Хигиена на интимните места след раждане

  • 8 671
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 577
Спрея се казва Бивацин,но много изгаря и аз не съм го ползвала много а после с него пръсках пъпчето на малкият.

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
 newsm78 Аз се обливах с разтвора на йод в бутилка с вода, ама около 5 дена общо. Че и тогава за нагоре си ползвах душгел, който нормално си се стича надолу. Като ми махнаха конците и още ден-два, после стандартно

# 32
  • Мнения: 657
2 седмици със смрадлика. После само с водичка. Интимен гел - след 1-вия месец.
И аз така Peace

# 33
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Миех се с вода първата седмица, после със сапун и не съм имала проблеми, но и имах само 1-2 вътешни шева.

# 34
  • Мнения: 5 299
За двата часа за трайността на отварата от смрадлика го знам от майка ми, а тя не знам от къде го знае. Аз въобще знам за отварите, че са най-ефективни до няколко часа след приготвянето. Е, малко съм се престарала явно, но то не е във вреда Rolling Eyes
Точно така е, и аз го знам това от баба ми. Peace

# 35
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Вместо смрадлика ако нямаш възможност да се занимаваш с нея всеки ден можеш да слагаш по 2-3 зрънца калиев перманганат във водата с която се миеш,спрея Бивацин се ползва не повече от7-10 дена.Иначе за измиване е много добър Лактацид,съдържа млечна киселина ,без сапун е, и предпазва влагалището от гъбични инфекции.Ако са ти изписали триклобактер,който не се внася вече,това може да го замени.

# 36
  • Мнения: 184
В болницата лекарката ми изписа Оксикорт, заради епизиотомията, но след като се разших на 10ден, гинеколога ми, ми изписа Бивацаин.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Само с вода и пръсках Бивацин. След 7 дни всичко беше ОК. Peace

# 38
  • Мнения: 2 631
в болницата - 2-3 дни се миех с разтовор на йод, а в нас, докато ми минат болките от конците - смрадлика Peace

# 39
  • Мнения: 7 091
Ако са ти изписали триклобактер,който не се внася вече,това може да го замени.

Отново внасят Триклобактер. Майка ми купи преди 2 дни във Варна, предполагам, че и в други градове го има.

Общи условия

Активация на акаунт