Раздяла

  • 6 845
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,скъпи съфорумци.
Пиша за първи път тук.
Преди една година откриха рак на свекъра ми,а преди шест месеца почина.
Всички бяхме съсипани,най-вече съпругът ми.
Започна да пие от сутринта,не вдигаше телефона на никой,спря да ходи на работа.
Бях неотлъчно до него,взех си отпуска за да мога да съм си вкъщи,защото ме беше страх да не направи някоя глупост.Но в един момент трябваше да се върна на работа защото все пак някой трябваше да носи пари вкъщи ,все пак имаме и дете.
От работа му бяха толерантни към него,заради цялата тази ситуация.Не го уволниха,пуснаха му всичката платена отпуска  и после неплатена.Колегите му го търсеха всеки ден,инициираха излизане на кафе,на разходка ,само и само да не се депресира вкъщи.
Опитах се да го убедя и да потърси психолог,но отказваше.
Всичко това продължи около два месеца,един ден просто се събуди старият човек който беше.
Говорихме много пъти и казваше,че животът продължава,той трябва да продължи заради мен,детето и майка си.Върна се на работа,ежедневието ни се върна по старому.
Мислех че всичко е наред,докато преди три седмици не ми каза, че иска да се разведе.
Причината друга жена,колежка.
Когато се върнал на работа ,тя била основният му изповедник.Утешавала го ,споделял на нея всичко и тя го подкрепяла,до момента в който не се влюбил в нея и тогава разбрал че има нужда от ново начало.
В същото време тя е свободна жена,няма деца,не е във връзка.Също имала чувства към него.
От две седмици ние живеем като разделени,тъй като той се премести при нея.
Имаме детенце -момиче на пет години и половина което всеки ден ме пита тати защо го няма вкъщи и аз не знам как да обесня цялата ситуация.
Всяка вечер прибира дъщеря ни от градина и това е единственото споделено време с нея през последните две седмици.
Не знам как психически да изляза от цялата ситуация,за да не се побъркам?Стоя и се чудя в мен ли е проблема или мъжът ми е психически слаб за да допусне толкова лесно да му завъртят главата?
Не знам и какво да обесня на детето си?
 
Споделете ,вие как сте излезли от подобна ситуация?Как издържахте?Какво направихте?

# 1
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 444
Разведете се. Няма как да търпиш това! Обедно на детето че ще живеете отделно. Тъжна история!

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 120
Мъжете са виновни за всичко, не се занимавай с тях, разделете се и си живей живота, не го мисли него.

# 3
  • Мнения: 1 807
Каквото и да си обяснявате,ако човека иска да се разведе,не можете да го спрете.
Заради детето се постарайте да запазите прилични отношения.Пуснете го да върви при колежката,може като почнат да споделят битовизмите,много бързо да изтрезнее.Тогава вие ще решите ,искате ли го обратно.
На детето обяснявате,че тати временно ще живее другаде ,но си е нейния тати и я обича.
Децата свикват много бързо.Разбирам,че да загубиш родител е тежко,но това фактически се случва на всички.Тези прекалености,говорят за лабилна психика.

# 4
  • Мнения: 20
Каквото и да си обяснявате,ако човека иска да се разведе,не можете да го спрете.
Заради детето се постарайте да запазите прилични отношения.Пуснете го да върви при колежката,може като почнат да споделят битовизмите,много бързо да изтрезнее.Тогава вие ще решите ,искате ли го обратно.
На детето обяснявате,че тати временно ще живее другаде ,но си е нейния тати и я обича.
Децата свикват много бързо.Разбирам,че да загубиш родител е тежко,но това фактически се случва на всички.Тези прекалености,говорят за лабилна психика.

Да,разбирам ,че ако иска да се разведе не мога да го спра.
Досега никога не е показвал ,че е с лабилна психика.
Винаги е бил здраво стъпил мъж на земята.Грижещ се за мен и детето.
Затова и шокът за мен е толкова голям.

