Личността във връзката

  • 8 926
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 059
Прави ми впечатление,че честичко, в различни теми, се споменава свободата,която има всеки от партньорите в една връзка.Някои хора си представят идеалните отношения като една вечно неразделна двойка,за други това би било бреме и предпочитат всеки да запази себе си като личност и да си има свои хобита и занимания.Много често дори се търси причина за изневерите именно в липсата на "свобода".
За това реших да пусна тази тема и да видим кой по какъв начин разделя времето си с половинката,приятели,деца,работа,свободно време и тн.
Мислите ли,че старите приятелства трябва да си останат такива и "новият човек" не трябва да бъде мешан в тях?
А мислите ли,че прекалената свобода или прекаленото обсебване кара хората да поглеждат встрани?
Споделете вашите наблюдения или преживявания Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 28 595
Изключително много държа на личното си време. Прекарвам основна част от свободното си време със семейството си, но имам и мои приятели, с които държа да се виждам сама. Вероятно бих изневерила, ако имах проблем с личната си свобода.

П.П. Нямам половинка, имам съпруг.

# 2
  • Мнения: 5 059
Под половинка визирам хората до нас,били съпрузи,гаджета или партньори на семейни начала.
Но...разбирам те какво имаш предвид Simple Smile
За това е и темата,приемаме ли съпруга като част от нас,наша "половина" или си е отделна личност,с която градите общо бъдеще.
А за някои може и да не е толкова общо....
Аз лично предпочитам и бих искала да прекарвам доста време с мъжа ми,но разбирам,че няма как винаги да харесваме едни и същи занимания.И в тези,които харесват само на единия или само на другия,сме отделно.НЕ правим компромиси всеки път на цената на това да сме непрекъснато заедно.
Но пък имам позната,която би била нещастна(или да речем не достатъчно щастлива),ако излезе без мъжа си.Според нейните думи"на тях така им харесва"...

# 3
  • Мнения: X
Свободата е липса на вериги. Свободата обаче не означава всеки да прави каквото си иска. Ако е така, то няма връзка, или има формална.
Най-хубавото в съвместния живот е радостта от прекарването на свободното време с половинката си. На кафе, на плаж, на театър, на гости, на по салатка...

# 4
  • Мнения: 5 059
Свободата е липса на вериги. Свободата обаче не означава всеки да прави каквото си иска. Ако е така, то няма връзка, или има формална.
Най-хубавото в съвместния живот е радостта от прекарването на свободното време с половинката си. На кафе, на плаж, на театър, на гости, на по салатка...

Твоето мнение ми е интересно най-вече,защото си мъж.
Обикновено мъжете уважават свободата си и предпочитат да прекарват свободно време с приятели БЕЗ половинките си.

# 5
  • Мнения: 4 413
Времето, което прекарваме заедно е много малко. Поради тази причина на всички почивки и празници, ходене на гости и т.н. сме заедно. Естествено, всеки си има кръг от приятели, с които излиза без другия. Имаме и дете, което няма на кого да оставяме, така че и там редуваме грижите.
Сега сме в ремонт и мога да кажа, че имаме два часа на ден, в които успяваме да си говорим, без детето да ни прекъсне. Ние си ремонтираме, тя си стои в стаята с някое приятелче и си играят. Отдавна не бяхме говорили толкова много, върнах се години назад, когато правихме първия си ремонт след сватбата. Смятах, че това ще ни изнерви, но напротив. Поне за сега ни се отразява много добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 595
Приемам съпруга ми като отделна личност, с която имаме общо бъдеще, не като моя половинка – не съм половин личност.

# 7
  • Мнения: 2 780
С последното ми гадже прекарвахме по 2 дни и 3 нощи седмично заедно и беше прекрасно. Мисля, че това е оптималният вариант.

# 8
  • Мнения: X
При режима на съвременния човек:
-на работа по 8-9-10 часа
-време за детето/децата
-среща с приятели
не виждам дори къде остава времето ЗАЕДНО в една двойка.
Може би през годишната отпуска?
А ако я прекарват и нея отделно?
След като цял ден не сме се виждали, най-нормалното нещо е да искаме часовете вечер да сме заедно.
Слава Богу, мислим еднакво.

# 9
  • Мнения: 35 968
имам свое време /сама/
имам време с него
имам време с децата
имам време със семейството /т. е. с него и с децата едновремененно/
имам време с приятелите
държа на всяко едно от тях
и нито едно не замества друго

той има свободата да разпределя времето си както пожелае стига това да не накърнява времето ни с него /двамата/, времето му с децата и общото ни семейно време

# 10
  • Мнения: 5 059
При режима на съвременния човек:
-на работа по 8-9-10 часа
-време за детето/децата
-среща с приятели
не виждам дори къде остава времето ЗАЕДНО в една двойка.
Може би през годишната отпуска?
А ако я прекарват и нея отделно?
След като цял ден не сме се виждали, най-нормалното нещо е да искаме часовете вечер да сме заедно.
Слава Богу, мислим еднакво.


Ами,не всеки вижда нещата така.Например,може да се каже и по друг начин-и без това живеем заедно и вкъщи сме заедно,не е нужно и в останалото време да сме все заедно.
Например,една двойка,познати на мъжа винаги ни се чуди като искаме да сме еди къде си заедно и казват-"ами нали вкъщи сте заедно,вие живеете заедно,какво повече от това?"
За протокола,те са от над 6-7 години двойка,но НЕ живеят заедно.Виждат се по няколко пъти в седмицата.(не са на по 18-20)....

# 11
  • София
  • Мнения: 13 173
Ние пък сме почти винаги заедно. Познаваме се цял живот, родителите ни са приятелски семейства, винаги сме си били в обкръжението, заради което имаме и общи приятели. Семейство сме повече от 20 г. Имаме семейна кантора. Трудно разграничаваме вече личното от общото. Хобитата ни са сходни, интересите също. Разбира се, не сме съвсем като гербови марки. Имаме си и самостоятелни моменти - примерно, аз излизам с приятелки на кафе, друг път той отива с приятели на риба или аз ходя с дъщерите по магазините, а той тича в парка с кучетата или рита топка със сина ни и т.н. Основните ни забавления са предимно съвместни. И не мисля, че "свободата" или "зависимостта" влияят на поглеждането встрани. То обикновено зависи от същността на човека и от неговото отношение му към партньора, а не от самия партньор.
Напълно съм съгласна с Амур. Въпреки споделеното ни ежедневие, само за нас двамата рядко остава време сред ангажиментите. Затова се опитваме да си организираме такива моменти, но това са максимум 2-3 пъти в годината по 2-3 дни.
Вервам, твоите познати определено не са двойка, а са гаджета и при подобни връзки рядко се стига до някакво развитие с времето.

# 12
  • Мнения: 2 780
Fever Ray, това звучи ужасно!
Добрата новина е, че има много драматургичен заряд в експозето на вашата връзка.

# 13
  • Мнения: 5 059
Fever Ray
те се смятат за по-двойка от всички ни(общи приятели и други),защото са най-отдавна заедно.И ,въпреки свободата, и единия е изневерявал и другия.
Което за мен дава отговор на въпроса дали липсата на свобода кара хората да поглежда в страни.
За мен също това е характер,не последствие...

# 14
  • Мнения: 3 614
Прави ми впечатление,че честичко, в различни теми, се споменава свободата,която има всеки от партньорите в една връзка.Някои хора си представят идеалните отношения като една вечно неразделна двойка,за други това би било бреме и предпочитат всеки да запази себе си като личност и да си има свои хобита и занимания.Много често дори се търси причина за изневерите именно в липсата на "свобода".
За това реших да пусна тази тема и да видим кой по какъв начин разделя времето си с половинката,приятели,деца,работа,свободно време и тн.
Мислите ли,че старите приятелства трябва да си останат такива и "новият човек" не трябва да бъде мешан в тях?
А мислите ли,че прекалената свобода или прекаленото обсебване кара хората да поглеждат встрани?
Споделете вашите наблюдения или преживявания Simple Smile
Той си има неговите предпочитания, аз своите. Нямаме много общо като характер и интереси.

# 15
  • Мнения: X
Скрит текст:
При режима на съвременния човек:
-на работа по 8-9-10 часа
-време за детето/децата
-среща с приятели
не виждам дори къде остава времето ЗАЕДНО в една двойка.
Може би през годишната отпуска?
А ако я прекарват и нея отделно?
След като цял ден не сме се виждали, най-нормалното нещо е да искаме часовете вечер да сме заедно.
Слава Богу, мислим еднакво.

Ами,не всеки вижда нещата така.Например,може да се каже и по друг начин-и без това живеем заедно и вкъщи сме заедно,не е нужно и в останалото време да сме все заедно.
Скрит текст:
Например,една двойка,познати на мъжа винаги ни се чуди като искаме да сме еди къде си заедно и казват-"ами нали вкъщи сте заедно,вие живеете заедно,какво повече от това?"
За протокола,те са от над 6-7 години двойка,но НЕ живеят заедно.Виждат се по няколко пъти в седмицата.(не са на по 18-20)....
Ами, щом ги устройва, тяхна си работа.
Нас не ни устройва да се видим в 23 часа (например) за по 5 минути, да си кажем "Здрасти!Как е?Лека нощ!".
Имаме доста общи интереси, хобита, можем с часове да разговаряме.....сега например, последните месеци, и двамата сме луднали по Евроспорт....то са световни, футболни, колоездачни теми.Преди няколко години, когато още правех торти, най-удачните идеи за модели съм получавала от него.Никога не ни е скучно заедно....

# 16
  • Мнения: 5 059
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?

# 17
  • София
  • Мнения: 28 595
имам свое време /сама/
имам време с него
имам време с децата
имам време със семейството /т. е. с него и с децата едновремененно/
имам време с приятелите
държа на всяко едно от тях
и нито едно не замества друго


Скрит текст:
той има свободата да разпределя времето си както пожелае стига това да не накърнява времето ни с него /двамата/, времето му с децата и общото ни семейно време
Голямо "ДА" от мен.
С двама от приятелите (жена и мъж, не са двойка) ми се познавам откакто се помня, т.е. много преди да се запозная с мъжа ми. Изключително много държа на тях. От една страна, мъжът ми не ги харесва особено, от друга – аз държах и продължавам да държа те да останат отделна "писта" в моя живот, извън семейството ми. Ако мъжът ми се беше опитал да ограничи контактите ми с тях, щяхме да имаме сериозен проблем. Ако се беше опитал да ограничи свободата ми като цяло, вероятно щях да наваксам с изневяра.

