Как се оправяте с финансите???

  • 5 889
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 72
Квартира,заеми и ежедневни разходи,постоянно чакане на маичинство,аванс и заплата и така един кръговрат,ту има ту няма,ама няма да се гръмнем я.Колкото толкова за сега се живее пък за понатам незнам...    smile3503

# 61
  • Мнения: 6 472
Справя ме се някак си. Парите не ни стигат, но имам чувството, че трябва милиони да изкарваме, за да ни стигат Grinning
Изплащаме два ипотечни кредита. Имаме и кредитни карти, които ползваме за спешни нужди. Така се получи, че когато се запознахме с мъжа ми точно и двамата бяхме изтеглили кредити да си купим жилища. По едно време мислехме да продадем едното жилище, но установихме, че е просто безмислено. На практика наема почти покрива вноската по кредита и поне на старини ще се изнесем да си живеем самостоятелно Laughing
Между другото въпреки кредитите не се чувствам по- обвързана и притеснена с работодателя, от колкото до като плащах наем. Всъщнос тогава бях значително по притисната Sad Така разбира се си го чувствам аз за мене си Peace

# 62
  • Мнения: 1 849
Здравейте, предполагам, че много малка част от вас нямат финансови пробли, затова питам онази по - голяма част, която има: ЗА БОГА, как се оправяте с парите???
Вече незнам как се води нормален живот.. Двамата заедно вземаме точно 1000 лева, плащаме 230 за квартира, имаме малко над 200 за вноски по банките (за протокола сме теглили неразумно, но го осъзнахме след 4-5 месеца  Embarassed ) и с останалите околко 550 трябва да ядем, да плащаме ток, телефон, вода, GSM и цигари (той пуше) и ИЗОБЩО НЕ СТИГАТ... А ако се появи някакъв неочакван разход (болница, покана за сватба) и вече сме затънали с двата крака! 
А при вас как е?

Направо "Уби коча с лопатата"(както казват във вашия град). Стандарта на живот във Велико Търново не е толкова висок и с тези 550 лева можеш съсвсем спокоино да ядеш по 10лв на ден и да имаш за вода и ток.

Ние също имаме доход около 1000 лв и гледам две деца, пътувам до другия край на България поне веднъж месечно, плащам наем 120 лв. и заем 70 лв, плащам телефоните на родителите ми. Не мога да кажа, че е някога съм се чувствала на дъното. Много е важно да си правиш добре сметката и да намалиш разходите ток, вода, телефон. А забравих, давам и 10% от тях в църква и Бог винаги снабдява! Wink   bouquet

# 63
  • Мнения: 1 080
Финансите са ни меко казано зле в момента, но се борим с нокти и зъби да подредим пъзела. Съгласна съм много със sabotage и Ефа....Това с редовното отчитане на разходите върху лист хартия или в компютъра е много ценно наистина. Това дава възможност да добиеш реална представа къде отиват парите и от там да прецениш какво трябва да направиш, за да подобриш стандарта,защото каквото и да си говорим, ако от сега (имам предвид ,че сме млади  Winkи все още имаме много възможности за развитие и сили да се борим) почнем яко да се ограничаваме какво ще става за напред? Тук подкрепям Ефа, че трябва да се опитваме да заработваме повече, а не да се чудим как да спестим от това онова. В момента и аз работя на две места. Правя го, защото осъзнах,че наистина трябва да се търсят варианти за по-добър живот. Не говоря за лукс. Разходите непрекъснато ще се увеличават,а аз не искам да работя само за хляба си. Искам малко повече за себе си и семейстовото си.

# 64
  • Мнения: 6 167
откакто не съм в бг, по-добре.
преди - заеми, заплати, аванси, вноски и пълна истерия.
сега съпруга ми е финансов шеф на семейството ни и съм много по-добре.
хубаво е, че не плащаме наеми и тн. по-спокойно. нямаме заеми. ( е, аз имам и още плащам в БГ).
парите не ни стигат да си купим яхта, но пък аз съм от Бг , не ми треябва много - пълен хладилник, въсможност да си купувам нормални неща, да пътувам и да си карам колата - знам 2 и 200))) не се тревожа дали с едно пиле ще направя 1 или 4 манджи.
тоест, като даваш тук около 20% от парите си за храна ( а не 90%, както в БГ) живота ти се струва направо разточителен.
 Peace

# 65
  • Мнения: 127
Напоследък все по-трудно се оправяме с финансите. Заплатите не се променят, а цените хвърчат. За сега сме трима, но всеки момент очакваме бебче. Доходите ни няма да се увеличат, а напротив. Хазяите ни продават апартамента, в който живеем от 4 години, а наемите вече са жестоки.
Напоследък все повече се замисляме с мъжа ми да напуснем Варна и да се установим в Пловдив, където поне има къде да живеем. Дали ще намерим добра работа, това е друг въпрос. А как ще ни липсва морето.... И всичко това заради пустите финанси!
Желая ти да печелите повече, а не да се учите как да харчите по - малко!

