Влизаме в последния триместър - за СЕПТЕМВРИ викайте оркестър

  • 25 098
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Ириини страхотна темичка Поздравления за хемоглобина Peace Моите резултати би следвало да са готови утре Но днес ми казаха че трябва да спра лекарствата да се изчистя 10 дни и тогава да се изследвам Иначе сега изледвали действието на лекарствата Но каква е логиката да ги спирам и той пак да падне нещо не мога да разбера А в листовката на малтофер пише че се пие по 2 или 3 на ден до нажавяне на липсата от желязо и после се поддържа с дно на ден до края на брменността
Вече съвсем ме объркаха тия лекари
Видях бебо за малко добре е Ритка много и това ме радва Не знам как расте на кг аз днес бях 49 с дрехи и кръвно 60:90 Накара ми се лекарката и ми каза да пия айрян със сол
Аз за сега нямам контракции но имам неприятни болки от влагалището нагоре във вътрешността на корема Притеснявам се да не е шийката на матката Но лекарката днес като ме гледа нищо не каза
И аз пия малтофер след ядене Веднъж го изпих на гладно и щях да умра Толкова ми беше лошо цял ден  Sick
Благодаря ви за разбирането за изпита Пак трябва да уча така че ви оставям
Поздрави и лека вечер

# 16
  • Мнения: 78
Здравейте момичета!
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА:)
честито на всички които са качили хемоглубина и успех на всички които се надяват на това.
Аз днес си видях резултатите хемоглубина ми е 126,и нямам албумин,аз пия Сорбифер половин час преди храна,до сега пиех по 2 табледки дневно(200мг.желязо)днес ми го намалиха на 1 на ден ,но аз от скоро пия и Зелена енергия  тя добре действа на хемоглубина.Дано да продължават да са  ми добри резултатите че при близнаци почти било задължително да имаш анемия  Sad
ПОЖЕЛАВАМ ОТЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА ВСИЧКИ
  bouquet

# 17
  • Мнения: 731
Здравейте, момичета!

Ирини, поздравления за чудесната нова темичка и оригиналното заглавие! Също и за повишения хемоглобин! Все по-нагоре да върви!

На всички пожелавам само отлични резултати от изследванията!

Добре дошли на новите майчета! Пожелахме си да станем поне 100!!!  welcome

Аз не бих могла да се похваля с нещо или да се оплача. Дните бавно отминават и ето, че септември се задава. Току-що се записах за Училището за бъдещи родители в Първа АГ за 23 юни. Има еднократна двучасова лекция с разглеждане на условията в болницата от 11 до 13 часа. Още не съм решила къде ще раждам и ще се възползвам от възможността да разгледам. Записаха ме и за безплатен ултразвук за 3 юли. Аз мислех, че се чака доста повече. Възнамерявам да отскоча и до близкия магазин "Штъркел" да видя лично количките и другите джаджи. Бяхме говорили със Зия и с Е.Т. евентуално да ходим заедно. Момичета, заповядайте, ако ви е удобно.

Сега ще ходим с Бебко на разходка. Харесва му като щъкам насам-натам  Grinning!

Приятен ден и много усмивки за майки и бебоци!  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 137
Либра, браво на теб! Ти си отличничка! smile3501 newsm51 Дано да е така и до края на бременността! newsm10 newsm17
Само не знам защо ще те мъчат да те вкарват в болница толкова рано newsm12, но докторите си знаят най-добре!
Хубав и успешен ден на всички мами с най-сладките септемврийски коремчета! Heart Eyes  bouquet

# 19
  • Мнения: 252
Здравейте момичета  Grinning
Денис, Ася, благодаря за бързите  отговори. Изясниха ми се  рисковете сега  и ще  внимавам  Wink
Между другото, днес на  обяд съм на  урок (ходя на  лекции за бъдещи родители) и ще попитам и там за ваните  и топенето на  краката , навярно ще  ми кажат същото, но може  и нещо повече  да  науча, което  ще  ни е  полезно Wink
Ави, навита съм да  ходиме  заедно до Щъркел, но ще съм свободна чак за събота  и неделя, ако не те  затруднява да поизчакаш Wink Имаме си телефоните така, че ще се  уговорим  Grinning
На всички много слънчев , приятен  ден !!!
 lovekiss

