Личността във връзката

  • 8 944
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X

Amour*
ако обикнеш този човек,не би ли ходила с него по тези събирания?
Как се предполага да обикна човек, който 2-3 пъти седмично предпочита аверите си пред мен и се натрясква като прасе?
Харесала съм го в известна степен, щом сме се "оказали двойка", но след подобни изпълнения всякакви харесвания/влюбвания изхвърчават.С такъв човек няма шанс да стигнем до дълбоки чувства.
Единствения вариант е той да се прикрива месеци наред, за да не разбера...ама не ми се е случвало.И не знам дали е възможно човек с такъв характер и предпочитания да се сдържа с месеци...рано или късно нещата излизат наяве.А видя ли един мъж пиян-залян, бързо ми се изпаряват чувствата.

# 106
  • Мнения: 5 061
Не,друго имах предвид.Той иска да е с теб,да ходиш с него.Не е задължително да се напива...Не се крие и не излиза без твое знание и разрешение,просто заради любовта и това,че ти е приятно с него ,си до него и в тези моменти.

# 107
  • Мнения: X
Не,друго имах предвид.Той иска да е с теб,да ходиш с него.Не е задължително да се напива...Не се крие и не излиза без твое знание и разрешение,просто заради любовта и това,че ти е приятно с него ,си до него и в тези моменти.

Аз съм уточнила ненапразно
Скрит текст:
Скрит текст:
Това си е решение на двойката, както за някои е проблем да не се излиза заедно, така за другите обратното.
Но когато двамата искат 2 различни неща, примерно мъжът ти иска да излизате винаги заедно, ти не, тогава нещата стават сложни и единият трябва да живее живота на другия. Привидно се съгласява, но вътрешно се тормози и след време това избива в една или друга посока, обикновено с развод. Затова лично аз не бих рискувала да създавам семейство с такива сериозни различния, познавам се и няма да се получат добре нещата. А по-добре преди да има деца...
Прилича ми на проблем с комуникацията. Най-малко. Може да се реши, но и двете страни трябва да знаят какво наистина искат.
Скрит текст:
МС е есктоверт, аз съм интроверт. Активният му период е деня, моят е нощта. За мен повече от трима са навалица, той няма проблем бройката. Аз не обичам гости вкъщи, на него му е приятно да е домакин. Аз не понасям семейните събирания, той много им се радва. Говорили сме навремето, разбрали сме се кое как и различията ни не са проблем.
Не винаги проблема е комуникацията....Аз никога не съм имала проблем да заявя ясно какво искам, какво очаквам.И да не се съгласявам на нищо по-малко.
Например:никаква комуникация няма да ме накара да седя с мъж, за когото е в реда на нещата да излиза сам 2-3 пъти седмично и да запива до сутринта.Такъв няма шанс дори да ми е гадже....
Затова съм "ЗА" да се събират хора със сходни разбирания за начин на живот, почивка, срещи.Така търканията са минимални и няма "борба за връзката", тя си върви от само себе си като "по вода".


Ако държи да си излиза сам, го оставям да си живее живота сам.Или да си търси друга, за която не са проблем подобни отношения.
За мен са абсурдни и неприемливи.

# 108
  • Мнения: 320
Според мен ако целите в живота съвпадат, няма нищо страшно в противоположността на характерите. Даже смятам, че такава връзка е полезна и за двете страни, защото слабите и силните места са различни и се допълват. Човек може да научи много от различен тип човек ако го обича и му се възхищава, не само в любовните отношения, но и въобще.
На мен са ми малко психо хората, които са като залепени. Имам предвид крайни ситуации като да отидеш на интервю за работа с мъжа си, абсурдно е за мен.

# 109
  • Мнения: 5 061
Според мен ако целите в живота съвпадат, няма нищо страшно в противоположността на характерите. Даже смятам, че такава връзка е полезна и за двете страни, защото слабите и силните места са различни и се допълват. Човек може да научи много от различен тип човек ако го обича и му се възхищава, не само в любовните отношения, но и въобще.
На мен са ми малко психо хората, които са като залепени. Имам предвид крайни ситуации като да отидеш на интервю за работа с мъжа си, абсурдно е за мен.

То това прераства по-скоро в родителски отношения.Страх ме е сам,ще дойдеш и ти,че мама/татко я/го няма Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 23 109
Не мога да си представя да съм като сиамски близнак на мъжа ми. Излизаме и заедно, и по отделно. Когато той се събира с приятели по мъжки, не излизам да кудкудякам около тях, както когато аз съм с приятелки, е недопустимо той да седи отстрани като петел. Тия дето се водят като дупе и гащи навсякъде заедно хич не ми ги хвалете.

