Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 59

  • 71 000
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 290
Петрова, аз предлагам да ползваш ширината от 123 см в дъното да я ползваш за по дълбоки гардероби за висящи дрехи на 2 реда.
Останалото-рафтове, защото нямаш достатъчно ширина на помещението..
Нещо като икейския вариант на ъглов гардероб:

# 436
  • София
  • Мнения: 158
Благодаря Ви, момичета.
Ще помисля как е най-подходящото разпределение на гардероба и ще говоря с мебелиста.

# 437
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Е, как да стане цялостен дизайна, ако ще държим елемент, който не пасва? Черен кожен диван при сива/бежава релефна стена + бели стени и ламинат в цвят дъб и желание за преобразуване на стаята? Нито черен кожен диван, нито черна секция биха паснали на и без това малкото пространство.

И все пак се придържам към идеята дългата стена да е определена за диван, а срещуположната част с нишата да се употреби по предназначение за тв и декорация. Simple Smile

Благодаря за мнението и ми допада, но вече няма как да променя нещата. Диванът е кафяв и е чисто нов. Телевизорът е на дългата стена, защото като го завъртя навътре, се вижда и от кухнята. Това, което мога да слагам е нова библиотека под телевизора(по-малка и тясна) и нещо в нишата.

# 438
  • Мнения: 10 598
Кафевия диван в ляво от вратата ли имаш предвид или друг нов диван сте сложили? Къде го разположихте този диван? А, с черния какво стана? Grinning

# 439
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Това в ляво е част от стария, който ще се хвърля. Срещу телевизора е новият кожен двойката, но той не е черен, а тъмно кафяв.

# 440
  • Мнения: 10 598
Това в ляво е част от стария, който ще се хвърля. Срещу телевизора е новият кожен двойката, но той не е черен, а тъмно кафяв.

Не ми казвай, че и секцията ви е цвят венге? Grinning Сега видях, че и това, което нарекох "одрано" било някаква картинка. Grinning

# 441
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Е, как да стане цялостен дизайна, ако ще държим елемент, който не пасва? Черен кожен диван при сива/бежава релефна стена + бели стени и ламинат в цвят дъб и желание за преобразуване на стаята? Нито черен кожен диван, нито черна секция биха паснали на и без това малкото пространство.

И все пак се придържам към идеята дългата стена да е определена за диван, а срещуположната част с нишата да се употреби по предназначение за тв и декорация. Simple Smile

Благодаря за мнението и ми допада, но вече няма как да променя нещата. Диванът е кафяв и е чисто нов. Телевизорът е на дългата стена, защото като го завъртя навътре, се вижда и от кухнята. Това, което мога да слагам е нова библиотека под телевизора(по-малка и тясна) и нещо в нишата.
Според нуждите, предложението за мини офис е добро, утре мога да постна някои неща. За библиотека е доста дълбоко, може да се затвори изцяло с врата, чудесно мяста за съхранение, било то за дрехи, прахосмукачка. легени, почистващи препарати ако щете. Вратата може да е плътна, с огледало, матирано стъкло с алуминиева рамка, или любимата ми барн доор.
Да допълня за масата книга, не е много лесно да се добавят корела,  освен ако е предварително проектирана. освен на страниците трябва да се сложат и на краката за да се изравнят по височина, а тогава не се знае колко ще е лесно бутането. Честно казано не са е много красиви, има добри модели конзолни маси, многократно увеличаващи площта. Ако сподели съфорумката с какво място разполага и как смата да я използва -ежедневно за 2-3ма и при нужда за повече хора, можем да намерим по-добри предложения.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 14:08 от Doris

# 442
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Имам голяма нужда от помощта ви.
В коридора ще слагаме гранитогрес с размер 12.5х50см. Коридорът е около 9м2, като е малко Г образен. Прилагам рисунка с ориентировъчни размери. Черните черти са вратите.


Мислех си гранитогреса да го редим по този начин:

Като започнем от вратата на дневната. Дневната е с ламинат в същия цвят.

Обаче ми се иска тези четири плочки гранитогрес, които ми останаха от тоалетната и пералното да ги вградя някак си в центъра на широката част на коридора пред входната врата. Всяка от тях е 24,9х24,9см размер. Като цвят мисля, че си пасват.

Идеята ми е и мебелите в коридора да са малко винтидж. Имам чувството обаче, че тази рибя кост няма да пасне добре с тези плочки. Приемам предложения дали да ги сложа изобщо и каква подредба да направя за да се получи добре?

# 443
  • София
  • Мнения: 381
Преди време попитах в темата за мнение за лампа и килим. Благодаря на всички за мненията. Ето крайния резултат,аз съм доволна. Остава само да измисля каква картина/картини да сложа над дивана.



# 444
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Какво ли не правят лампа и килим. А ако сложите и едни тюркоазени възглавнички за цвят, ще е чудесно. Жълтото в случая се губи.

# 445
  • Мнения: 39 317
Да се изкажа за останалите 4 плочки- не ги слагайте в коридора. Да, добре се получава, ще се впишат в стила, който търсиш, но ако евентуално стане проблем с плочките в пералното или тоалетната и ви се наложи да смените 1-2-3 плочки, мислили ли сте какво ще правите от къде ще търсите такива плочки? 

# 446
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Да се изкажа за останалите 4 плочки- не ги слагайте в коридора. Да, добре се получава, ще се впишат в стила, който търсиш, но ако евентуално стане проблем с плочките в пералното или тоалетната и ви се наложи да смените 1-2-3 плочки, мислили ли сте какво ще правите от къде ще търсите такива плочки? 
Ааа аз резервни плочки имам, за още едно перално.Grinning Те всички са различни в пакета Тези просто ги напаснах така 4-те и ми хареса това, което се получи. Затова искам да ги сложа в коридора. Просто не знам каква подредба да направим на дългите плочки за да се "вградят" добре тези 4 към другите. А знам, че тук разбирате и имате страхотни идеи затова се допитвам до вас.

# 447
  • Мнения: 39 317
На мен така ми харесва. Добре се е получило. Само не знам как ще е само с дължите плочки по другия коридор. Дали няма да изглежда като кръпка, ако този акцент не се повтаря?

# 448
  • Мнения: 40 892
Според мен рибята кост ще се изгуби с толкова големи плочки в тесен коридор. И ако не искаш да е стандартно успоредно редене, защо не опиташ пак успоредно редене, но по диагонал под ъгъл 45 градуса. Така и ъгълът ще се смекчи и няма да личи. А при квадрата ще се изрязва все едно е колона или ъгъл.

# 449
  • Бургас
  • Мнения: 821
Dildes, много добре се е получило. А откъде е лампата?

Общи условия

Активация на акаунт