# 18
  • Мнения: 2 780
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?


не, семейството не е обречено. Но връзката ще се разсъхне за нула време. Повечето успешни семейства са построени именно върху този летален компромис.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 173
Fever Ray, това звучи ужасно!
Добрата новина е, че има много драматургичен заряд в експозето на вашата връзка.

Кое точно ти се струва ужасно? Нас ни устройва. Почти от половин век се познаваме, почти от четвърт сме семейство, имаме дом, 4 деца, правна кантора, спокоен живот. Имали сме стресови моменти, но сме ги преодолявали заедно.

# 20
  • Мнения: X
Fever Ray
те се смятат за по-двойка от всички ни(общи приятели и други),защото са най-отдавна заедно.И ,въпреки свободата, и единия е изневерявал и другия.
Което за мен дава отговор на въпроса дали липсата на свобода кара хората да поглежда в страни.
За мен също това е характер,не последствие...
Уверявам ви, че тези двамата не са двойка. Представят се като двойка, но не са.

# 21
  • Мнения: 2 780
Fever Ray, това звучи ужасно!
Добрата новина е, че има много драматургичен заряд в експозето на вашата връзка.

Кое точно ти се струва ужасно? Нас ни устройва. Почти от половин век се познаваме, почти от четвърт сме семейство, имаме дом, 4 деца, правна кантора, спокоен живот. Имали сме стресови моменти, но сме ги преодолявали заедно.

Точно това, което изброяваш ми се струва ужасно. Напомня ми за двама мои съученици от гимназията, които се ожениха скоро след абитуриентския бал. Това е като да влезеш в магазин за алкохол и да обявиш, че абсентът е любимото ти питие без да опиташ нищо друго.

# 22
  • Мнения: 2 127
Смятам, че за да бъда пълноценен партньор, трябва да бъда преди всичко завършена личност.
Работим заедно, живеем заедно, физически сме по 24 часа залепени.  Извън работа успяваме да съчетаем време за нас си, както и време за себе си.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Обожавам компанията на мъжа ми, но в някои отношения се засичаме, а в други се разминаваме.
Ето сега се връщам от море. Бях само с приятелки. Според мъжа ми ходенето на море е само за жени и гейове , а истинския       мъж ходи на пътешествия 😎 И ето  ни утре заминаваме на пътешествие 😊
 

# 24
  • София
  • Мнения: 13 173
Не се притеснявай за това. Нашата връзка започна след известен брой години и сме имали и други връзки междувременно. Не сме заедно от деца. Аз бях на 23, а той на 25, когато се загаджихме. Преди това отношенията ни бяха само приятелски и дори братско-сестрински. Перифразирано, опитахме по няколко различни питиета и разбрахме, че старият абсент си остава най-доброто.

# 25
  • Мнения: 2 780
Е, то оставаше и девствени да сте се взели. Тогава щях да те изнудвам да ми разкажеш подробности понеже от това, което прочетох от теб веднага ми хрумна страхотен сюжет, който си струва да се развие.

# 26
  • Мнения: 3 614
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Която издържи.
Цитат
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?
Не, важното е да са добър екип, а не всеки да дърпа чергата към себе си (което може да се случи и при наличието на общи интереси).

# 27
  • Мнения: 1 121
Вижда се кой не чете, а само пише. За кво е тая анкета? Че те всичките теми тук са затова!
Мъжа ми излиза, без мене, мъжа ми се прибира късно, мъжа ми не се прибира Simple Smile
А в анкетата всяка ще пише ау, какво задружно семейство сме, единия без другия не смее да мръдне до тоалетната.
Иначе излагация, всички мами с перфектни мъже, няма да се цепят от колектива, я Simple Smile

# 28
  • Мнения: 46 520
Гласувах с отговор 2, но с уточнението, че не излизаме отделно вечер.
Имаме си обаче свои занимания. Примерно аз обичам да чета книги и го правя, когато другите спят или съм сама вкъщи. Хобито ми е да преправям стари мебели, правя го докато другите са по други задачи. Времето след работа и отпуските, почивните дни си прекарваме задължително заедно. Не защото така трябва или се чувстваме с вериги, а защото ни харесва и защото това е малка част от времето, което можем да си имаме за нас. Ходим някъде, ако ни се събира с приятели - с тях, или си правим филмов маратон, различно, но заедно.

Никога не сме се интересували от модели и препоръки, правим това, което на нас двамата ни харесва. Засега, вече повече от 20 г., работи. Ако някога спре да ни е приятно, ще го променим.

С последното ми гадже прекарвахме по 2 дни и 3 нощи седмично заедно и беше прекрасно. Мисля, че това е оптималният вариант.
Темата май не е за гаджета, които правят секс понякога, а за семейства, но може и да бъркам. Иначе на мен с някои гаджета и 1 нощ седмично ми беше досадно.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 595
Вижда се кой не чете, а само пише. За кво е тая анкета? Че те всичките теми тук са затова!
Мъжа ми излиза, без мене, мъжа ми се прибира късно, мъжа ми не се прибира Simple Smile
А в анкетата всяка ще пише ау, какво задружно семейство сме, единия без другия не смее да мръдне до тоалетната.
Иначе излагация, всички мами с перфектни мъже, няма да се цепят от колектива, я Simple Smile
Май ти не четеш. Резултатите от анкетата те опровергават.

# 30
  • Мнения: 18 528
Имаме общи, имаме и индивидуални хобита и занимания.

# 31
  • Мнения: 12 473
От личен опит мога да споделя:
- в различните житейски етапи съм искала и имала нужда от различни взаимоотношения. Имала съм връзка с пълна свобода, както  връзка 24/7, както и такава с пълен контрол и опит за ограничения.
Нито едното не сработи за цял живот..))
Към днешна дата смятам, че всичко е в мярката. Но личната мярка на всеки. И всеки има право на свои интереси и начин на живот, но без да пренебрегва общите такива и да ограничава  или да налага своите на  другия.

# 32
  • Мнения: 5 059
Хаха,обаче наистина има безброй и една теми с оплаквания за липса на внимание,отношение,помощ,но тук всички са в хармония Stuck Out Tongue
То и не очаквам другите да пишат.
Обикновено връзки,в които единия е недоволен от вниманието,което получава,не оцеляват дълго...
С мъжът ми имаме едно голямо търкане,единственото ,заради което правим компромис със себе си.
Ще ми е интересно да чуя вашето мнение.
Когато излизаме вечер,заедно(на дискотека,на кръчма,на гости...)на мен винаги ми омръзва по-бързо,доспива ми се и искам да си ходя.Мъжът може да седи до 6 сутринта,а на мен ми писва към 1-2 макс.Мъжът ми е на мнение,че щом на мен вече не ми се седи-ами,да си ходя да си легна,а той ще се прибере по-късно.Аз пък мисля,че е абсолютно недопустимо да идем някъде заедно и да си тръгнем поотделно.
Имахме дрезги относно този принцип около година,после приложихме модела-аз седя малко повече отколкото ми се иска,той си тръгва малко по-рано,но....в интерес на истината така и двамата излизаме недоволни накрая Grinning
Според вас кое е правилното?

# 33
  • Мнения: 12 473
Редувайте се - един път ти стой до сутринта, един път той ще си тръгне рано.
Иначе - не го приемам с добро око това оставане и прибиране сама.

# 34
  • Мнения: X
Съжалявам, написах нещо което не трябваше.
Трябваше да прочета няколко коментара от профила преди да пиша.
Съжалявам.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 15:46 от Анонимен

# 35
  • София
  • Мнения: 28 595
Понеже съм като теб, аз си хващах такси и се прибирах. Така и двамата бяхме доволни.

# 36
  • Мнения: X
Скрит текст:
Хаха,обаче наистина има безброй и една теми с оплаквания за липса на внимание,отношение,помощ,но тук всички са в хармония Stuck Out Tongue
То и не очаквам другите да пишат.
Обикновено връзки,в които единия е недоволен от вниманието,което получава,не оцеляват дълго...
С мъжът ми имаме едно голямо търкане,единственото ,заради което правим компромис със себе си.
Ще ми е интересно да чуя вашето мнение.
Когато излизаме вечер,заедно(на дискотека,на кръчма,на гости...)на мен винаги ми омръзва по-бързо,доспива ми се и искам да си ходя.Мъжът може да седи до 6 сутринта,а на мен ми писва към 1-2 макс.Мъжът ми е на мнение,че щом на мен вече не ми се седи-ами,да си ходя да си легна,а той ще се прибере по-късно.Аз пък мисля,че е абсолютно недопустимо да идем някъде заедно и да си тръгнем поотделно.
Имахме дрезги относно този принцип около година,после приложихме модела-аз седя малко повече отколкото ми се иска,той си тръгва малко по-рано,но....в интерес на истината така и двамата излизаме недоволни накрая Grinning
Според вас кое е правилното?
Според мен:заедно отиваме, заедно си тръгваме.
Но уточнявам, че сме нямали подобен проблем, така че, само теоретизирам.На практика, не знам дали е възможно в дългосрочен план.Единият ще е все недоволен, а вечното недоволство обикновено води до раздяла.

# 37
  • Мнения: 46 520
Според вас кое е правилното?
А от колко време сте заедно? Ако е повече от тази 1 г., какво се промени тогава?
Не съм била в подобна ситуация, но няма да си тръгна, ще стоя до последно. А ако връзката е кратка и без деца, няма и да издържи много. Верният отговор е - и двамата да са удовлетворени, т.е. ако на заспиващият не му пречи да си ходи сам, ок. Но ако не го усеща като правилно, на мен описаното е много сериозно разминаване, което не подлежи на компромис и няма реално решение.

# 38
  • Мнения: 18 528
Не знам кое е правилното за вас. Аз бих пробвала предварително да се разбираме до колко часа ще се стои. Понеже ми се струва странно да отидем на гости заедно, а да се приберем поотделно.

# 39
  • Мнения: 2 780
Интересното е, че това с прибирането заедно/поотделно няма тежестта на сложен казус ако двойката е несемейна.

