За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 597
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 35 113
Тъй тъй... И моя син ни зяпаше като ядем. Викам : ще дам краставица да се залъже... Рев до небесата.
Това, че зяпат не е признак ЗА МЕН.
Пак казвам- 10 дни отлагане не са драма хич... Освен ако млякото не ви идва скъпо, какъв беше доводът веднъж

# 241
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Какво притеснително виждаш в захранването на 6- но? И за къде бързаш изобщо? На 3,4 месеца децата са много малки за захранване.
Голямата беше на 6,5 месеца като я захраних и с голямата така ще процедирам. Все едно няма цял живот да яде я картофи, круши или каквото и да е там.
Същата работа със седенето. За какво бързат майките да ги слагат на по 4 месеца да седят не разбирам.

# 242
  • Мнения: 13 082
Арабеск, по скоро не е признак. Пожелавам ти да има апетит. Дъщерята на една близка прояде нормално след като тръгна на ясла. Преди това беше ужас. Буквално опитваше две лъжички и до там.

Я  кажете тиквата разхлабва ли много? Забравила съм. Аз ще захранвам след два месеца, тамън за тиква и се чудя дали да не започна с нея. С голямата започнах с картоф и морков и се запече, оправи се чак след като въведох круша и слива.

# 243
  • София
  • Мнения: 2 666
ARIA в отметната писах, че моето бебе е на обратно. От тиквата се запече, а от ориза получи разтройство.

# 244
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
Шефът вкъщи ( бебето) отказваше всякакво АМ, и искам не искам го започнах със захранване на 4++ месеца. Мислех че никога няма да проведе с лъжица, но и това стана. Сега са ревливи всички млечни хранения освен ранното сутрешно, по време на което е полузаспал. Скоро се надявам да заместя още едно хранене и да останат само 2 млечни ( сутрин и вечер). Знам че е рано, но не иска мляко и не измислям друг вариант.

# 245
  • Мнения: 16 872
И аз захраних от 4 месец. На втория ден бебето ядеше перфекто с лъжица и дъвчеше.
Всеки си преценява как да си гледа детето.

# 246
  • Мнения: 35 113
Ариа, на моят син му действа разхлабващо тиквата.

# 247
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
И аз започнах с тиква. Не го запичала, не го и разхлабвала. И круша и слива не го разхлабват. Ака си нормално като честота, но пък са много различни понякога на топчета, понякога просто с нормална гъстота, но вече не са като преди само с млякото. Има две заместени хранения.
Искам да попитам има ли значение как ще въведа глутена. Купих си брашно от ръж, но имам една схема, в която пише първо да е овесено. Дали ще е проблем?

# 248
  • Мнения: 35 113
Моя изхождаше топчета дълго време. След пробиотика се нормализираха нещата.
По едно време бях се увлякла да давам круша всеки ден. Тогава беше голям бомбаж Sad

# 249
  • Мнения: 16 872
Какъв пробиотик ползвахте?
Аз давам основно разхлабващи храни, но понякога има топченца. Опитвам да давам вода, но не желае. Може да опитам с пробиотик.

# 250
  • Мнения: X
Ако някой е много закъсал със запек, за захранените бебета, пробвайте синя слива на Гербер ама само тяхната. Един ден по-късно ситуацията е няма такъв бомбаж, от нищо друго не се получва такъв резултат....

# 251
  • Мнения: 35 113
Аз давам про комбо бебе.
СИнята слива няма грешка Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Delenita, може ли да напишеш схемата за въвеждане на глутен, за която спомена?
Ще пътуваме и ще се наложи да купувам пюрета, преди бяхте писали по темата, но да питам пак, дм био и гербер ли са най-изчистени? Вчера четох съдържанието на гербер, пак има разни раздуващи съставки, само на еднокомпонентните пише, че са 100 процента зеленчук, плод?

# 253
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Delenita, може ли да напишеш схемата за въвеждане на глутен, за която спомена?
Ще пътуваме и ще се наложи да купувам пюрета, преди бяхте писали по темата, но да питам пак, дм био и гербер ли са най-изчистени? Вчера четох съдържанието на гербер, пак има разни раздуващи съставки, само на еднокомпонентните пише, че са 100 процента зеленчук, плод?
В тази схема глутена започва на 7+ месеца. Въвеждат се последователно овес, ръж, ечемик, пшеница/грис.
Ако не искаш да купуваш пюрета може да ги приготвиш и да стерилизираш в бурканчета.

# 254
  • София
  • Мнения: 661
Нашето също вече започна да ме зяпа с интерес в ръцете като ям (до скоро хич не му правеше впечатление), но не мисля, че това е особен признак. Нашата педиатърка каза след петия месец да започнем със захранването, тъкмо малко да се опитаме да преборим тоя ужасен рефлукс. Мисля да я послушам и в средата на пети месец да видя как ще реагира на някое пюренце. Ако не го кефи може да изчакаме и още малко.

Общи условия

Активация на акаунт