През НОЕМВРИ ще си има мама сладък мъж или пък нежна дама!

  • 13 980
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 815
Така, за да имаме време да се организираме до неделя казваме дата и час 18 ЮНИ - 18 ЧАСА остава да уточним мястото, но за да не разводняваме темата- пуснах една в календар на събитията- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107068.new#new

# 241
Здравейте мили бременни дами!
Аз тотално изчезнах поради много причини!Бях в болнични и нали вкъщи нямам компютър.....УЖАС!
но сега съм на работа и държа с цел да помогна каквото мога да си разкажа преживяването!
Аз ходя на консултация в Шейново и на 01.06 ми взеха кръв за Даун!
След 1 седмица ми се обади акушерката и ми каза ужасната новина, че не са ми добри резултатите и ми назначават амниоцентеза!Аз бях в пълен шок, защото въобще не бях много информирана по въпроса и започнах да плача , представяйки си най-лошото!
Отидох веднага и си взех резултата и с идеята да изчерпам всички варианти преди да си правя амниоцентеза!
От Шейново отидох в Майчин дом в Генетиката и там бяха Кременски и доц.Георгиева
Прие ме за консултация Георгиева и съм страшно доволна от отношението и вниманието,което ми обърна!Обясни ми всички показатели какво значат и съвсем категорично заяви, че амниоцентезата ще се прави след като мина първо на феталната морфология, тъй като според нея по вероятно е проблема да ми е в плацентата!
Записа ми час при д-р Димитрова - 10етаж в Майчин дом!
Отидох и след обстойния преглед наистина се видя, че проблема ми е в кръвоносните съдове, които захранват плацентата!А БЕБЕЧЕТО ми поне това, което може да се види е идеално!
Отидох с резултата при Георгиева и тя ми каза, че вече си остава естествено мое решението за амниоцентзата, но според нея тя ще е добра.
И така аз реших да не си я правя единствено заради риска от аборт!
А и аз съм една лигня много се вълнувам от всякакви процедури и си мисля, че вредата върху Бебчо ще е по-голяма ако изживея всички вълнения покрай процедурата и очакването на резултата!
Разказах ви съвсем стегнато преживяното без да описвам психическото натоварване - с нищо не мога да сравня ужаса, който изживях!
Това е от мене поздравявам всички, много сте готини и на всички ви се радвам!

# 242
  • Мнения: 3 034
Дачи, много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.Дано от тук натаък емоциите ти да са са само положителни. А искам да те попитам как така изключиха възможността за Даун само от феталната морфология? Нали в листовката пише, че единственият начин да се установи 100% е амниоцентезата? Само не се притеснявай от въпроса ми, просто и на мен не ми е съвсем ясно. Peace

# 243
  • Мнения: 2 332
Дачи, много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.Дано от тук натаък емоциите ти да са са само положителни. А искам да те попитам как така изключиха възможността за Даун само от феталната морфология? Нали в листовката пише, че единственият начин да се установи 100% е амниоцентезата? Само не се притеснявай от въпроса ми, просто и на мен не ми е съвсем ясно. Peace

Явно показателя, който не е бил в граници, не е бил за Даун, затова и са предположили, че проблема е в плацентата, както и се е оказало...

ДАЧИ, много се радвам, че си избегнала амнио-то - за мен си е опасна процедура, независимо дали риска от аборт е 1:100 или 1:200...  Hug А какво ще правиш за кръвоносните съдове? Или просто по-често ще те гледат?

# 244
  • Мнения: 2 249
Дачи, много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.Дано от тук натаък емоциите ти да са са само положителни. А искам да те попитам как така изключиха възможността за Даун само от феталната морфология? Нали в листовката пише, че единственият начин да се установи 100% е амниоцентезата? Само не се притеснявай от въпроса ми, просто и на мен не ми е съвсем ясно. Peace

на мен ми казаха че се мери вратлето на детето по време на тази морфология,но трябва да е преди 19 седмица и по това се определя-трябва добър специалист и добър апарат-аз за това се отказах и от биохимичния скрининг-постоянно чувам около мен мами дето са си изкарали акъла с тези резултати дето са само някакви статистики ooooh!
за среща в неделя съм ЗА С 2 РЪЦЕ
ЦВЕТИ,благодаря ти много за препоръчаният лекар-ходих в понеделник и днес съм пак на преглед в 17 Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 245
  • Мнения: 38
Здравей Дачи, аз съм в Пловдив- точно заради тези преживявания реших да не правя Биохимичен скрининг. Лекарят ми даже каза, че няма причина макар, че съм на 35. Всъщност - само ако  аз желая - след дълги размисли и с помощ от форума взех решение. Ако има нещо( пу-пу недай си боже) то ще се види на ехографа в 20 седмица , което мисля задължително да направя. Пожелавам ти леко и щастливо очакване. Simple Smile

# 246
  • Мнения: 325
и аз поради  тая причина се отказах от тожа изследване,бях на преглед в17 седмица и ще ходя чак към 21 ,трябжа ли да е задължително ж 20 седмица за да се види дали всичко е наред?

