Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 408
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Много зависи каква температура поддържат с тези 200 лв. На мен ми се виждат малко. Имам наблюдения от жилището на приятелка, която преди три години плащаше около 300 за много по-малка площ и зададена температура 24 градуса. Ново строителство беше жилището.

# 481
  • Мнения: 46 515
Извинявай за непоискания съвет, но добре преценете дали отопление на газ ще ви излиза по-евтино. Освен това и първоначалната инвестиция е сериозна. Към сметката за газ добави и сметка за ток, защото все пак ще ползвате електроуреди. Peace
Нашата сметка още не е излязла.
М/у газ и ток - на газ е по-евтино. Не само за топленето, родителите ми готвят на газ и са с бойлер на газ, общо ток + газ летни сметки им излиза с около 20 лв. по-малко, отколкото преди, когато бяха с електрическа готварска печка и котлони и с бойлер на ток.

П.П. Не мисля, че са ни абсурдни цените, като видях на сестрата на мъжа ми във Франция какви са... летните са 300 лв. без климатици и с котлони на газ. Тук примерно аналогична ще е към 50 лв., т.е. 6 пъти по-евтино, а доходите им не са 6 пъти по-високи. За отопление на ток не знам там колко е, хем питах и хора с доста сериозни възможности, отговориха, че не са толкова богати, че да се топлят на ток Laughing

# 482
  • Мнения: 3 877
За газта проучете от съседи какви сметки имат, че наши приятели в южен тухлен, на 6-ти етаж ЕПК,  с три южни и една източна стая плащат по 300-400 лв сметки само за газ зимата, т.е около 22-23 градуса. Подозираха, че каката се къпе нон-стоп, но тя вече е студентка в чужбина, а сметките са все такива Simple Smile

# 483
  • Мнения: 1 281
Четох някъде кометар, че ако не изчислена точно инсталацията,  мощността на котлето спрямо отопляемата площ, сметките накрая винаги не излизат и са в ущърб на клиента. И разбира се изложение, изолации и прочие са фактори, които също трябва да се имат предвид. И аз искам да се топля на газ, но противоречивите мнения ме разколебават, както и липсата на прокарана такава до блока ни, но  все живеем с надеждата, че скоро ще се случи. Сега се топля с камина с водна риза, предимно вечер и климатик през деня, конвекторна печка от време на време , сушилня, и много други уреди и уредчета и сметките са от 150 нагоре, стигали са и до 180

# 484
  • Мнения: 2 516
Ние сме доволни от газта. Апартаментът ни е 85кв.м, изцяло южен, с изключение на една стена, която е западна. Тя е с вътрешна изолация. Изравнутелната ни сметка е 210лв, като преди това сме платили два месеца по 90лв, т.е. идва по около 130лв на месец. През деня е на 23 градуса, ако не ми е достатъчно комфортно го правя 23.5-24 градуса, вечер го слагаме на 21, но реално температурата пада до 21 градуса посреднощ по някое време и тогава се включва, за да вдигне градусите. В банята стоя по половин час, голямото дете и то си играе доста. На пролет, живот и здраве, ще правим ремонт на кухнята и ще си сложим котлони на газ, но не вярвам консумацията да се повиши кой знае колко.
Миналата година топлихме една стая По-малко, защото още не бяхме довършили детската стая, газта беше по-евтина и на месец идваше около 110лв.

# 485
  • Мнения: 68 647
283 лв. за декември май се води.
На ток се отопляваме.

# 486
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
119 лв. за периода 29.11.-29.12.2018 г. - не съм очарована, но явно всяка година се повтаря едно и също за този месец. Увеличение на сметката с 40 лв. - 2 климатика, духалка, бойлер ежедневно, пералня, телевизори и др. дребни уреди.

# 487
  • Мнения: 25 739
119 лв. за периода 29.11.-29.12.2018 г. - не съм очарована, но явно всяка година се повтаря едно и също за този месец. Увеличение на сметката с 40 лв. - 2 климатика, духалка, бойлер ежедневно, пералня, телевизори и др. дребни уреди.
Добре сте, щом има и духалка.

# 488
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Добре, но духалката е само вечер за около час-два /и то не постоянно/, докато вечеряме в кухнята. Платих аз. Миналата година спорих, писах жалба - нищо. Отказах се, признавам ги - монополисти са и сме зависим от тях.

# 489
  • Мнения: 46 515
Не виждам за какво има да спорите и да пускате жалби, това е реалната ви консумация.
За изброеното, дори да е само вечер, и с бойлер, е направо без пари.

# 490
  • Мнения: 1 504
Аз с 1 климатик имам 140лв.
Отоплявам стая и коридор.
Дали да не пиша жалба:)
Шегувам се.

# 491
  • Мнения: 6 713
217 . Период 05.12.18 - 04.01.19 Три климатика, бойлер, готвене на ток.

За газта има значение дали е с радиатори или конвектор. Последните топлели повече. Освен това, различните доставчици имат различна цена. Най-добре да се видят сметките на съседите и така да се прецени кое е изгодно Peace

# 492
  • Мнения: 21 275
Малко над левче е излезнала сметката,отколкото ние смятахме - 111.20 лева   период - 16-12-2018 до 15-01-2019 , ЕВН.
Климатик , бойлер , плот ,пералня през ден , духалка ,маслен радиатор в детската , хладилник  и останалите уреди.
В къща 100 кв + сме ,но за момента отоплявам само две стаи.За догодина май ще взема дърва,поне навсякъде да е топло - с парно съм.Иначе е направено и на ток,ама ще излезе ..доста скъпо,а за климатици ще ми трябват поне още 2,3 за да се стопля навсякъде.

Аз да попитам като пише да се плати до 04.02 и този ден ли се включва като възможен за плащане ? Или трябва да е преди 04.02 ?

# 493
  • Мнения: 68 647
Лисе..пиши жалба - много малка ми се вижда сметката ви Joy
Не е реално просто...

# 494
  • Мнения: 25 739
Добре, но духалката е само вечер за около час-два /и то не постоянно/, докато вечеряме в кухнята. Платих аз. Миналата година спорих, писах жалба - нищо. Отказах се, признавам ги - монополисти са и сме зависим от тях.
Нормална е сметката, ако и готвиш на ток. Не се ядосвай, така ще е зимата.

Общи условия

Активация на акаунт