Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 29

  • 64 785
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 197
350 евро в Полигона за едностаен? Проспала съм явно голяма модернизация на квартала.
Дъ мол, Мегапарк, Тех парк и сега Прогрес и втората сграда отсреща правят Бизнес парк София, че и отгоре. Нормално е да се раздвижи района.

# 676
  • Мнения: 5 652
800-900 евро бяха при Барбуков в Полигона. Тогава си беше кал, сега много "паркове" има. Че и мол, за деца и пазар си е супер.

# 677
  • София
  • Мнения: 6 039
800-900 евро бяха при Барбуков в Полигона. Тогава си беше кал, сега много "паркове" има. Че и мол, за деца и пазар си е супер.
  друго имах предвид. тези прехвалени сгради сега изглеждат супер зле, разпадат се, та какъв наем, какъв квартал ... ?

# 678
  • Мнения: X
Сгради в София чак да се разпадат не съм чула, освен падналите тавани в Манастирски и няколко пропаднали панела, единия в Надежда.
Иначе не знам къде точно се намират тези сгради, но кварталчето изглежда добре - новичко. А то всяко нещо без поддръжка се разпада, особено като е правено с най-евтините материали и труд.

# 679
  • Мнения: 1 718
Къде в манастирски има паднали тавани? Стана ми интересно.

# 680
# 681
  • Мнения: 1 718
Както предполагах, става дума за отчупена шпакловка, а не за буквално падане на таван. Всъщност е доста възможно, ако е имало теч отгоре, тогава се получава така.

# 682
  • София
  • Мнения: 9 959
След малко в "Преди обед) по БТв ще има тема за  (не) покупка на апартамент или т.нар. имотен  балон.
Няма ли опасност от развитие на клаустрофобия в подобни спални?

# 683
  • Мнения: 2 695
Зависи колко си дебел и зависи какъв цвят си боядисаш стените. В много други държави има толкова малки спални (например Англия и Франция), дори има такива, които от вратата директно на леглото, нямаш място дори за скрин, камо ли за гардероб.

# 684
  • София
  • Мнения: 9 959
Е, то ако търсим крайни примери - в Япония има хотели, чийто спални са им колкото космическа капсула...
Цвят, без цвят пак си е 3х3...
Това с дебелината нещо не го разбирам... ако си 220кг сигурно ще ти е тясно.

# 685
  • Мнения: X
Е, то ако търсим крайни примери - в Япония има хотели, чийто спални са им колкото космическа капсула...
Цвят, без цвят пак си е 3х3...
Това с дебелината нещо не го разбирам... ако си 220кг сигурно ще ти е тясно.

Примерите са крайни, но съществуват, защото имотите са много скъпи за местните хора и техните доходи.  В  Ню Йорк има  жилища от 7 кв.м , но до Сентръл парк и хората са щастливи, че могат да си ги позволят - става въпрос за американци, не за българи там. В линка са дадени студия в Ню Йорк от 40 кв до 7 кв (последния пример). Статията е от 2015, от тогава цените и наемите там са скочили съществено:

And finally, the tiniest apartment we've ever come across: a 78-square-foot space in Hell's Kitchen. Also featured by Fair Companies in 2011, the closet-sized studio is in Hell's Kitchen and costs $775 per month. Considering the tenant, an architect, has to share a hallway bathroom with three other people, it doesn't seem like that great of a deal.

https://ny.curbed.com/2015/2/24/9988472/new-york-citys-14-most-f … -micro-apartments
 
Не виждам нищо чудно в България малко българи да могат да си позволят големи жилища и/или големи спални в хубавите райони на София. Капитализъм Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 9 959

Не виждам нищо чудно в България малко българи да могат да си позволят големи жилища и/или големи спални в хубавите райони на София. Капитализъм Simple Smile
Е, въпрос на  принципи - в теснотия и в "престижен" район... или в краен квартал, но на широко...

# 687
  • Мнения: 4 846
Сега изслушах на повторение предаването. Този, който го бяха избрали за пример как не можел да си намери жилище, ме издразни. Чак пък две години и нищо, и все на него се падали с документални проблеми? И да се сравнява "Южна Италия" с южни и централни райони на София? Да сравни с Хасково или Кюстендил.

# 688
  • Мнения: 479
Сега изслушах на повторение предаването. Този, който го бяха избрали за пример как не можел да си намери жилище, ме издразни. Чак пък две години и нищо, и все на него се падали с документални проблеми? И да се сравнява "Южна Италия" с южни и централни райони на София? Да сравни с Хасково или Кюстендил.

За Валенсия и Мадрид също каза, а и госта вметна и за Виена Wink

# 689
  • Мнения: 677
Направо ми стана мъчно за младото семейство; такъв малшанс.

1500 лева вноска за 20 години е за кредит около 250к лева. С адекватно самоучастие не знам какво толкова са искали, че не са намерили. Пък и преди 2-3 години, когато са започнало търсенето, цените бяха други.

Общи условия

Активация на акаунт