Аблация на сърцето - 9

  • 45 905
  • 755
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54 478
Не, не мисля. Аз съм имала и на холтер. Не са ми казали, че е излизане от ритъм.

# 121
  • Мнения: 883
Здравейте ,момичета ! Да мина и аз покрай родното село ( нашето форумче ).
Шарки , я сподели как се влияе кръвното ти от беталок ЗОК . Аз пия сутрин една таблетка 50 мг ,но Долна граница ми е в интервала 50-60 . Някой друг ако има идея , ще съм благодарна . Нямам много време сега ,но сигурно ще отида на Кардиолог тук да видя как действат и за контрола . Иначе съм добре . Първите дни пийвах вечер по една таблетка ритмонорм,но осъзнах,че нямам нужда ,само мобилизация е решението на сложните здравословни проблеми на половинката . И си мисля с огромна благодарност за д-е Трайков и екип .

# 122
  • Мнения: 41
Днес бях на консулт при д-р Протич.Според изследванията,които занесох той предложи или промяна на медикаментозното лечение или аблация.Избрах аблацията.В началото на декември.Сега изключвам от съзнанието си мисълта за тая интервенция,щото ще се пръсна от притеснение докато дойде моментът.

# 123
  • Мнения: 41
Въпрос към Таничка Радева,тъй като сме с еднаква диагноза-тя с аблация,аз още не.Та докторът ми каза,че на голям процент от пациентите с ПМ се налага да се прави втори,и трети път аблация до пълното изолиране на пулмоналните вени.Ти как се чувстваш,миличка?Излизаш ли пак от ритъм?

# 124
  • Мнения: 935
Здравейте на всички!
Някой с предсърдно мъждене може ли да ми обясни какви са му симптомите и какво усеща по време на пристъп ?
За няколко месеца 4-5 пъти ми се случва да се събудя през нощта от странно усещане в сърцето, меря пулса нормален като честота и дори ритмичен (според мен, слагам пръст на китката и го усещам като ритмичен). Изправям се и всичко отминава, лягам и след малко пак започва същото странно усещане, което ми затруднява и дишането. Понякога просто е необходимо да си сменя позата в легнало положение и спира, лягам на лявата или дясната страна и пак започва, лягам по гръб и минава. Ходих няколко пъти на кардиолог, но без да се хване момента не може да каже точно какво е, за сега предполага за екстрасистули, но незнам защо моето мнение е, че това е предсърдно мъждене. Затова, който е с такава диагноза ще го помоля да опише неговите усещания.
Благодаря ви!
А между другото съм на 31 год.

# 125
  • Мнения: 41
Аз съм с такава диагноза.Усещането е ужасно-пълен хаос.Сърцето не тупка два пъти  еднакво,а само хаотични удари.Според описанието Ви,вашето не е предсърдно мъждене.

# 126
  • Мнения: 935
Аз съм с такава диагноза.Усещането е ужасно-пълен хаос.Сърцето не тупка два пъти  еднакво,а само хаотични удари.Според описанието Ви,вашето не е предсърдно мъждене.
Забелязала ли сте кога ви се случва, в легнало, седнало положение? Ако ви се е случвало в легнало, оправя ли се когато седнете или се изправите или ако смените позата, докато сте легнала ?
И как ви диагностицираха ?

# 127
  • Мнения: 883
Въпрос към Таничка Радева,тъй като сме с еднаква диагноза-тя с аблация,аз още не.Та докторът ми каза,че на голям процент от пациентите с ПМ се налага да се прави втори,и трети път аблация до пълното изолиране на пулмоналните вени.Ти как се чувстваш,миличка?Излизаш ли пак от ритъм?
При мен се получи от раз . Когато са предизвикали излизане от ритъм ,веднага са изскочили дефектите в  ел. системата . Така вече не мъждукам , Славейче .
Два пъти мислех,че съм излязла от ритъм ,лекарка в Гърция потвърди ,но като занесох кардиограмите в Токуда , док каза-екстрасистолия . Така че ,спокойно отивай ,ще се справят с твоя проблем.
Славея,не знам ти на каква възраст си ,но аз съм една от възрастните момичета тук , на 60 . Убедена съм, по-младите с още по-голямо основание трябва да се решават на аблация .
Марина ,несериозно е по симптомите да си определяш диагноза . Подвеждащо е . Аз сега напр. усещам всички признаци на най-коварното заболяване ,защото се грижа за такъв болен .

