За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 597
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 660
Миналата седмица бяхме за имунизация но имаше хрема сега хремата почти спря,  според вас колко време трябва да я водим за поставяне на 4 тата подред ваксина? Май след ден два да я занеса и нека педиатърът да си прецени. Thinking

# 211
  • София
  • Мнения: 2 666
Миналата седмица бяхме за имунизация но имаше хрема сега хремата почти спря,  според вас колко време трябва да я водим за поставяне на 4 тата подред ваксина? Май след ден два да я занеса и нека педиатърът да си прецени. Thinking

Две седмици трябва са минали. Така процедират повече лекари, с които съм разговаряла.

# 212
  • Мнения: X
Миналата седмица бяхме за имунизация но имаше хрема сега хремата почти спря,  според вас колко време трябва да я водим за поставяне на 4 тата подред ваксина? Май след ден два да я занеса и нека педиатърът да си прецени. Thinking

Две седмици трябва са минали. Така процедират повече лекари, с които съм разговаряла.

За къде бързате? Моята педиатърка ги прави през цял месец, не само две седмици.

# 213
  • Мнения: 610
jeniqa на колко месеца е вашето бебе? И моето не се обръща. На 6 +++ е , стои на една страна и дори така спи , но обръщане по корем не. Не се притеснявам. Когато реши ще се обърне. Седнал вече се задържа😃

# 214
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз не давам да пипат роцете на бебето. Ппавя направо строги забележки и педупреждавам.
Ако непознат понечи да докосне бебето, реагирам ппеди да го е пипнало - Не пипай бебето!
Аз съм същата, като цербер съм.
В една група във фейсбук тези дни се въртеше поста на една мама, която стояла в парка с бебето си, една жена седнала до нея и почнала да я пита как се казва бебето, много сладко било, и както стояла бръкнала в устата си с пръст и после този пръст в устата на бебето и изчезнала...
Има много ненормални хора, просто по- добре да сте груби от колкото да стане някакъв инцидент.
Аз вчера в Била съм почти сигурна че един господин се опитваше да ме разсея като се радва на малкия за да се присегне да ми вземе портмнонето и телефона, но аз веднага видях как с едно око ми наднича зад мен и си взех нещата.

# 215
  • Мнения: 4 393
Venetinha на 4,5 месеца е, но ми се струва, че трябва вече да почне да се обръща.
Crossfade това за жената в парка е ужасно, направо плашещо.

# 216
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Въобще да не ти се струва. Моя бебок се обърна на шест месеца по корем, а няколко седмици по късно от корем по гръб. Така че норми няма.

# 217
  • Мнения: 2 361
Аз също не давам да го пипат непознати хора.
Онзи ден пък мен една баба ме вдигна от пейката,на която бях седнала в парка,защото идвала всеки ден и само на тази пейка стояла.Как пък аз съм седнала точно там ?!? Директно станах и не се разправях,ненормални има всякакви ..

# 218
  • Мнения: X
Аз също не давам да го пипат непознати хора.
Онзи ден пък мен една баба ме вдигна от пейката,на която бях седнала в парка,защото идвала всеки ден и само на тази пейка стояла.Как пък аз съм седнала точно там ?!? Директно станах и не се разправях,ненормални има всякакви ..


Joy Joy Joy
Сетих се за Шелдън от Теория на големия взрив - "You're on my spot!" Joy
Тея баби друга работа си нямат.

Искам да питам мамите, които са захранили към 6ти месец, изпражненията промениха ли се към края на 5ти месец, защото с педиатърката не можем да се разберем. Тя казва, че са си съвсем нормални, но на мен ми изглежда като диария и се чудя дали е, защото кърмата ми вече не доставя толкова хранителни вещества и ако сега започна с картоф ще се нормализират нещата?

# 219
  • Мнения: 16 872
Със захранването стават още по-различни и няма да са като нормалните от преди ✌

# 220
  • Мнения: X
Със захранването стават още по-различни и няма да са като нормалните от преди ✌

Да де, имах предвид дали ще се нормализира като консистенция, защото сега е като вода и много ме притеснява.

# 221
  • Мнения: 2 406
След захранването често бебетата се запичат, така че изпражненията са твърди, но не и течни!

# 222
  • Мнения: 892
Petoro, ако са като вода чак и на мен ми звучи като диария...разговаряй пак с педиатърката...Със сигурност обаче кърмата ти си е ок, няма нехранителна кърма, не се притеснявай.
Случката с пейката ми припомни друго- бебешка седмица в Лидл, 9:00 сутринта, в магазина майки с колички се избиват за номера на дрешки. На касата поне 5 се редим. Идва един пенсионер, ама не някакъв грохнал старец да му направиш път, един доста стегнат, избутва една майка с количка с бебе и застава пред нея ...ж:dizzy_face: няма да ви казвам как всички скочихме...
Аз пък се дразня и когато пред големите магазини спират някакви отворковци на местата за майки с деца, само за да спрат възможно най-близо до входа.

# 223
  • Мнения: 293
Петоро,ако бебчо е само на кърма е нормално изпражненията да са мн течни...на малкия бяха като вода....така,както ги описваш ти.Тази консистенция не би била проблем,ако не се случва непрекъснато през деня,в смисъл ако бебето си ходи 4-5-6 пъти през деня не е проблем.Като започнеш да захранваш със сигурност ще станат по-гъсти,даже ако даваш повече оризови неща може и да се запече Simple Smile

# 224
  • Мнения: 1 406
Аз също не давам да го пипат непознати хора.
Онзи ден пък мен една баба ме вдигна от пейката,на която бях седнала в парка,защото идвала всеки ден и само на тази пейка стояла.Как пък аз съм седнала точно там ?!? Директно станах и не се разправях,ненормални има всякакви ..

Ихааа тези ги лекувам много бързо. Сядам с двойната количка и не мърдам. Вадя едното 'лапе, поглеждам невинно " Нали може да си нахраня детето, че е гладно?" , вдигам блузка и почвам да кърмя, че не се и завивам с разни шалчета и престилки. Ако през това време второто се разреве доста бързо ми освобождават пейката.

А за паркоместата пред магазините се чудя кога ли ще ме набият... Обикновено се заяждам, ако съм с колата и децата и няма друго удобно за мен място.

Общи условия

Активация на акаунт