# 40
  • София
  • Мнения: 28 595
Защо само ако е несемейна?

# 41
  • Мнения: X
То този проблем ще се разреши сам с одъртяването и/или имането на дете. След 30 малко хора имат енергията да висят до 6 сутринта редовно и да купонясват. Започва много по-тежко да се отразяват алкохолът и безсънието. Компаниите се разсъхват - кой трябва да става рано за работа, кой недоспал и уморен... Stuck Out Tongue Winking Eye Накрая остава по някой шотландски боец с изключително младежки организъм, ама сам, сам...

# 42
  • Мнения: 12 473
Ако сме в сериозна връзка - ще е сложен казуса..))
Иначе - ако е за забавление само - да, нп.

# 43
  • Мнения: 5 059
Според вас кое е правилното?
?
А де?
?
А ми... направете си бебе...

Опитваме се от 2,5 години,но не се получава Wink

Не знам кое е правилното за вас. Аз бих пробвала предварително да се разбираме до колко часа ще се стои. Понеже ми се струва странно да отидем на гости заедно, а да се приберем поотделно.

Не става,мъжът ми казва-дошли сме да се забавляваме,не да правим планове кога кой ще си ходи , това не е забавно.И е прав...


Според вас кое е правилното?
А от колко време сте заедно? Ако е повече от тази 1 г., какво се промени тогава?
Не съм била в подобна ситуация, но няма да си тръгна, ще стоя до последно. А ако връзката е кратка и без деца, няма и да издържи много. Верният отговор е - и двамата да са удовлетворени, т.е. ако на заспиващият не му пречи да си ходи сам, ок. Но ако не го усеща като правилно, на мен описаното е много сериозно разминаване, което не подлежи на компромис и няма реално решение.

От отиват 6 години.Не сме"гадженца".Промени се това,че в началото все се карахме и то жестоко.Сега си знаем-преглъщаме и двамата и така решаваме проблема.Но,да,наистина се получава накрая,че и двамата не сме доволни.
Проблема се реши до някъде и като излизаме повече с приятели,които и те не отвисяват до сутринта.Защото мъжът обича да седи до късно,но ако има с кой...естествено Grinning
А иначе,ако ще се излиза с приятелите му,които запиват до 6 сутринта,си ходи сам.

# 44
  • Мнения: 2 780
То този проблем ще се разреши сам с одъртяването и/или имането на дете. След 30 малко хора имат енергията да висят до 6 сутринта редовно и да купонясват. Започва много по-тежко да се отразяват алкохолът и безсънието. Компаниите се разсъхват - кой трябва да става рано за работа, кой недоспал и уморен... Stuck Out Tongue Winking Eye Накрая остава по някой шотландски боец с изключително младежки организъм, ама сам, сам...

Верно е тва, много трудно е да си намериш приятели, които не трябва да стават за работа или имат сили да изкарат до сутрешните новини по телевизията. Имам чувството, че всички са станали много мързеливи и хич не им се купонясва като едно време.

# 45
  • Мнения: 5 059
То този проблем ще се разреши сам с одъртяването и/или имането на дете. След 30 малко хора имат енергията да висят до 6 сутринта редовно и да купонясват. Започва много по-тежко да се отразяват алкохолът и безсънието. Компаниите се разсъхват - кой трябва да става рано за работа, кой недоспал и уморен... Stuck Out Tongue Winking Eye Накрая остава по някой шотландски боец с изключително младежки организъм, ама сам, сам...

Верно е тва, много трудно е да си намериш приятели, които не трябва да стават за работа или имат сили да изкарат до сутрешните новини по телевизията. Имам чувството, че всички са станали много мързеливи и хич не им се купонясва като едно време.

Един остана,само един,ама пък и най-добрия приятел на мъжа.Другите се зажениха ,остаряха Grinning
Само този остана да се бори с идеята,че вече не са на по 20.
Това е и въпросния с приятелката,дето не живеят заедно.Ама те и да заживеят заедно,тя запива повече от него,така че едва ли това ще ги спре Grinning

# 46
  • Мнения: 2 127
Хаха,обаче наистина има безброй и една теми с оплаквания за липса на внимание,отношение,помощ,но тук всички са в хармония Stuck Out Tongue
То и не очаквам другите да пишат.
Обикновено връзки,в които единия е недоволен от вниманието,което получава,не оцеляват дълго...
С мъжът ми имаме едно голямо търкане,единственото ,заради което правим компромис със себе си.
Ще ми е интересно да чуя вашето мнение.
Когато излизаме вечер,заедно(на дискотека,на кръчма,на гости...)на мен винаги ми омръзва по-бързо,доспива ми се и искам да си ходя.Мъжът може да седи до 6 сутринта,а на мен ми писва към 1-2 макс.Мъжът ми е на мнение,че щом на мен вече не ми се седи-ами,да си ходя да си легна,а той ще се прибере по-късно.Аз пък мисля,че е абсолютно недопустимо да идем някъде заедно и да си тръгнем поотделно.
Имахме дрезги относно този принцип около година,после приложихме модела-аз седя малко повече отколкото ми се иска,той си тръгва малко по-рано,но....в интерес на истината така и двамата излизаме недоволни накрая Grinning
Според вас кое е правилното?
Макар че имаме еднакви разбирания за нещата, и аз си имам моменти, в които точно пък сега искам внимание, а той се е зазяпал в клипове за процесори. Та, ей го, като цяло хармония и пак се понацупвам понякога.
Друго, за което помрънквам, е че от двама ни, той е по-затворения, та ако може да не си подаваме носовете от вкъщи и си гукаме на дивана - най-добре. Пък аз рядко, но все пак по-често от него, решавам, че искам да излезем някъде.
При нас е обратното - аз мога да вися до сутринта, той вече в 1 започва да ме ръчка да си ходим. Ами, тръгваме си, както той ми е угодил да отидем на джангъра, така пък аз не го "мъча" до сутринта. Немислимо ми е да се приберем отделно.

# 47
  • Мнения: X
Вервам, ами вие изглежда сте намерили някакво решение - като излизате с компания Х, се прибирате по приемливо за теб време, а когато той иска да излиза с колегата Младежев Неостаряев - могат да си излизат заедно или ти да се прибираш като ти писне. Зависи и от честотата на тези срещи, 1-2 пъти месечно ми изглежда поносимо, но ако е през ден или всеки уикенд, би ми било неприятно, защото който се прибира в 6 сутринта, после спи до 14, т.е. 1/4 от почивните дни за седмицата са пропилени.

# 48
  • Мнения: 5 059
О,не,той излиза сам с въпросния човек не повече от 2-3 пъти в годината.
Намерили сме решение за нас си,но не знам до колко е правилно.
Иначе и на мен ми е неприемливо да се прибера сама.Или отивам и си тръгваме в час угоден и на двамата или изобщо не излизам с него.
Seerose.
той не ги вижда нещата така.Същото му казвам и аз-дошла съм заради теб,останала съм повече отколкото бих,ако бях сама,хайде сега ти ми угоди и се прибери,мисля,че така е редно.Но в неговите очи няма проблем да си ида сама и той да остане да се забавлява.Той си мисли,че така хем аз ще си легна когато искам,хем той ще си седи до когато иска.Е,с годините разбра,че не ми е ок този вариант и ,че не всеки е с неговото мислене.

# 49
  • Мнения: 4 413
Нямам проблеми да се прибера сама, обаче ММ никога няма да го позволи. Дали с дете или преди да се роди детето - става и тръгва с мен. Много пъти съм го карала да остане, защото виждам, че им е весело, но не се съгласява.
Обаче това много зависи и от обкръжението Ви. Аз, когато бях бременна и с предписание да не ставам от леглото - събиранията бяха у нас или в съседи, където масата се редеше до дивана, на който аз да си лежа, а те седяха на столове. Казвала съм, че за мен не е проблем да се събират и без моето присъствие, но пък те ми осигуряваха необходимите условия. Съобразяваха се с това и не мрънкаха, че не могат да ходят по заведения. Да не говорим, че тогава нямаше нито една двойка с деца и това им бяха чужди проблеми.

# 50
  • Мнения: 2 780
Идеята на подобни вечеринки е да излезете защото искате да сте там където отивате. А не защото отивате заедно с половинката. Ако това бъде осмислено ще изчезне проблема с прибирането като солова дисциплина.

# 51
  • Мнения: 5 059
Ние искаме да сме там,където отиваме,обаче в 1-2-3 аз вече искам да съм в кревата,а той иска да е все още там Grinning

# 52
  • Мнения: 2 780
Ми хващаш си такси и отиваш да спиш. Кво сложно има?

# 53
  • Мнения: 5 059
Ми хващаш си такси и отиваш да спиш. Кво сложно има?

Не е като да не си личи,че си мъж Grinning

# 54
  • Мнения: 2 780
За добро или лошо - момченце съм. Но повечето ми приятели са жени. Т съм наясно с динамиката на отношенията мъже-жени във всичките им форми. Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 28 595
Много го "обичам" това отсичане "личи, че си мъж". Е, аз съм жена. Но и според мен този вариант е най-логичният:
Понеже съм като теб, аз си хващах такси и се прибирах. Така и двамата бяхме доволни.

# 56
  • Мнения: 3 732
Ние без половинки имаме ли право да коментираме?

Излизането заедно или по - отделно няма нищо общо с изневярата. Тя е следствие от други неща, не от прекараното заедно време.

# 57
  • Мнения: 5 059
Ние без половинки имаме ли право да коментираме?

Излизането заедно или по - отделно няма нищо общо с изневярата. Тя е следствие от други неща, не от прекараното заедно време.
Какви други неща?

# 58
  • Мнения: 2 780
Ти го чувстваш нередно, ама той ще започне да търси начин да не му разваляш кефа със "спи ми се, айде да си ходим" и тогава още по-нередно ще се почувстваш:)

# 59
  • Мнения: 5 059
Казах,че решение сме намерили Simple Smile
Има си излизанията със седене до сутринта,а аз си се наспивам както ми харесва Stuck Out Tongue

# 60
  • Мнения: 2 780
Значи ви чака щастлив съвместен живот. Стига да не обръщаш внимание на петната от червило по ризата му след сбирки с приятели:)

# 61
  • Мнения: 5 059
Grinning
голяма драма стана

# 62
  • София
  • Мнения: 16 199
Много го "обичам" това отсичане "личи, че си мъж". Е, аз съм жена. Но и според мен този вариант е най-логичният:
Понеже съм като теб, аз си хващах такси и се прибирах. Така и двамата бяхме доволни.
А според мен и съпруга ми - не. Според мен - защото ме е страх след 11 да се возя сама на такси. Според съпруга ми - "Как ще ме пусне сама да се прибирам посред нощ?".

