Сама съм си виновна

  • 8 691
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 804
Мисля, че вината за положението, в което си изпаднала е в голяма степен твоя. Направила си непростими неща: да се преместиш заедно с две деца на ново място заради мъж.... doh
За бебето какво да кажа. Ще си го гледаш сама. Но финансово ще издържиш ли за работиш за 4 човека и да живеете поне поносимо? Кредитът ще успееш ли да обслужваш? Имаш ли някаква помощ от семейството -родители, братя, сестри? А има ли къде да живеете, без да си ходите по главите?
Той ти е дал сигнал, когато си казала за кредита, но ти си го пренебрегнала. Много, много инфантилно. Съжалявам за случилото се, но ти предстои тежък живот, сигурно се сещаш. Дано имаш як гръб да понесеш цялата тежест. Стискам ти палци и съм добронамерена, макар да не одобрявам поведението ти в създалите се ситуации. Peace
Знам,и всичко което казвате е така.Имаме къде да живеем,с финансите ще е много трудно знам го.Имам брат и сестра те винаги ще са до мен.Надямвам се,че ще сумея да ги отгледам,поне достойно.

От сърце ти го желая! Hug Разчитай на близките, ще се справите, щом имате нещо зад гърба си. Peace

# 16
  • Мнения: 603
Добре си направила. Сега си гледай дечицата - най-добре е за тях.

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
...Боли ме,объркана и страшно уплашена съм.Само аз ли съм виновна както казва той...само аз ли?

Не е важно само ти или само той- ако може и не си закъсняла, тичай на аборт и тогава си посипвай главата с пепел.
И да, винавна си, ама съвсем за друго- че тичаш да забременяваш без да изядеш поне една лъжица сол с тоя човек!

# 18
  • Мнения: 983
...Боли ме,объркана и страшно уплашена съм.Само аз ли съм виновна както казва той...само аз ли?

Не е важно само ти или само той- ако може и не си закъсняла, тичай на аборт и тогава си посипвай главата с пепел.
И да, винавна си, ама съвсем за друго- че тичаш да забременяваш без да изядеш поне една лъжица сол с тоя човек!
Ако беше време щях да го направя,въпреки моите разбирания.Късно е вече в 22г.с съм.Виновна съм,наивно повярвах,че това е човека,но също така нещата ескалираха в момента в който вече не можех да правя аборт.

# 19
  • Мнения: 18 993
Бременноста дойде бързо,сега разбирам твърде бързо 5 месеца след като се запознахме.Всичко изглеждаше наред докато не си помисли,че с бебето си е "вързал гащите" и искам не искам ще стоя и слушам.Защото видиш ли ти си зависима от мен,с бебе две деца и кредит трябвало да съм му благодарна,че благоволил да ни вземе.

5 месеца, след като сте се запознали, си забременяла след 3 месеца опити? Започнала си опити с някакъв на втория месец от запознанството?

Майчинство ще взимаш ли? Трудно ще се оправиш сама, с 3 деца и кредит, дори и с майчинство, а без майчинство изобщо няма да можеш. Гледай да закрепиш положението с мъжа, ако може, поне, докато успееш да започнеш работа. Щото иначе майка ти и сестра ти ще трябва и кредита ти да плащат, освен да ви хранят.

# 20
  • Мнения: 4 312
Според мен изобщо не е нужно да се съдиш толкова.Взела си решение,което ти се е струвало най-доброто за момента.Чудесно е,че след всичките неща,през които са ти минали си успяла да запазиш вярата в хората.
Този,дето е нечитавия е смотания стар ерген.Според мен,дори,след като не можеш да направиш аборт и ще си принудена да родиш детето му,трябва да го съдиш за бащинство и тариката да си поеме отговорносста.
'Айде тези често срещани безтопкови смешници,свикнали да прехвърлят вини  да не се измнизват по бели гащи при първия проблем. Явно този има защо да стои стар ерген

# 21
  • Мнения: 14 966
Първо се успокой. Грешна преценка, но това е непоправимо. Дете ще имаш. Бързо си се окопитила. Не си останала да се превърнеш в безличност и да те стъпче. Браво за което ! че си си тръгнала.
Децата ти растат. Много са прежвелли, но ако правилно са възпитани досега , ще ти помагат и за бебето. И те растат. Ще ти е трудно в първите години. Ще се справите , ако сте единнни. Кураж и сила !
Помисли не какво си си причинила , а какво си си спестила. Имаш причина да се уважаваш !

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Добре,че си се отървала от това говедо.

# 23
  • Мнения: 983
Благодаря ви за думите имах нужда,от подкрепа на повече и различни хора от семейството ми.Знам си вината и грешката,и ще се боря с последствията.Незнам колко и до каква степен ще се справя,дано съм жива и здрава поне.

# 24
  • София
  • Мнения: 61
Направила си грешка, не си преценила нещата добре, но си прости и продължи напред. Първата и най-важна крачка, да го напуснеш asap, е била направена. Това означава, че все пак не си безгръбначно, което не умее да се справя с живота и предизвикателствата. Осъди го за издръжка, обичай и се грижи за дежата си, парите не са най-важното.

# 25
  • Мнения: 3 732
Авторке, взела си правилното решение да си тръгнеш от него. Сега мисли как да отгледаш трите си деца.

# 26
  • Мнения: 25 610
Не одобрявам „връзването“ на мъж чрез бременност и раждане на дете. Забременяла си съвсем съзнателно в началото на връзката ви, без дори да си го опознала що за човек е.
Нещо повече – вкарала си силна доза стрес в живота на децата си – нов член на семейството, ново местожителство... Големи и драматични промени за крехката им възраст. Сега им сервираш същото още веднъж.
Трето – осъждаш брат си и сестра си да плащат за твоите грешки. Докога? Ако утре създадат собствени семейства и половинките им не са съгласни да делят ресурсите с родата, в ущърб на собствените им деца?
Даваш ли си сметка колко животи съсипваш или най-малкото объркваш заради прибързаните си решения? То е лесно да разчиташ друг да плаща за твоите грешки, ама и това е до време. Когато някой ден всички те отсвирят, какво ще правиш?

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 21:33 от Как' Сийка

# 27
  • Мнения: 983
Не мога да си простя.Не мога да си простя,че го обикнах.Цял живот ще се обвинявам,за това решение което предприех.

Първо не съм имала намериние да "връзвам" никой с дете ако исках щях да си стоя на дупето и да си трая.
Второ и брат ми и сестра ми са дооста по големи от мен.
И трето никой от тях няма да ми плащат грешките,ако говорим за финаснови ресурси.Дори аз съм тази която до сега е помагащата.
И не на последно място много добре разбирам какво причиних на децата си,за което страшно съжалявам.Но ако бях останала с този,човек щеше и за тях да е много по зле.Ако бях сама може би щях да стисна зъби да продължа.Но щом вчера когато споменах,че трябва да стегна децата за училище,това се превърна в страхотен проблем.И не ми се даваше да им купя каквото и да е било с моите пари(а аз според него такива намам моите са наши неговите са си негови).За мен това може би беше капката и чашата преля.А другото е,че те все още не са посещавали новите си училища,и с началото на учебната година ще си започнат по старому,в градът който познават с децата и учителите си!

Пак казвам разбирам своята грешка и няма да си е простя.Би трябвало да съм човек с акъл,но се подведох.Съпругът ми е моята първа любов,моят първи човек, оженихме се и вярвах,че ще е до дълбоки старини.Вярвах,че срещнеш ли човека то,ще го усетиш мислих,че съм го усетила,но е било грешка.Грешка за която ще платя висока цена.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Единствено мога да пожелая здраве и здрав гръб, за да издържиш на натоварването, което те чака. Кашата, която си забъркала, е голяма, концентрирай се върху това да потърсиш и организираш помощници около теб. Друго няма какво да направиш.

# 29
  • Мнения: 25 610
Би ли уточнила на каква точно възраст са децата ти? Благодаря предварително.
И за кой съпруг си мислела, че ще е до дълбоки старини – първият или вторият? Обърках се...

Общи условия

Активация на акаунт