Мъжът ми е пияница!

  • 8 717
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 603
"С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. "
Само едно нещо мога да кажа - омъжила си се рано и си родила без да се имали особена връзка. Сега детенцето ще страда и ти. Ама преди да ги раждате тези дечица - мислете от кого раждате, моля ви се. Това не е първата такава тема.
Иначе - развод и това е. Няма оправия.

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Бивши зависими няма. Бягай с 200.

# 47
  • Мнения: 5 442
Бягай оттам! Дори на улицата с детето си в по-голяма безопасност отколкото там. Разбирам за чувствата, но като се отдалечиш и си построиш нов живот ще преосмислиш и тези емоции. Господ да те пази, но след като пишеш тук - всички са написали единственото вярно нещо- бягай и спасявай детето и себе си.

# 48
  • Мнения: 1 167
Имаш хубава професия, ще се оправите. Квартира и един спокоен живот.

# 49
  • Мнения: 47 991
Щом имаш хубава професия, но явно нямаш особена подкрепа от близки, трябва сама да се стегнеш и да се махнеш. Има градини, дететгледачки, квартири евтини и т.н. Има даже организации, които вероятно биха ти помогнали- с опит и съвет, ако не друго.
Тук всички вероятно пишем от собствен опит. Болезнен.Едва ли е нужно всички да напишем отвратителни лични истории, за да те стреснем и да ти дадем тласък. Мисля, че си наясно колко са грозни нещата
Отвори поне няколко теми има тук, искат се съвети как да се помогне на алкохолик. Няма начин. Нито аз, нито някой около мен познава бивш алкохолик, нито знае за съвет как да спрат да пият. За сметка на това има безброй истории на потърпевши заради такива боклуци. Роднините им ги търпят, но поне съпругите им биха могли да не го правят и да спестят на децата си много много грозни неща
Прочети и тази история от днес... за поредния прекрасен незаменим мачо https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zaginalata-v-katastrofa-22-godish … da-rodi-bliznatsi

# 50
  • Мнения: 1 760
За мен ти си престъпник спрямо собственото си дете. То, за разлика от теб, право на избор не е имало.
Ако не го изведеш от отровната среда, ти се превръщаш в съучастник на пияницата - агресор.
Това за чувствата ще го подмина. Подобен наивитет ми е наистина непонятен.

Абсолютно подкрепям горното мнение. Ако не го напуснеш сега и завинаги ти ще си не по-малко насилник спрямо детето си. Ти носиш също толкова вина, колкото и пияндурника. Няма да си по-различна от него. Детето ти е най-скъпото нещо, което имаш и си длъжна да му осигуриш спокоен живот далеч от това човекоподобно. Акълът ми не го побира как може да стоиш и да търпиш това?! Защо по дяволите? Въобще смяташ ли себе си за човек, имаш ли грам поне самоуважение? Какъв пример даваш на детето си? Може да си с добра професия, но нещо много сериозно куца в теб самата. Не те съветвам да мислиш още, защото ситуацията е от ясна по-ясна. Трябва да се махнеш. Ако не - то напълно ще си заслужиш всичко от сега нататък. Жалко за детенцето.

Още в началото, когато си разбрала за фамилната му обремененост е трябвало да ти светне червената лампичка.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 11:59 от spring princess

# 51
  • Мнения: 148
Да се включа и аз тук, с не много по-различното ми мнение от останалите.
Такива хора не заслужават никой около себе си, може би само себеподобните.
Ти си длъжна преди всичко да мислиш за оцеляването и спокойствието на детето ти. Сега всичко ти се вижда страшно и не знаеш как ще се оправиш, но повярвай ми нещата ще си дойдат на място, ще започнеш да бачкаш, ще си вземете квартира, а знае ли човек, може и друг мъж да се появи, мил и грижовен. Въпросът е да направиш първата крачка и да знаеш, че той може да не се откаже без борба - в смисъл, ще има рев, обещания и молитви. Не му се връзвай, защото няма да направи нищо от това, което ще обещае. Убедена съм, опита ми е сериозен.
Махни се, събери се психически и физически, успокой се, радвай се на детенце и всичко ще е наред. Но само, ако си далеч от този.  Hug

# 52
  • Мнения: X
Обади се в Асоциация Анимус. Могат да ти помогнат. Наистина.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
"С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. "
Само едно нещо мога да кажа - омъжила си се рано и си родила без да се имали особена връзка. Сега детенцето ще страда и ти. Ама преди да ги раждате тези дечица - мислете от кого раждате, моля ви се. Това не е първата такава тема.

На 30 е рано за омъжване и деца, казваш??
То хубаво, ако имахме кристална топка да ни предупреди за грешки в живота.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Не е рано на 30. Рано е било, като се има предвид от колко време са се познавали.

# 55
  • Мнения: 603
Защото всички жени след два - три месеца срещи и почваме бебеправенето. Рано е било, знаейки че дето се вика - и двамата са с розовите очила още.

# 56
  • Мнения: 8 809
Какво им става на жените, когато попаднат на такъв не знам....Жената очевидно не е селска пръчка, в ИТ сферата е, но се държи сякаш е изпълзяла от някоя землянка вдън горите тилилийски Crazy Заключва се и спи. При някакъв, дето може да разбие вратата и да й утрепе детето. За нея много важно, ама защо и детето? ooooh! Дай го майка ти да го гледа, ако е съгласна. Нямаш право да застрашаваш живота му. Ако онзи стане причина за смъртта на детето, а ти останеш жива след някоя пиянска изцепка, носиш наказателна отговорност наред с него.

# 57
  • Мнения: 9 196
Какво им става на жените, когато попаднат на такъв не знам....Жената очевидно не е селска пръчка, в ИТ сферата е, но се държи сякаш е изпълзяла от някоя землянка вдън горите тилилийски Crazy Заключва се и спи. При някакъв, дето може да разбие вратата и да й утрепе детето. За нея много важно, ама защо и детето? ooooh! Дай го майка ти да го гледа, ако е съгласна. Нямаш право да застрашаваш живота му. Ако онзи стане причина за смъртта на детето, а ти останеш жива след някоя пиянска изцепка, носиш наказателна отговорност наред с него.

Майка и била съгласна, но за мъжа на майка и не се знаело дали ще изтърпи, по-горе написа ...

# 58
  • Мнения: 650
Лично мое мнение- жена, която търпи такава отрепка до себе си и една минута, не е по- различна от него!
Уважавай себе си, за да те уважават и другите, а още повече имаш и дете. Сама си си виновна Драга, не с 200, бягай с 2000 км, отлитай направо. Полиции, ограничителни заповеди ако трябва.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 09:15 от Арвен

# 59
  • Мнения: 3 542
loramoni , не се засягай от коментарите, изгубила си здравата си оценка на реалността от този ужасен живот. Хората тук дават абсолютно правилни съвети, ако казват мнението си за ситуацията, то е защото е тотално неприемлива.
Напусна ли този дом вече?

Общи условия

Активация на акаунт