Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 783
  • 736
  •   1
Отговори
# 345
  • Полша, Варшава
  • Мнения: 125
BINL поздравления и лека бременност Simple Smile

Patita и моя TSH беше висок, в момента съм в нормите, но както и на теб са ти каза - до края на бременността, ще пия хапчетата, не вреди на бебето. Най ме мъче, това, че трябва да е час преди хранене, а понякога едвам чакам да стане време за хапване Joy.

Аз вчера бях на ендокринолог най-накрая и нищо особено, каза, че нямам проблем с щитовидната, че било временно от бременността и да си пия цялата бременност Еутирокс-а въпреки, че вероятно сега вече ТСХ ще ми излезе съвсем в норма. Каза, че не вредяло. Изследвания за ТСХ чак след месец - два-то защото бавно се променяло, на всеки месец нямало смисъл. Та така, хем няма нужда, хем да си пия хапчета цялата бременност Rolling Eyes

# 346
  • Мнения: 127
Здравейте на всички,
Включвам се и аз, като новак в БГ Мамма.
Моят термин е на 27.01, на 41 години съм и очаквам, след 2 щерки на 10 и 5 години, нашият син.
Поздрави на всички!

Добре дошла при нас BINL и леко бременеене! Ще те добавя на първа страница с термините Simple Smile.

# 347
  • Мнения: 190
Момичета имам нужда от съвет, във вторник се записвам на ж.к. ще бъда в 22г.с. Въпросът е да дам ли да ми вземат цитонамазка или да подпиша че отказвам? В дилема съм как да постъпя?

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета имам нужда от съвет, във вторник се записвам на ж.к. ще бъда в 22г.с. Въпросът е да дам ли да ми вземат цитонамазка или да подпиша че отказвам? В дилема съм как да постъпя?
Не виждам защо да не ти вземат цитонамазка, даже би било добре. При една по-висока група, дано няма проблем, но се правят допълнителни изследвания и това би могло да бъде повод за секцио ( при доказан папилома вирус)

# 349
  • Мнения: 1 327
Момичета имам нужда от съвет, във вторник се записвам на ж.к. ще бъда в 22г.с. Въпросът е да дам ли да ми вземат цитонамазка или да подпиша че отказвам? В дилема съм как да постъпя?
Кога последно си правила? Аз за последната 1 година имам две цитонамазки преди да забременея и няма да правя трета.

# 350
  • Мнения: 190
Не съм правила 4 години, попитах защото се притеснявам да не предизвика контракции или кървене, чувала съм и че жената трябва да е с редовен цикъл за да бъде достоверен резултата.

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Не съм правила 4 години, попитах защото се притеснявам да не предизвика контракции или кървене, чувала съм и че жената трябва да е с редовен цикъл за да бъде достоверен резултата.
Не вярвам на това, което пишеш 🙄 Как 4 години без цитонамазка?!? Направи си задължително - никакви контракции няма да предизвика, защото няма нищо общо с матката. С четчица ще "погалят" шийката и ще съберат клетки, които патолог ще каже дали да нормални и ако не са - колко и какви са изменените. Абсолютно безвредно и задължително изследване.

# 352
  • Мнения: 3 269
На мен ми взеха още в началото. Имаше кървене, но лекарската ми каза да го очаквам. Каза, че ще е от шийката, че на бебето нищо няма да му се случи. 4 години са много дълго време. С това шега не бива. Аз дори съм с нещо като конизация преди 2 години, макар и повърхностна и с ел. примка.

# 353
  • Мнения: 621
4 години е много дълго. Аз правя всяка година тук е задължително, а последните две заради смяна на лекари, аборт, бременност сигурно имам 5общо поне за две години. Сега ми взеха в началото на бременността не съм имала проблем.

# 354
  • Мнения: 983
Аз правих месец преди да забременея,всичко беше наред и лекарката каза,че сега друга няма да правя.Към 11.09 ще ходя да се видя с др.Жекова в Окръжна болница(София)четох за нея а и от "първа  ръка" разбрах за малко грубото държание.Но по преценка на моя позната,е много добър специалист и съм склонна да преглътна малко навикване,стига всичко да премине успешно.Нямам търпение вече да започна да купувам,но все още се въздържам някакси.Креватче има вече нагласено,количка все още не съм гледала сериозно.Със синът ми ползвах BERTONI SITY, бюджетна,лека и маневрена количка,но за лятно бебе,за зимно няма да става.

Надявам се вече,че при другият преглед вече със сигурност ще знаем пола на бебоче.От снощи насам имам чувството,че не е спало цяла нощ се въртя рита,сега е кротко.Започнах да го усещам и около два пръста над пъпа как побутва.

# 355
  • Мнения: 3 269
И аз съм чувала за Жекова, че е добра. Една приятелка ражда при нея и е доволна, но беше секцио.

# 356
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз правих месец преди да забременея,всичко беше наред и лекарката каза,че сега друга няма да правя.Към 11.09 ще ходя да се видя с др.Жекова в Окръжна болница(София)четох за нея а и от "първа  ръка" разбрах за малко грубото държание.Но по преценка на моя позната,е много добър специалист и съм склонна да преглътна малко навикване,стига всичко да премине успешно.Нямам търпение вече да започна да купувам,но все още се въздържам някакси.Креватче има вече нагласено,количка все още не съм гледала сериозно.Със синът ми ползвах BERTONI SITY, бюджетна,лека и маневрена количка,но за лятно бебе,за зимно няма да става.