Подобна случка, преди 10на години, кацам от командировка в 1 през нощта, ММ тръгва към летището, обаче се оказва, че е със спукана гума, т.е. не може да тръгне. Обади ми се, взех такси, пристигам вкъщи, той пред блока се бори с резервната  гума и т.н.. И вече след това, се самоизяде как ме е оставил сама да се прибирам с таксито, било трябвало той да вземе такси, да ме посрещне и т.н.

П.С. Дописвам се Simple Smile . Аз и на масата мога да заспя, като войниците, обаче и това е срамно според ММ, та си тръгваме и двамата, доспи ли ми се (видимо).

# 63
  • Мнения: 2 780
Лигавя се. Тия дни разглеждах форум за платената любов в който мъже споделят впечатленията си от проститутки и се замислих колко ли от господата са ваши съпрузи и гаджета. Това като бележка под линия по повод петната от червило.

# 64
  • Мнения: 5 059
Малко подобни мъже са останали.
Повечето са като малки деца АЗ АЗ АЗ.Рядко се замислят за другия толкова надълбоко.
То си зависи и от жената де,аз съм доказала,че сама се справям с всичко и от нищо не ме е страх.Голяма грешка.
А баба ме учеше-"и да можеш,казвай не мога" Stuck Out Tongue

# 65
  • Мнения: 178
Никакъв проблем нямам да си тръгна сама. Страх да се прибирам с такси сама, след 11? Че ние да не сме пеленачета. Имала съм връзка, в която приятелят ми искаше да стои до по-късно, но излизаше изключително рядко, има-няма веднъж в месеца, така че не съм седнала да правя драма. За мен винаги е било ок 95% от случаите да си излиза сам с негови приятели, важното е било, когато аз искам да съм с моите, да е до мен. Като цяло изобщо не смятам за нужно нито аз да се сближавам или излизам с неговите приятели, нито той да е длъжен да харесва моите. Важно ми е времето, което прекарваме насаме или в пътешествия Simple Smile
А тези дето роптаят как един истински мъж няма да остави приятелката си да се прибира сама, видиш ли - моя приятелка имаше сериозен приятел, който никога не я оставяше сама, беше залепен за нея, страшен джентълмен, даже кола й подари, предложи й брак, сега са женени, наскоро разбрахме, че й изневерява от години, беше се объркал да сваля момиче, което се оказа нейна близка Simple Smile Тъй че, Вервам, гледай си живота, разбиранията на някои хора са от миналия век. Satisfied

# 66
  • Мнения: 46 520
Интересното е, че това с прибирането заедно/поотделно няма тежестта на сложен казус ако двойката е несемейна.
Няма връзка с това дали е семейна или несемейна, а опира до възпитанието и отношението на мъжа и кое поставя напред в приоритетите си - нея или тях. Един възпитан мъж никога не би оставил приятелката/жена си, да се прибира сама по нощите.
Разбира се не говорим за спиране на контактите с тях, време има за всички, доколкото разбирам става дума за тръгване след като доста часове са били заедно.

Vervam, имахме 2-3 такива познати семейства, не минава с годините, по-зле става. В смисъл излизанията зачестяват и накрая се стига до това, че всеки си живее свой отделен живот, за кратко, защото намират сродна душа, с която им е лесно да общуват и нямат разминавания.
Прецени решението наистина ли те удовлетворява, ако да, оставаш и повече не повдигаш въпроса, иначе става досадно и неприятно.

# 67
  • Мнения: 8 888
Аз съм от хората, които излизат и се прибират по светло или почти - в повечето случаи. И това е всяка седмица по веднъж, два пъти. Деца нямаме, та ограничения от този тип отпадат. Няма проблем приятелят ми да се прибере по-рано, ако прецени или аз, ако съм изморена. За щастие имаме сходно разбиране за забавление и не ни се налага да водим преговори по темата.

Иначе - не сме залепени. Прекарваме достатъчно време заедно, за да можем да излизаме и отделно без да си звъним на всеки 30 минути - милооо, какво правиш, кога ще се прибереш?

# 68
  • Мнения: 9 196
А, кого убеждавате, че сте ОК с това мъжа ви да не ви изпрати, или да си тръгне с вас, а да остане с другите хора, каквито и да са те? Или пък изобщо да не излиза с вас и да се прибира сутрин? Читателите или себе си? Успявате ли да се самозалъжете? И ако да - как го правите, по дяволите и ... защо?!

# 69
  • София
  • Мнения: 28 595
Не съди за другите по себе си, хората са различни.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Виждам, че темата се е завъртяла около нощните излизания... Simple Smile

За мен е абсолютно неприемливо партньорите да отидат заедно, а да се приберат поотделно.
Изобщо не смятам, че това схващане има нещо общо с възрастта или старомодното възпитание, защото всичките ми гаджета са били момчета в началото на 20-те си години и никой от тях не е приемал за нормално аз да си замина, докато той решава да остане, за да си допие или да прави Бог знае какво в мое отсъствие.
Не знам, аз, като жена, бих се почувствала много унизена, ако попадна в такава ситуация.
Не мисля, че след подобна случка бих могла да продължа да уважавам мъж, който ме качва на такси, като някоя проститутка, без да се интересува какво ще се случи с мен оттам-нататък. Rolling Eyes
При мен винаги нещата са стояли така – ако някой момък иска да излезем на среща, ме взема от точка А и ме връща до точка А, след като срещата е приключила. С друг тип взаимоотношения не бих се наела просто. Peace
Между другото, аз също избягвам да се возя сама в таксита – не само през нощта, а по всяко време на денонощието. Активен шофьор съм и не ползвам нито градския, нито друг вид транспорт.

# 71
  • Мнения: 9 196
Не съди за другите по себе си, хората са различни.

И как съдя по себе си точно, като нито съм мъж, нито ходя по срещи? Иначе - оценявам опита за остроумие и затапване с изрази извадени от нафталина, но не са на място. Както обикновено.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
С мъжа ми сме все заедно. Дори когато сме с негови приятели (семейства), пак му е интересно да разговаря с мен. И двамата не обичаме да ходим по дискотеки и клубове по нощите, така че проблем с това няма. Всички почивки, отпуски, уикенди, прекараме заедно и сме щастливи. Не виждам как ще ми се прииска да ходя сама с приятелки на море например. На кафе - да, но другото време е за семейството. Хората, които познавам и които не прекарват свободното си време заедно и ходят по "женски" и по "мъжки" редовно на купони, обикновено едва се траят, неудовлетворени са от връзката си и не са щастливи от партньора в живота. И не, не съм скочила на врата на мъжа ми да не го "пускам " да се забавлява. Той не желае, или по-скоро не се забавлява без мен. Но за нас забавления са пътуване, чужбина, уикенда туризъм из Бг, а не дискотека с пиене. Не пием. Хората са различни, предполага се, че някои обичат да се чувстват понякога сами. Няма лошо, ако отсреща има разбиране.

# 73
  • Мнения: 9 196
Ааа, не обичат да се чувстват сами, а "свободни" - да са с хора, различни от партньора им. Да си прави сметката този партньор, колко струва в очите на другия ...

# 74
  • Мнения: 5 059
Забелязала съм обаче,че жените,които казват :"мъжът ми не се забавлява без мен",обикновено не дават друг избор на мъжете си Grinning
И винаги твърдят,че той е взел това решение.Ето,една много близка приятелка си мисли,че мъжът и иска да си прекарва всяка свободна минута с нея , обаче аз знам,че човека би бил много щастлив да има и някакво време за себе си.Уви,няма.
И то не защото жена му ще му вдигне луд скандал.Тя рядко вика или се "пеняви",но знае перфектно как да ти изкара душата с памук.Човекът просто иска да си спести месеци сръдни и цупения и намеци ,като на всякъде излизат заедно.Барабер с двете им деца.

# 75
  • Мнения: 18 528
Някои сме се събирали с мъже, с които сме на един акъл все пак, та точно за прибирания от гости - дали да са заедно или по отделно, - нямаме драми.
Снощи мм трябваше да бъде на някаква премиера на документален филм - ами не отиде, предполагам, че го е домързяло. Ако бяхме заедно, щяхме да отидем, да се побутваме един друг, най-малкото ако единият забрави, другият щеше да му напомни.

# 76
  • Мнения: 9 196
Забелязала съм обаче,че жените,които казват :"мъжът ми не се забавлява без мен",обикновено не дават друг избор на мъжете си Grinning
И винаги твърдят,че той е взел това решение.Ето,една много близка приятелка си мисли,че мъжът и иска да си прекарва всяка свободна минута с нея , обаче аз знам,че човека би бил много щастлив да има и някакво време за себе си.Уви,няма.
И то не защото жена му ще му вдигне луд скандал.Тя рядко вика или се "пеняви",но знае перфектно как да ти изкара душата с памук.Човекът просто иска да си спести месеци сръдни и цупения и намеци ,като на всякъде излизат заедно.Барабер с двете им деца.

Как пък за всяка случка, имаш по една прЕАтелка и все знаеш точно, какво си мисли и тя и мъжа и. Толкова по-лесно да говориш от собствената си камбанария или да не говориш, отколкото разни измислени приятелки, с измислени мъже и навици.

# 77
  • София
  • Мнения: 28 595
Забелязала съм обаче,че жените,които казват :"мъжът ми не се забавлява без мен",обикновено не дават друг избор на мъжете си Grinning
И винаги твърдят,че той е взел това решение.Ето,една много близка приятелка си мисли,че мъжът и иска да си прекарва всяка свободна минута с нея , обаче аз знам,че човека би бил много щастлив да има и някакво време за себе си.Уви,няма.
И то не защото жена му ще му вдигне луд скандал.Тя рядко вика или се "пеняви",но знае перфектно как да ти изкара душата с памук.Човекът просто иска да си спести месеци сръдни и цупения и намеци ,като на всякъде излизат заедно.Барабер с двете им деца.
Възможен е и този вариант, да. Има обсебващи и задушаващи хора. Но има и хора, които нямат свой, личен живот, свои приятели... Свекърът ми е така и винаги е бил такъв. Само че свекърва ми почина, децата му поеха по своя път и той увисна. За мен това поведение е много нездравословно и неразумно.

