Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 034
  • 642
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 385
А защо двамата трябва да идете за акта за раждане ? Не може ли само единия родител ?
Със сигурност може и единият..аз тези дни ще пращам мъжа

# 91
  • Мнения: 2 170
Моята бебка е на 6 дни, гледаме се сами и днес се наложи да излезем, не посмяхме да я оставя с баткото, (12 години). Стоя в колата с баща си докато си свърших работата 10 мин, но определено и хареса. Мислех да почакам 10-15 дни,но и в други ден пак ще се наложи да излезем двамата за акта и за раждане. Вие продавахте ли документите за еднократна помощ?
Аз подадох, щом ги дават защо да не ги взема. Първо трябва да имаш акт за раждане на бебето и после се попълват документи и ти ги дават.

# 92
  • Мнения: 522
Привет! Добре че сте направили тема. На 15 август в 06:20 ми изтекоха водите и в 18:22 се появи Ана - Мария Simple Smile Девет месеца спорим за име, а тя си дойде с нейното Simple Smile Днес се прибрахме от болницата. Голяма емоция !

# 93
  • Мнения: 161
А защо двамата трябва да идете за акта за раждане ? Не може ли само единия родител ?
Със сигурност може и единият..аз тези дни ще пращам мъжа
Така ни казаха в РО, двамата родители с лични карти. И за баткото ходихме двамата.

# 94
  • Мнения: 2 124
Привет! Добре че сте направили тема. На 15 август в 06:20 ми изтекоха водите и в 18:22 се появи Ана - Мария Simple Smile Девет месеца спорим за име, а тя си дойде с нейното Simple Smile Днес се прибрахме от болницата. Голяма емоция !
Честито бебче Hug

# 95
  • Мнения: 131
Момичетаааа и аз съм още бременна. Термина ми е на 28.. имам чувството, че скоро няма да тече нищо... нищо няма да излиза. Тапи, води.. всичко си седи Grinning ох даже рима има... Беба много мърда. Понякога имам чуство, че иска да ми скъса кожата и да се подаде от корема Joy
Иначе има ли някоя от вас, неродилите която има остри болки отдолу Flushed
Малко ми е трудно.да.го..обесня. Но най -често се случва след вечеря, като стана.от стола.. Остра силна.болка... после сядам и след минути сякаш е отминала... Много е странно. Доста търсих, но нищо не намерих Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 2 124
 Аз съм с термин 25.08 бебето ще ми изкърти корема вече Grinning
Имам такива остри силни, режещи пробождания ниско долу съпроводени с движения на бебето.
И при мен тапи, води, плацента всичко си е ок, сигурна съм че ще прескоча 25.

# 97
  • Мнения: 131
Аз съм с термин 25.08 бебето ще ми изкърти корема вече Grinning
Имам такива остри силни, режещи пробождания ниско долу съпроводени с движения на бебето.
И при мен тапи, води, плацента всичко си е ок, сигурна съм че ще прескоча 25.

ще сисе чакаме заедно и ще се учим.от другите.предварително Grinning

# 98
  • Мнения: 366
Мама Ани и Моника, честити ви бебчета! Да са ви здрави и да ви радват!
Мама Ани моето бебче е на 1 м вече и яде по 90-100 мл (някои път му остава) на 3-4 часа.
Педиатър изписа и на моето бебе оксикорт и спирт за пъпчето. С оксикорт се третира само 1 седмица след баня, поне на нас така ни казаха.
С недоспиването съм много зле, като се има в предвид, че имаме и батко, направо не издържам.
Вчера бяхме на консултация за 1 м
 Бебчо е качил от изписването 1100 гр и +2 см
Започнаха и коликите вече, та картинката е пълна

# 99
  • Мнения: 67
Еуфория, не си единствена с депресията и кърменето, мисля, че всички сме минали оттам. Аз така ревах в родилното след като опитах да кърмя за първи път. Така се вълнувах, бебето засука и всичко беше идеално, но се оказа, че нямам кърма. Акушерката ме гледаше с такава тъга и ми каза, че ми пожелава да ми слезе кърма щом толкова искам да кърмя. Ревах цялата нощ. На следващия ден гърдите ми преливаха. След няколко дни изведоха бебето от неонатологията и го преведоха в отделението при мен. Започнах да го кърмя изцяло, само нощното му хранене беше с АМ, защото не стоеше при мен нощем. Откакто ни изписаха кърмя изключително.

