Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 032
  • 642
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 66
Айде да се похваля....вече си имаме Бубу извън корема със страхотни, ококорени очи Simple Smile
Тази нощ в 10 ми изтекоха водите, 11:30 бях в болницата, в 4:05 се появи малкото разкошче с един финален як ритник в мен, за да се доизмъкне. Роди се 3020гр, 50см, естествено раждане и за учудване на всички - без нито един шев! Толкова съм доволна от екипа, който избрах за раждането, че думи нямам. Сега да видим как ще се борим с кърменето - малката засука още в родилната зала, но зърната ми страдат!

# 106
  • Мнения: 2 170
Айде да се похваля....вече си имаме Бубу извън корема със страхотни, ококорени очи Simple Smile
Тази нощ в 10 ми изтекоха водите, 11:30 бях в болницата, в 4:05 се появи малкото разкошче с един финален як ритник в мен, за да се доизмъкне. Роди се 3020гр, 50см, естествено раждане и за учудване на всички - без нито един шев! Толкова съм доволна от екипа, който избрах за раждането, че думи нямам. Сега да видим как ще се борим с кърменето - малката засука още в родилната зала, но зърната ми страдат!
Ехеее, браво!
Честито бебче , да ви е жива и здрава и много да ви радва.
Мама герой , с бързо раждане и без шевове. Направо супер😊😉

# 107
  • Мнения: 925
Честито бебче 🤗🤗🤗

# 108
  • София
  • Мнения: 444
Момичета, аз тотално съм забравила, че трябва да взема акта за раждане на бебенце. Помня, че нещо обсъждахте, че трябва да са двамата родители с лични карти, или се бъркам. В тази държава никога, нищо не ти е ясно като става въпрос за бюрокрация.

# 109
  • Мнения: 161
Момичета, аз тотално съм забравила, че трябва да взема акта за раждане на бебенце. Помня, че нещо обсъждахте, че трябва да са двамата родители с лични карти, или се бъркам. В тази държава никога, нищо не ти е ясно като става въпрос за бюрокрация.
Ние сме от Монтана и така ни казаха, двамата с лични карти. Други споменах, че ще пращат само мъжете си, явно навсякъде е различно. Баткото имаше кой да го гледа, но сега ще трябва да вземем малката с нас.

# 110
  • София
  • Мнения: 966
И аз да се похваля с бебенце Simple Smile Кристиан 2900/49. Уикенда преди плановото в понеделник секцио изкарах с много и болезнени контракции. На път от стаята за операционната ми изтекоха и водите  Mr. Green  Доволна съм, че стана така, защото това значи, че щях да родя в този ден така или иначе - не съм го изюркала мъника.
Сега се гледаме в стаята и чакам кърмата да слиза вече.
Честито и на останалите родили, които не съм поздравила  Hug

# 111
  • Мнения: 2 124
Честито на новите мами, бързо да се възстановявате.

# 112
  • Мнения: 2 170
Честито на новите мами😊!

# 113
  • София
  • Мнения: 504
Здравейте! Да мина и аз да се похваля. На 08.08.2018г в 05:30ч се роди третото ми дете и първа дъщеричка Румяна, 3480гр и 50см. Имах едно много бързо и леко раждане. На 07.08 в 23:50ч започнаха регулярни контракции на 3 мин. В 01:50ч ме приеха в спешен кабинет с 4.5см разкритие и 80% изгладена шийка. До 03:30ч разкритието беше 5см. Оставиха ме да дремя и изведнъж след 05:15ч започнаха напъни. Водите така и не бяха изтекли. Спукаха ми мехура и следващите 10 минути са ми като на сън. Едвам стигнах до магарето(5 крачки от леглото до магарето). Акушерката ми казва да дишам, тялото ми напъва. С 2 напъна се роди Руми. Нямам никакви шевове, упойки, системи и др. Само 1 абокат ми сложиха при постъпване в предродилна зала. Абсолютно ненужно, но да се презастраховат.

Честито на родилите мами. И успех на още бременните.

С бебка се гледаме успешно вече 15 дни. Кърмя на поискване, цедя по малко. Още няма колики(братята й въобще не са имали).

За акта за раждане ще ме закара ММ, но сама ще го взема. И документите в социалните сама ще подавам. ММ ще пази бебето и брат й в колата.

# 114
  • Мнения: 161
Здравейте! Да мина и аз да се похваля. На 08.08.2018г в 05:30ч се роди третото ми дете и първа дъщеричка Румяна, 3480гр и 50см. Имах едно много бързо и леко раждане. На 07.08 в 23:50ч започнаха регулярни контракции на 3 мин. В 01:50ч ме приеха в спешен кабинет с 4.5см разкритие и 80% изгладена шийка. До 03:30ч разкритието беше 5см. Оставиха ме да дремя и изведнъж след 05:15ч започнаха напъни. Водите така и не бяха изтекли. Спукаха ми мехура и следващите 10 минути са ми като на сън. Едвам стигнах до магарето(5 крачки от леглото до магарето). Акушерката ми казва да дишам, тялото ми напъва. С 2 напъна се роди Руми. Нямам никакви шевове, упойки, системи и др. Само 1 абокат ми сложиха при постъпване в предродилна зала. Абсолютно ненужно, но да се презастраховат.

Честито на родилите мами. И успех на още бременните.

С бебка се гледаме успешно вече 15 дни. Кърмя на поискване, цедя по малко. Още няма колики(братята й въобще не са имали).

За акта за раждане ще ме закара ММ, но сама ще го взема. И документите в социалните сама ще подавам. ММ ще пази бебето и брат й в колата.

Честито на новите попълнения, здрави и щастливи да растат.
Какви документи трябват за социалните?
 

# 115
  • Мнения: 441
Момичета,    и аз да се похваля- днес в 11:14 се роди синът ни Филип - 4кг и 40 грама 😍 Има големи сладки бузи и е добре.  Аз съм в реанимация и се надявам утре да сме заедно и да се гушкаме Simple Smile  ❤ поздрави на всички

# 116
  • Мнения: 2 170
Момичета,    и аз да се похваля- днес в 11:14 се роди синът ни Филип - 4кг и 40 грама 😍 Има големи сладки бузи и е добре.  Аз съм в реанимация и се надявам утре да сме заедно и да се гушкаме Simple Smile  ❤ поздрави на всички
Честито момченце !
Да сте живи ,здрави и много щастливи. Има страхотни размери. Желая ти бързо възстановяване!!!😊

# 117
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Момичета, ако сте слагали лепенка за пъпчето 3М, бихте ли ми казали как става? Четох какви ли не мнения и се обърках.

# 118
  • Мнения: 5 134
Честити Кристиан, Румяна и Филип! Прекрасен валеж от бебета. Да са живи и здрави, леко възстановяване на майките!

# 119
  • Мнения: 324
Акта за раждане на детето го взе моя мъж само с личната си карта. Нито някой е питал за мен, нито са му искали моята лична карта. Пратете първо мъжете си, ако нямате сигурна информация за получаването на акта. Познати ми бяха казали, че няма да ми го дадат, ако имам неплатени глоби. Е, имам си, даже 3 броя. Но както казах никой не е питал за мен.
Ние днес водихме беба на балкан и язовир. Спа непробудно под едни бор чета 5 часа, после за 2 часа я кърми 3 пъти Simple Smile
Сега пак спи в блаженство. Пу-пу.
Утре ставаме на 20 дни и сме на първата консултация.

Общи условия

Активация на акаунт