# 78
  • София
  • Мнения: 22 954
При нас пък обикновено на него му се доспива бързо, аз оставам и се прибирам с такси или ако има някой, който не е пил ме кара до вкъщи. Grinning

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Явно повечето под "свои приятели" визирате мъже, с които съпружето да ходи по баровете и да се напива. Моя мъж няма такива. И предния ми мъж нямаше, явно аз си падам подсъзнателно по такива мъже (или те по мен) . Има си приятели от детинство, с които сме приятелски семейства. Предполагам, че ако пукна, ще си контактува с тях. А и ще е свободен да си намери друга, няма лошо. Факт е обаче, че когато си с правилния човек, искаш да си прекарваш времето с него. А на кафе с личен приятел, срещи на класа и такива мероприятия естествено, че партньорът ти няма място. Никой не прави фасони, това са си нормалните човешки отношения. Явно природата си знае работата и не събира "свободолюбиви" хора, висящи по баровете всяка седмица, с интроверти. Всеки човек е различен, важното е да намериш този, с който ще ти е ок. Няма правилно и грешно. На мен не би ми било приятно мъжа ми да се напива по заведения, независимо дали е с мен, за това съм си избрала трезвеник. Ако пък някой обича, нека си избере от същия вид и всичко ще е наред. Лошото е, когато човек нещо го дразни, преди да създаде семейство, но се надява след това нещата да са други. Ми не става така.

# 80
  • Мнения: 3 614
Голяма драма - единият от партньорите излизал без другия. Разбира се, че ще излиза. Да не са вързани с пъпна връв.

# 81
  • Мнения: 5 059
Ами,тези ,за които говоря ходят на всякъде заедно,на всякъде.
На среща на класа на единия,отива и другия,на коледен банкет на единия,отива и другия(и не,не са приятели от училище,нито работят на едно и също място).Няма лошо,така харесват...уж,обаче в същото време момичето от двойката съди другите,че техните връзки не са ок,ако правят нещо поотделно.
Ще дам пример с мен,за да не е като трети наблюдател...Струва и се "ужасно" ,че аз ходя един път в седмицата на плуване САМА и мъжът ми не идва.Цитирам-"ако имаше желание,щеше да дойде с теб" Grinning Grinning Grinning
Или пък веднъж отидох на планина с родителите му,на него не му се ходеше.Въпросното момиче беше поразено-"е как така сама,той е останал вкъщи,това е УЖАСНО" Grinning
Щеше да ми е интересна тази гледна точка и да се появи някой с такива разбирания,да обясни 'що така мисли,но,уви ,няма такива хора тук или не смеят да се покажат.
Написах го и по-нагоре-аз предпочитам да си прекарвам времето с мъжа,но просто не виждам как бихме правили всичко заедно,буквално всичко.
Имам си мои,женски занимания,които не искам да споделям с него...Все едно да го викна на маникюр с мен Grinning

# 82
  • Мнения: 46 520
Голяма драма - единият от партньорите излизал без другия. Разбира се, че ще излиза. Да не са вързани с пъпна връв.
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:52 от Не се сърди, човече

# 83
  • София
  • Мнения: 22 954
Имам една колежка от университета, която винаги идва на общите ни събирания с мъжа си. Само тя го прави. Странно ми е на мен. Според мен половинките нямат работа на подобни събития.

# 84
  • Мнения: 5 059
Имам една колежка от университета, която винаги идва на общите ни събирания с мъжа си. Само тя го прави. Странно ми е на мен. Според мен половинките нямат работа на подобни събития.

А според тях вие сте нещастни, защото вашите половинки не са дошли с вас Stuck Out Tongue
Шегувам се,темата малко се разводни.Не беше за прибирания посред нощ кой с кого,а точно за прекараното време с "половинката" Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 127
На бившия ми мъж съм му се сърдила, когато излизаше без мен. Както и той на мен, ако съм без него.
Истината беше, че просто му нямах доверие и ми беше обидно, че когато се събираше в компания, всичките му приятели бяха с жените или приятелките си, а той все гледаше да излезе без мен. Ако се съберат коч компания, добре, ама такава ситуация хич не ми беше ОК при цялата ми либералност.

# 86
  • Мнения: 3 614
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат. МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:53 от Не се сърди, човече

# 87
  • Мнения: 5 059
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат. МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.

И аз така мисля Simple Smile
Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време.Той самия вече вижда,че не е като на 18 и след запой в събота,после цяла седмица му е зле.
И ние сме се разбрали и от години нямаме пререкания в тази насока,но ми беше интересно мнението на безпристрастна страна Simple Smile
А темата наистина не е за това,а за личността като такава в една връзка.
Някой преди това беше казал,че когато човек е обсебен от другия,накрая остава сам и съм много съгласна.
Не харесвам хора,които определят себе си като личност на база децата и мъжа си.Това за мен са празни и тъжни души.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:52 от Не се сърди, човече

# 88
  • Мнения: 46 520
Темата не е за това, а за личността във връзката.
Но по един конкретен проблем, за който тя иска съвет. Нека авторката реши дали темата стане по-обща Hands Plus1

Аниш, не е до комуникация. Аз си комуникирам открито, но не съм склонна към компромис, има неща, за които не ме удовлетворява никакво друго решение. Но хората са различни, затова трябва да прецени сама, нещо, което важи за един човек, не е валидно при друг.

Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време...
Не са до време, след децата зачестяват. Сред приятелите ни тези, които са така, си продължават. Вече са на възраст м/у 40 и 50 г.

# 89
  • Мнения: 5 059
Темата не е за това, а за личността във връзката.
Но по един конкретен проблем, за който тя иска съвет. Нека авторката реши дали темата стане по-обща Hands Plus1

Аниш, не е до комуникация. Аз си комуникирам открито, но не съм склонна към компромис, има неща, за които не ме удовлетворява никакво друго решение. Но хората са различни, затова трябва да прецени сама, нещо, което важи за един човек, не е валидно при друг.

Да не говорим,че тези купони до сутринта наистина са до време...
Не са до време, след децата зачестяват. Сред приятелите ни тези, които са така, си продължават. Вече са на възраст м/у 40 и 50 г.

Честно,не познавам такива хора.Не си представям някой 50 годишен в дискотека даже(никой да не се обижда,но наистина би било леко неуместно).
Мисля,че при нас всичко се уталожи и проблем няма да стане,защото ,както казах,става дума за 2-3 пъти излизания В ГОДИНАТА.Ние,ако за това не можем да се разберем,то за какво Grinning

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
А мислите ли,че прекалената свобода или прекаленото обсебване кара хората да поглеждат встрани?
Още в началната фаза на някои връзки, когато емоциите са по-силни, може и по-капсуловани истории да има, но липсата на свобода и лично пространство винаги е пагубно. Рядко двамата партньори са си дотолкова  самодостатъчни, един тип хора са, че нямат нужда от бурни странични контакти или интензивно комуникиране с други хора. Те си попадат в тяхната реалност и си обменят емоции само между двамата /определено с млади хора трудно се случва/.  Свободата във връзката  е много важна, защото всяко усещане на ограничаване, задушаване  автоматично настройва притисканият за бягство  или отхвърляне. В този ред на мисли "прекаленото обсебване" може и кара хората да поглеждат встрани или по-точно да търсят отново усещането да свобода, автономност  и еманципация. Връзки, които просъществуват в условия на ограничаване са "болни" връзки на основата на взимоизгода, личностни дефицити или др. дисфункции. Няма такова нещо като прекалено свобода в двойката. Ако на другия се счита "прекалена", значи се разминават по идеята си за връзка, тип обвързване или концепция за това какво е свобода във връзката. Двустранното  усещане: "Аз съм свободен, но избирам пак теб" е водещо в хармоничните двойки.

# 91
  • София
  • Мнения: 13 173
Това с приятелката на Вервам ми звучи като обсебване. Няма как да са вечно заедно, ако си имат доверие.
Ние реално сме заедно през по-голяма част от денонощието, но ми е прекалено това да се влачим по срещите на класа на другия или той да ходи с мен по моловете, когато органически не ги понася и стъпва там само за кино. Или пък аз да се лиша от обяд с приятелка, защото той има служебен обяд с клиент. Или пък единият да има сериозни ангажименти и другия да лиши децата от уикенд на чист въздух, чакайки вкъщи като затворник.
Дори в чужбина съм ходила на екскурзия с моите родители и с двете големи дъщери. Съпругът ми пък отиде за последната й кръгла годишнина с майка си на почивка в чужбина - само двамата, без свекъра, без мен и децата. Почивките и вечерните излизания предпочитаме да са ни съвместни, но за толкова години се е случвало единият да си остане у дома, а другият да иде някъде. Може да не е повече от 10 пъти сумарно, но не е било драма. Съпругът ми ходи на бокс и аз определено не се виждам в залата за тренировки. Купони до сутринта никога не сме обичали. Ние сме си поспаливи и предпочитаме да станем рано и цял ден да сме в движение, но вечер да си легнем по-рано. Рядко стоим след 22:30 ч. в делнични дни. Вечерните ни излизания от години са със семейни приятели на по питие или хапване и питие и най-често са петък вечер или неделя следобед. Само за хубави концерти правим изключение.

# 92
  • Мнения: 5 059
Наскоро съфорумка даде пример в една друга тема,че познавала двойка,в която когато единия се разболее и излезе болничен,и другия си взима отпуска.За да са били заедно вкъщи....Направо не ми се вярва,но хора има всякакви.
А иначе какво мислите за прословутата максима-"Противоположностите се привличат"?
Понеже тук се говори за различен тип хора или за еднакви характери.
Ние с мъжа сме противоположности в доста отношения,но като емоционалност сме доста еднакви.Не знам как точно да го опиша.
Коя връзка според вас би била по-успешна?

# 93
  • София
  • Мнения: 13 173
Успешни връзки обикновено са между хора от "една черга" - т.е. сходен произход, възпитание, среда, възгледи и т.н. Характерите може да са различни, емоционалността също, но да са с еднакви разбирания, за да не дърпа всеки чергата към себе си. И да са готови на компромиси.