# 20
  • Мнения: 4 451
Хайде и аз да се разпиша  Laughing Виждам темата едва сега. Термина ми е за 10 септември. Имам дъщеричка на 4 годинки и сега пак чакаме момиченце (така казва чичо доктор). Живо и здраво да ни е само, пък може третия път да е друго  Laughing За сега всичко е наред, дано продължи така до края. Ако знаете само колко много искам да родя по нормален път... Сигурно тръпката е невероятна. Казвам го, понеже преди 4 години раждах със секцио. Още е рано, но вие как ще раждате?  bouquet

# 21
  • Мнения: 407
Момичета моля ви тези които има представа от тези работи да ми дадът някакъв съвет.
Днес бях на лекар и ми изписа Gynipral и Propronolol (ако правилно съм ги разчела).Тя самата ми каза,че едното лекарство е много силно и предизвиквало сърцебиене,дори пишело,че не е препоръчително за бременни,но тя знаела,че не е вредно за бебето.А другото лекарство е за да омекоти удъра,явно е нещо за сърце.Минах през няколко апреки и ме гледаха като гръмнати.В последната където ходих момчето беше доста любезно и ми го поръча да ми го донесът по-късно,и аз го попитах защо никъде го няма.Той ми каза,че рядко се изписва.
Какво ще ме посъветвате вие.Много съм объркана.
Сега се сетих,че Леси ми беше препоръчала някакво друго лекарство,а то се оказа същото което са ми изписали.

# 22
  • Мнения: 827
Здравейте и от нас Simple Smile
Ирини, новата ни темичка е чудесна - както винаги!   bouquet
Ави, за 23 юни едва ли ще мога да се класирам, тъй като ще съм на работа, по-скоро през укенда, но да дойде 23-ти и ще видим  Hug
Хубав и усмихнат ден на всички!   bouquet

# 23
  • Мнения: 388
Момичета моля ви тези които има представа от тези работи да ми дадът някакъв съвет.
Днес бях на лекар и ми изписа Gynipral и Propronolol (ако правилно съм ги разчела).Тя самата ми каза,че едното лекарство е много силно и предизвиквало сърцебиене,дори пишело,че не е препоръчително за бременни,но тя знаела,че не е вредно за бебето.А другото лекарство е за да омекоти удъра,явно е нещо за сърце.Минах през няколко апреки и ме гледаха като гръмнати.В последната където ходих момчето беше доста любезно и ми го поръча да ми го донесът по-късно,и аз го попитах защо никъде го няма.Той ми каза,че рядко се изписва.
Какво ще ме посъветвате вие.Много съм объркана.
Сега се сетих,че Леси ми беше препоръчала някакво друго лекарство,а то се оказа същото което са ми изписали.
nikol5 не се притеснявай за лекарството,доста момичета го пият,ако имат проблеми и ако Магнезия не помогне.Има доста неща писани по въпроса за Гинипрала във форума.Страничните му ефекти са сърцебиене,треперене,високо кръвно и др.и затова  се изписва с Пропранолол,за да се избегнат тези проблеми.И двете лекарства не вредят на плода така,че споко Peace,няма причина да се притесняваш,важното е,че са взети мерки.
p.s.преди година-две имаше проблем с вноса му,но напоследък го има в складовете,съответно и в аптеките.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 23:40 от walentin

