Мъжът ми е пияница!

  • 8 715
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Живеем под наем. Майка ми ще ни вземе,  но мъжа й не знам колко ще ни търпи. Не съм казала, че съветите ви са лоши, а някои доста намекващи, че съм проста.
Нямам намерение да седя с него. Просто съм много объркана и не знам на къде да хвана с дете в ръце. Интелигентна жена съм, работя като IT. Трудно е да се обясни на хора, които не са били на твоето място. Няма да споря. Детето ми е всичко и няма да търпя свински истории.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Недей само да мислиш. Действай.

# 32
  • Мнения: 19 487
Имаш хубава професия, не може ли да се отделите с детето, а майка ти да идва и да ти помага? Помисли върху този вариант.

# 33
  • Мнения: 3 542
Не си проста, не видях намек за това, но не ти сработва инстинкта за самосъхранение и себеоценка. Махни се от там на всяка цена, на първо време при майка ти, после ще се нареди нещо.

# 34
  • Мнения: X
Скрит текст:
Живеем под наем. Майка ми ще ни вземе,  но мъжа й не знам колко ще ни търпи.
Не съм казала, че съветите ви са лоши, а някои доста намекващи, че съм проста.
Скрит текст:
Нямам намерение да седя с него. Просто съм много объркана и не знам на къде да хвана с дете в ръце. Интелигентна жена съм, работя като IT. Трудно е да се обясни на хора, които не са били на твоето място. Няма да споря. Детето ми е всичко и няма да търпя свински истории.

Не проста, а наивна и ...лекомислена.
Трябвало е да му биеш шута, още тук...

Скрит текст:
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила.
Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Скрит текст:
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.

С такъв ген, какво си очаквала?Че на него ще му се размине?

# 35
  • София
  • Мнения: 971
Той внезапно ли започна да пие през 2016?

# 36
  • Мнения: 1 985
За мен ти си престъпник спрямо собственото си дете. То, за разлика от теб, право на избор не е имало.
Ако не го изведеш от отровната среда, ти се превръщаш в съучастник на пияницата - агресор.
Това за чувствата ще го подмина. Подобен наивитет ми е наистина непонятен.

# 37
  • Мнения: 516
Няма да се поправи, така че вземи си детенцето и се изнасяй. Навремето дядо ми е правил същите номера-напивал се е редовно и е биел баба ми. Обаче бой-падали са й зъби, ходела е синя и подута на работа и е лъжела, че нещо се е ударила. Една вечер дори дядо ми е взел нож и е тръгнал по нея и тя се е скрила в съседите, това навръх Нова година. Той я е последвал и тя е излязла без връхна дреха на терасата и е чакала половин час да си тръгне пияницата. Посягал е и на леля ми и майка ми, трите с баба са били винаги потърпевши. Баба сега получава панически атаки и пие по 2 шепи лекарства на ден, не може да излезе навън без придружител, става й лошо. Всичко това в следствие на стреса. Пък ти си преценявай.

# 38
  • Мнения: 1 134
Няма да се поправи, така че вземи си детенцето и се изнасяй. Навремето дядо ми е правил същите номера-напивал се е редовно и е биел баба ми. Обаче бой-падали са й зъби, ходела е синя и подута на работа и е лъжела, че нещо се е ударила. Една вечер дори дядо ми е взел нож и е тръгнал по нея и тя се е скрила в съседите, това навръх Нова година. Той я е последвал и тя е излязла без връхна дреха на терасата и е чакала половин час да си тръгне пияницата. Посягал е и на леля ми и майка ми, трите с баба са били винаги потърпевши. Баба сега получава панически атаки и пие по 2 шепи лекарства на ден, не може да излезе навън без придружител, става й лошо. Всичко това в следствие на стреса. Пък ти си преценявай.
Горката женичка 😢😢😢 заради прости пияндурници...

# 39
  • Мнения: 5 248
Едно време не им е било лесно да се разведат, а сега сме привилегировани и това се случва за отрицателно време. Има закон за защита от домашно насилие, има много информация навсякъде за убити от ревност или пиянство жени, заляти с киселина и т.н.т. Как може да се остави човек в това положение не знам.

# 40
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
Страхът ги държи!

# 41
  • Мнения: 4 808
Изобщо не му се връзвай на приказките, че никого си няма и вие сте му всичко, той те манипулира. Напусни го, отиди временно при майка си и си търси квартира. Умна жена си, имаш хубава професия, ще се справиш. Трябва отново да повярваш в себе си, защото той ти е смачкал самочувствието. Детето не заслужава да живее в такава обстановка, ще видиш колко по-добре ще си без него.

# 42
  • Мнения: 9 196
То крушката винаги си има опашка. Не случайно се е събрала с такъв, явно и майка и не и е дала особен пример - не знаела дали мъжа и ще ги изтърпи ... Чудо.

# 43
  • Мнения: 8
Аз като дете на пияница да не кажа даже алкохолик много пъти съм обвинявала майка ми как не го е оставила,колко добре щяхме да си живеем без него.Никога няма да забравя как мама дойде  СИНЯЯ в детската градина за ни вземе😢 сърцето ни се късаше да гледаме как я бие ти вобще имаш ли си на идея как се живе,вече 30 год с такъв "човек"заради него избързах и се ожених за най не подходящия само и само да не съм с тях....Майка ми още си го търпи на 50 год вече ама си е същия изрод ее не и посяга често,защото сигурно сега има кой да я защити БЯГААЙЙ С 200 ОТ ТОЯ КОМПРЕСОР:ДЕТЕТО ЕДИН ДЕН ЩЕ ТИФЕ БЛАГОДАРНО:УСПЕХ МИЛА

# 44
  • Мнения: 496
Хайде, ще се оправиш с детето, няма какво да го мислиш. Нормално е да си объркана, ще ти мине. Трябва време, за да ти се изяснят и чувствата. Досега си била умело манипулирана, затова е така. Щом си решила вече да не търпиш, това вече е много важна крачка. Като ти дожалее в един момент, си спомняй как те е ударил, как те е обидил и т.н. Помага.

Общи условия

Активация на акаунт