# 94
  • Мнения: 5 059
Ох,това с компромисите ми е много трудно Sad
От дете съм си така-трудно,да не кажа че е направо невъзможно да преглътна себе си.
Винаги съм искала да го изкореня от характера ми,но за сега едвам се получава.
То и за това не мога да се прибера сама,когато ми се спи.Толкова ще се нервирам като си легна,че няма да мога да мигна изобщо... Grinning

# 95
  • Мнения: 2 127
А иначе какво мислите за прословутата максима-"Противоположностите се привличат"?
За мен не действа - не се сработвам добре с хора, които не са на моя акъл и с различни разбирания от моите. Това важи за всякакви отношения, не само за любовните. И тъкмо защото не мога да преглътна себе си, а не мога да очаквам и от другата страна да го прави постоянно, предпочитам някого, с когото дори да има някакви неразбирателства, те няма да са продиктувани от абсолютно противоположни възгледи.

# 96
  • Мнения: 46 520
Нямам добри примери за семейства от противоположни характери. Дори някои да са останали заедно е с цената на много мъка и депресии за единия от тях.
Наскоро съфорумка даде пример в една друга тема,че познавала двойка,в която когато единия се разболее и излезе болничен,и другия си взима отпуска.За да са били заедно вкъщи....Направо не ми се вярва,но хора има всякакви.
Аз познавам и такива, които не живеят заедно. Изключения колкото искаш, щом им харесва, защо не Simple Smile не е моя работа да гледам как живеят и да им се присмивам или да ги съжалявам. Щом при тях това работи и им носи удовлетворение, какво харесвам аз или Пешо и Марийка е без никакво значение Simple Smile от друга страна може всички да живеят по определен начин, ако на мен не ми харесва, това не би имало никакво значение.
Затова не гледайте как живеят другите, живейте, както на вас ви харесва и всичко ще е наред.

# 97
  • Мнения: 5 059
Така е,съгласна.Дразни ме единствено,когато другите се опитват да си наложат своя стереотип.Не само за връзката,като цяло...

# 98
  • София
  • Мнения: 28 595
Така е,съгласна.Дразни ме единствено,когато другите се опитват да си наложат своя стереотип.Не само за връзката,като цяло...

Оооо, да. Особено напоследък това налагане все повече ме дразни и не мога да го търпя.

Относно противоположностите съм скептична. Дори и да се привлекат, не вярвам, че ще оцелеят заедно дълго.

# 99
  • Мнения: 5 059
Така е,съгласна.Дразни ме единствено,когато другите се опитват да си наложат своя стереотип.Не само за връзката,като цяло...

Оооо, да. Особено напоследък това налагане все повече ме дразни и не мога да го търпя.

Относно противоположностите съм скептична. Дори и да се привлекат, не вярвам, че ще оцелеят заедно дълго.

Зависи за кое са противоположности и в кое си приличат.Ако са еднакво твърдоглави ,инати и неотстъпчиви,това не би била добра комбинация Grinning

# 100
  • София
  • Мнения: 28 595
Мда, така е. Аз съм проклетия и инат, ако и мъжът ми беше такъв, отдавна щяхме да сме се разделили.

# 101
  • Мнения: 46 520
Така е,съгласна.Дразни ме единствено,когато другите се опитват да си наложат своя стереотип.Не само за връзката,като цяло...
Кои са тези други? Като изключим темите тук, в които някой пита нещо, навън никога не ми се е случвало някой да ме спре и да ми каже - вие защо така правите. Пък и да каже, затапваш го, че си е ваша работа и готов.

# 102
  • Мнения: 1 444
Свободата е липса на вериги. Свободата обаче не означава всеки да прави каквото си иска. Ако е така, то няма връзка, или има формална.
Най-хубавото в съвместния живот е радостта от прекарването на свободното време с половинката си. На кафе, на плаж, на театър, на гости, на по салатка...

Напълно споделям това мнение!

# 103
  • Мнения: X
Скрит текст:
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат.
Скрит текст:
МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.
Не винаги проблема е комуникацията....Аз никога не съм имала проблем да заявя ясно какво искам, какво очаквам.И да не се съгласявам на нищо по-малко.Например:никаква комуникация няма да ме накара да седя с мъж, за когото е в реда на нещата да излиза сам 2-3 пъти седмично и да запива до сутринта.Такъв няма шанс дори да ми е гадже....
Затова съм "ЗА" да се събират хора със сходни разбирания за начин на живот, почивка, срещи.Така търканията са минимални и няма "борба за връзката", тя си върви от само себе си като "по вода".

# 104
  • Мнения: 5 059
Така е,съгласна.Дразни ме единствено,когато другите се опитват да си наложат своя стереотип.Не само за връзката,като цяло...
Кои са тези други? Като изключим темите тук, в които някой пита нещо, навън никога не ми се е случвало някой да ме спре и да ми каже - вие защо така правите. Пък и да каже, затапваш го, че си е ваша работа и готов.

Дори не намирам смисъл да отговарям каквото и да е на подобни хора,но винаги има такива.Приятелки са ми разказвали "със съжаление" за други общи познати колко ужасно е как излизат поотделно,че единия имал един живот,другия друг и някакви такива.Нищо,че хората са щастливи Grinning

Amour*
ако обикнеш този човек,не би ли ходила с него по тези събирания?

# 105
  • Мнения: X

Amour*
ако обикнеш този човек,не би ли ходила с него по тези събирания?
Как се предполага да обикна човек, който 2-3 пъти седмично предпочита аверите си пред мен и се натрясква като прасе?
Харесала съм го в известна степен, щом сме се "оказали двойка", но след подобни изпълнения всякакви харесвания/влюбвания изхвърчават.С такъв човек няма шанс да стигнем до дълбоки чувства.
Единствения вариант е той да се прикрива месеци наред, за да не разбера...ама не ми се е случвало.И не знам дали е възможно човек с такъв характер и предпочитания да се сдържа с месеци...рано или късно нещата излизат наяве.А видя ли един мъж пиян-залян, бързо ми се изпаряват чувствата.

# 106
  • Мнения: 5 059
Не,друго имах предвид.Той иска да е с теб,да ходиш с него.Не е задължително да се напива...Не се крие и не излиза без твое знание и разрешение,просто заради любовта и това,че ти е приятно с него ,си до него и в тези моменти.

# 107
  • Мнения: X
Не,друго имах предвид.Той иска да е с теб,да ходиш с него.Не е задължително да се напива...Не се крие и не излиза без твое знание и разрешение,просто заради любовта и това,че ти е приятно с него ,си до него и в тези моменти.

Аз съм уточнила ненапразно
Скрит текст:
Скрит текст:
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат.
Скрит текст:
МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.
Не винаги проблема е комуникацията....Аз никога не съм имала проблем да заявя ясно какво искам, какво очаквам.И да не се съгласявам на нищо по-малко.
Например:никаква комуникация няма да ме накара да седя с мъж, за когото е в реда на нещата да излиза сам 2-3 пъти седмично и да запива до сутринта.Такъв няма шанс дори да ми е гадже....
Затова съм "ЗА" да се събират хора със сходни разбирания за начин на живот, почивка, срещи.Така търканията са минимални и няма "борба за връзката", тя си върви от само себе си като "по вода".


Ако държи да си излиза сам, го оставям да си живее живота сам.Или да си търси друга, за която не са проблем подобни отношения.
За мен са абсурдни и неприемливи.

# 108
  • Мнения: 320
Според мен ако целите в живота съвпадат, няма нищо страшно в противоположността на характерите. Даже смятам, че такава връзка е полезна и за двете страни, защото слабите и силните места са различни и се допълват. Човек може да научи много от различен тип човек ако го обича и му се възхищава, не само в любовните отношения, но и въобще.
На мен са ми малко психо хората, които са като залепени. Имам предвид крайни ситуации като да отидеш на интервю за работа с мъжа си, абсурдно е за мен.

# 109
  • Мнения: 5 059
Според мен ако целите в живота съвпадат, няма нищо страшно в противоположността на характерите. Даже смятам, че такава връзка е полезна и за двете страни, защото слабите и силните места са различни и се допълват. Човек може да научи много от различен тип човек ако го обича и му се възхищава, не само в любовните отношения, но и въобще.
На мен са ми малко психо хората, които са като залепени. Имам предвид крайни ситуации като да отидеш на интервю за работа с мъжа си, абсурдно е за мен.

То това прераства по-скоро в родителски отношения.Страх ме е сам,ще дойдеш и ти,че мама/татко я/го няма Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 23 097
Не мога да си представя да съм като сиамски близнак на мъжа ми. Излизаме и заедно, и по отделно. Когато той се събира с приятели по мъжки, не излизам да кудкудякам около тях, както когато аз съм с приятелки, е недопустимо той да седи отстрани като петел. Тия дето се водят като дупе и гащи навсякъде заедно хич не ми ги хвалете.

# 111
  • Мнения: 178
Ами,тези ,за които говоря ходят на всякъде заедно,на всякъде.
На среща на класа на единия,отива и другия,на коледен банкет на единия,отива и другия(и не,не са приятели от училище,нито работят на едно и също място).Няма лошо,така харесват...уж,обаче в същото време момичето от двойката съди другите,че техните връзки не са ок,ако правят нещо поотделно.
Ще дам пример с мен,за да не е като трети наблюдател...Струва и се "ужасно" ,че аз ходя един път в седмицата на плуване САМА и мъжът ми не идва.Цитирам-"ако имаше желание,щеше да дойде с теб" Grinning Grinning Grinning
Или пък веднъж отидох на планина с родителите му,на него не му се ходеше.Въпросното момиче беше поразено-"е как така сама,той е останал вкъщи,това е УЖАСНО" Grinning
Щеше да ми е интересна тази гледна точка и да се появи някой с такива разбирания,да обясни 'що така мисли,но,уви ,няма такива хора тук или не смеят да се покажат.
Написах го и по-нагоре-аз предпочитам да си прекарвам времето с мъжа,но просто не виждам как бихме правили всичко заедно,буквално всичко.
Имам си мои,женски занимания,които не искам да споделям с него...Все едно да го викна на маникюр с мен Grinning
Един мой бивш така в началото на връзката ни идваше на маникюр с мен..първият път ми държеше и целуваше едната ръка, докато маникюристката правеше другата и после ги сменяше. Идваше, защото ме взимаше от салоните, да си ходим заедно, но вместо да ме почака  в колата или в някое кафе, влизаше в салона, придърпваше си столче и сядаше до мен, пред изумените погледи на персонала Laughing
Голям срам брах и проведох разговор да се спре това, защото не ми беше хич мило, а плашещо. Впрочем, това е същият, с когото сме си тръгвали отделно от дискотеки, по мое желание и настояване, защото аз в 2 искам да си лягам, а на него не му се прибира, защото излиза по дикотеки няколко пъти годишно и то само ако някой от близките му има рожден ден. Ако някой иска да ми развали кефа и да ме кара да си тръгвам по-рано, такава майна ще му тегля, че дълго ще я помни. И изобщо не виждам как някой би бил щастлив, ако някой го обсебва, това че някои хора си мълчат, не значи, че са щастливи да седят залепени за полата на партньора си.

