Американски колеж - тринадесета тема

  • 64 487
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 298
За мен АК, не е за деца, които не са мотивирани да учат. Различно е, от стандарното училище и това създава трудности, с които трябва да се преборят от ден 1. И именно мотивацията им помага да ги преодолеят като поредното предизвикателство пред тях.  
Миналата година след първоначално поканените 200 деца, на няколко пъти каниха резерви и процента падна до трийсет и нещо. Причините за това разбира се никой не знае със сигурност, но верятно са комплексни.
От значение са, както броя на приеманите, така и резултатите от НВО, които макар и да не участват при приема в АК, индиректно влияят на част от кандидатите в решението им дали ще изберат АК или друго училище.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 949
Никакъв шанс за паниране няма при нас, той е Бог, всичко знае и всичко разбира, самочувствие до небето, покритие никакво, такива успяват на изпита, казваш. Смях.
Все едно описа моя син! В момента е в 10 кл.в Колежа. Както може да се очаква не е отличник.
И твърдя, че здравата му психика му помогна на изпита. Никога не се е подготвял специално за формата на изпита на АК. Подготвяше за НВО. На изпита в Колежа за първи път видя какво представлява.

# 602
  • Мнения: 8 082
И аз, от това, което чета, оставам с впечатление, че преди години са били по-високи резултатите. За мен говори: по-лесни задачи, както и спадане на общото ниво. Все тая, просто ме интересуваше за ориентир.
А, и са увеличили бройката приети, това също е фактор. От 3 паралелки през 1992, сега са 9. За последните няколко години са добавили поне 2 паралелки, който е там в момента да каже, т.е. приемат и деца с по-нисък бал.
Струва ми се, че последният е бил с под 40. Еми супер ниско ми се вижда, извинете, това даже и моят синковец, дето по моите критерии нищо не разбира специално от математиката, ще го вземе без подготовка. Ох, незнам, обърках се вече.
Явно наистина са прави хората като говорят за спадане на нивото, ако мързел като моя успее да го докара до АК или първа английска да речем.
Никакъв шанс за паниране няма при нас, той е Бог, всичко знае и всичко разбира, самочувствие до небето, покритие никакво, такива успяват на изпита, казваш. Смях.
С какво сравняваш процентите, че са е "смях"? Единия ми синковец беше приет с мъъъничко над 40%, Завърши със "златно шалче" и т.н. Другия не беше приет с мъъъничко под 40%, той и не искаше да бъде приет, не е неговото място. На НВО и двамата бяха с много висок резултат... Та да не забравяме и фактора "време", за час може би и 90% щеше да има големия на математика, но за 30мин няма време просто... Малкия и за 30, и за 60, и за 90 мин все е тая - той поглежда и я решава или не, няма нужда да мисли Wink но не успя... бързата мисъл не е всичко, дълбочината също е важна Blush

# 603
  • София
  • Мнения: 12 038
И факторът стрес го има. Резултатът от теста на дъщеря ми на изпита беше с 20% по-нисък от резултатите на всички пробни при Хасъмска, Кортезов и Лого 3. Приеха я с първите поканени резерви с общ резултат мъъъничко под 40%. Wink С резултата си от НВО влизаше навсякъде. Никакви сериозни изводи не могат да се направят от тези проценти.

# 604
  • Мнения: X
И аз, от това, което чета, оставам с впечатление, че преди години са били по-високи резултатите. За мен говори: по-лесни задачи, както и спадане на общото ниво. Все тая, просто ме интересуваше за ориентир.
А, и са увеличили бройката приети, това също е фактор. От 3 паралелки през 1992, сега са 9. За последните няколко години са добавили поне 2 паралелки, който е там в момента да каже, т.е. приемат и деца с по-нисък бал.
....
С какво сравняваш процентите, че са е "смях"?
Извинявам се за вчерашния пост, просто съм объркана, много малко ми се виждат 40 и няколко процента. И потребителката като написа, че дете с възможности не е влязло, съвсем се обърках.

Под 'липсва му мотивация' имам предвид, че не умее да се самомотивира. През годините съм се занимавала с него ударно, по 1-2 месеца в годината, през останалото време всичко си е правел сам. Предвид това резултатът е съвсем нормален. Това, което чета из темите, по 2 есета всяка вечер и т.н., никога не е било при нас, не е натискан и т.н. Мисля, че във възрастта до пубертета това е излишен напън и им изяжда детството. Т.е. резултатите са му според поставените от мен цели. За сметка на това като характер е ведър, свръхобщителен, не се безпокои да разговаря с възрастни, оправен е и т.н. Общо взето съм целяла да постигна това, което цели и АК и именно заради това ми импонира - софт скилс, общуване, баланс, така спряганата от тях самостоятелност. Получаването на знания никога не ми е било самоцел. В АК би засилил слабите си места, т.е. да повиши академичните си умения.

Ясно ми е, че сериозни изводи не могат да се направят, просто се опитвам да структурирам в главата си плюсовете и минусите на АК, какво търсят, какво целят чрез този изпит.
50 задачи за 50 минути ми изглежда така: да могат да приоритизират, да умеят да различат задача, която ще им отнеме много време и да не я започват изобщо. За математиката говоря, това подготвям аз, по БЕЛ е по-добре моят синковец.

# 605
  • Мнения: 2 992
Пълна луна,

" Не е трудно да влезнеш в АК, а да го завършиш" цитирам StefanB.
Дори за болшинството добри университети няма приемен изпит, предварителната цедка е до голяма степен и късмет, а те пресяват вътре.

По-скоро си дайте отговор, като дадености и изисквания дали ще пасне на детето. Заведете го на "Ден на отворените врати". Поговорете и вие , и той с деца, които учат там.
Кандидатствайте на НВО и си запазете някъде място и ако АК не ви хареса, след 8 кл го преместете.
Няма как през форум да рзаберете дали е вашето място.
успех!

# 606
  • София
  • Мнения: 16 199
Дните на отворените врати за тази година приключиха миналата седмица в четвъртък.

# 607
  • Мнения: 7 160
Можем да започваме да залагаме повече или по-малко кандидати ще има тази година спрямо миналата.
 Някой с инфо? Децата какво говорят?

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 14:29 от Фран

# 608
  • София
  • Мнения: 16 199
Повече. А какво печели победителя? Една боза?

# 609
  • Мнения: 8 082
Повече. А какво печели победителя? Една боза?
Сакън, шъ са ушия! А и се лепи, където не трябва! Аз ако печеля, искам една усмивка само! Sunglasses
Мисля ще са повече, хайде ще видим след изпита Simple Smile

# 610
  • Мнения: 7 160
Залагам на 549 кандидати. Grinning Grinning Grinning

# 611
  • София
  • Мнения: 16 199
Залагам на 549 кандидати. Grinning Grinning Grinning
Добре де, разбрах, искаш да залагаме на бутилка уиски, а не на боза. Уиски ще е. 551 от мен.

# 612
  • Мнения: 5 425
567 кандидата - вдигам мизата на по две бози с пастичка! Grinning
PS И бутилка Шериданс! <реконтра на Шарки и Фран>
 

# 613
  • Мнения: 7 160
Кви са тези безалкохолни напитки с калорични десерти?

# 614
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Сладост за душата,Фран!

Общи условия

Активация на акаунт