# 111
  • Мнения: 178
Ами,тези ,за които говоря ходят на всякъде заедно,на всякъде.
На среща на класа на единия,отива и другия,на коледен банкет на единия,отива и другия(и не,не са приятели от училище,нито работят на едно и също място).Няма лошо,така харесват...уж,обаче в същото време момичето от двойката съди другите,че техните връзки не са ок,ако правят нещо поотделно.
Ще дам пример с мен,за да не е като трети наблюдател...Струва и се "ужасно" ,че аз ходя един път в седмицата на плуване САМА и мъжът ми не идва.Цитирам-"ако имаше желание,щеше да дойде с теб" Grinning Grinning Grinning
Или пък веднъж отидох на планина с родителите му,на него не му се ходеше.Въпросното момиче беше поразено-"е как така сама,той е останал вкъщи,това е УЖАСНО" Grinning
Щеше да ми е интересна тази гледна точка и да се появи някой с такива разбирания,да обясни 'що така мисли,но,уви ,няма такива хора тук или не смеят да се покажат.
Написах го и по-нагоре-аз предпочитам да си прекарвам времето с мъжа,но просто не виждам как бихме правили всичко заедно,буквално всичко.
Имам си мои,женски занимания,които не искам да споделям с него...Все едно да го викна на маникюр с мен Grinning
Един мой бивш така в началото на връзката ни идваше на маникюр с мен..първият път ми държеше и целуваше едната ръка, докато маникюристката правеше другата и после ги сменяше. Идваше, защото ме взимаше от салоните, да си ходим заедно, но вместо да ме почака  в колата или в някое кафе, влизаше в салона, придърпваше си столче и сядаше до мен, пред изумените погледи на персонала Laughing
Голям срам брах и проведох разговор да се спре това, защото не ми беше хич мило, а плашещо. Впрочем, това е същият, с когото сме си тръгвали отделно от дискотеки, по мое желание и настояване, защото аз в 2 искам да си лягам, а на него не му се прибира, защото излиза по дикотеки няколко пъти годишно и то само ако някой от близките му има рожден ден. Ако някой иска да ми развали кефа и да ме кара да си тръгвам по-рано, такава майна ще му тегля, че дълго ще я помни. И изобщо не виждам как някой би бил щастлив, ако някой го обсебва, това че някои хора си мълчат, не значи, че са щастливи да седят залепени за полата на партньора си.

# 112
  • Мнения: 5 061
Дааа,така е.Хората си преценяват плюсовете и минусите  Simple Smile
То е като с всичко останало във връзката...

# 113
  • Мнения: X
Мда, така е. Аз съм проклетия и инат, ако и мъжът ми беше такъв, отдавна щяхме да сме се разделили.
Мдам. Нали ако и Уишмастъров беше проклет като мен, щяхте да ме четете не във форума, а в криминалната хроника. Добре, че поне той е спокоен и уравновесен.

# 114
  • Мнения: 9 196
От нямане на какво да се каже - "ами аз пък не харесвам тия дето ходят на интервю с мъжа си ... " ?!
Къде сравнявате запивките по кръчми до сутринта, с ежедневните задачи на човек?
Хайде, говорете по същество и споделете, колко точно ви е приятно, когато партньора ви се чуди, как да се оттърве от вас?

# 115
  • Мнения: X
Не е до отърваване. Аз лично имам нужда поне от време на време да остана сама. Абсолютно сама. Поне за няколко часа. Без мъж, без деца, без никого. Това с нищо не променя любовта ми към тях. Затова съм напълно ок, ако мъжът ми също има нужда от време на време да прекара няколко часа без мен.

# 116
  • Мнения: 9 196
Всеки човек има нужда да остане сам със себе си, но това изобщо не означава запивка до зори в кръчмата. Коренно различни са.

А от време на време да прекара няколко часа без теб си е ок, ако тези часове не започват с изпращането ти в къщи, за да не му пречиш на запивката, което си е публичен ритник по задника.

# 117
  • Мнения: 63
С ММ сме от един квартал, имаме общ кръг от приятели, с които си излизаме заедно.
Отделно аз си имам мои си приятелки от гимназията, той негови. Напълно осъзнавам нуждата му да се види “по мъжки” с неговите приятели, затова нямам нищо против да излиза без мен, както и обратното.
Когато имаме нужда-прекарваме време само двамата, да е жива и здрава майка ми, че за два-три часа поне може да гледа детето. Определено той е по-социалния от двамата, аз сякаш нямам такава нужда да се виждам постоянно с хора, та има и случаи, в които на мен просто не ми се излиза и си оставам с детето вкъщи, а сега като е отпуска-взима и малкия с него да се шматкосват. Баланс му е майката, както се казва.

# 118
  • Мнения: X
Всеки човек има нужда да остане сам със себе си, но това изобщо не означава запивка до зори в кръчмата. Коренно различни са.

А от време на време да прекара няколко часа без теб си е ок, ако тези часове не започват с изпращането ти в къщи, за да не му пречиш на запивката, което си е публичен ритник по задника.
Съгласна, ако става дума за пресни гаджета или за запивка до зори. С последното не бих била ОК. 

# 119
  • Мнения: 5 061
С ММ сме от един квартал, имаме общ кръг от приятели, с които си излизаме заедно.
Отделно аз си имам мои си приятелки от гимназията, той негови. Напълно осъзнавам нуждата му да се види “по мъжки” с неговите приятели, затова нямам нищо против да излиза без мен, както и обратното.
Когато имаме нужда-прекарваме време само двамата, да е жива и здрава майка ми, че за два-три часа поне може да гледа детето. Определено той е по-социалния от двамата, аз сякаш нямам такава нужда да се виждам постоянно с хора, та има и случаи, в които на мен просто не ми се излиза и си оставам с детето вкъщи, а сега като е отпуска-взима и малкия с него да се шматкосват. Баланс му е майката, както се казва.

Баланс,баланс,обаче това значи някой да преглъща себе си и принципите си.Всъщност и двамата.
Честно казано,в почти всички двойки , които познавам,винаги само единия прави всички компромиси и си мълчи.Рядко е взаимно и двамата партньори да се съгласяват един път единия да "клекне",друг път другия.
В повечето случаи още от началото на връзката се очертава кой ще е примирения и кой доминантния.И,честно казано,тези връзки си вървят доста добре.
Нямам дългосрочни наблюдения."Най-старата" двойка,която познавам са заедно от 10 години и за това ми се струва,че този модел сработва.

Общи условия

Активация на акаунт