# 112
  • Мнения: 5 059
Дааа,така е.Хората си преценяват плюсовете и минусите  Simple Smile
То е като с всичко останало във връзката...

# 113
  • Мнения: X
Мда, така е. Аз съм проклетия и инат, ако и мъжът ми беше такъв, отдавна щяхме да сме се разделили.
Мдам. Нали ако и Уишмастъров беше проклет като мен, щяхте да ме четете не във форума, а в криминалната хроника. Добре, че поне той е спокоен и уравновесен.

# 114
  • Мнения: 9 196
От нямане на какво да се каже - "ами аз пък не харесвам тия дето ходят на интервю с мъжа си ... " ?!
Къде сравнявате запивките по кръчми до сутринта, с ежедневните задачи на човек?
Хайде, говорете по същество и споделете, колко точно ви е приятно, когато партньора ви се чуди, как да се оттърве от вас?

# 115
  • Мнения: X
Не е до отърваване. Аз лично имам нужда поне от време на време да остана сама. Абсолютно сама. Поне за няколко часа. Без мъж, без деца, без никого. Това с нищо не променя любовта ми към тях. Затова съм напълно ок, ако мъжът ми също има нужда от време на време да прекара няколко часа без мен.

# 116
  • Мнения: 9 196
Всеки човек има нужда да остане сам със себе си, но това изобщо не означава запивка до зори в кръчмата. Коренно различни са.

А от време на време да прекара няколко часа без теб си е ок, ако тези часове не започват с изпращането ти в къщи, за да не му пречиш на запивката, което си е публичен ритник по задника.

# 117
  • Мнения: 63
С ММ сме от един квартал, имаме общ кръг от приятели, с които си излизаме заедно.
Отделно аз си имам мои си приятелки от гимназията, той негови. Напълно осъзнавам нуждата му да се види “по мъжки” с неговите приятели, затова нямам нищо против да излиза без мен, както и обратното.
Когато имаме нужда-прекарваме време само двамата, да е жива и здрава майка ми, че за два-три часа поне може да гледа детето. Определено той е по-социалния от двамата, аз сякаш нямам такава нужда да се виждам постоянно с хора, та има и случаи, в които на мен просто не ми се излиза и си оставам с детето вкъщи, а сега като е отпуска-взима и малкия с него да се шматкосват. Баланс му е майката, както се казва.

# 118
  • Мнения: X
Всеки човек има нужда да остане сам със себе си, но това изобщо не означава запивка до зори в кръчмата. Коренно различни са.

А от време на време да прекара няколко часа без теб си е ок, ако тези часове не започват с изпращането ти в къщи, за да не му пречиш на запивката, което си е публичен ритник по задника.
Съгласна, ако става дума за пресни гаджета или за запивка до зори. С последното не бих била ОК. 

# 119
  • Мнения: 5 059
С ММ сме от един квартал, имаме общ кръг от приятели, с които си излизаме заедно.
Отделно аз си имам мои си приятелки от гимназията, той негови. Напълно осъзнавам нуждата му да се види “по мъжки” с неговите приятели, затова нямам нищо против да излиза без мен, както и обратното.
Когато имаме нужда-прекарваме време само двамата, да е жива и здрава майка ми, че за два-три часа поне може да гледа детето. Определено той е по-социалния от двамата, аз сякаш нямам такава нужда да се виждам постоянно с хора, та има и случаи, в които на мен просто не ми се излиза и си оставам с детето вкъщи, а сега като е отпуска-взима и малкия с него да се шматкосват. Баланс му е майката, както се казва.

Баланс,баланс,обаче това значи някой да преглъща себе си и принципите си.Всъщност и двамата.
Честно казано,в почти всички двойки , които познавам,винаги само единия прави всички компромиси и си мълчи.Рядко е взаимно и двамата партньори да се съгласяват един път единия да "клекне",друг път другия.
В повечето случаи още от началото на връзката се очертава кой ще е примирения и кой доминантния.И,честно казано,тези връзки си вървят доста добре.
Нямам дългосрочни наблюдения."Най-старата" двойка,която познавам са заедно от 10 години и за това ми се струва,че този модел сработва.

# 120
  • Сф
  • Мнения: 10 667
Мисля, че бъркаш Вервам.
Отстрани изглежда едно, вътре във връзката друго.
Когато връзката е ок - няма доминант и търпящ.То че има такива връзки- има,но не са за пример.Не са щастливи- поне единия.
Колкото до излизанията, има разлика от излизане до излизане.
Който го влече живота и чашката, се вижда още в ранна фаза.Чакай после отговорност.
Наистина е по- добре двамата да споделят общи интереси, зависи и какви са де.Едно е ходенето на футбол, друго е ходенето по купони, сбирки с цел напиване или т.нареченото безцелно" разпускане".

# 121
  • Мнения: X
Отстрани изглежда едно, вътре във връзката друго.
Когато връзката е ок - няма доминант и търпящ.То че има такива връзки- има,но не са за пример.Не са щастливи- поне единия.
Съвършено вярно.

# 122
  • Мнения: 5 059
Мисля, че бъркаш Вервам.
Отстрани изглежда едно, вътре във връзката друго.
Когато връзката е ок - няма доминант и търпящ.То че има такива връзки- има,но не са за пример.Не са щастливи- поне единия.
Колкото до излизанията, има разлика от излизане до излизане.
Който го влече живота и чашката, се вижда още в ранна фаза.Чакай после отговорност.
Наистина е по- добре двамата да споделят общи интереси, зависи и какви са де.Едно е ходенето на футбол, друго е ходенето по купони, сбирки с цел напиване или т.нареченото безцелно" разпускане".


Хм,според мен е така-винаги единия прави повече компромиси.Обикновено другия не го и забелязва даже Grinning
Не си мислете,че говоря за мен.Ооо,ние сме много далеч от това единия да си мълчи ,а другия да взима Grinning
Естествено,че не е нормално 30 годишен да се напива ,купони,"разпускане" до сутринта.
Не знам защо разговорът тръгна в тази насока честно казано.
Това,за което говорех за мен ,беше излизания 2-3 пъти в годината(2 рождени дни и нова година),на които на мен не ми се седи до сутринта и ,да на тези поводи се пие.Кой и кога реши,че темата е за излизащи 30 годишни всяка събота и неделя и смучещи като смоци,не знам Grinning

# 123
  • Мнения: 63
Вервам, може би има известна доза истина в това, което пишеш. Но не винаги е задължително да има компромиси, при нас някак си естествено се получиха нещата-както написах, той е по-социалния от двамата, аз си падам малко асоциална Grinning Но за мен това не означава, че трябва да го спирам като иска да се види с приятел някоя вечер, примерно. Както и той не ми е отказвал да гледа детето, за да мога аз да изляза, ако реша да съм социална Grinning Факт е, че имаше период, когато той излизаше повече, но никога не ми се е качвал на главата с пиянски изцепки(може би щото не пие Grinning) и прибирания рано сутрин.

# 124
  • Сф
  • Мнения: 10 667
Нищо не съм решила. Ти писа, че като излизате по гостита, той седи до сутринта- образно казано, а на теб ти се доспива= на скука.Принципно, на мен ми е ясно, че не се играе шах до 6.Но го намирам за изключително лош индикатор оставането до последно.
И ние сме ходили на гости от 22ч.Но към 2 се омитаме.На Нова Година пък хич не е нужно да се седи до сутринта също.Забавление??Безкрайно ми е неприятно някой да се налива до сутринта без значение какъв празник е.

# 125
  • Мнения: 5 059
DrobSarma04
всеки си знае за себе си.Ето,във входа имаме един комшия,който всяка седмица,без пропуск ,по 2-3-4 дена е за риба,на палатки,хижи,с приятели,сам,няма значение.
Понякога не се прибира и повече дни.Жена му преди 3-4 месеца роди.Гледа си жената сама бебето,докато мъжът и си прави кефа.Тя не намира повод за притеснение , а на мен ми изглежда ...не добре положението.Да добавя само,че мъжът и има собствен бизнес свързан със строителството ,има различни проекти и непостоянна ангажираност.Изкарва много пари и когато е свободен е с приятели и за риба.Жена му,по неговите думи само го напряга и пречи.С дете сега още повече...
Но тя е щастлива,осигурени са финансово,може да разчита на него за ремонти,за колата,за пари(най-вече).Така че-за едни брадва,за други сватба ,дето се вика Simple Smile

PureLove
това не беше отправено към теб конкретно. Simple Smile Малко се хиперболизират нещата тук(както винаги).
Излизал е,разбрали сме се.Даже миналата година се случи на мен да ми се седи,а той в 4 да иска да си ходи...Както казах и възрастта си оказва влияние.Когато се събрахме той беше на 22 все пак.
И аз, като теб, съм асоциална,а той е по-социален.В крайна сметка намерихме баланса. Simple Smile

# 126
  • Мнения: 4 611
Това с излизанията е едно от нещата, за които не можахме да се напаснем с моя от скоро бивш приятел. Аз съм домошарка, харесва ми на излизам с приятели веднъж два пъти седмично за 2-3 часа да си поприказваме, обичам да прекарвам време сама, но най ми харесваше на сме си заедно двамата. Докато той веднъж или два пъти седмично много държеше да излиза в 10 и да се прибира в 3, като през това време няма как да не се пие бира. Колкото по-дълго стои, толкова повече пие. Знам, че не прави нещо нередно там, говорят си глупости и се смеят обаче много ме човъркаше това нещо. Има едни приятели, с които се разбирах и често излизахме заедно с тях и просто виждам разликата в поведението му между тях и тези, с които излиза за да пие. При вторите се виждахме по нормално време, пиеха се две бири и беше забавно. А при първите винаги трябваше да се стои до края, винаги с чаша в ръка. И той се е опитвал да ми го прави тоя номер да ме прибере вкъщи и да се върне при тях. Не ги харесвам изобщо, не можех да се изкривя да излизам с тях. Не е за самото излизане, ами начина по който се случваше всичкото това. Аз съм чувствителна и много ми е било гадно за това. Мислих си, че може да му писне, но не виждам такива изгледи. Събира се все с един и същи тип хора, които водят някакъв нощен живот и пият. Повечето от тях  са ергени разбира се...

