Как се справяте с готвенето

  • 18 590
  • 220
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 535
И ние си замразяваме, въобще не ни пречи.

Вземете си слоу кукър и мултикукър за да се улесните.
С какво ще ме улесни? Още един уред за съхранение и чистене. Проблемът ми е най-вече в това да обееля, нарежа и т.н., вече влезе ли в тенджерата/тавата, натам да се оправя Trollface

# 46
  • Мнения: 18 562
Подсетихте ме за тая тъпотия мултикукъра. Имам откакто сме женени(3 години) . Ползван е веднъж. Някои домакити се кълнат в него. Доли да не взема да го извадя от шкафа.?

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 25
Моля, да ми дадете рецепта за бърза вечеря, която да мога да направя тепърва в 20ч, след като се прибера от работа и ме чакат две гърла - на мъжа ми и на дъщеря ми... ConfusedConfusedConfused

# 48
  • Мнения: 383
Подсетихте ме за тая тъпотия мултикукъра. Имам откакто сме женени(3 години) . Ползван е веднъж. Някои домакити се кълнат в него. Доли да не взема да го извадя от шкафа.?
И аз се чудя какво му е специалното... Всико правя във фурната или на котлона. За притопляне МВ.  За сандвичи имаме тостер и малко грилче.
Какво точно е предимството на мулти кукъра.
Много исках да си взема Аir Fryer, но четох мнения и гледах видеа и сега си "пържа здравословно" във фурната или мазно на тигана...

# 49
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Значи не съм само аз да му се дразня на мултикукъра. Ок, държи топла храната, ама други предимства не се сещам. За кисело мляко го ползвам, но за друго...май не.
Дидка, пилешки флейки нарязвам на късчета, маринован със соев сос, мед и малко сол (зависи колко солен е соевия сос). Оставям да поседи и правя салата. Преди да обърна месото в нагорещен тиган, отцеждам маринатата, обърквам супена лъжица брашно в месото и готвя. Стават крехки, с лек карамелен загар, но не сладнеят. По същия начин правя и свинско stir fry, но при нас продават тънко нарязано и крехко свинско идеално за тиган. Вместо мед, може и бира да сложиш.
Белене леща също се готви бързо.
Готови пици
Готова скара, правиш само салата или мяташ едни бланширани картофи да се изпекат
Гювече с колбас/кренвирш и яйца
Омлет
Кашкавал на фурна

# 50
  • Мнения: 18 562
Основно на фурна. Пържено рядко ядем. За детето правя разни супи,топчета,рибена,крем супа,само зиленчуци и в тенджерата. После пасирам всичко.

# 51
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Много обичам да ям и оттам идва любовта ми към готвенето. Всичко готвя с голямо удоволствие. Никога не съм го приемала като досадно задължение. Семейството ми заслужава прясно приготвена храна и аз я осигурявам. Влагам много любов и ставам адски щастлива, когато им видя доволните лица.  chef

# 52
  • Мнения: 2 050
В последните две години намразих готвенето. Много са ми капризни моите хора и едвам се справяме. Докато бях в майчинство всеки ден се готвеше нещо различно и разбира се винаги месно(изискване на мъжа ми) Тръгнах на работа обаче и стана сложно. Връщам се у дома и се чудя от къде да я захвана. Мисля, че най-добре  и половинката да се включва, ако ли не работата загрубява. Имаше моменти направо ми идваше да хвърля тенджерите през терасата.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 298
Подсетихте ме за тая тъпотия мултикукъра. Имам откакто сме женени(3 години) . Ползван е веднъж. Някои домакити се кълнат в него. Доли да не взема да го извадя от шкафа.?
И аз се чудя какво му е специалното... Всико правя във фурната или на котлона. За притопляне МВ.  За сандвичи имаме тостер и малко грилче.
Какво точно е предимството на мулти кукъра.
Много исках да си взема Аir Fryer, но четох мнения и гледах видеа и сега си "пържа здравословно" във фурната или мазно на тигана...
Микровълновата отдавна сме я изхвърлили. Мултикукъра държи топла храната с часове, за мене е важно детето на обяд да има топла храна, която се готви или в ранните сутрешни часове (с отложен старт на мултикукъра и заредени преди лягане продукти) или зареждам и се готви сутринта, след като съм излязла на работа.
Доста ястия ни харесват бавно готвени-  варива, задушени в сос меса, мусака, пълнени чушки и др. Зареждам ги в кукъра през нощта и се готвят за 2-5 часа според продуктите. Някак си котлона не смея да го оставя така.
Су вид готвене - правя го често и преди да си купя нова фурна с такава функция, мултикукъра ми беше единствения вариант.
Печене на домашен хляб или други печива - мятам вътре току-що омесено тесто и настройвам първо време и температура за втасване, после време и една температура за печене и накрая време и друга температура за печене за хрупкава коричка. И не му мисля, само си превключва, ние като се сетим - печивото ни чака.
Оризът, който става в този уред не мога да направя нито на фурна, нито на котлон.
Квасене  на мляко - идеално поддържа необходимата температура.

Еър фрайъра дава доста различен вкус от "пърженето" на фурна. Замества и тостер за препичане на филийки и скаричките за запичане на сандвичи.

Всъщност това са уредите за основно готвене у дома - мултикукъра, фурна с всякакви екстри и много готови програми, еър фрайър и котлон. И всеки си има свое предназначение.
Отделно всякакви уредчета с форми за мъфини, американски палачинки, гофрети, сандвичмейкъри, които се ползват по-рядко, когато имам време и сили ...

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 18:52 от nati_nat

# 54
  • Мнения: 9 551
мултикукърът не, обаче слоукукърът наистина много помага.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 298
мултикукърът не, обаче слоукукърът наистина много помага.
Те и повечето модели мултикукъри имат функция за бавно готвене, каква е разликата между тяхното бавно готвене и бавното готвене на слоукукъра ? Никаква ми се струва ...

# 56
  • Русе
  • Мнения: 11 921
каква е разликата между тяхното бавно готвене и бавното готвене на слоукукъра ? Никакв ми се струва ...
Съдът на слоукукъра е керамичен .

# 57
  • Мнения: 1 463
На моя мултикукър съдът също е керамичен.

# 58
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На мен ми подариха Крок пот/Слоукукър преди 3-4 години. 2 години си стоя така в кутията неотварян Simple Smile От миналата зима обаче готвя по няколко манджи в неделя и ми спестява време - нещо си се готви в него, нещо друго във фурната и т.н.
Снощи например освен другите неща парвих едно ясрие от средния изток с патладжан, месо, гъби, лимонова кора, доматено пюре и подправки. Стана страхотно!
Правих и супа с ечемик и гъби, но май ще си я ям сама. По принцип се прави с телешко или телешки бульон, но аз нямах бульон и сложих малко кайма за вкус  hahaha
Другите неща бяха традиционни български манджи, няма смисъл да ги споменавам.
Аз готвя интернационално - китайско, индийско, арабско... Обичам да експериментирам, но когато имам време. През седмицата не ми се готви.

# 59
  • Мнения: 18 520
Няма такова телешко като сготвеното в крок-пота. Но удобството на този уред е да готви, докато те няма вкъщи. Мяташ едни телешки джоланчета сутринта и след работа имаш нещо различно от аламинут.

Иначе новите ми трикчета са да правя сос Болонезе за спагети в тройна доза и да го змаразявам. За следващите спагети го изваждам предната вечер. Същото правя и с ориза за пълнени чушки - двойна доза от всички продукти и като е готов, едната част отива по чушките, другата - във фризера. След време - половината въртележка си я спестяваш.

Общи условия

Активация на акаунт