Отговори
# 285
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Вземай от личната направление 7 и отивайте направо в обикновена болница. Там ще изследват всичко което трябва. Ако има нещо тревожно, ще кажат къде да отидете. Може да се започне с преглед при хирург първо.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Днес минах преглед. Годна съм за 7ма химия. Утре ще я видим тази работа 😉
Голямо чакане си изчаках...
От 7.20ч приключих в 13ч . Трябваше и инджекцията в 14ч да изчакам.
После отидах торта да поръчам на детето и докато се прибера стана 15.30ч Деня направо мина....
Утре поне трябва да съм там от 8.00 до 11.30ч . Ама зависи от натовареността на сестрите.

Годна за 7-ма химия звучи гордо, да не кажа нафукано даже. Grinning Тук доста хора бихме ти завидяли.

Браво, DZ!!! Бъди все така борбена, лъчезарна и силна.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 07:08 от Spirit Crusher

# 287
  • Мнения: 3 980
Благодаря !
Ще се отчета след химията Simple Smile

# 288
  • Мнения: X
DZ дръж се, малко остана Simple Smile стискам палци.
Лейдито с новия бюст как си Simple Smile завиждам ти нали знаеш Wink
Дами и Митко, прекрасен ден ви желая и да се държите прилично Wink никви узота преди 6 ч. Grinning (вечерта Grinning)

# 289
  • Мнения: 1 355
Направлението е регистрирано в болницата където сте били. Имате право на втори преглед в рамките на един месец. Отидете на регистратурата и кажете, че има влошаване, лимфни възли растат и т.н. и искате вторичен преглед. Искайте преглед и при хирург.
Сега съм била в кабинета на лекаря, където сме дали направлението и сестричката казва, че той е написал в компа, че момичето се нуждае от биопсията и че лимфните възли бързо нарастват /откъде пък знае това от един преглед/. А за биопсията ми е обяснила, че той я предвижда за такава биопсия, при която се махат възлите хирургически и се дават на изследване.. Това ми е направило впечатление, че не е част от възела или с игла да се взима материал.Благодаря на всичките за съвети.

# 290
  • Мнения: 2 042
Правилно още снощи предположих, че щом е взел направлението, значи е отчел първичен преглед. А амбулаторен лист взе ли дъщеря ти?

# 291
  • Мнения: 3 980
Спиритче , Фри - Благодаря Ви :*

Химия #7 от 8 мина.
Остана още 1 Hug
За сега  се държа , дано да е така и занапред !

# 292
  • Другата България
  • Мнения: 37 685
Направлението е регистрирано в болницата където сте били. Имате право на втори преглед в рамките на един месец. Отидете на регистратурата и кажете, че има влошаване, лимфни възли растат и т.н. и искате вторичен преглед. Искайте преглед и при хирург.
Сега съм била в кабинета на лекаря, където сме дали направлението и сестричката казва, че той е написал в компа, че момичето се нуждае от биопсията и че лимфните възли бързо нарастват /откъде пък знае това от един преглед/. А за биопсията ми е обяснила, че той я предвижда за такава биопсия, при която се махат възлите хирургически и се дават на изследване.. Това ми е направило впечатление, че не е част от възела или с игла да се взима материал.Благодаря на всичките за съвети.
И как ще действаш оттук насетне? Ще го чакаш да се върне от отпуск ли?

# 293
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Още в началото на въпроса на Ема и беше казано и име: проф. Райнов от ВМА, много добър хематолог, но тя не го отрази. Въобще отделението по хематология във ВМА е много добро.

# 294
  • Мнения: 84
 DZгуш от мен.Добре си и ще си мнооого добре.

# 295
  • Мнения: 3 980
Благодаря  Hug

# 296
  • Мнения: 1 355
Още в началото на въпроса на Ема и беше казано и име: проф. Райнов от ВМА, много добър хематолог, но тя не го отрази. Въобще отделението по хематология във ВМА е много добро.
Днес сме били в кабинета на лекаря, на който сме дали направление /писала съм го горе/. По обяд съм опипала и още един лимфен възел - като плоско копче по същата линия на шията - трети. Аз съм на пенсия по болест 220 лева - трета група /онкоболна/, а момичето е без работа - на социални помощи от почти една година. Не може да си намери работа! Работила е 2 мес. и не са й платили....това не е за темата....Нямаме близки, които да ни помогнат финансово...какво да ви кажа? При професора се записват за поне 20 дни напред - така са ми казали в регистратурата, не съм попитала за цената. Много са хората като нас. С тези скъпи мед.прегледи би трябвало да направят съответно и добри доходи, пенсии. Жестока работа в държавата...Съседът ни е починал, защото нямал пари за сърдечната операция...избора на екипа и прочее. Не знам, как ще се оправим с това 32 годишно момиче. Дано да се размине най-страшното...

# 297
  • Мнения: 3 980
Емма, тя здравно осигурена  ли е ?

# 298
  • Мнения: 1 406
Емма, тя здравно осигурена  ли е ?
Щом са и дали направление значи е здравно осигурена.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Емма, с всички тези подробности може да отиде и при личния за още направления или пояснения какво да предпиеме при така стеклата се ситуация.

Разгледайте двечките всички възможни документи там, бележчици, кръвни изследвания, всичко което можеш да се сетиш. Имате време и двете да го свършите. Подредете прилежно по хронологичен ред в една папчица и само с нея да си върви, като дамска чанта да и е, част от нея да стане и да има всичко под ръка, където и да отиде, на преглед, на регистратура, при личния, в социалните, в НЗОК. Имам чувството, че нещо сте пропуснали с дъщеря ти. Някоя поредна стъпчица ви е убягнала или не сте разбрали какво трябва да се направи

Цитат
сестричката казва, че той е написал в компа, че момичето се нуждае от биопсията и че лимфните възли бързо нарастват /откъде пък знае това от един преглед/

Той това нещо като становище като е въвел в системата не е ли принтирал, подпечатал, подписал. Разгледайте и разровете хубаво всички възможни хартийки, които са ви мушвали в ръцете. Изглежда ми като направление към хирург все едно, за да се направи биопсията. Наистина натисни малко дъщеря ти да си огледа хубаво бумагите. Не го вярвам просто това - да е имало преглед, да е регистрирано направлението, да е въведено в системата мнение за състоянието на възлите и препоръка за биопсия и с празни ръце да са я пратили по живо по здраво кафенцата с приятелките да си пие.

И още нещо, което като съвет можете и двечките да приемете. Започнете да записвате или искайте да ви напишат на листче стъпка 1 кабинет еди кой си, стъпка 2 еди къде си и т.н. И без друго с докторите не говорим на един език, те са налапани с неразбираеми за нас термини като пеликани и ги бълват понякога с непосилна за осмисляне скорост. Срамно няма, дори напротив - похвално се води това със записките.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2018, 09:37 от Spirit Crusher

Общи условия

Активация на акаунт