Има ли мами с хипофункция на щитовидната жлеза, които са отслабнали?

  • 13 276
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте, момичета!

добри ли са следните резултати от днес:
FT3+FT4+TSH *

 FT 3 3.52
 pmol/l 3.1-7.1
 
 FT 4 15.62
 pmol/l 12.00 - 22.00
 
 TSH 1.02
 mU/l 0.31 - 5.00
 
този последния хормон не е ли доста нисък. преди година стойностите му бяха 2.66

направих си изследването, защото непрекъснато свалям килограми и скоро ще изчезна от земята, а доста си хапвам. след раждането свалих 12 кг от изходното си тегло преди да забременея, а никога не съм била дебела. смятат ме вече за анорексичка и ми тежи това, че съм такъв скелет.
консултирах се и с гастроентеролог за теглото, сега тези изследвания по негова препоръка ги пуснах отново. ако трябва ще ги нося и на ендокринолог, но макар и занижени стойностите са си в норма, нали?
какво ще ме посъветвате? видях че има момичета, на които хормоните им са в норма и въпреки това слабеят и пият лекарства?

 

# 31
  • София
  • Мнения: 6 798
Не, добре ти е TSH, не е нисък.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
много ти благодаря за бързия отговор, Клеми. седя тука пред компа и се мая \току-що излезнаха резултатите от Цибалаб\...според лекарката ми това е единственото, в което може да се крие причината за това сваляне на тегло, което се получава при мен. newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 6 798
Ами пак трябва с ендокинолог да се говори, нека и другите мами да се включат, но според мен си е ОК.

# 34
ами аз не съм раждала , но миналата ходина точно заради това се изследвах и всички доктори твърдяха че имам хипофункция ........ а най-накрая след ехографията човека ми каза, че въобще не може да се говори за синдром на хашимото .... и ми каза да спра лечението........ скоро новата ми лекарка- джи пито , ми каза че едва ли не аз би трябвало вече да съм без коса и да съм слон .....и какви ли не глупости....... ми наговори а аз така се ядосах...... най много да си направя едно изследване на тсх и въобще няма да се занимавам с тях.....и коса си имам и отслабнах........ не знам твоя проблем какъв е но с воля човек може да постигне много неща

Общи условия

Активация на акаунт