# 128
  • Мнения: 883
Само да уточня ,че не случайно използвах това граматическо време ,не присъствах на аблацията ,приспаха ме по мое настояване .

# 129
  • София
  • Мнения: 16 199
Здравейте ,момичета ! Да мина и аз покрай родното село ( нашето форумче ).
Шарки , я сподели как се влияе кръвното ти от беталок ЗОК . Аз пия сутрин една таблетка 50 мг ,но Долна граница ми е в интервала 50-60 . Някой друг ако има идея , ще съм благодарна . Нямам много време сега ,но сигурно ще отида на Кардиолог тук да видя как действат и за контрола . Иначе съм добре . Първите дни пийвах вечер по една таблетка ритмонорм,но осъзнах,че нямам нужда ,само мобилизация е решението на сложните здравословни проблеми на половинката . И си мисля с огромна благодарност за д-е Трайков и екип .
Отговарям, макар и с малко закъснение (бяхме извън страната предните дни): аз пия 50 мг Беталок на ден, но на 2 пъти по половинка. Аз съм по прицнип с ниско кръвно, но единственият "кръвносмъкващ" ефект усещам нощем, когато стана от леглото да отида до тоалетната, тогава леко ме замайва - е, то ми се и спи зверски, та не е ясно кръвното ли ми е ниско или просто съм много сънена. Иначе никакви други проблеми не ми създава Беталока.

# 130
  • Мнения: 41
Само да уточня ,че не случайно използвах това граматическо време ,не присъствах на аблацията ,приспаха ме по мое настояване
 
Таня,и аз съм +-60/млада средна възраст   хаха/.От 3години съм с  тая диагноза и най-после се реших.Работех в  Италия,но се прибрах от страх да не умра в чужбина.А в БГ не знам какво да правя със себе си,бездействието е бавно умиране.Сега чакам с нетърпение да мине аблацията и ако д-р Протич с Божията помощ оправи проблема ми,заминавам на пролет. Докторът не пожела да действа при мен с пълна упойка,и само това ме притеснява-как ще лежа неподвижно 2-3часа.Но ще се справя някак си.

# 131
  • Мнения: 157
А на Вас как ви я поставиха тази диагноза ? Винаги ли се вижда на кардиограма това предсърдно мъждене? Питам защото един два пъти в месеца и на мен ми се случва да бие хаотично, но не повече от 4-5 секунди.

# 132
  • Мнения: 41
А на Вас как ви я поставиха тази диагноза ? Винаги ли се вижда на кардиограма това предсърдно мъждене? Питам защото един два пъти в месеца и на мен ми се случва да бие хаотично, но не повече от 4-5 секунди.

Само веднъж на ЕКГ от десетки направени кардиограми.Отидете на кардиолог,обяснете симптомите.Има хора с тази диагноза,които изобщо не усещат кога излизат от ритъм,работят и живеят нормално.А аз ставам на парцал.

# 133
  • Мнения: 486
При мен всички други нарушения изчезнаха,но точно това си остана.За 3,4 секунди сърцето бие хаотично.Рядко е,но си е стряскащо.Но на фона на това, което бях това  го приемам за нормално.Ако поразпитате хората около вас ще установите,че почти всеки го получава това нещо.Ние понеже сме втурачени в проблема следим  и чувстваме всеки удар на сърцето.Докато повечето хора се чудят,как може да си усещаш сърцето.

# 134
  • София
  • Мнения: 16 199
До 600 екстрасистоли на ден е напълно нормално, всеки човек ги има. (Цитирам мой съученик, сега е лекар в Норвегия.)

Общи условия

Активация на акаунт