Юлчета 2018 - тема 1

  • 51 768
  • 747
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 275
Скъп ли е този за прахосмукачката? Как точно се използва..няма ли опасност някаква?

# 361
  • Мнения: 683
Скъп ли е този за прахосмукачката? Как точно се използва..няма ли опасност някаква?

Взех BabyVac, около 20 лв. Има накрайник, който се вкарва в маркуча на прахосмукачката - универсален е. В началото си мислих, че ще засмуче цялото бебе, но всъщност няма опасност. Става бързо и бебето не се нервира. Изсмуква бая сополи и направо ме е яд, че не взех по-рано.

# 362
  • Мнения: 2 485
Нашият е Носко. Май е малко по-евтин от бейби ВАК.

# 363
  • Мнения: 275
Оо ще пробвам благодаря..сега и мен ме хвана яд че не питах по рано 😀

# 364
  • Мнения: 354
Аз също съм доволна от този за прахосмукачката. Само с него каката успявахме да отпушим носа.
  За кърменето искам да ви кажа ,че по съвет на педиатъра започнахме да се храним поне на два часа и половина ,не по - малко. От тогава сякаш кърмата ми се регулира, а и бебето е по - спокойно .
 Ние ходихме на ортопед. Пак според педиатъра, а и ортопеда я похвали , че ни праща толкова рано на консултация с него. Та.. според тях е добре бебето да се прегледа на месец и половина от раждането, за да се предприеме евентуално лечение ,ако се наложи за нещо.Едно време първия преглед при ортопед бил на 6 месец, а сега в 4 -тия. Всичко е наред иначе.

# 365
  • Мнения: 3 269
So_GooD благодаря за инфото. И нашата кака много боледува, затова се притеснявам. Но няма как, ще се оправяме някак Wink

# 366
  • Мнения: 431
Аз също съм доволна от този за прахосмукачката. Само с него каката успявахме да отпушим носа.
  За кърменето искам да ви кажа ,че по съвет на педиатъра започнахме да се храним поне на два часа и половина ,не по - малко. От тогава сякаш кърмата ми се регулира, а и бебето е по - спокойно .
 Ние ходихме на ортопед. Пак според педиатъра, а и ортопеда я похвали , че ни праща толкова рано на консултация с него. Та.. според тях е добре бебето да се прегледа на месец и половина от раждането, за да се предприеме евентуално лечение ,ако се наложи за нещо.Едно време първия преглед при ортопед бил на 6 месец, а сега в 4 -тия. Всичко е наред иначе.
A между тези 2-2:30 часа спокойно ли е бебето?

# 367
  • Мнения: 354
Мрънка в повечето случаи за сън . Ако заспи , понякога се храним и на повече от 2 часа и 30 мин.

# 368
  • Мнения: 278
ada ,сподели каква марка са ти сушилнята и прахосмукачка робот.Само те ми останаха да си наваксам.Оборудвала съм се и със мултикукър.Нямам време за нищо с бебето.

# 369
  • Мнения: 229
Вашите бебчета имат ли бебешка кал/крусти/млечница? Правите ли нещо за да ги махнете? Четох насам-натам но много различни твърдения, алергична реакция според едни, мазане с олио/зехтин, според други... И че нищо не се прави също казват... Личен опит?
Чак след 10 дни сме на педиатър.

 За сополените помпи сме с проста ръчна, но май тази с уста дето смукваш ще пробвам.

# 370
  • Мнения: 450
Бебето имаше крусти по челото, веждите, около нослето и по главата. Според моите наблюдения не му причиняваха дискомфорт. Един единствен път го намазах обилно с бебешко олио, като вече бяха започнали да изсъхват и да падат, да улесня лющенето. След всяка баня ставаха все по-малко и личицето му се изчисти напълно. Има още доста под косата, но мисля че и тя е фактор и по-трудно падат там, защото се държат за нея, но също намаляват след всяко къпане. С времето се надявам и там да изчезнат напълно. На съседското детенце, което е 6м, чак сега започнаха да му излизат, но то милото е плешивичко.

# 371
  • Мнения: 135
На мен педиатъра ми каза да го мажа с преварен зехтин 2 часа преди баня, после шапка отгоре, къпя и разресвам. Вече седмица го правя и малко по малко се изчистват. Не бих го оставила така, четох че ако не се изчистят стават гнездо на бактерии или нещо такова. Освен това взех и крема за крусти на мустела, но ми мирише много неприятно и засега мажа със зехтина.

# 372
  • Мнения: 547
При нас няма,изчезнаха няколко дни след раждането.Но аз си го мажа след всяка баня със зехтин и съм много доволна.Попива изключително бързо. Simple Smile

# 373
  • Мнения: 2 485
Dreaming, мажеш му и главата ли със зехтин? Те крустите са там.
На баткото ги махнах с Мустела. Като той имаше и  по челото и  там паднаха след едно намазване. Сега пак купихме и започнахме да ползваме. Но под косата не става толкова лесно.

# 374
  • Мнения: 683
Момичета, ще разбера ли ако има крусти? Младежът е с много дълга, чуплива коса - бритонът му е до веждите и от време на време намирам по нещо бяло, като пърхут, но кожата, до колкото ровя, изглежда спокойна. Чуде се да го плескам ли с нещо?

Общи условия

Активация на акаунт