# 5
  • Мнения: 432
Съжалявам за това, което се е случило, пожелавам ви сили, за да го преглътнете.
Най-вероятно го усещате като предателство, но такъв е живота. Пуснете го да си ходи, след време съм почти сигурна, че ще пожелае да се върне, но ако съм на ваше място, не бих го допуснала обратно.
Мъжете обикновено се връщат, но малко късно.
Един съвет от мен: дръжте се на ниво, не изпадайте в самосъжаление и тъга пред него.
Горе главата.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 664
За съжаление, много мъже реагират така на катаклизми. След смърт искат да си докажат, че още са живи, че бъдещето е тяхно, намират успокоение в това да започнат отначало. Не виждам причини или смисъл да се обвиняваш. Ситуацията е гадна, но може да е ново начало и за теб. Говори с него да си поеме отговорностите към детето и мисли как да направиш собствения си живот щастлив. На него кризата може и да му мине, но ти мисли за себе си. Ще се учудиш колко нови възможности ще ти се открият, ако си отворена за тях.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 120
Те се връщат, но за какво й е такъв мекушав, ако мъжът не е стожер на семейството каква му е ползата, дете вече имат.

# 8
  • Мнения: 20
Съжалявам за това, което се е случило, пожелавам ви сили, за да го преглътнете.
Най-вероятно го усещате като предателство, но такъв е живота. Пуснете го да си ходи, след време съм почти сигурна, че ще пожелае да се върне, но ако съм на ваше място, не бих го допуснала обратно.
Мъжете обикновено се връщат, но малко късно.
Един съвет от мен: дръжте се на ниво, не изпадайте в самосъжаление и тъга пред него.
Горе главата.
Да,чувствам се предадена,разочарована,наранена

# 9
  • Мнения: 432
Те се връщат, но за какво й е такъв мекушав, ако мъжът не е стожер на семейството каква му е ползата, дете вече имат.

Еми...това е. Родиш дете, приеме те за даденост и при първата трудност бяга при някоя, която му е направила мили очи.

Не съм върла феминистка, но мъжете са страшни слабаци понякога. Жените сме много по-устойчиви към трудности.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 113
Той да обясни на детето къде е, поне това може да свърши.
На вас сили и кураж, някой ден ще видите, че ви е направил голяма добрина, като се е самоизмел.

# 11
  • Мнения: 683
Много ме натъжи тази тема. Искрено съчувствам на авторката, но не знам какво да я посъветвам. Обикновено раздялата не е така внезапна и от нищото, но описаното е истински шок. А не е като да не е била до съпруга си в труден момент.

# 12
  • Мнения: 719
Пусни го. Предвид ситуацията ще се наутешат и ще иска да се върне. Това, че тя му го играе изповедник, ще се изчерпи като връзка между тях един ден (скоро, предполагам). Той ще си стъпи на краката и вече няма да има нужда от душеприказчик, и вече няма да има нужда от спасяване, с което вероятно ще й стане безинтересен (ако страда от синдрома на спасителката). Освен това от негова страна трусът постепенно ще отслабне и неминуемо ще се съвземе и събуди, и вече няма да има нужда да цикли постоянно около темата, и тогава няма да се нуждае повече от нея, ако няма друго, което да ги свързва (а ако досега сте имали стабилна връзка, подозирам, че ще се окаже така).

Очаквам един ден да се върне изтрезнял, разкаял се и с подвита опашка. Вече дали ще го приемеш обратно, ти си знаеш (подозирам, че да), но поне му го изкарай през носа, така че и през ум да не му мине да погледне повече встрани.

# 13
  • Мнения: 31 734
Много тъжно.
Но се разделете цивилизовано.
Няма какво да страдаш за мъж, който те е напуснал и е при друга.
С теб се разделя, но дано не се раздели и с детето. Ще бъде грозно, тогава вече ще се разбере какъв мъж е.
Какво да ти кажа, мека мара са мъжете, затова и така се държи.
Не и пускайте муха, че щял да се върне.
По-добре да не мисли такива глупости и да си гледа живота и ако трябва друг да търси, по-читав.

И да, защо ти трябва да обясниш на детето къде е баща му?
Обади му се на тоя измекяр и му кажи да дойде и да обясни на дъщеря си защо вече не живеете заедно.
Двамата трябва да го направите това.

# 14
  • Мнения: 21 469
Той не е ли обняснил на детето защо не се прибира? Нека той го направи, не му върши работата.

Един съвет, не позволявай наранената ти гордост да ти смачка самочувствието. Случва се, вината не е в теб,ти си го подкрепила когато трябва, направила си необходимото. Щом иска нов живот,  да върви. Но трябва да си изпълнява задълженията на баща. Надявам се, че не е абдикирал от финансови и други задължения?

Общи условия

Активация на акаунт