Личността във връзката

  • 8 950
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 635
Някои сме се събирали с мъже, с които сме на един акъл все пак, та точно за прибирания от гости - дали да са заедно или по отделно, - нямаме драми.
Снощи мм трябваше да бъде на някаква премиера на документален филм - ами не отиде, предполагам, че го е домързяло. Ако бяхме заедно, щяхме да отидем, да се побутваме един друг, най-малкото ако единият забрави, другият щеше да му напомни.

# 76
  • Мнения: 9 196
Забелязала съм обаче,че жените,които казват :"мъжът ми не се забавлява без мен",обикновено не дават друг избор на мъжете си Grinning
И винаги твърдят,че той е взел това решение.Ето,една много близка приятелка си мисли,че мъжът и иска да си прекарва всяка свободна минута с нея , обаче аз знам,че човека би бил много щастлив да има и някакво време за себе си.Уви,няма.
И то не защото жена му ще му вдигне луд скандал.Тя рядко вика или се "пеняви",но знае перфектно как да ти изкара душата с памук.Човекът просто иска да си спести месеци сръдни и цупения и намеци ,като на всякъде излизат заедно.Барабер с двете им деца.

Как пък за всяка случка, имаш по една прЕАтелка и все знаеш точно, какво си мисли и тя и мъжа и. Толкова по-лесно да говориш от собствената си камбанария или да не говориш, отколкото разни измислени приятелки, с измислени мъже и навици.

# 77
  • София
  • Мнения: 28 782
Забелязала съм обаче,че жените,които казват :"мъжът ми не се забавлява без мен",обикновено не дават друг избор на мъжете си Grinning
И винаги твърдят,че той е взел това решение.Ето,една много близка приятелка си мисли,че мъжът и иска да си прекарва всяка свободна минута с нея , обаче аз знам,че човека би бил много щастлив да има и някакво време за себе си.Уви,няма.
И то не защото жена му ще му вдигне луд скандал.Тя рядко вика или се "пеняви",но знае перфектно как да ти изкара душата с памук.Човекът просто иска да си спести месеци сръдни и цупения и намеци ,като на всякъде излизат заедно.Барабер с двете им деца.
Възможен е и този вариант, да. Има обсебващи и задушаващи хора. Но има и хора, които нямат свой, личен живот, свои приятели... Свекърът ми е така и винаги е бил такъв. Само че свекърва ми почина, децата му поеха по своя път и той увисна. За мен това поведение е много нездравословно и неразумно.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 035
При нас пък обикновено на него му се доспива бързо, аз оставам и се прибирам с такси или ако има някой, който не е пил ме кара до вкъщи. Grinning

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Явно повечето под "свои приятели" визирате мъже, с които съпружето да ходи по баровете и да се напива. Моя мъж няма такива. И предния ми мъж нямаше, явно аз си падам подсъзнателно по такива мъже (или те по мен) . Има си приятели от детинство, с които сме приятелски семейства. Предполагам, че ако пукна, ще си контактува с тях. А и ще е свободен да си намери друга, няма лошо. Факт е обаче, че когато си с правилния човек, искаш да си прекарваш времето с него. А на кафе с личен приятел, срещи на класа и такива мероприятия естествено, че партньорът ти няма място. Никой не прави фасони, това са си нормалните човешки отношения. Явно природата си знае работата и не събира "свободолюбиви" хора, висящи по баровете всяка седмица, с интроверти. Всеки човек е различен, важното е да намериш този, с който ще ти е ок. Няма правилно и грешно. На мен не би ми било приятно мъжа ми да се напива по заведения, независимо дали е с мен, за това съм си избрала трезвеник. Ако пък някой обича, нека си избере от същия вид и всичко ще е наред. Лошото е, когато човек нещо го дразни, преди да създаде семейство, но се надява след това нещата да са други. Ми не става така.

# 80
  • Мнения: 3 662
Голяма драма - единият от партньорите излизал без другия. Разбира се, че ще излиза. Да не са вързани с пъпна връв.