# 247
  • Мнения: 1 328
На мен пък ми казаха за триизмерния че е най-добре между 18 и 22 седмица -не по-късно, защото бебето тогава е по-малко. После ставало по-дебело и не се виждало толкова добре. Аз днес ще ходя, в средата на 19 г.с. съм, ще споделя после каквото ми каже лекарката.
Приятен ден Simple Smile И МНОООГО УСМИВКИ  Laughing Laughing Simple Smile

# 248
  • Мнения: 708
4естит рожден ден на сладура на Ми6ето и на на6ата съфорумка   bouquet

Аз не съм правила БХС,а тази траснухална....уфф жсе не мога да му нау4а името....с една дума в 12 седмицами мериха вратната гънка и по нея определят риска от Даун.Та при мен резултатите бяха идеални,но все пак аз се бях настроила,4е дори и д са ло6и няма да се 6а6кам много,за6тото съм 4увала за измислените резултати,които се полу4ават понякога и само всяват допълнителна паника.

Оххх блазе ви 4е 6те си организирате сре6ти4ка и 6те се видите и забавлявате заедно,жалко 4е аз няма как да долетя,о6те пове4е,4е в4ера като питах доктора за пътуване със самолет ми каза категори4но  Naughty

Много цунки и да направите снимки еййййййй  Laughing

# 249
  • Мнения: 325
и на мен много ми се иска да доида на срещата да се запознаем,скоро ще спра работа и ще имам доста свободно време,а няма да има с кои и едно кафенце"без кофеин 'да изпия:(,та ми се искаше много да се запознаем,но тогава на 18-ти иамме годишнина от сватбата  bouquet,но се надявам следващия път

# 250
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте, мами, ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ ПОВОДИ ДА ПРАЗНУВАТ и ДОБРЕ ДОШЛИ НА НОВИТЕ ФОРУМКИ! И на мен много ми се иска да дойда, но не знам дали ще мога. Следващата неделя се омъжвам и не знам дали ще имам време от ходене насам-натам покрай организацията.
Засега чао.

# 251
  • Мнения: 3 214
Ей че много хубави поводи в нашата темичка!
Мишенце, да ти е жив и здрав рожденика и много да те радва!
Мама Миньон, честит рожден ден! Пожелавам ти да бъдеш много щастлива и обичана и хубаво и здраво бебче през ноември!
Бимба, честита девойка!
Горис, на теб ти пожелавам весела сватба и после искаме снимки!!!

Аз малко да се оплача - взех си микробиологичните излседвания и имам гъбички (както и се съмнявах), следобед ще ходя и за другото изследване, та затова утре ще посетя доки, за да занеса и двете. Да видим как ще се лекуваме...
И да ви попитам - някоя от вас пила ли е Тотема на ампули? Препоръчаха ми го за ниския хемоглобин, тъй като явно лекарствата, които вземам в момента не помагат. Взех си и витамини - Фалвит. Казаха ми, че са много добри за бременни.

# 252
  • Мнения: 289
Честито на рождениците - да сте здрави и усмихнати късметлии!
Днес бях на фетална морфология - беборан е добре, броихме пръстчета, слушах сърчицето...и му видях тестисите. Докторът каза, че дава 100% гаранция, че е момченце - ами това е положението, било ми е писано да съм мъжка майка. Цвети, сложи синьо щъркелче!

# 253
Здравейте мами  Simple Smile
супер щастлива съм най-накрая разбрах какъв ми е бебока...МОМИЧЕНЦЕ!!!!!!!! Аз още от началото някакси си знаех, че такова ще е ама друго си е да ти го потвардят  Grinning На феталната морфология се разбра, но не сам никак доволна   Thinking страшно ме претупаха и май няма да ходя повече там  Crossing Arms (при Мазнейкова бях) Цвети като имаш свободно време моля те ми сложи розово щъркелче  Wink.
Много поздрави от мен и много сланчев и приятен ден ви пожелавам!!!   Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 255
Здравейте мами.
Мишенце, честит рожден ден на Борис, да е палав и ухилен за щастие на мама и тати.
Мамаминьон, честит рожден ден, с пожелания за весел празник и лека бременност.
Горис, много весела сватба ти пожелавам... като започне веднъж, да мине като миг !
Честито за щъркелите на Bimba i Vesseto S!
Pam, според моя гинеколог почти всички бременни имали гъбички, заради хормоналните промени.. но каза че ще ги лекуваме (ако имам) в малко по-големите месеци... Ама сигурно всеки лекар си има своя теория и лечение.
Дачи, съчувствам ти за всичкото ходене по мъките... дано да е за последно. Най-големия проблем е че в главата ни  поникват бързо всякакви притеснения, а успокоението идва бавно.
Лек и слънчев ден, много усмивки и обич край вас...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт