Отговори
# 150
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Здравейте!
 Отдавна ви чета и се радвам как се търсите и се подкрепяте, но не събирам кураж да пиша. В коментарите на много от вас се преоткривам като проблеми и решения. Накратко при мен нещата са такива - януари 2015 - лобуларен карцином ин ситу T0N0M0/G2, квадрантектомия + 13 лимфни възела - чисти , хормонално лечение с Нолвадекс. През ноември 2017 - рецидив, дуктален инвазивен  TisN0M0/G2-3 - квадрантектомия, червена химиотерапия 6 курса, последвана от двустранна мастектомия и реконструкция с импланти.  Интересува ме тези, които са с мастектомия и импланти, следоперативно дали  правили някакви масажи на шевовете с цел шевът да се отпусне и да не стяга и да стои като "тиксо върху надут балон"? Между другото последната операция беше на 1 юни 2018год.
Не се правят масажи точно на шевовете. Чака се да се отпусне и се маже с разни мазила. На мен ми казаха, че чак след 4 месеца ще се видят резултатите окончателно.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 1 685
meri-71, да уточним само и успокоим останалите, че не говорим наистина за чак такова плачевно влошаване на реакциите и замайване. Аз го установих покрай играта ми на тенис на маса и бадминтон с мъжа ми, където се иска наистина мигновена реакция и време за много мислене и обмисляне на хода няма. Усетих го и при игрички разни компютърни, където рекорди за време се бях впуснала да подобрявам едно време, а вече не ми е по възможностите. Иначе на ежедневните дейности въобще не се отразява, но е хубаво да има предвид човек - вместо с 60, карай с 50 км в час, че да ти е мирна главата. Не сме нито куцащи, нито грохнали, нито за изхвърляне, нито пък сме с трайни мозъчни някакви увреждания, моментно просто медикаментите, които ни вливат или приемаме като хапчета ни вадят от върховата форма. Молим се само ефект да има и всичко си изтърпяваме в името на живота. Живот и здраве и другите неща ще се наредят...

# 152
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Има ли някой, на който химията да му е направила проблем с очите? Аз вече не виждам добре с нито един от 4- те ми чифта очила. Влошаването започна около четвъртата химия някъде и сега е ... Не помня за кой точно от медикаментите прочетох, че дава проблеми със зрението.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Лейди, и аз усетих нещо подобно като влошаване на зрението. Спокойно ще мине. Надявам се поне да отшуми също както при мен отшумя. Почнах тука като на всяка манджа меродия да се слагам и през пост да пиша и отговарям, но не искам да ви оставям в чуденки и излишни притеснения. С какво и как точно влияят терапиите медицински не мога да обясня, но определено на мен ми беше сякаш трудно да наглася фокуса така да го наречем, едва ли не на моменти ми трябваше да се концентрирам върху дадена точка за да я видя избистрена иначе всичко беше като замъглено. Най-много ме тормозеха бързо движещи се обекти или рязка промяна в светлината - направо все едно запотени очила някой ти слага на мига без да те е питал искаш ли ги и трябва към тях да се нагаждаш, секунда две като премигнеш и като пренастроиш биноклите обаче си идват в час нещата.

# 154
  • Мнения: 3 973
shazi, добре дошла Hug
При първата операция имаше ли химия ?

Лейди , и аз някой път трудно фокусирам.
А , преди лечението ходих на лекар и нищо ми нямаше.
Как си ?

# 155
  • Мнения: 304
Извинявам се ако съм подвела някой .Наистина няма място за тревога.Аз по скоро го приемам като разсеяност.Имам познати които са си така по рождение без да са болни .Ще преминем през лечението ще се отървем от съквартиранта и пак ще сме си предишните.

# 156
  • Плевен
  • Мнения: 988
Момичета, влизам да се похваля- първия ми скенер е чист! Доволна съм, засега си отдъхнах!
И сега гадната част- в Сити Клиник са приели такса за диспансеризация- по телефона ми казаха, че  е приета да е 300лв, еднократна. По спомен беше 200лв, питах предната седмица, като ходих на скенера...Тогава ми казаха, че ако иска човек, чието лечение не е провеждано там, записва час за преглед, плаща 72лв за прегледа, и после 200лв за 5години. Сега ми казаха, че е прието тази седмица, да е 300лв. Ще питам септември, когато съм на сциентография, за да не ви подведа.