# 81
  • Мнения: 5 061
Ами,тези ,за които говоря ходят на всякъде заедно,на всякъде.
На среща на класа на единия,отива и другия,на коледен банкет на единия,отива и другия(и не,не са приятели от училище,нито работят на едно и също място).Няма лошо,така харесват...уж,обаче в същото време момичето от двойката съди другите,че техните връзки не са ок,ако правят нещо поотделно.
Ще дам пример с мен,за да не е като трети наблюдател...Струва и се "ужасно" ,че аз ходя един път в седмицата на плуване САМА и мъжът ми не идва.Цитирам-"ако имаше желание,щеше да дойде с теб" Grinning Grinning Grinning
Или пък веднъж отидох на планина с родителите му,на него не му се ходеше.Въпросното момиче беше поразено-"е как така сама,той е останал вкъщи,това е УЖАСНО" Grinning
Щеше да ми е интересна тази гледна точка и да се появи някой с такива разбирания,да обясни 'що така мисли,но,уви ,няма такива хора тук или не смеят да се покажат.
Написах го и по-нагоре-аз предпочитам да си прекарвам времето с мъжа,но просто не виждам как бихме правили всичко заедно,буквално всичко.
Имам си мои,женски занимания,които не искам да споделям с него...Все едно да го викна на маникюр с мен Grinning

# 82
  • Мнения: 46 565
Голяма драма - единият от партньорите излизал без другия. Разбира се, че ще излиза. Да не са вързани с пъпна връв.
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:52 от Не се сърди, човече

# 83
  • София
  • Мнения: 23 035
Имам една колежка от университета, която винаги идва на общите ни събирания с мъжа си. Само тя го прави. Странно ми е на мен. Според мен половинките нямат работа на подобни събития.

# 84
  • Мнения: 5 061
Имам една колежка от университета, която винаги идва на общите ни събирания с мъжа си. Само тя го прави. Странно ми е на мен. Според мен половинките нямат работа на подобни събития.

А според тях вие сте нещастни, защото вашите половинки не са дошли с вас Stuck Out Tongue
Шегувам се,темата малко се разводни.Не беше за прибирания посред нощ кой с кого,а точно за прекараното време с "половинката" Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 127
На бившия ми мъж съм му се сърдила, когато излизаше без мен. Както и той на мен, ако съм без него.
Истината беше, че просто му нямах доверие и ми беше обидно, че когато се събираше в компания, всичките му приятели бяха с жените или приятелките си, а той все гледаше да излезе без мен. Ако се съберат коч компания, добре, ама такава ситуация хич не ми беше ОК при цялата ми либералност.

# 86
  • Мнения: 3 662
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат. МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:53 от Не се сърди, човече

# 87
  • Мнения: 5 061
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат. МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.

И аз така мисля Simple Smile
Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време.Той самия вече вижда,че не е като на 18 и след запой в събота,после цяла седмица му е зле.
И ние сме се разбрали и от години нямаме пререкания в тази насока,но ми беше интересно мнението на безпристрастна страна Simple Smile
А темата наистина не е за това,а за личността като такава в една връзка.
Някой преди това беше казал,че когато човек е обсебен от другия,накрая остава сам и съм много съгласна.
Не харесвам хора,които определят себе си като личност на база децата и мъжа си.Това за мен са празни и тъжни души.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:52 от Не се сърди, човече

# 88
  • Мнения: 46 565
Темата не е за това, а за личността във връзката.
Но по един конкретен проблем, за който тя иска съвет. Нека авторката реши дали темата стане по-обща Hands Plus1

Аниш, не е до комуникация. Аз си комуникирам открито, но не съм склонна към компромис, има неща, за които не ме удовлетворява никакво друго решение. Но хората са различни, затова трябва да прецени сама, нещо, което важи за един човек, не е валидно при друг.

Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време...
Не са до време, след децата зачестяват. Сред приятелите ни тези, които са така, си продължават. Вече са на възраст м/у 40 и 50 г.

# 89
  • Мнения: 5 061
Темата не е за това, а за личността във връзката.
Но по един конкретен проблем, за който тя иска съвет. Нека авторката реши дали темата стане по-обща Hands Plus1

Аниш, не е до комуникация. Аз си комуникирам открито, но не съм склонна към компромис, има неща, за които не ме удовлетворява никакво друго решение. Но хората са различни, затова трябва да прецени сама, нещо, което важи за един човек, не е валидно при друг.

Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време...
Не са до време, след децата зачестяват. Сред приятелите ни тези, които са така, си продължават. Вече са на възраст м/у 40 и 50 г.

Честно,не познавам такива хора.Не си представям някой 50 годишен в дискотека даже(никой да не се обижда,но наистина би било леко неуместно).
Мисля,че при нас всичко се уталожи и проблем няма да стане,защото ,както казах,става дума за 2-3 пъти излизания В ГОДИНАТА.Ние,ако за това не можем да се разберем,то за какво Grinning

Общи условия

Активация на акаунт