Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 029
  • 642
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 309
Има си нужда от мама ❤ Бозайниче малко, те си търсят майките. Моята дъщеря спи при нас (да, знам колко е лошо това, иначе купих спални чували и твърд матрак за нея) и гледам да пазя дистанция, вчера сутринта се събудих и тя ме гушнала все едно, с ръчичките ми беше обхванала гърдата от горе и от долу и така спи... Просто имат нужда от близост ☺☺

Радвам се да видя, че си се поуспокоила Euforia - всички сме с теб и ти пращаме много топли мисли! Всяко начало е трудно. И да и аз смятам, че понякога бабите и приятелските съвети още повече те объркват и пораждат съмнения. Вярвай в себе си и това е Simple Smile
А моя младеж от следобеда до вечерта е закачен за мен - спи дълбоко в мен, остава ли го в леглото и мяяяяууу, все едно е от пирони. Не знам защо е така неспокоен без мен.

# 76
  • Мнения: 2 124
Тука май не останаха неродили  Grinning
Аз явно ще си стоя бременна.
Колко е хубаво да се чете как вече се грижите за бебчетата.

# 77
  • София
  • Мнения: 444
Тука май не останаха неродили  Grinning
Аз явно ще си стоя бременна.
Колко е хубаво да се чете как вече се грижите за бебчетата.
Още мъничко остана и при теб. Надявам се така като ни четеш да ти даваме кураж Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 124
Тука май не останаха неродили  Grinning
Аз явно ще си стоя бременна.
Колко е хубаво да се чете как вече се грижите за бебчетата.
Още мъничко остана и при теб. Надявам се така като ни четеш да ти даваме кураж Simple Smile
Определено предвид последните потресаващи новини.

# 79
  • Мнения: 441
Момичета,  мен утре ме приемат за планово секцио в сряда.  Живот и здраве ще пиша като мога,  стискайте ми палци ❤

# 80
  • Мнения: 2 170
Момичета,  мен утре ме приемат за планово секцио в сряда.  Живот и здраве ще пиша като мога,  стискайте ми палци ❤
Стискаме палци всичко да мине като по вода. Скоро и ти да се похвалиш със здраво бебче. 🤞🏻❤😉

# 81
  • Мнения: 385
Успех на всички, на които им предстои раждане:)) Аз да попитам останалите - как се справяте с недоспиването? Аз вече съм на ръба... Бебето спи, ама през повечето време в мен и само да го сложа в кошарата и край. Кърмя на поискване и се старая да елиминирам АМ в последните дни и като цяло съм все с бебе на ръце. През нощта може да се случи два пъти по час и половина да дремна, но не повече. Залитам от умора вече и не знам дали от това, но днес сякаш и кърмата ми намаля Sad вчера гърдите ми бяха много напрегнати и за отрицателно време изцедих 80мл и после още 60... Днес сутринта пробвах... За 20 минути 20-25мл и се ядосах и приключи цеденето. Бебо днес цял ден е на гърда, дано има ефект.. преглъща нещо, пък дали е каквото трябва

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Момичета,  мен утре ме приемат за планово секцио в сряда.  Живот и здраве ще пиша като мога,  стискайте ми палци ❤

Долореска, в коя седмица си?
И къде ще те приемат?
И аз чакам да се разберем кога ще ми е секциото, в38гс съм.
Успех и чакаме да ни зарадваш с хубави новини!

# 83
  • Мнения: 441
Благодаря,  джами- в 38 гс+ 6 ще съм в деня на секциото,  ще раждам в Надежда. Успех и на теб! 

# 84
  • Мнения: 2 170
Успех на всички, на които им предстои раждане:)) Аз да попитам останалите - как се справяте с недоспиването? Аз вече съм на ръба... Бебето спи, ама през повечето време в мен и само да го сложа в кошарата и край. Кърмя на поискване и се старая да елиминирам АМ в последните дни и като цяло съм все с бебе на ръце. През нощта може да се случи два пъти по час и половина да дремна, но не повече. Залитам от умора вече и не знам дали от това, но днес сякаш и кърмата ми намаля Sad вчера гърдите ми бяха много напрегнати и за отрицателно време изцедих 80мл и после още 60... Днес сутринта пробвах... За 20 минути 20-25мл и се ядосах и приключи цеденето. Бебо днес цял ден е на гърда, дано има ефект.. преглъща нещо, пък дали е каквото трябва
Ох милата, съчувствам ти.
Аз някак си не го усещам толкова това недоспиване. От днес и помощ нямам . Имам късмет бебка да е поспалива, снощи спа цяла нощ. Иначе аз съм си взела едно бебешко дюшече, много е удобно и Вики спи в него доста спокойно. Разнасям си го из цялата къща. Между първите няколко хранения си свършвам работата за деня и после спя с нея поне по 2/3 часа, след това се чувствам супер. Ако не може да спи без да е в теб по-добре го слагай в слинг и така може да е по-спокоен. Може да го гушнеш и да поспиваш с него.
Надявам се да съм помогнала поне малко😉❤

# 85
  • Мнения: 324
С тая кърма си е интересно. И аз я кърмя мокта. Всичко е в мляко у нас. Капки по пода, масата омазана, кърпи, лигавници...
Спане няма. Яде през 2-3 часа и докато се измия за кърмене, докато яде 20 минути, после докато се изцедя, измия, то пак дошло времето за ядене. Терсене е през нощта, много ми се доспива, изтощавам се напълно. Отделно ние с ММ сами се оправяме с бебето. Трябва да готвя, пускам перални, гладя, чистя, а беее... Никакво време. Добре че не ми е претенциозен мъжа, даже той е поел чистенето и пазаруването. Дава ми зор един път в деня задължително да излизам поне за половин час навън сама, да "поема" въздух и да ви кажа има ефект.
При нас коликите ни са обострени от обяд до 18-19ч. Давам й Еспумизан и вчера ми донесоха от Германия някакви, които били много ефикасни. През нощта спа, което е добре. През деня сме на поискване на кърма, като е на гърда, апрез нощта яде точно през 3 часа, но се цедя и яде от шише. По-бързо и чисто е. А и й давам по 80мл, та знам какво е изяла. Иначе заспива на гърдата. Утре правим 18 дни, добре ли й е дозата?
Ще сме на първата консултация при педиатърката и ще видим как сме.
Успех майчета с бебоците, иска се търпение и всичко бавно се подрежда.
Аз като се сетя как като се прибрахме от болницата, за една смяна на памперса колко излишни движения правих Smiley
Или пък за банята.. Насам - натам, докато човек си вкара някакъв ред. Сега с времето се подредиха нещата, всичко ни е под ръка и много по-бързо се обличаме, къпем, храним и т. н. Няма как - взаимно се нагласяме с беба.
Изкарвате ли бебоците навън? Ние вчера за пръв път излезнахме на разходка за половин час , тя спа навън, но като се прибрахме, като мекна това дете, та рева 5 часа безспир. Уж никой не ни видя, а уроци ли бяха, какво и аз не знам.
Трябва едно червено конче да й вържа. Но първо трябва време да намеря да ида да купя Simple Smile
Браво Салшиса за думите ти - Ние сме най-добрите майки за нашите деца!

# 86
  • Мнения: 9
 И аз не съм родила 😄😄😄
Някои бебета на ясли ще тръгнат още малко, а аз си чакам, но моят господин си кротува и няма признаци да излиза
( утре съм на преглед, дано нещо се е раздвижило) .
 😁😁😁
Честито на всички нови мами!
Успех на всички, които им предстои.... всичко да мине леко и благополучно!
 🍀🍀🍀

Тука май не останаха неродили  Grinning
Аз явно ще си стоя бременна.
Колко е хубаво да се чете как вече се грижите за бебчетата.
[/quote]

# 87
  • Мнения: 161
Моята бебка е на 6 дни, гледаме се сами и днес се наложи да излезем, не посмяхме да я оставя с баткото, (12 години). Стоя в колата с баща си докато си свърших работата 10 мин, но определено и хареса. Мислех да почакам 10-15 дни,но и в други ден пак ще се наложи да излезем двамата за акта и за раждане. Вие продавахте ли документите за еднократна помощ?

# 88
  • Мнения: X
А защо двамата трябва да идете за акта за раждане ? Не може ли само единия родител ?

# 89
  • Мнения: 1 187
И на мен ми е зор с недоспиването ама аз и през деня спя някой път , безкрайни перални , бекрайно чистене безкрайно цедене и кърмене  все има какво да се прави ,всичко е в кърма , вчера за пръв път след секциото си позволих с доста гореща вода да се изкъпя , излизам свалям хавлията ... Направо на фонтан текнаха не сварвам да се облека изкъпах се с кърма направо , бягам чисто гола към кухнята ,включвам помпата ,хубаво  ама е единична другата гърда си тече , мм спи   , просто едни 20 30 милилитра заминаха на пода , нямах изход от ситуацията , кой  знае как е било отстрани 😀 ужас

Общи условия

Активация на акаунт