# 157
  • Мнения: 3 973
Ели , честито за скенера Simple Smile

# 158
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
shazi, добре дошла Hug
При първата операция имаше ли химия ?

Лейди , и аз някой път трудно фокусирам.
А , преди лечението ходих на лекар и нищо ми нямаше.
Как си ?
Много съм отекла като преди и сърцето ми хлопа в гърлото. Нямам сили да се замъкна до кардиолога. Едвам обух едни разшляпани чехли, краката ми не влизат в нищо друго.
Днес ходих на превръзки, малеее ужас е някакъв, гледката е потресающа. Ама щяло да мине, добре, чакаме.
Това за очите е точно както сте го описали, при мен е съвсем същото. Фокуса ми бяга, размива се всичко и не само че не мога да шия, ами не виждам и да чета. Утре или в други ден ще ходя и при очен доктор за нови очила. Та това са ми новините.

# 159
  • София
  • Мнения: 6 696
Ели, браво за скенера. Не ти се обадих, защото закъснях цял час в Сити, някаква катастрофа и трафик хванах по пътя и после веднага ме вкараха за сцинтиграфия (а те са на различни места със скенера).
Да, има такса вече, явно много им станаха хората и се опитват по този начин да ги поразредят, някои хора се отказват при тази сума. На мен не са ми искали, явно само за новите пациенти, които сега се записват на диспансер.

# 160
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
shazi, добре дошла Hug
При първата операция имаше ли химия ?

Лейди , и аз някой път трудно фокусирам.
А , преди лечението ходих на лекар и нищо ми нямаше.
Как си ?


Здравей,  DZ!
При първата нямах химия, само Нолвадекс и нищо друго.

А относно проблемите с очите, още след първата - втората вливка усетих, че диоптрите не ми стигат и ги увеличих. Но не съм сигурна, че възрастта не е причината, защото аз съм далекогледа. По отношение на концентрацията - дъщеря ми използва един израз, може би е превод от английски - химиомозък - т.е. по време и след химиотерапия концентрацията много лесно се нарушава. Това ми беше оправданието като си забравя мисълта по време на разговор.  Simple Smile

# 161
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Здравейте!
 Отдавна ви чета и се радвам как се търсите и се подкрепяте, но не събирам кураж да пиша. В коментарите на много от вас се преоткривам като проблеми и решения. Накратко при мен нещата са такива - януари 2015 - лобуларен карцином ин ситу T0N0M0/G2, квадрантектомия + 13 лимфни възела - чисти , хормонално лечение с Нолвадекс. През ноември 2017 - рецидив, дуктален инвазивен  TisN0M0/G2-3 - квадрантектомия, червена химиотерапия 6 курса, последвана от двустранна мастектомия и реконструкция с импланти.  Интересува ме тези, които са с мастектомия и импланти, следоперативно дали  правили някакви масажи на шевовете с цел шевът да се отпусне и да не стяга и да стои като "тиксо върху надут балон"? Между другото последната операция беше на 1 юни 2018год.
Не се правят масажи точно на шевовете. Чака се да се отпусне и се маже с разни мазила. На мен ми казаха, че чак след 4 месеца ще се видят резултатите окончателно.
Лейди, аз мажа с едно френско мазило - дермалибур, възстановяващ крем и ми действа много успокояващо, кожата не ми опъва толкова много и чувствителността ми е по-поносима. Като цяло резултатът от реконструкцията е добър. Но шевовете стоят малко опънати. Може би наистина трябва да проявя търпение и да изчакам какво ще се случи във времето.    Simple Smile

# 162
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
При мен е рано да се каже още за резултата, по-бавно заздравява. Хирурга ми каза, че след химия е така - тъканите не са чак толкова жизнеспособни, както преди и по-бавно заздравява. Въпреки че като гледам, всичко почти е заздравяло. А и при мен последната химия беше сравнително скоро. Надявам се утре да ми  махнат и последните 2 дренажа, че ми пречат. 

# 163
  • Мнения: 1 726
Аз пък вчера получих писмо от социалните, в което имаше 2 листа. На единия пише , че ми отпускат 15лв. за обучение от юни, а на другия - че ми ги спират през юли, защото не съм предоставила документ за обучение. Аз подадох документи през декември за интеграционни и някакви други, но тогава ми казаха, че няма други и аз ги махнах. Пък и от декември до юни това ли измислиха?

# 164
  • Мнения: 3 973
JoyJoyJoy
Честно , голям смях.
Поне да ги бяха пратили в отделни пликове .....

Общи условия

Активация на акаунт