# 127
  • Мнения: 3 542
Уейв, радвам се, че си постъпила правилно, четох те преди. Ти заслужаваш да намериш свестен човек. Revolving Hearts

# 128
  • Мнения: X
Хм,според мен е така-винаги единия прави повече компромиси.Обикновено другия не го и забелязва даже Grinning
Такива връзки обаче не са от най-щастливите.

# 129
  • Мнения: 5 059
Хм,според мен е така-винаги единия прави повече компромиси.Обикновено другия не го и забелязва даже Grinning
Такива връзки обаче не са от най-щастливите.

Зависи кой питаш.Ако е ощетения-да.Но ,ако питаш другия,обикновено казва-ние сме много щастливи,разбираме се,правим компромиси и връзката ни върви чудесно Wink И за него е така Simple Smile

# 130
  • Мнения: X
Ами, няма особено голям шанс една връзка да върви дълго по мед и масло, ако единият е ощетен. В един момент, рано или по-късно, нещата се разсмърдяват.

# 131
  • Мнения: 5 059
Ами, няма особено голям шанс една връзка да върви дълго по мед и масло, ако единият е ощетен. В един момент, рано или по-късно, нещата се разсмърдяват.

Напротив,има такива връзки,а и хора.Те са си такива като характер,не само в семейните отношения.Били са такива деца,тинейджъри ,в последствие и възрастни.Такива са с приятелите си,родителите си ,а и с половинката си Simple Smile Всеки познава по един такъв човек- отстъпчив и вечният добряга,да има мир и спокойствие.
На мен това поведение ми е много далечно и винаги съм се чудела-щастливи ли са този тип хора?
Привидно изглеждат такива.

# 132
  • Мнения: X
Това че външно има мир не значи, че връзката им е щастлива.

# 133
  • Мнения: X
Колко щастлив ще е човек, който постоянно се потъпква като личност и се оставя всички околни да го тъпчат, който често умира от страх, че могат да му се разсърдят, да спрат да го харесват, и са подчинили целия си свят на тази "доброта"?

# 134
  • Мнения: 5 059
Колко щастлив ще е човек, който постоянно се потъпква като личност и се оставя всички околни да го тъпчат, който често умира от страх, че могат да му се разсърдят, да спрат да го харесват, и са подчинили целия си свят на тази "доброта"?

И аз това се чудя,но така само ние го виждаме.
Майка ми е до някъде така,но не точно.Тя ми е казвала-"аз съм щастлива,ако хората около мен са ок,за мене си ще си се нагодя някак,на другия да му е добре".И е искрена.
Хич и не мога да си представя как ще съм вечно ощетявана,стига на другия да му е добре.Как ли пък не Grinning
Може би ще разбера смисълът на това изречение единствено когато някой ден имам дете и ще се отнася само и единствено за него Simple Smile

# 135
  • Мнения: X
Изпадате в крайности.   Smiley
Във всяка връзка, в абсолютно всяка, единия прави повече компромиси.НИКОГА не са поравно, дори във връзки, в които и двамата твърдят, че чрез разговори са се разбрали за основните търкания и всички са доволни.
Обаче!:това, че единия отстъпва една идея повече, не значи, че потъпква себе си и е нещастен.
В масовия случай той отстъпва, първо-за да се избегне излишен конфликт, и второ-защото обича и това отстъпление не му струва нищо.
Репликата "Два остри камъка брашно не мелят!" не е случайна.Ако съберете две неотстъпчиви и доминантни личности, връзката им няма да изтрае и 1 седмица.

И да, връзка като първите действително са по-дълготрайни.Защото единият е "водещ", а другият няма против/предпочита да е "воден".

# 136
  • Мнения: 320
От нямане на какво да се каже - "ами аз пък не харесвам тия дето ходят на интервю с мъжа си ... " ?!
Къде сравнявате запивките по кръчми до сутринта, с ежедневните задачи на човек?
Хайде, говорете по същество и споделете, колко точно ви е приятно, когато партньора ви се чуди, как да се оттърве от вас?

Общото е обезличаването на партньора. Нали за това е темата, как да не загубиш собственото си аз в компромисите в една връзка, но и да не се налагаш и да си краен егоист... Момичето обясни, че става дума за два пъти в годината, че са млади хора без деца. Дали ще ходиш на интервю или на козметик с жена си или ще заключиш, че ако мъж иска да отиде на бар веднъж на шест месеца, значи те изоставя и иска да се отърве от теб, за мен все е крайност.
Ежеседмичните излизания никой в темата не видях да ги защитава, то там може и проблем с алкохола да има. Дозата прави отровата.

# 137
  • Мнения: X
Разбира се, че всеки си има собствени занимания. Слятостта е първите 1-2 години или малко повече. Но собствени занимания такива, че да не вредят на семейството - мързи ме да обяснявам, но например - не да отиде и да си купи лодка с 10 заплати под претекст, че му е личното хоби, докато аз му плащам сметките например.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Слятостта е първите 1-2 години или малко повече.

При нас е точно обратното – първите 3-4 г. от връзката ни сякаш бяхме далеч по-самостойни партньори. Аз дори на 2 пъти заминах на другия край на света, за по няколко месеца. Сега тази идея ми се струва направо немислима... Чувствам се много по-привързана към партньора и домашния уют, отколкото в началото на отношенията ни.
Към момента и за двама ни е много по-трудно да си представим, че ще прекараме част от свободното си време поотделно. Просто не изпитваме такава потребност. Което, разбира се, не изключва и практикуването на "самотни" занимания – просто ги правим в моменти, в които половинката също е заета с някакъв си негов / неин ангажимент. Peace
Но пък ние сме интроверти и домошари по природа, което, предполагам, също е от голямо значение.

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 16:41 от Blаck Cat

# 139
  • Мнения: 28 518

Когато излизаме вечер,заедно(на дискотека,на кръчма,на гости...)на мен винаги ми омръзва по-бързо,доспива ми се и искам да си ходя.Мъжът може да седи до 6 сутринта,а на мен ми писва към 1-2 макс.Мъжът ми е на мнение,че щом на мен вече не ми се седи-ами,да си ходя да си легна,а той ще се прибере по-късно.Аз пък мисля,че е абсолютно недопустимо да идем някъде заедно и да си тръгнем поотделно.
Имахме дрезги относно този принцип около година,после приложихме модела-аз седя малко повече отколкото ми се иска,той си тръгва малко по-рано,но....в интерес на истината така и двамата излизаме недоволни накрая Grinning
Според вас кое е правилното?
И как примерно ще се прибереш сама в един часа през нощта!Най малкото е некавалерско, даже неженени се изпращат, какво остава партньори! Ние винаги си тръгваме заедно....понякога не и на двамата ни се тръгва еднакво, но това дори не е въпрос на спор или коментар! Другият изчаква толерантно, дори не го обсъждаме! Simple Smile С годините придобихме още един бабешки навик, лягаме по едно и също време, въпреки че аз обичам да лягам рано, той късно! Компромисният час е 11 hahaha hahaha Така къщата утихва изведнъж, не се отварят врати, лампи не светят, не се чува телевизор от другата стая Wink и така....! Whistling

# 140
  • София
  • Мнения: 22 954
Ние много пък рядко си лягаме по едно време. Аз обикновено лягам по-късно. Grinning

# 141
  • Мнения: 28 518
Ние много пък рядко си лягаме по едно време. Аз обикновено лягам по-късно. Grinning
А аз обикновено ставам доста по рано, но мъжете трябва да се наспят, все пак те са "нежният" пол! Joy Joy Joy

# 142
  • София
  • Мнения: 22 954
В интерес на истината, той става по-рано, но не защото трябва, а за да може да бяга преди аз да съм тръгнала за работа. ( Той изчаква детегледачката и тръгва по-късно).

# 143
  • Мнения: 603
Аз искам половинката да има лични хобита, приятели, време само за себе си. Същото искам и за себе си, но го заявявам на първите няколко срещи, ако страната е заинтересувана толкова. Ако човекът от самота начало, има проблем с това, сам си тръгва. Друго като цяло не искам толкова много, колкото един мъж да не е залепен за мен или да ми иска отчет за абсолютно всеки човек, с когото общувам или си сърди, ако не му обърна достатъчно внимание.
Ако ходи след мен постоянно, ще ми омръзне. Ако въобще не ме отразява и не ми показва, че ме обича - защо излизаме.

# 144
  • Сф
  • Мнения: 10 667
Това е така Вервам, само че докато хората са млади и неангажирани .
Когато дойде семейство със сериозни общи цели, деца също , приоритетите малко или много се променят.И ако някой е свикнал да взима "на живота мекото" , проблемите не закъсняват.
Например, няма да ми е ок да се гърча уикендно с две деца, докато мм си практикува хобито, примерно- лов.Освен забавленията, би трябвало и отговорностите да се споделят.Разбира се, при наличие на баби и дядовци нещата могат да се замазват, но да се търси пъдар в една връзка не е ок според мен.
Не смятам, че бг е социална държава и негативите от една  вероятна неуспешна връзка ги обира жената, барабар с децата.
Та не е лошо ТЯ да е преценила реално навиците и житието на отсрещния , за да няма изненади, когато дойдат трудности и отговорности към другите в съвместния живот.И не става въпрос мъжът да е " под чехъл", а да е достатъчно разумен в поведението си.Да зачита и другите, а не само себе си. Веселата част на живота , ясно че е лесна за споделяне .

# 145
  • Мнения: 9 196
Много странно, че във всеки втори пост, се споменават някакви хобита. Човека пие до сутринта. Това хоби ли е?!

# 146
  • Мнения: 3 614
Много странно, че във всеки втори пост, се споменават някакви хобита. Човека пие до сутринта. Това хоби ли е?!
Това е меко казано пристрастеност. Хоби е да редиш пъзели или да разцъкваш игрица, да чоплиш по трейдъра, да четеш книги, да лежиш под колата, да ходиш из планината... и т.н.

# 147
  • Сф
  • Мнения: 10 667
Да, точно .Понякога хобито оправдава навика.

Общи условия

Активация на акаунт