял да възпитавам деца.
  Клисуров,радвам се да видя един преуспял човек.Желая ти това което ти смяташ за ценност в живота.Само се питам:Ама защо не си направил и по един апартамент на децата?Аз на моя като му казах :Или апартаменти за двете или си търся друг - с пари,вила и т.н.Като си такъв "недозрял" не ме заслужаваш.Ако не искаш да ти задавам въпроса:"Какво им става на тези мъже?"  - апартаменти или при мама.
                Ама ха де, няма да се разправям аз с разни мъже дето не са ми осигурили всичко,а ме карат да планирам заедно с тях,да се "радвам на малките семейни постижения" и освен  това са ме "принудили" да родя на 20 и няколко още не готова за деца .Пък сега и "млада баба" да стана.Че те моите от майка си и баща си взимат пример.
                Мисля,мисля и май е по-добре така заедно и с деца ,и с проблеми , и с по-малко средства ,но и с радост от внуци,че ако ги бях родила моите на 40 дали щях да дочакам техните .Тя крушата не пада по далеч от дървото като нищо и те щяха да чакат да "узреят".
                Ние предпочитаме "НЕДОЗРЕЛИ", но щастливи с пълна къща детски смях.
                  newsm44 newsm68 newsm44  babyuu passifier smile3504

# 55
  • Мнения: 1 001
Клисуров,радвам се да видя един преуспял човек.

Не съм преуспял, просто съм доволен на това, което имаме. И не разбирам защо все около финансиите се въртим.
За мен най-ценното в живота е семейството ми и само и единствено с него се гордея!

Надявам се да не ме намразят, за това че спамя темата, но преди 20 години не се вълнувах от Перперикон, Татул, Кабиле ... Нямаше да заведа децата си да видят Сините камъни, Жеравна ... Или да стана рано ... за да покажа изгрева на дъщеря си ... Ето за такова "узряване" говоря. А иначе, на 41 може и да съм по-беден (финансово) от на 25. Но поумнях (колкото толкова) и проявявам разбиране към това, което не разбирам.

# 56
  • Мнения: 100
Didia, благодаря за извинението!!!  bouquet

# 57
  • Мнения: 7 391

Надявам се да не ме намразят, за това че спамя темата, но преди 20 години не се вълнувах от Перперикон, Татул, Кабиле ... Нямаше да заведа децата си да видят Сините камъни, Жеравна ... Или да стана рано ... за да покажа изгрева на дъщеря си ... Ето за такова "узряване" говоря. А иначе, на 41 може и да съм по-беден (финансово) от на 25. Но поумнях (колкото толкова) и проявявам разбиране към това, което не разбирам.
       Ей,ние изписахме роман докато стигнеш до това ,което аз се мъчех да ти кажа по един или друг начин,сполучливо или не.
                    За разлика от теб  мен мама и тате са ме водили къде ли не и за мен това "узряване" е било нещо естествено.Аз съм водила децата си навсякъде и за тях това също не е било проблем.Девиза "Опознай Родината за да я обикнеш" малко перефразиран в нашето семейство звучи така :"Опознай света за да го обикнеш".С една дума моите деца никога не са били бедни в това отношение.А и за мен да ги родя това не е било пречка.Даже  Mr. Green Mr. Green Mr. Green изгревите и залезите са "помогнали" да се родят в период ,когато сме романтични,защото остарявайки ставаме практични. Twisted Evil
                   Всъщност аз мисля,че хората остаряват когато загубят способността си да виждат красотата. Peace  bouquet
                   

Общи условия

Активация на акаунт