Надявам се вече,че при другият преглед вече със сигурност ще знаем пола на бебоче.От снощи насам имам чувството,че не е спало цяла нощ се въртя рита,сега е кротко.Започнах да го усещам и около два пръста над пъпа как побутва.
Две от трите си деца съм родила при доктор Жекова и не съм видяла от нея грубо отношение, а доста време сумарно съм била в окръжна. Страхотен лекар и човек , а то всеки си има някакви особености.
Само тя се съгласи да води нормално раждане след секцио и то на голямо бебе и всичко мина като по учебник. Единствено имах кървене след това от едно мъничко разкъсване и тази жена стоя с мен почти цяла нощ, за да не се притеснявам за нищо. Спокойно може да и се довериш 🤗

# 357
  • Мнения: 983
Аз правих месец преди да забременея,всичко беше наред и лекарката каза,че сега друга няма да правя.Към 11.09 ще ходя да се видя с др.Жекова в Окръжна болница(София)четох за нея а и от "първа  ръка" разбрах за малко грубото държание.Но по преценка на моя позната,е много добър специалист и съм склонна да преглътна малко навикване,стига всичко да премине успешно.Нямам търпение вече да започна да купувам,но все още се въздържам някакси.Креватче има вече нагласено,количка все още не съм гледала сериозно.Със синът ми ползвах BERTONI SITY, бюджетна,лека и маневрена количка,но за лятно бебе,за зимно няма да става.

Надявам се вече,че при другият преглед вече със сигурност ще знаем пола на бебоче.От снощи насам имам чувството,че не е спало цяла нощ се въртя рита,сега е кротко.Започнах да го усещам и около два пръста над пъпа как побутва.
Две от трите си деца съм родила при доктор Жекова и не съм видяла от нея грубо отношение, а доста време сумарно съм била в окръжна. Страхотен лекар и човек , а то всеки си има някакви особености.
Само тя се съгласи да води нормално раждане след секцио и то на голямо бебе и всичко мина като по учебник. Единствено имах кървене след това от едно мъничко разкъсване и тази жена стоя с мен почти цяла нощ, за да не се притеснявам за нищо. Спокойно може да и се довериш 🤗
Благодаря така и мисля да направя!🤗

# 358
  • Мнения: 1 091
Аз правих месец преди да забременея,всичко беше наред и лекарката каза,че сега друга няма да правя.Към 11.09 ще ходя да се видя с др.Жекова в Окръжна болница(София)четох за нея а и от "първа  ръка" разбрах за малко грубото държание.Но по преценка на моя позната,е много добър специалист и съм склонна да преглътна малко навикване,стига всичко да премине успешно.Нямам търпение вече да започна да купувам,но все още се въздържам някакси.Креватче има вече нагласено,количка все още не съм гледала сериозно.Със синът ми ползвах BERTONI SITY, бюджетна,лека и маневрена количка,но за лятно бебе,за зимно няма да става.

Надявам се вече,че при другият преглед вече със сигурност ще знаем пола на бебоче.От снощи насам имам чувството,че не е спало цяла нощ се въртя рита,сега е кротко.Започнах да го усещам и около два пръста над пъпа как побутва.
Здравейте,
Аз съм с термин април, но чета и тук Simple Smile.
Аз също мисля да направя избор на екип с д-р Жекова. Първото дете раждах в Окръжна,но  без избор на екип. Не е ли рано още да се виждаш с нея? Може ли да споделиш после как вървят цените.

# 359
  • Мнения: 983
Аз правих месец преди да забременея,всичко беше наред и лекарката каза,че сега друга няма да правя.Към 11.09 ще ходя да се видя с др.Жекова в Окръжна болница(София)четох за нея а и от "първа  ръка" разбрах за малко грубото държание.Но по преценка на моя позната,е много добър специалист и съм склонна да преглътна малко навикване,стига всичко да премине успешно.Нямам търпение вече да започна да купувам,но все още се въздържам някакси.Креватче има вече нагласено,количка все още не съм гледала сериозно.Със синът ми ползвах BERTONI SITY, бюджетна,лека и маневрена количка,но за лятно бебе,за зимно няма да става.

Надявам се вече,че при другият преглед вече със сигурност ще знаем пола на бебоче.От снощи насам имам чувството,че не е спало цяла нощ се въртя рита,сега е кротко.Започнах да го усещам и около два пръста над пъпа как побутва.
Здравейте,
Аз съм с термин април, но чета и тук Simple Smile.
Аз също мисля да направя избор на екип с д-р Жекова. Първото дете раждах в Окръжна,но  без избор на екип. Не е ли рано още да се виждаш с нея? Може ли да споделиш после как вървят цените.
Мисля,че е добре като време тъкмо ще съм влезла в 6 месец.А и да има време за прегледи и опознаване.Принципно съм норма лно протичаща бременност и искам естесвенно раждане.Но живот и здраве ще се доверя на нея и каквото трябва да бъде направенно.Да ще ви споделя какви са цените за избор на екип.🤗

Общи условия

Активация на акаунт