В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 656
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 304
ungarkata, тази твойта със щампичката направо си от хубавите. Има толкоз грозни, че направо кой акъл им е правил дизайна, имаме един магазин бебешки в квартала дето редовно му гледам нощниците и дори една не съм харесала досега.
Има един магазин в София в Люлин - сайта му е moebebe.com Там преди имаха хубави щампи, сега нещо не мога да си харесам, но моя позната си беше вземала от там и материята беше страшно приятна и мекичка Simple Smile

# 151
  • Мнения: 2 224
Вълшебство, имам същата нощница като твоята в тъмно-синьо и бяло! И аз се чудя защо много често правят такива грозни нощници за бременни жени и кърмачки. Все едно като чакаш бебе и ставаш и ти бебе. Защо една зряла жена ще носи парцалки с щампи на слончета, мечки и т.н.?Аз дори за бебета не ги харесвам много.

Да се отчета след вчерашния преглед. Незнам точно какво се води на български, но гледаха потоци, околоплодни води,  плацента, сърце и някои други органи на бебето. Май нещо като ФМ макар че тук е с друго име. Бебка върви едричка - 47 см и 2.460кг (доколкото са верни измерванията). Плацентата е втора степен вече, но не ми каза нищо по въпроса. Околоплодните води са понамалели обаче (май Pollina питаше). Каза ми да си почивам повече, което при мен трудно ще стане с малко дете и ме викат от отново за преглед след около 2 седмици. Опитвам се да не се притеснявам. Мисля че ако беше притеснително щяха да ме викнат по-рано. Главното ми притеснение е кръвното, което вече се е закотвило над 80 (долна) и стига до 85-87. Вчера дори ми го измериха 91-92. АГ ми даде хапчета, с които ще се опитаме да го овладеем и каза да го държа в течение тези дни. Да се оплача за днес: събудих се с адско главоболие, едвам станах от леглото. Кръвното беше около 122/87. Взех си хапчето, поотмина ми главоболието, но след това пък почувствах страшна слабост, чак не бях в състояние да говоря. Като станех да ходя имах чувството, че ще припадна. Измерих си кръвното и беше спаднало на 98/72, което си е доста рязък скок. Поседях така известно време, добре че свекърва ми е тук днес, за да стои с дъщеря ми иначе незнам как щях да се справя. После ми поотмина това ужасно състояние и кръвното се беше покачило вече до по-нормални стойности. Почна да ми се гади обаче, все повече и повече докато повърнах. Това обаче не мисля, че има връзка с кръвно, защото напоследък съм си с гадене. Изтръпването на ръцете си ме съпровожда и през деня. Вече наистина нямам търпение да се ражда малката и да ми приключат мъките. Едвам се движа, а като се сетя едно време как спортувах и как изглеждах - 20 кг по-лека преди първата бременност ☹ Искам вече да ми свършат неразположенията, че даже и на фитнес се каня да се записвам след като се възстановя от секциото. Само се моля да удържим положението с това кръвно, всичко да е наред с бебето и да се роди поне към 37-38 г.с.

# 152
  • Мнения: 39
Приемате ли Б12 и правили ли сте си изследвания за дефицит на въпросният витамин? Питам, защото съм много ядосана на моята АГ, че при нисък хемоглобин тя изобщо даже не ме е насочила към това изследване, а е трябвало. Утре смятам да го направя, но съм крайно разочарована, защото дефицита  на Б12 води и до проблеми при бебето.

На мен като ми видя ниския хемоглобин, ми пусна допълнителни кръвни за желязо, белтък, албумин и ЖСК( не съм сигурна какво е). В лекарствата, които ми изписа има и витамин б12. Но преди каквито и да е лекарства каза, че иска допълнителни изследвания, не ми е изписвала нищо на сляпо.

# 153
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
За нощници - на тази марка са приятни материите мекички и не толкова брутални щампите - https://vienettasecret.bg/  Peace
Anastasiya_S и аз такива щампи и за детско не харесвам, а що и за мамешко трябва да са същите - нямам обяснение хич.  Mr. Green

# 154
  • Мнения: 5 112
За нощници - на тази марка са приятни материите мекички и не толкова брутални щампите - https://vienettasecret.bg/  Peace
Anastasiya_S и аз такива щампи и за детско не харесвам, а що и за мамешко трябва да са същите - нямам обяснение хич.  Mr. Green


Тези, които имам от предната бременност ги купувах от този сайт. Ама тези копчета сърчица особено на едната ми се разкопчаваха ужасно лесно. Сега ги гледах, добре са си нощниците и не са съсипани, ще си ги използвам пак за болницата. За после ще си купя пижами с дълги крачоли и горници не с копчета, а с припокриване.
Полина, Анастасия, стискам палци всичко да е наред Hug

# 155
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета! Почти на финалната права се записвам и аз при вас. Надявам се да ме приемете. Открих ви наскоро, но всичко вече съм изчела до тук. С термин 12.10- момиченце! 34г.с +5 дни. Днес бях на преглед и док. ми измери кръвното - 130/90. Каза, че не го притеснява защото изследванията ми са идеални, но все пак да го следим. Трябва всеки ден да си го меря и ако стане над 130/90 да му се обадя. Аз обаче страшно се притесних 😢 Изчетох доста лоши неща свързани с кръвното и се притесних мн. Ето още със записването ми - оплакване. Съжалявам, че така негативно пристигам. Иначе всичко с бебето е наред. Даже каза, че е дунда с големи бузи. Има ли мами с такъв проблем и как процедирате?

