Мъжът ми е пияница!

  • 8 720
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Ще бъда много груба, но трябва да си съвършено глупава, за да питаш какво да правиш в тази ситуация.
За няма и две години този човек те бие, пие като смок и повръща върху бебешките играчки, спиш заключена, защото те е страх да не ви нарани физически, имаш бебе под година и половина и питаш какво да направиш? И какво по-конкретно му харесваш на тази отрепка - бие и повръща много добре ли?

# 16
  • София
  • Мнения: 28 595
Аз не мога да повярвам, че има човек, който при всичко изброено, ще се чуди и мае какво да прави. Надявам се и предполагам, че темата е пързалка, защото другият вариант е...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Хайде да спреш да се изживяваш като майка Тереза относно човекоподобното до теб и да се сетиш, че имаш дете и то ти е приоритет. Беж да те няма и не се обръщай назад.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз не мога да повярвам, че има човек, който при всичко изброено, ще се чуди и мае какво да прави. Надявам се и предполагам, че темата е пързалка, защото другият вариант е...
Има, и не е само тя. Пълно е с такива, които си въобразяват, че жабата ще се превърне в принц заради тях. Ама в случая не вижда, че въпросният дори дилема няма, камо ли заявки за очовечаване - ясно е заявил, че единствената му любов е бутилката, несъзнателното състояние и свинските изпълнения, а тя - чувства имала.

# 19
  • Мнения: 485
Щеше да имаш повод за размисъл при едно условие - ако казва, че иска да се промени, иска да спре да пие. И съответно да виждаш да работи по въпроса - да предприеме мерки за лечението си.
А той ти заявява, че няма намерение да спира с алкохола!!!
До кога ще спиш заключена с детето? Мислиш ли, че една врата може да го спре? Ами не, НЕ МОЖЕ!!!

Какво ще стане, ако започне да кани в дома ви и други себеподобни? Още няколко алкохолизирани мъже, които няма как да знаеш какво пиянство имат /макар че за мен няма хубаво пиянство!!! / и дали не биха посегнали на детето и теб?

По-добре мисли варианти как да се отървеш. Колкото е по-малко детето, толкова по-добре!!!

Ако все пак искаш да дадеш още един шанс - направи го. Но постави ясни условия и срокове. Нямам предвид година, а да кажем 2-3 месеца. Ако не ги изпълни - край.
Защо с детето не отидете при майка ти за известно време? Може така да успееш да си изясниш нещата /сама за себе си/ и да събереш сили...

# 20
  • Мнения: X
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


Скрит текст:
На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила. Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно.
Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.


Не, не сте му всичко...Алкохола му е Всичко.
И не му пука за детето.Ако поне малко му дремеше, нямаше да се държи така.
Дори не питам какво му обичаш.....за щастие, твое и на детето ти, няма да за дълго още.
Дано не ви убие, преди да ти опротивее ...

# 21
  • Мнения: 7 006
Тук няма тема и дискусия. Всичко различно от разделяне на семейството и напускане на общото жилище по най-бързия възможен начин, е губене на време. После вече можеш да се опиташ да помогнеш, но от безопасно разстояние.
Именно
Авторката,да вземе да мисли наистина за детето си и да се маха от тази връзка,а не да го мисли златния,че горкия видиш ли,никой си нямал?!?
Ми да му наеме компаньонка тогава,защо ще принуждава детето си да расте в отровна среда и най-вече с примерите за деградивен модел на поведение..

# 22
  • София
  • Мнения: 23 097
В твоята връзка, освен, че нищо няма да се промени към добро, ще става още по-зле. Стоейки при пияната свиня, застрашаваш живота на детето си.
Моят мъж се напива два пъти в годината да кажем, по някакъв повод, и никога не буйства, но въпреки това избеснявам, защото не ми е приятно да гледам пиянски физиономии. Ако съм на твое място, да съм се изнесла 100 пъти.

# 23
  • Мнения: 1 167
Направо се учудвам как след всичко написано се чудиш какво да правиш. Стой си при него естествено. Да те бие, да те тормози, след някоя година ще бие и детето. Мъж, който пие и бие никога не се променя.Запомни го. Айде ти си го обичай, ама помисли за детето, което си носила в себе си 9 м и за което се грижиш. Мъжът ти по-важен ли ти е от твоята кръв ? Що мислиш за него, а не за детето си и за себе си ? Направо полудявам като чуя за такива като теб, които нямат никакво себеуважение, а робуват на комплексари.
Поста ми не цели да те обиди, а отрезви.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Вземай си детето и бягай.Никое дете не заслужава да живее в една къща с пияница.
Чудя се как можеш да обичаш мъж,който се напива и ти посяга?И ти казва,че не смята да се промени?Мазохистка ли си?Нямаш ли достойнство и себеуважение?
Не мислиш ли ,че  заслужаваш нещо по-добро?
Не се занимавай с хора със зависимости-алкохолици,комарджии,наркомани....
Нормалните мъже не са се свършили.

# 25
  • Мнения: 19 487
Махни детето от там час по-скоро!

# 26
  • Мнения: 10
Благодаря ви, дори и на тези, който малко прекалиха със съветите си. Мисля да се махам.

# 27
  • Мнения: 9 196
Той мъжа ти те затваря, като стар хладилник и си живееш с него, хората били прекалили със съветите ...

# 28
  • Мнения: 3 542
Не прочетох някой да беше прекалил - помисли си. Все пак не каза в чие жилище живеете?

# 29
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
И в неговото да е,нали писа ,че били при майка и.За начало може пак там да се върне,не вярвам майка и да откаже при това положение!

Общи условия

Активация на акаунт