По повод на качването - синът ми се роди 3.370, в болницата беше свалил до 3.180, изписаха го 3.300 и оттогава не го бях теглила. Вчера станаха 2 седмици откакто ни изписаха и 3 седмици откакто се роди и педиатърът ни беше извикал, за да го претегли, защото на домашното посещение му казах, че ще го кърмя изцяло, а нямам кантар вкъщи, защото не искам да се побърквам с теглене и качване. Вчера се оказа, че тежи 3.970... Педиатърът каза, че маха 70 гр. за памперса и бодито, но си е качил твърдо едни 600 гр. за две седмици изцяло на кърма. Бях много изненадана, но той и видимо е порастнал - вече му станаха малки няколко дрешки, издължил се е много, ама много. Явно ще става висок. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 66
Ох, като ви чета и се плаша....аз съм още от чакащите. Всеки ден мисля, че ще е денят. От тази сутрин имам коластра по нощницата на едната гърда и при бърсане в тоалетната имах червени жилки и леко розово оцветяване - може би е остатък от тапата (струваше ми се много малко, това което падна преди 10тина дни). Лекарката ми каза, че бебето е страшно ниско, така че си я чакаме. Контракции много, но безболезнени. Леееекичко се и притеснявам, но ми се иска да излиза и да се борим с напасването вече....може би от това ме е повече страх.

# 101
  • Мнения: 2 170
Честито на новите мами!🤗
На чакащите пожелавам късмет и леко раждане. Скоро всички да си пишем за бебоците.
Днес бяхме на първи преглед при педиатърката. Сама да ходя, тегава работа си беше, но ще трябва да свиквам. Малката е много добре по мерки, а аз се притеснявах. Роди се 3830гр и 50см , сега е 4220 и 52 см . За две седмици е добре.
Вече имаме няколко дрешки, които са ѝ малки. Ще ги изпера и ги слагам в кутия за бъдещи деца, още повече ,че се стараех в  дрешките за новородени и 0-3м да има и по неутрални .

# 102
  • Мнения: 1 604
Честито на новите попълнения. Да растат здрави, умни и весели деца. 😘😘😘
На чакащите- и ние чакаме с вас. Толкова са вълнуващи първите срещи,  чак ми е тъжно, че мина.

Ние от вчера сме вкъщи. Лудница е. Баткото иска във всичко да участва. Чак не можем да повярваме. Засега се справям с кърменето, но толкова време ми отнема, че ми става досадно. По- скоро да заякват и да се хранят по- бързо.

# 103
  • Мнения: 55
Момичета, извинявайте че пиша тук, но ако някоя от вас може да ми помогне, може да ми пише на лично. От Сливен съм и понеже тук са некадърници , днес 10 дни преди секцио се оказа, че било най-добре да си търся кой да ме оперира в друг град, защото те не искали. С двурога матка съм, операция от перитонит, сраствания и т.н. Та някоя от вас може ли да ме насочи към добър специалист в Ст. Загора за секцио. Препоръчаха ми Николай христов. Някоя от вас , ако има мнения и наблюдения от него моля да сподели , може и на лично както казах , че да не занимавам всички мами тук. Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 52
момичета искам да попитам има ли някоя друга родила нормално,която да се е схванала жестоко на 4 5 ден след раждането.Не знам какво става с мен,но днес едва ходя ,даже в деня след раждането не бях толкова схваната ,боли ме всяко кокалче по тялото.И с тия лохии отделно се притеснявам (защото имат неприятен мирис и понякога много намалят после пак се засилват ).Най-лошото от всичко е че малкия няма да го изпишат утре,а аз толкова се надвах да си го вземем и да го нагушкам вече Sad .

Общи условия

Активация на акаунт