# 156
  • Мнения: 2 224
Нели, добре дошла. С кръвното не може кой знае какво да се направи за съжаление. Дават се някакви лекарства обикновено и ако не се повлиява от тях, тогава се предизвиква раждане. Ако си чела предишни теми, може би си прочела че така се случи при мен с миналата ми бременност. В последните месеци започнах да вдигам кръвно. Когато отидох за първи път на тонове (някъде около 35+6, 36 г.с.) пак бях с високо кръвно. Дадоха ми лекарство, не спадна. Решиха да ме оставят в болницата с цел да съм под контрол но тъй като за няколко дни не спадаше, в 36+4 ми направиха секцио. Дъщеря ми се роди мъничка, но абсолютно здрава, а в момента дори е по-едра от повечето си връстници. Така че и моето мнение е да мериш всеки ден, но все пак ако се качва доста (над 90-95 долна граница) си е за притеснение и тогава лекарят трябва да прецени дали не е по-добре да се предизвкика раждане. Дано успеем да изкараме още 3 седмици поне. Иначе високото кръвно освен за бебето не е добре и за майката, пък и пусто не спада веднага след раждането. При мен отне дни или седмици (не помня) докато се нормализира. Все пак недей да се стресираш прекалено. Опасно е ако вземе да става много високо, ако продължава дълго време и ако се види че бебето изостава в растежа или плацентата старее.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 04:29 от Anastasiya_S

# 157
  • Мнения: 126
Нели, добре дошла. С кръвното не може кое знае какво да се направи за съжаление. Дават се някакви лекарства обикновено и ако не се повлиява от тях, тогава се предизвиква раждане. Ако си чела предишни теми, може би си прочела че така се случи при мен с миналата ми бременност. В последните месеци започнах да вдигам кръвно. Когато отидох за първи път на тонове (някъде около 35+6, 36 г.с.) пак бях с високо кръвно. Дадоха ми лекарство, не спадна. Решиха да ме оставят в болницата с цел да съм под контрол но тъй като за няколко дни не спадаше, в 36+4 ми направиха секцио. Дъщеря ми се роди мъничка, но абсолютно здрава, а в момента дори е по-едра от повечето си връстници. Така че и моето мнение е да мериш всеки ден, но все пак ако се качва доста (над 90-95) си е за притеснение и тогава лекарят трябва да прецени дали не е по-добре да се предизвкика раждане. Дано успеем да изкараме още 3 седмици поне. Иначе високото кръвно освен за бебето не е добре и за майката, пък и пусто не спада веднага след раждането. При мен отне дни или седмици (не помня) докато се нормализира. Все пак недей да се стресираш прекалено. Опасно е ако вземе да става много високо, ако продължава дълго време и ако се види че бебето изостава в растежа или плацентата старее.
Много благодаря. Все пак е някакво успокоение. На мен ми е първо бебче и за всичко треперя. Стискам палци да устискаме още малко. Ще следим и тоеа е.

# 158
  • Мнения: 548
Момичета,  защо се напрягате с това четене? Нямате доверие на лекарите или?
Реално написаното (което вие после четете) е писано от хора, с проблеми. Форумите изначално са създадени за взаимопомощ. Статиите също са насочени към проблемни групи, никой не пише статия или новина за няма нищо.  Защо се определяте към проблемните случаи,  като докторите ви казват, че е не е проблем?


Б12 никой не ме е карал да пускам, уж бях с нисък хемоглобин,  но от 5 седмици не знам дали се е променил, докато си разбера новия резултат ще родя сигурно.

Водите е нормално да са намалели, все пак място за детето трябва да се отвори. Не е много тревожно.

Нощниците аз лично ги замених с памучни рокли за кърмене от АлиЕкспрес. Иначе си взех една за чантата, колкото да имам в болницата,  ако се наложи да оставам повече от ден.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 457
Токущо ми попадна реклама на ергономични раници с нещо като столче в Алиекспрес и то за някакви си 20$. Не можах да копирам линк, ама нещо са ми съмнителни, някой има ли мнение. Знам че хубавите започват от 150 лв нагоре

# 160
  • Мнения: 301
Токущо ми попадна реклама на ергономични раници с нещо като столче в Алиекспрес и то за някакви си 20$. Не можах да копирам линк, ама нещо са ми съмнителни, някой има ли мнение. Знам че хубавите започват от 150 лв нагоре

Знам, че има много имитации, които не са ок за бебето.

# 161
  • Мнения: 304
 За ергономични раници най-добре четете и питайте във фейбук групата "бебе в слинг". От там много научих.
Като за начало, няма нужда все още да гледаш за ергораница, защото дори тези с приставка за новородено не били хубави за новороденото, ами засега само еластичен слинг или тъкан.
Има едно изложение в София на 08 този месец за бебеносене, мисля да отида и да си купя от там, пък и да ползвам там консултантите малко да ми пообяснят.
http://purvite7.bg/slingo-fest-prvoto-po-roda-si-blgarsko-bebeno … a-prez-septemvri/

# 162
  • Мнения: 170
Някой беше писал за проблем със зъб. Да те успокоя, че няма нищо страшно в ходенето на зъболекар бременна. Аз ходя почти всяка седмица от както съм в 6 месец. Всеки път съм с упойка, но ми слага малко, работи бързо и р съобразена със дъстоянието ми. Аг ми беше казала още в 4-ти м. да си ходя спокойно, но зъболекарката ми настоя да изчакам до 6-я м.

# 163
  • Мнения: 126
Дали може да ме добавите към списъка и фейсбук групата. За списъка мисля, че бяха нужни - год: 25, първа бременост, момиче, гр. Кърджали, термин 12.10. Пропускам ли нещо. Благодаря 💐

# 164
  • Мнения: 548
За фейса ми пиши на лично имейл, с който влизаш във фейса

Общи условия

Активация на акаунт