# 66
  • Мнения: 4 198
Ние сме вече 4-ма. А в момента приходите ни са около 500 лв на месец. Да са живи и здрави родителите ми и особенно баба ми. Иначе нямаше да се оправим. Поне не плащаме за наем и имаме само 1 кредит за 50 лв на месец. С парите си покриваме разходите - телефон, интернет, ток. Купуваме храна и се надявам да нямаме непредвидени разходи. Е, то всеки месец има и затова не се оправяме. Понякога съм много притеснена. Понякога получаваме непредвидени пари и си позволяваме да се поглезим.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Ние не плащаме наем, живеем при баба ми.
Но имаме кредит 110 лв., телефон- минимум 25, кабелна и интернет- 35, за ток и вода рядко давам, защото нашите покриват по- голяма част от задълженията.
А рядко достигаме 500 лв доходи. Въпреки това мъжът ми винаги е оптимистично настроен, че нещата ще се подобрят за нашето семейство. За разлика от мен- започнат ли да свършват наличните, хващат ме нервите. Точно в момента сме в някаква дупка и се чудя с 10-те кинта, с които разполагам какво по- точно да направя...

# 68
  • Мнения: 1 744
И ние се оправяме на магия с тия пари. Аз взимам майчинство и детски, които отиват за погасяване на кредита. Живеем със заплатата на мъжа ми 600 лв - аз и мъжа ми, имаме дъщеря на 3 г. , близнаци на 2 месеца и син на мъжа ми на 11г. Демек с тия пари се издържаме 6 души. Оправяме се като не си плащаме парното и вече сме заборчели със 700лв.
Плащаме останалите сметки - интернет, кабелна, ток, детска градина, телефон, GSM- и. Засега не купуваме дрешки, а само мляко и памперси - около 120лв на месец. С парите , които останат купуваме храна - основно кисело мляко, кашкавал, сирене, хляб, яйца, майонеза. Картофи и пилешко ни носят от провинцията.
И все пак важното е Любов да има! Heart Eyes[/

# 69
  • Мнения: 2 039
Eli4ko,аз пък смятам,че 1000лв. е един приличен доход за БГ,много много хора за съжаление Sad живеят с драстично по-малки суми.Човек наистина зна 2 и 200!Е,вярно е,че най-много мразя да си броя парите и да правя сметки,но ни се е налагало и сме се справяли,дано скоро да не ни се наложи пак Praynig!И все пак най-важното е да сме живи и здрави,за да можем да ги изкарваме тия пусти пари,другото се оправя някак си   bouquet !

# 70
  • Мнения: 1 153
Здравейте, предполагам, че много малка част от вас нямат финансови пробли, затова питам онази по - голяма част, която има: ЗА БОГА, как се оправяте с парите???
Вече незнам как се води нормален живот.. Двамата заедно вземаме точно 1000 лева, плащаме 230 за квартира, имаме малко над 200 за вноски по банките (за протокола сме теглили неразумно, но го осъзнахме след 4-5 месеца  Embarassed ) и с останалите околко 550 трябва да ядем, да плащаме ток, телефон, вода, GSM и цигари (той пуше) и ИЗОБЩО НЕ СТИГАТ... А ако се появи някакъв неочакван разход (болница, покана за сватба) и вече сме затънали с двата крака! 
А при вас как е?

Направо "Уби коча с лопатата"(както казват във вашия град). Стандарта на живот във Велико Търново не е толкова висок и с тези 550 лева можеш съсвсем спокоино да ядеш по 10лв на ден и да имаш за вода и ток.

Ние също имаме доход около 1000 лв и гледам две деца, пътувам до другия край на България поне веднъж месечно, плащам наем 120 лв. и заем 70 лв, плащам телефоните на родителите ми. Не мога да кажа, че е някога съм се чувствала на дъното. Много е важно да си правиш добре сметката и да намалиш разходите ток, вода, телефон. А забравих, давам и 10% от тях в църква и Бог винаги снабдява! Wink   bouquet

Мисля ,че авторката вече не живее в Търново,съгласна съм с тебе до някъде-хранителните стоки не са толкова скъпи,поне аз сравних с Варна ,но ти знаеш ли ,че тока е един от най скъпите,както и парното Naughtyмисля че просто в Булгария е трудно независимо къде живееш Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 8 505
Оправяме се някак.Съобразяваме харчовете с наличните пари.Заеми не вземаме.И наистина човек харчи толкова,с колкото разполага.

# 72
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
В момента сметнах нашите приходи на месец - между 500 и 600лв. ....честно казано едвам се оправяме newsm78....но затова ние сме си виновни - често се случва да не си правим сметката Mr. Green....пък после парите не стигат....че не стигат си е вярно, но трябва и по-рационално разпределение на наличностите Wink....и както е казано по-нагоре в темата - постоянно търсене на нови източници на приходи Stop.

# 73
  • Мнения: 4 753
Финансовите разчети съм ги оставила на съпружеското тяло, защото аз изобщо, ама изобщо не успявам да се оправям с пари...пръстите ми са прекалено широки и нито мога да си правя сметката, нито като се наема ми излизат сметките, затова Аз и Сметки-Тц Naughty

# 74
  • Мнения: 143
Плащаме си сметките и други там неотложни разходи, пълним хладилника, купуваме разни там други дреболиики необходими за дома и домакинството
Делим парите на две/ за него и за мен/
Аз моите си ди деля за всеки ден и гледам да не надвишавам нормата щото като имам пари в мен харча като луда, а така като знам колко трябва да харча на ден и горе долу се съобразявам за да ми стигант до другата заплата

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт