Нарушено кръвосъсирване

  • 8 182
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716

Срещала ли си статия, свързана с този проблем и инфарктите и инсултите при бременни?

Инфарктът при млади жени е изключително рядко срещано, защото са защитени от половите хормони.
Инсултът при млади хора обикновено се дължи на аневризма и това е изключително рядко срещано органично изменение и НЯМА НИЩО ОБЩО С БРЕМЕННОСТТА!
Не си обменяйте диагнозите!
Забелязвам, че някои хора са склонни към излишно драматизиране, както и че проявявват нездрав интерес към подобни теми.
Болни хора има, болести също.
Не може всичко това да се случи точно на вас.
Ако имате мания, че ще се разболеете от тази или онази болест потърсете помощ от психиатър.

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Ни може ли просто да попитам?
Освен това нямам мания, че мога да се разболея от това или онова.
Просто съм чела публикаци по тази тема, исках да споделя и да разбира вашето мнение.

# 17
  • Мнения: 7 716
Belladona, повярвай ми, за теб е добре да те отрезвя от залитането ти.
Не съм искала никой да засегна.
Просто трябва да се радваме на живота и любовта.
И да не мислим за лоши неща.

Последна редакция: сб, 10 юни 2006, 00:28 от Lali

# 18
Нека споделя и моето мнение по въпроса или по-скоро моите познания и личен опит по темата, но първо да се представя. На 33 години сам, лубимия на 32.
Активни опити за дете от 6 години, преди това не особено стриктно пазене около 2-3 години. Начална диагноза-неизяснен инфертилитет.
2003 – извънматочна бременост: в дясната тръба, лапороскопия без усложнения, плода остранен и тръбата спасена. 2004 и 2005 натурално забременяване – оказва се химична бременност. 3 месеца стимулация (Serofen)-без резултат. 1 инсеменация със стимулация- без резултат. Август 2005 хистеросонограм показва блокирани тръби. Най-после причина...
Ин-витро ноември 2005- 13 яйцеклетки, 11 оплодени-супер качество, трансфер 2 ембриона – 8 и 10 клетки, (5 замразени) – без резултат. Март 2006 след хистеросалпинкограф- двете тръби проходими. Отново на изходната точка – няма причина.
Всички други изследвания в норма, освен една малка подробност: от стандартните тромбофилни тестове този за резистанса на активния протеин показва че кравта ми се съсирва по-бързо от тази на „нормалните” хора, това предполага автоматична проверка за фактор V Leiden, оказа се че съм положителен хетерозиготен. Какво значи това и каква е връзката с тази тема. Не е доказано че този или другите тромбофилни генетични дефекти пречат на забременяването, но все повече изледвания се правят в тази област. Доказано е обаче че при бремеността риска от тромбофилни епизоди се увеличава-това вклучва опасност и за майката и за плода. Това са предимно случай при жени с клинична тромбофилия преди бремеността-(съсиреци в краката, дълбока тромбоза на вените). Има два вида фактор V Leiden: хетерозиготен и хомозиготен. Ако при първия риска от образуване на съсиреци е 5-7 пъти по-голям от този на хората с нормален ген, при хомозиготните риска е 80 пъти. Интересен факт е че ако жени с тази мутация вземат противозачатъчни риска се увеличава многократно. От друга страна има жени с тези предпоставки, които забременяват, имат деца и никога няма да имат проява или признаци на тромбофилия. Истината е че медицината не е наясно с много механизми. Защо ви пиша всичко това? Защото в стремежа си  да имам деца и да разбера причината защо немога да имам се опитвам да направя едно малко проучване върху темата. Интереса ми е насочен не толкова към риска след забременяване, а дали това има нещо общо с незабременяването и неуспешна имплантация на плода. Има изледвания които показват такава връзка, ако ви интересува мога да ви дам повече инфо.
Знам че има много неизвестни, но аз ще опитам терапия с хепарин. Чувствам се малко като лабораторна мишка, но какво да се прави...Ако има резултат ...ще пиша пак.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Знам че има много неизвестни, но аз ще опитам терапия с хепарин. Чувствам се малко като лабораторна мишка, но какво да се прави...Ако има резултат ...ще пиша пак.

а аспиринова терапия не ти ли е предлагана?
няма защо да се чувстваш като лабораторна мишка - много момичета пият аспирин и си слагат хепарин в подготовка на опитите за забременяване, както и след забременяването! това е класическа вече терапия в репродуктивната медицина при наличие на тромбофилични проблеми.

# 20
да аспирин също...пиех го по време на ин-витрото, после спрях и от два месеца пак...но аспирина дейсва на съвсем друго ниво от хипарина.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
да аспирин също...пиех го по време на ин-витрото, после спрях и от два месеца пак...но аспирина дейсва на съвсем друго ниво от хипарина.

така е, затова се прилага комбинирана терапия - аспирин плюс хепарин.
исках да кажа да не се боиш от неизвестното, защото терапията е широко популярна. аз също съм на такава терапия.

# 22
  • Мнения: 481
При мен беше малко по-различно.
В 8-ия месец получих тромбофлебит на дълбоките вени на левия крак... Терапията беше пълен покой - на легло без никакво ставане (20 дена) и после операция в нач. на 9-ия и хепарин венозно.  Обяснението на лекарите беше, че от определено положение на плода се притиска дълбоката вена и при предразположение се получава тромб. Въпрос на време и шанс е изходът...
Наскоро имаше случай на момче на 27 г. починало от това....
При следващата ми бременност чак в края влезох в болница за наблюдение и 5 дена преди операцията ми правиха хепарин, после още 5.
Имам 80% проводимост на вената и лека разлика в дебелината на краката. Това са ми последствията- дано други да нямам.
Но предразположението си остава...

# 23
  • Мнения: 1 320
Я и аз да питам:
Предразположена съм към разширени вени на кратата-в някакъв много ранен етап съм, засега на повърхностните вени. Даже тия дни имам съмнения за спукана вена на единия крак-ама може и просто да съм се ударила.
Правих си имунологични изследвания-в София- и резултатите са отрицателни, т.е. всичко е наред. Възможно ли е да съм предразположена към тромбофлебити?
Да кажа само, че съм посещавала съдов хирург и изследването с доплер на дълбоките вени беше ок.

# 24
  • Мнения: 1 029
Момиче, аз не мога да ти отговоря.Консултирай се с лекар.

Беладона, по въпросът, който обсъждахме.
Говорих с д-р Тодорова относно това, дали генетичните изменения водят до инфаркти и инсулти.
Отговорът и беше, че само при два фактора е по-увеличен рискът, но като цяло това не е вярно, защото ние имаме генетични изменения, свързани с тромбофилията, което не е тромбофилия.Тези изменения се активират само при бременност и оказват влияние само върху плода.
Има хиляди изменения във всеки организъм...може би няма човек без изменения, нашите влияят върху плода и затова вече се взимат мерки предварително, както е казала Джам.
Успех на всички!

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
danidan , благодаря, че си се сетила за мен и си попитала   bouquet.
Иначе как мина ?

Общи условия

Активация на акаунт