Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 96
Ами и аз не разбирам какво точно се случва!Опитвам се да помогна защото сме минали по този път но..........

# 271
  • Мнения: 1 346
Емма, ти решаваш при кой да отидеш за първичен преглед и си плащаш за това. Оттам насетне, ако има нещо, те пренасочват към болница, която да поеме лечението.
Вземете направление и отивайте възможно по бързо.
Не забравяй, че направлението важи един месец след издаването.
Хули, момичето е осигурено. Там е работата, че за да намерят причината, защо са увеличени лимфните възли на такова лошо място на шия и то 2 наведнъж, трябва тя да се изследва на монокок, хепатити, дори и СПИН в това число /чета в нета/, се прави и манту, защото и туберкулозата на лимфните възли пак така се започва/, се прави образната диагностика и ако нищо не откриват - се пише, че се прави биопсия. Хули, кой ще плаща докато нещо ще се открие! Дъщерята не работи, не е омъжена, аз съм на пенсия по болест? А хематологът е взел направлението от нас и  заминал на море /в отпуска е/.... до края на септември. Страшно е като гледам, как са щръкнали 2 остри лимфни възли на шията й....то се вижда без да се пипат. Посочете имена, където със сигурност ще направят изследванията безплатно, и утре ще се записвам.Чакам да ми напишете и утре ще звъня.

# 272
  • Мнения: 2 035
Необмисленото нещо е да си оставиш направлението, нали и то има срок и с него можеше вече вторичен преглед при друг хематолог да направи. Emma, а да не би да е липом, хематологът във Видин погледна ли възлите поне? Нищо не мога да помогна за София, но лично аз бих отишла на частен преглед дори на 500 км, мисля че ще те упъти хематологът   да стане после  по здравна каса.
    Всъщност съвсем безплатни неща няма. "Безплатно е само сиренето в капана за мишки." 
   Не се шашкай, може да е от зъб. И аз се вживях, особено като знам колко е трудно като не си от София, а само там са хубавите специалисти.

# 273
  • Другата България
  • Мнения: 37 454
Посочете имена, където със сигурност ще направят изследванията безплатно, и утре ще се записвам.Чакам да ми напишете и утре ще звъня.
Не е моя работа, но нещо не схващам.
Чакаш във форум непознати хора да ти напишат нещо и да ти предложат някой, и тогава ще звъниш?
Друг да ти провери къде ще ти е безплатно?
В 23:00 вечерта?
Несериозно е, става въпрос за детето ти. Хващай утре телефона и вместо да чакаш друг непознат човек да ти свърши работа, започвай да звъниш и да питаш ти, лично. Ако трябва наред във всички болници ще звъниш, и все ще получиш информация.
Желая ти тревогите ти да са безпочвени и да се наредят нещата, но трябва да направиш нещо ти, като родител, за собственото си дете.

# 274
  • Мнения: 1 346
Посочете имена, където със сигурност ще направят изследванията безплатно, и утре ще се записвам.Чакам да ми напишете и утре ще звъня.
Не е моя работа, но нещо не схващам.
Чакаш във форум непознати хора да ти напишат нещо и да ти предложат някой, и тогава ще звъниш?
Друг да ти провери къде ще ти е безплатно?
В 23:00 вечерта?
Несериозно е, става въпрос за детето ти. Хващай утре телефона и вместо да чакаш друг непознат човек да ти свърши работа, започвай да звъниш и да питаш ти, лично. Ако трябва наред във всички болници ще звъниш, и все ще получиш информация.
Желая ти тревогите ти да са безпочвени и да се наредят нещата, но трябва да направиш нещо ти, като родител, за собственото си дете.
Хората ми пишат, че като си платиш прегледа, лекарите после поемат да те лекуват безплатно. Аз съм звъняла и те казват, че няма такова нещо. Могат само да те сложат в болницата с направление номер 3, което ще си вземеш от личния лекар и ако случаят е за оставяне в болница. А иначе това, което ще ти кажат да правиш /биопсия ли, скенер ли - са за твоя сметка/. Мери, звъняла съм...

# 275
  • Другата България
  • Мнения: 37 454
Аз мисля, че ако те приемат в болница няма да плащаш после, не съм сигурна, но и биопсията, и скенера би трябвало да са безплатни след като вече си приет. Това провери.

# 276
  • Мнения: 1 346
Необмисленото нещо е да си оставиш направлението, нали и то има срок и с него можеше вече вторичен преглед при друг хематолог да направи. Emma, а да не би да е липом, хематологът във Видин погледна ли възлите поне? Нищо не мога да помогна за София, но лично аз бих отишла на частен преглед дори на 500 км, мисля че ще те упъти хематологът   да стане после  по здравна каса.
    Всъщност съвсем безплатни неща няма. "Безплатно е само сиренето в капана за мишки." 
   Не се шашкай, може да е от зъб. И аз се вживях, особено като знам колко е трудно като не си от София, а само там са хубавите специалисти.