# 24
  • Мнения: 318
nikol5 искам и аз да ти кажа нещо по въпроса за Гинипрала...Сестрата на мъжа ми го пи почти през цялата бременност, доколко знам е за задържане, а тя беше цяла бременност на легло, но понеже тя е в Кърджали не можеха да го намерят в нито една аптека. 7,8 месеца и го пращахме ние тук от Варна и то го намирах чрез много връзки и познати, това преди около година, не зная дали и сега положението не е такова. Не се притеснявай, щом доктор ти го изписал не ввярвам да има проблем, може би просто няма количества по аптеките.  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 280
В новото местенце ето ме и мен!
Дано и Тук/за което Ирини е "виновна"и благодаря/ се забавляваме и радваме на прекрасната си брменност!!!
Зиях, със сигурност не рискувай с ГОРЕЩИ ВАНИ - От личен опит знам, въпреки че има и случаи на нежелана бременност когато не се случва. Не рискувай излишно.
За втвърдяването на мен в късния следобед ако съм хапвала повечко корема ми е твърд и тежък, но не знам контракция ли е?
Ako поработя повечко /както днес следобед-садих цветя/ кръста ме наболява.
От тази седмица юнака доста по често прави бурна акробатика. При вас има ли засилване на това явление???
И аз да се похваля:Моят мътещ татко, така се е засилил, че прави чудеса от храброст. Само прелита в гнездото - чуролика и гради Laughing и без това си е работохолик - сега няма спиране.
Целувки и до скоро Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 678
Ави аз също съм на училище на 23 юни,може да се видим и после да се помотаем заедно  bouquet
Аз съм добре за сега,не съм писала понеже нямам какво да ви кажа.
Радвам се за всички,които са добре(и за хемоглубина на Ирини) и много добри новини от всички занапред.
Много целувки на всички и само хубави и положителни емоции. Hug  Hug  Hug  Hug  Hug
Чакам отзиви за 23 юни,ще има ли и други?

# 27
  • Мнения: 252
Момичета , много съм съкрушена  Wink
и на  урока за  бременни ме  посъветваха  най-настойчиво да  прекратя всякакви вани !!!!  Rolling Eyes
В ужас съм, толкова са  ми любими и съм си свикнала  Cry
Така се впечатлих от забраната, че  не  можах да се  концентрирам и така  и не  чух доводите  на  жената , против  ваните  Rolling Eyes Нещо говореше за различно ПеХа на  водата и опасност  от  скъсване  на  околоплодния  мехур  Sick а и нещо за опасност  от  гъбички понеже  влагалището  ми било станало по широко в момента и дъра бъра, дъра бъра .... много  ми е  тажко  Confused
Отивам да се  оплаквам  на  мъжа сега , да  си изплача  мъката на рамото  му  Wink

Искам си ваничкитеееееееееееееееееее !   newsm45

# 28
  • Мнения: 855
Ziyah, ваничките са хубаво нещо   bath1 , ама след няколко месеца ще има пак, така че не тъгувай  Grinning
Момичета, аз да ви кажа че от 10-на дена получавам такива ритничета и юмручета, че чак ми се завива свят  #Silly вие как сте? Снощи например бебко ме събуди към 2 ч и чак към 7 ч заспах отново. Голямо ритане ей  Joy И точно под ребрата едно бутане и хем ми е смешно, ама и ме наболява, направо луднах, а как ми се спеше... Незнаех  вече по едно време да му се радвам ли или да му се сърдя  rotfImao Даже сутринта се обръщам към мъжа, прегръщам го и си залепям коремката в гърба му, а бебко няма спиране- рита ли рита...А мъжа се събужда изведнъж и вика : Бебо ме ритна, бебо ме ритна  smile3532 Голям смях беше. Много силни сме станали явно вече, при вас как са ритничетата? Мести ли ви се много корема? Моят такива форми приема  Crazy Абе поне не скучая, занимава ме цял ден  Wink
Много поздрави от нас и целувки на всички   bouquet

# 29
  • Мнения: 175
mari_anka , добре дошла при нас    smile3525. Simple Smile Ако искаш irinii   да те сложi в списъчето , моля , дай още информация за себе си . Откъде си , на колко години Simple Smile .
 Радвам се да те видя тук   Hug . Повечето от майчетата ще раждат нормално ( ако е рекъл бог ) . Тук със сигурно секцио са няколко момичета . Както вече ти казах , важното е бебо да е добре Simple Smile , другото са само подробности .    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт