Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 856
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 042
Цитат
Има го и в iHerb, там още не съм разучила доставките.

Писах преди време, заповядайте в темата за iHerb. Много по-лесно е пазаруването, отколкото изглежда, а цените изобщо няма да коментирам Laughing Аз и козметиката основно от там си купувам вече. Този месец всеки ден има по 22% намаление с код на отделни групи продукти, по случай 22-годишнината на сайта. Денис, която поддържа темата, е изключително компетентна относно добавките и много отзивчива по всякакви въпроси - кое, по колко, как се пие, как се комбинират и т.н. Коментират се всякакви въпроси в темата относно текущи намаления, доставка и пр. - само трябва да попитате.

# 91
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
За отдръпването на венците - гингигел и най-вече лазерна терапия НЕЛБО.  Последното прави чудеса (пиша от личен опит).
Шарки,това ли  гела?
https://sopharmacy.bg/ricerfarma-gengigel-gel-20ml.html

# 92
  • София
  • Мнения: 16 199
Да. Между другото, установих, че върши отлична работа и при афти.

# 93
  • Мнения: 7 746
не знам дали помага за отдръпване, но за кървене на венците и други подобни много помага жабуркане със зехтин
има го описано в нета, 5-6 минути сутрин е, лесно и с добри резултати

# 94
  • София
  • Мнения: 17 778
Бледолилава, аз четох, ама 30 лв ми се струват много малко. Повечето неща са по повече. Ще разгледам тия дни пак : )

Скрит текст:
А за зъбите- първо трябва да се направи дълбоко почистване на зъбния камък, ако има дърпане на венеца, доколкото знам. Сега ще прочета това лазерното, което Шарки каза, дали е последващо лечение или замества дълбокото почистване на подвенечния зъбен камък. Защото то това са бактериите, които предизвикват дърпането.

# 95
  • Мнения: 5 459
Оф, нямате изчитане...

# 96
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068


И аз ги правих тия процедури при тях, ама няколко месеца по-късно пак ми кървят венците Sad

# 97
  • Мнения: X
Невенчеее
Тва нещо дали е добро гледам добри неща съдържа....🤔
https://sopharmacy.bg/product/5180/vitamini-i-minerali-ot-a-do-y … 60-abopharma.html
+ магнезий отделно за по-ударна доза.Дали ще е добре?

# 98
  • София
  • Мнения: 16 199
Не заменят почистването на зъбния камък.

Изполвам (благодарение на съветите на съфорумки) water floss, като моя е супер прост, връзва се на чешмата. Иначе казват, че ако се ползва и звуковочестотна електрическа четка за зъби, не се образувал зъбен камък.

# 99
  • Мнения: 19
А каква трябва да е стойността на B12 за да е добре? Май имам голям дефицит на D и B12.

# 100
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Не заменят почистването на зъбния камък.

Изполвам (благодарение на съветите на съфорумки) water floss, като моя е супер прост, връзва се на чешмата. Иначе казват, че ако се ползва и звуковочестотна електрическа четка за зъби, не се образувал зъбен камък.

Много камък ми се образува Sad Благодаря за идеите, ще потърся water floss.

# 101
  • София
  • Мнения: 17 778
>60-70 на Д
>500-550 на Б12

# 102
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Ох, да взема да се оплача.
Нали ви бях казала, че последните месеци съм много несериозна спрямо храненето и че все ще почвам режим стриктно и все отлагам. Най-после от понеделник се наканихме с ММ, разкарахме въглехидратите, подкарахме и добавките и до тук добре. В сряда като ме подгони едно разстройство и чак днес се оправих   Sad  Не мога да ям мазнини изобщо, тоя път ще е още по-зле. Да не говорим, че 2 дена подред меря захар на гладно и по 6.1 , 6,2. Направо се побърках от яд.

# 103
  • Paris, France
  • Мнения: 14 036
Невенчеее
Тва нещо дали е добро гледам добри неща съдържа....🤔
https://sopharmacy.bg/product/5180/vitamini-i-minerali-ot-a-do-y … 60-abopharma.html
+ магнезий отделно за по-ударна доза.Дали ще е добре?

Категорично не. Пиридоксинът, Б6, вътре е противопоказания за тебе. Цианокобаламин само ще ти натовари бъбреците. Дозите са смешни. Спести си парите!

Не мога да видя снимките на това, което са ти препоръчали, но е ясно, че системата не работи. И на мене ми дадоха такива листове. Питай, следващият път, ендокриноложка, колко хора е излекувала с тази диета и 2гр Метформин на ден! И сравни с методите на проф. Тейлър, Д-р Фънг и други!

Закуската от филия хляб, шунка, кашкавал и мляко е убиец. В нея няма едно полезно нещо за тебе, а ти вдига кръвното и рН на урината за дни напред. Всъщност без хляба може и да мине номера, но само ако кашкавалът е истински.

Не знам какво не им харесваш на зеленчуците в магазините. Първите кила ги свалих с толстолоб, чушки, магданоз, маруля от пазара в Красно село в София. При всички случаи са по-полезни от шунката и хляба, че и по-евтини. Обяснявам проблемите с тях.

хляб - дори и пълнозърнест, се разгражда до глюкоза. Може да е полезен хляб от цяло зърно и квасен. Витамините на хляба са в зародиша, а той рутинно е изваждан за да не гранясва брашното. Продават ни го отделно в специални магазини.

Шунка - добавена захар, консерванти, въглехидрати. Много сол.

кашкавал - пълен с животинска мазнина, която ти предизвиква ИР. В условията на толкова мазнина, дори при здрав човек, ако се консумира и въглехидрати, инсулинът не може лесно да вкара въглехидратна в клетките. Това ако не е добавена транс мазнина. Много сол.  Самият истински кашкавал е добър ако се изяде с домати и чушки, но без хляб и шунка.

мляко - млякото е храна за бебета с много висок инсулиногенен фактор. Млякото стимулира инсулина, хормони на растежа, IGF - инсулинови фактори на растежа. Ако е от индустриални, тъпкани с антибиотици и зърно крави не е за тебе, нито за мене или даже за напълно здрав човек. Ако е от пасана на трева крава е супер, но без хляба и шунката и с доста зеленчуци.

Въглехидратите трябва да се изгарят. На тяло в покой те са непотребни или почти.

Яйцата са много полезни и пълни с витамини. Вътре, в жълтъка има лецитин, но трябва жълтъкът да е течен а белтъкът сготвен. Ровко яйце или пържено в зехтин е идеално. Това ядях аз всеки божи ден, но без хляб. Със зелено, естествено. При повечето хора яйцата свалят холестерола. Лошият холестерол го качват въглехидратите, поне при тебе. Ще потърся научни изследвания, че бях намерила доста. Бях намерила едно, в което обитател на старчески дом от години ядял по една кора яйца на ден и имал перфектен холестерол. Яйцата, изядени цели не вдигат инсулина никак. Съветвам те да замениш хляба с яйца в началото, защото много засищат.

качър, утре ще ида в мазето да дам адреса и телефона за витамин ц на едро.

# 104
  • Мнения: X
Невенче ми по колко яйца да ям?Няма да мога по 1 кора на ден щот ще изкукуригам 😣 дай някво примерно меню.Снимките ги качих ама незнам що не ги виждаш мила 🤔да не би да е щото не си в Бг?

Общи условия

Активация на акаунт