Как се оправяте с финансите???

  • 5 875
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 479
Еличко, защо мъжа ти не спре цигарите. Ей, тва много ме дразни, не стигат парите и той ще пуши. Моя спря преди вече 9 месеца... и сам си казва, че усеща разликата, най-вече в джоба си.  Peace Цигарите не са необходимост, няма да умре без тях, даже напротив.
Ох, как искам да ги спре ако знаеш... Но не мога да го накарам насила. Ако сам си го наложи... От време на време си обещава, но нищо не се е случило...

# 76
  • Мнения: 479
Hello на всички.
Вместо да си пишете в тетрадка разходите, Ви препоръчвам да си изтеглите от сайта на Microsoft едно екселско файлче, което се казва
Personal budget, i да си попълвате в него. Доста пера от месечните разходи има вътре, пък и е по-интересно от ръчното писане:))
Аз така правя отскоро и ми помага.
Поздрави от мен.

Мерси   bouquet

# 77
  • Мнения: 479
Здравейте, предполагам, че много малка част от вас нямат финансови пробли, затова питам онази по - голяма част, която има: ЗА БОГА, как се оправяте с парите???
Вече незнам как се води нормален живот.. Двамата заедно вземаме точно 1000 лева, плащаме 230 за квартира, имаме малко над 200 за вноски по банките (за протокола сме теглили неразумно, но го осъзнахме след 4-5 месеца  Embarassed ) и с останалите околко 550 трябва да ядем, да плащаме ток, телефон, вода, GSM и цигари (той пуше) и ИЗОБЩО НЕ СТИГАТ... А ако се появи някакъв неочакван разход (болница, покана за сватба) и вече сме затънали с двата крака! 
А при вас как е?

Направо "Уби коча с лопатата"(както казват във вашия град). Стандарта на живот във Велико Търново не е толкова висок и с тези 550 лева можеш съсвсем спокоино да ядеш по 10лв на ден и да имаш за вода и ток.

Ние също имаме доход около 1000 лв и гледам две деца, пътувам до другия край на България поне веднъж месечно, плащам наем 120 лв. и заем 70 лв, плащам телефоните на родителите ми. Не мога да кажа, че е някога съм се чувствала на дъното. Много е важно да си правиш добре сметката и да намалиш разходите ток, вода, телефон. А забравих, давам и 10% от тях в църква и Бог винаги снабдява! Wink   bouquet


Аз живея в София, а не в Търново. Търново ми е старото градче

Общи условия

Активация на акаунт