Професионални серии за коса - тема 121

  • 75 023
  • 757
  •   1
Отговори
# 285
  • на земята
  • Мнения: 4 094
От кой магазин купувате олиото на Shu

# 286
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 HQ или Лоокфантастик. Имайте предвид обаче,че олиото на Шу е доооста леко. Обикновено го ползвам в комбинация с крема с камелия или като финален щрих на вече суха коса за приглаждане и блясък.

# 287
  • Мнения: X
Shine, a кое е олиото на Шу, може ли линк?
Аз това не съм го прабвала и ми е любопитно...
Lunna pateka, заповядай https://www.hqhair.com/shu-uemura-art-of-hair-essence-absolue-150ml/10557362.html
Ето го и в малък вариант https://www.hqhair.com/shu-uemura-art-of-hair-travel-size-essenc … 0ml/10557374.html

Не бих казала че е толкова леко, по скоро да го нарека нежно - ефект има, но без да е излишно мазно. Страшно приятен продукт Heart Eyes

# 288
  • Мнения: 4 734
Shine, a ползвала ли си Олео релакс? Ако да, има ли нещо общо с това на Шу? Аз Олео релакс го намирам нежно и го ползвам за финален щрих, не остава после мазно по ръцете ми, всичко го поема косата.. След друго олео не мога да си измия ръцете от мазнотия...Grinning

# 289
  • Мнения: 2 586
Здравейте,все се каня да започна да си купувам професионална козметика,засега стартирах с олиото за боядисана коса на Матрикс,не знам доколко е добро,ползвала съм го 2-3 пъти досега и ми е трудно да преценя.Имам няколко въпроса:
1.Аз имам тънък косъм,но не ми е рядка косата.Налага се да я мия през ден-два. При вас колко бързо се омазнява косата,след всичките олиа и финиши,които слагате?За мен е странно всички фризьорки да повтарят как косата се мие 1-2 пъти седмично.
2.Не мога да се ориентирам още в хидратиращи и протеинови продукти.През лятото ми подариха професионален хидратиращ шампоан, от който косата ми ставаше адски суха още под душа,буквално не можех да си стигна до скалпа от заплитане,а после косата ми бързо се замърсяваше.За първи път ми се случва такова нещо и не знам какво да си купя.Гледам да спазвам правилото "шампоан се избира според скалпа,а другите неща според дължините".
3.Чета темите ви отдавна,но не виждам отзиви за боите на Матрикс,много ми харесват като цветове,но ми се иска да видя и мнение за тях.Последните 2 пъти ме боядисваха с Алфапарф и много ми се изсушиха дължините.

# 290
  • Мнения: X
Shine, a ползвала ли си Олео релакс? Ако да, има ли нещо общо с това на Шу? Аз Олео релакс го намирам нежно и го ползвам за финален щрих, не остава после мазно по ръцете ми, всичко го поема косата.. След друго олео не мога да си измия ръцете от мазнотия...Grinning
Това е сигурно един от продуктите с най-любим аромат, чието действие не мога да разбера какво точно трябва да е Grinning
Дали е срещу фризове, защото много не ми помагаше с тях, или е за изглаждане тип изправяне, защото ми изпъва малко чупливите краища.
Общо взето сякаш нищо не правеше,а много разчитах на него да е "моя" финиш, защото косата ми от корена до средата е права, а към краищата се начупва (което докарва ефект бухване и фриз) и очаквах Олео релакса да вкара малко тежест и движение в дължините, но все едно нищо не съм слагала.
Иначе като цяло бягам от продукти, които правят косата ми пухена и въздушна, засега златния еликсир май най-добре се справя, но заради зюмбюления аромат пак бих дала шанс на релаксчето.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
Дали някоя от вас е ползвала продукта преди Ш от серията Интенз на Алтерна?
https://www.arlen.bg/product/2956/intenzivno-hidratirashta-krem- … atment-125ml.html

# 292
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Да  в началото  като излезе  серията  взех. Хубав преуош е с подчертано хидратиращо действие,но нанасях на влажна коса  не на суха.
 Честно казано предпочитам еластисайзъра на Кингсли и може би затова не съм подновявала Алтерната.  newsm78.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 22:18 от prinzesata

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Prinzesata, благодаря!
Знаете ли от чужбина, от къде може да се поръча серума на Маракеш?

# 294
  • Мнения: 4 734
Shine, aз открих малка разлика при нанасяне на олио на суха и влажна коса. Повечето пъти нанасях на влажна коса преди сушене и после ефект=0. От скоро процедирам така, преди сушене термозащита или друг финиш, никакво oлио. Олио когато косата е напълно суха или даже на другата сутрин при оформянето. И тогава се вижда ефекта на олиото, кое омазнява, кое дава блясък или заглажда. Олео релакса само на суха коса ми прибира фриз и дава блясък, на влажна все едно нищо не съм сложила... Така процедират и в салоните тук...

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 13:23 от lunna pateka

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Днес реших да ползвам Б на Алтерна Rapair X, литров, закупен от енцо. Познавам добре балсама, ползвам го вече няколко години, купуван от различни места. Първо ми се стори някак по рядък. Реших да проверя кода, но такъв липсва на флакона. Ще видим дали поне ефекта ще е добър.

# 296
  • Мнения: 35 961
алтерните се развалят лесно или поне се променя ароматът им - ползвала съм тен и интензивната маслена серия - действието обаче не съм забелязала да се променя

# 297
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Минах и си взеx тези ампули,не боря косопад.

Ще ги използвам  за превенция на такъв и сега се се чудя по описание ли да ги прилагам.
Три пъти седмично или по една,две е напълно достатъчно.
Взеx и това за обем
Скрит текст:

,не намерих никакви oтзиви за него.Ще се радвам да прочета нещичко преди да съм го започнала,може ли да раздразни скалпа?

# 298
  • Мнения: 864
 Аз си взех миналата седмица от БГ ревалид ампули и шампоан. Още на първпто ползане видях разлика, в момента косопадът ми е спрял, а беше бая силен, добре, че имам китеник на главата и не си личи. С две ръцесъм за ревалида. Не знам защо в Германия цената му е двойна...
Отделно днес ще се опитам да направя един по-светъл и златисто-кестеняв или дори леко по-рижав цвят вкъщи. 6.3 и се чудя да си причиняли оксидант 15ка или да не рискувам хммм. Боядисвах се преди месец или 5 седмици, което ми е доста рано де, но ме връхлетя есенно вдъхновение и май ще се изкуша.

Simple Smile

# 299
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Слагай защитна система и какъв е тоя оксидант 15? По-силен от 12-ка никога не съм си причинявала,а аз свалям 5 тона само с боя  newsm78. И...масла по скалпа задължително при такова мародерство  Laughing :hug.
 

Общи условия

Активация на акаунт