Той е пипал възлите и е казал, че към края на септември ще се върне от отпуска и после ще му мисли...Не ми се чака дотогава. Тогава ще е вторичен преглед....

# 277
  • Мнения: 2 035
Това е друго, значи той е отчел преглед. Ако беше нещо страшно, щеше да ви прати на още изследвания. Тогава или платен преглед при някого /надявам се да ти препоръчат тука/, пък за високоспециализирани изследвания изчаквате,  ей сега ще минат 3 седмици.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Цитат
кой ще плаща докато нещо ще се открие! Дъщерята не работи, не е омъжена, аз съм на пенсия по болест? А хематологът е взел направлението от нас и  заминал на море /в отпуска е/.... до края на септември.


Има кой да плаща не се бой. Щом е здравно осигурена дъщеря ти все ще и отпуснат нужното за целите на лечението. Относно задържаното направление - тоя лекар с папката с направления ли ходи на плаж!? Едва ли! Най-малкото има заместник, към когото да се обърне човек. Не може ей така просто да хлопнеш вратата, да оключиш с катинарите и да си биеш шута. Идете там, където ви е било взето това направление и поискайте поне успокоение, че не е нещо сериозно и търпи такова дълго отлагане...

А ти самата се успокой на първо време и си събери мислите за да можеш адекватно да си в помощ на девойката. Не мисли веднага най-лошото. Хочкин не ми се връзва някак си с липсата на температура, за която спомена. Нещо друго е... и искрено се надявам и аз като Мери да се окажат тревогите ти неоснователни.

# 279
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Цитат
Чакаш във форум непознати хора да ти напишат нещо и да ти предложат някой, и тогава ще звъниш?
Друг да ти провери къде ще ти е безплатно?
В 23:00 вечерта?
Несериозно е, става въпрос за детето ти.
И аз като Хули и Merri_An не мисля, че тази жена прави всичко, което е по силите и за детето си. Очаква някой друг да и свърши работата!?
Много време и отделихте, макар че не е съвсем по темата въпроса и.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 23:25 от mitkoо

# 280
  • София
  • Мнения: 96
Направление номер 3 се издава за преглед при специалист,което вие по една или друга причина нямате и затова трябва да си платите прегледа.За приемане в болница се издава направление номер 7,може да го вземете от личната,може да ви го издаде и специалиста при който сте били на преглед.След това няма да плащате нищо!Дано съм била ясна и да съм помогнала!Ако се правят някакви иследвания без да е приета в болница,повярвай ми ще си ги платите дори да имате направление!

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 09:40 от gugi-guge

# 281
  • Мнения: X
Направлението е регистрирано в болницата където сте били. Имате право на втори преглед в рамките на един месец. Отидете на регистратурата и кажете, че има влошаване, лимфни възли растат и т.н. и искате вторичен преглед. Искайте преглед и при хирург.

# 282
  • София
  • Мнения: 96
Направлението е регистрирано в болницата където сте били. Имате право на втори преглед в рамките на един месец. Отидете на регистратурата и кажете, че има влошаване, лимфни възли растат и т.н. и искате вторичен преглед. Искайте преглед и при хирург.
Да,това също е вариант.Имам усещането,че преливаме от пусто в празно и аз определено се отказвам!

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 685
... макар че не е съвсем по темата въпроса и.

Е тя започна с опасения, че е Хочкин... по темата си е... не е много приятно заболяване.
Скрит текст:
Та там се завърза разговора и се включиха хора, които са минали през това или се пробват да я отклонят от черногледството. Дамата просто е хаотична в изказа си, усещам и езиковата бариера. Подозирам, че бърка понятия и термини... В един момент се зачудих дали за направление точно говори или за нещо друго. Също не дава въобще вид на човек, който знае откъде да я подхване... Най-вероятно затова се допитва до нас. Щото е объркана и паникьосана майка загрижена за детето си. Лесно губи баланс човек в такива моменти.

Емма, до тук мисля, че доста ценни съвети и насоки получи. Това "арестувано" направление има начин да се преизползва по реда, който Фри ти описа. Дъщеря ти да се върне просто там, където е бил направен прегледа и където са и го взели.

# 284
  • Мнения: 3 971
Предложението на Фри е най- правилно.
Но , щом доктора е преценил , че може да се изчака.... Значи нищо не го е притеснило!

Днес минах преглед. Годна съм за 7ма химия. Утре ще я видим тази работа 😉
Голямо чакане си изчаках...
От 7.20ч приключих в 13ч . Трябваше и инджекцията в 14ч да изчакам.
После отидах торта да поръчам на детето и докато се прибера стана 15.30ч Деня направо мина....
Утре поне трябва да съм там от 8.00 до 11.30ч . Ама зависи от натовареността на сестрите.

Общи условия

Активация на акаунт