Проблем в 34 г.с. Много малко бебе

  • 6 859
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 886
не се притесняваи сичко ще е наред

# 31
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз знам че е много важно да е пропорционално развитието на бебока. Съотношението между гръдна обиколка, главичка и бедро трябва да отговаря. Пък размерите...едни майки раждат 4 кг. бебета други 2кг
Точно така е! На мен също ми бяха казали, че последните три седмици преди да родя бебето не е наддало нищо и че е около 1,700.
Но родих много лесно и бебето не беше чак толкова малко - 2,880 кг.
Така че да не се притеснява, най-важното е, че като цяло бебето е добре!

# 32
  • Мнения: 733
Дори триизмерния видеозон дава отлонение +/- 700гр. няма страшно да се успокой, в болницата ще е поднаблюдение   bouquet
Аз знам че е много важно да е пропорционално развитието на бебока. Съотношението между гръдна обиколка, главичка и бедро трябва да отговаря. Пък размерите...едни майки раждат 4 кг. бебета други 2кг
Точно така е! На мен също ми бяха казали, че последните три седмици преди да родя бебето не е наддало нищо и че е около 1,700.
Но родих много лесно и бебето не беше чак толкова малко - 2,880 кг.
Така че да не се притеснява, най-важното е, че като цяло бебето е добре!
Peace И аз така знам.

# 33
  • Мнения: 4 362
Според мен не са го измерили правилно - въобще да не се притеснява  Peace Защо не отиде при друг гинеколог?

И според ме е така,на мен ми бяха казали,че ще е много едро бебе около 4кг,а се роди 2900

# 34
  • Мнения: 20
През цялата ми бременност ми повтаряха, че бебето не е съразмерно и е малко едва ли не не е нормално. Бях качила само 9 кг. В 9тия месец само ми казваха дано да има 2,2-2,3. Бебето се роди 3,450/ 52 см и съвсем съразмерно и нормално. Само се притеснявах толкова месеци. Целия екип се чудеше къде съм го побрала това бебе( отидох да раждам 55 кг) Не им вярвам на ехографите.

# 35
  • Мнения: 554
Няма нищо страшно!
Аз бях по същия начин... малко бебе ... намалени околоплодни води ... в болница ме прибраха и ме наливаха с аминовен и пиех дуфастон и магнерич.... имах 2 степен плацента и нормален кръвопоток в пъпната връв. Е ... бебата се роди 2550/ 46см. изписаха я 2500, а 7 дена след изписването вече беше 500 грама отгоре:) наваксва си госпожицата.

Кажи на приятелката ти да не се притеснява за нищо ... просто да ходи на чести записи на тонове за да следят как е бебето и тва е

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ДА потърси още мнения!
И ПРОБЛЕМ ИМА ако се потвърди че бебето не расте! Трябва да се слиди - плацента, кръвно както и захранване на плацентата!
много мразя съвети от рода - "няма проблем" че как го остановихте по нета?

да иде на добър спецзиалист - + доплер за кръвоснабдяването на плацентата, като и да си следи бебето - на една исъща апаратура по-редеовно дали наддавя

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Напълно съм съгласна с поста на Катнадийн преди мен!!!

Общи условия

Активация на акаунт