кой крив, кой прав за раждането?

  • 10 136
  • 203
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 373
Аз съм съгласна с Хедра и Вивита като цяло. Този документ, дето подписваш в началото, излиза, че ако не го подпишеш, може да те оставят да умреш. Хедра обясни, че човекът до теб може да подпише документа вместо теб, не е майката да е в контракция, акушерката да е тръгнала да прави форцепс и едновременно с това да й обяснява последствия - първо Хедра казва, че майката е информирана от много преди това за всички тези процедури, второ има повече от една акушерка, две - или три, ако се налага - така че едната може и да връчи документи на бащата за подпис - и трето, Уни, за дулата е вярно, че се плаща, но за мъжа си не плащаш, нито за някой друг близък...

Така и така се задълбо4и в медицината, искам да използвам и да питам: възможно ли е второто разждане да е нормално при положение, 4е първото ми е секцио?
Чула съм за много жени, които след секцио са раждали нормално. Предполагам това ще ти каже и нани.

# 196
  • Мнения: 2 047
    jabushka аз все пак мисля, че не искам човекът до мен да взема такова решение.
И какъв е проблемът бащата да присъства не разбрах?

А за въпросните документи - независимо къде раждаш - щом е в болница у нас или навън трябва да подпишеш (за определен брой процедури) - защото така болницата си защитава интересите от евентуални последствени искове. Още повече в Америка се съдят за всяко нещо - това и причина всичко подробно да се разбие на точки за да е ясно докъде се простира разрешението на пациента.

# 197
  • Мнения: 2 047
А при пълната?
На мен не ми правиха, нито на жените, с които раждах (пак секцио), инциденти нямаше  Peace

  Понеже от темата излиза, че масово се клизмира в БГ....и на мен не ми правиха клизма (пълна упойка), вярвате ли?  Mr. Green

# 198
  • Мнения: 2 292
    jabushka аз все пак мисля, че не искам човекът до мен да взема такова решение.
И какъв е проблемът бащата да присъства не разбрах?

А за въпросните документи - независимо къде раждаш - щом е в болница у нас или навън трябва да подпишеш (за определен брой процедури) - защото така болницата си защитава интересите от евентуални последствени искове. Още повече в Америка се съдят за всяко нещо - това и причина всичко подробно да се разбие на точки за да е ясно докъде се простира разрешението на пациента.


уни , хайде аз пак  Embarassed не съм подписвала абсолютно нищо, докато не се наложи упойка, беше първия документ и после секцио - беше втория. Накрая подписах при изписването, но само, че ако нещо не се покрие напълно от застраховката, ще доплатя (доколкото си спомням), но всичко си се покри и така си остана.
да допълня за прегледите - ами не знам как е в САщ, но на протокола, който ми дадоха накрая имах 16 УЗ изследвания и ощ? сума ти други изследвания, общо взето всичко каквото исках или трябваше ми беше направено. да не говорим ,че лекарствата, вкл. машинката и консумативите за мерена на кръвна захар ,профилактично , ми бяха поети от касата.
За бебетата също всички лекарства са безплатни.
Клзма при секциото не са ми правили, инциденти не е имало, а и да е имало надали съм разбрала, но съм жива и здрава , без инфекции  Wink
Като гледам има мног оразличия и няма нужда да спорим кой крив, кой прав. май всеки си е прав за себе си. Аз лично за мен си съм права, ти си си права за себе си . Няма нужда от спорове  Wink


Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 13:58 от vivita

# 199
  • Мнения: 639
Така и така се задълбо4и в медицината, искам да използвам и да питам: възможно ли е второто разждане да е нормално при положение, 4е първото ми е секцио?

Принципно е възможно, зависи доколко тъканите са се възстановили след операцията, притесненията са от възможното разслояване и разкъсване на мускулатурата на матката на мястото на разреза й. Често пъти при малка разлика между двете бременности (като време) такова разслояване, изтъняване или дори разкъсване да се случи още преди раждането - установява се на операционната маса. Нарича се руптура на матката, при т.нар."тиха руптура" жената изобщо не разбира за това разкъсване , защото е възможно на мястото на цикатрикса да няма кървящи съдове и съответно да няма никаква симптоматика.
Никол в коя болница си раждала? Силно ме учудват думите ти...
 jabushka никой не би те оставил да умреш, но например няма да направят епизиотомия, а ще оставят бебето само спонтанно да си направи разкъсване.
За Уни - проблемът при присъствието на бащата в род. зала е устройството на залите - докато твоят съпруг е при теб в залата е възможно да има и други раждащи жени и той ще е свидетел на техните прегледи, което е неудачно. Може да присъства ако има индивидуална родилна зала и таткото няма да смущава другите жени, няма паравани или някакви прегради, които да те крият при прегледите. Най-много да са разделени със стъкло ..

# 200
  • Мнения: 46 526
... Никол в коя болница си раждала? Силно ме учудват думите ти ...

В Правителствена, 16.08.2004 г.  Grinning
В стаята бяхме 3 жени, 2 секцио и 1 нормално, на нито една от трите не правиха клизма  Peace

# 201
  • Мнения: 373
Според Конституцията на РБ един час преди раждането и един час след него раждащата е временно невменяема и не носи отговорност за действията си, т.е. документите подписани в този период не са актуални.

При спинална анестезия се отпускат мускулите  - съответно сфинктера на ануса също. Вероятността съдържимото на ректума да излезе на операционната маса е голяма.

За първото - нямам думи!!!

За второто - би било добре да го знаят и жените, които питат за епидуралната упойка...

Благодаря за информацията за тоновете. Чудесно би било нещата да можеха да минават и без лежане. Аз лежах, преди да родя първия път, слушаха тоновета (запис), беше ужасно болезнено.

Това за подписването в България --- нищо за подписване не знам аз, нито съм подписвала в България, нито сестра ми е, нито в Англия съм - в Англия само ме осведомяваха и ме питаха за разни неща (включително в "невменяемия ми период"!) - аз не съм имала секцио или анестезии, за витамин К на бебето може и мъжът ми да е подписал, но не съм подписвала за инжекцията за по-лесно раждане на плацентата, само ме питаха и чакаха да дам изрично съгласие (в "невменяемия" период пак - и бебето ми дадоха да държа и кърмя в "невменяемия" период... На следващия ден "анти-Д" - само ми казаха, не помня да съм подписвала.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 14:13 от jabushka

# 202
  • Мнения: 2 292
нани, ами при мен акушерката виждаше главичката, тоновете паднаха и предложиха вакум, но поискахме мнение на главен лекар и той каза, че е рисковано, бебето не се е завъртяло както трябва и поискахме веднага секцио. Та докато бръснеха и подновявах упойката си подписах документа - имаше време за това.
Аз колкото повече чета , толкова повече си мисля, че няма смисъл от този спор кой крив , кой прав. Навсякъде си се раждат деца и дано всички да живи и здрави и майките им пък стига сме го мъдрили.
Колко време след секцио е най-добре да се изчака и как се познава, защото сигурно има и индивидуални различия ?
Тук казват година, в БГ съм чувала две ... какво се гледа - да няма дърпане?

# 203
  • Мнения: 2 047
Аз колкото повече чета , толкова повече си мисля, че няма смисъл от този спор кой крив , кой прав. Навсякъде си се раждат деца и дано всички да живи и здрави и майките им пък стига сме го мъдрили.
newsm10
Като си описа секциото не виждам разлика от моето, освен в упойката.
 

Общи условия

Активация на акаунт