На море в Турция - тема 55

  • 63 358
  • 764
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 369
Емералд пуснаха автобусни програми за Бодрум, Сиде и Алания. Все още няма голямо разнообразие от хотели и офертите са предимно за 7 нощувки. Според мен цените са с 15-20 % по-високи от миналогодишните.

Да,и на мун ми се сториха високи цените! Направо си представям офертите със самолет🤪!

# 316
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
И искат резервация до 31.10. за тези цени.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 2 022
Тия агенции имам усещането.че се надпреварват коя какво да измисли.

# 318
  • Мнения: 3 272
Аполо иска 70%плащане .

# 319
  • Мнения: 686
Миналата година най-изгодни бяха офертите на Цветен петък /мисля, че беше 24-26.11/. Лошото е, че бяха за определени хотели  и при 100% плащане. Аз бях резервирала на 15.11 и после цената беше със 140 лв по-ниска. Отказаха ми обаче да доплатя остатъка на новата цена.
През следващите месеци цената не помръдна нито с лев, чак февруари започна да се покачва, докато не стигна 400 лв разлика през юни.
За тази година съм решила да не бързам. Ще изчакам Цветния петък и ще преценя. Не ме плаши 100% плащане, но задължително ще направя застраховка Отмяна на пътуване. Тази година бяхме с автобус и за 2019г.ми се иска поне комбинирана. Ако цената ми е висока, ще си ходим пак с автобус.
 Предпочитам да отидем 2 пъти на почивка за по 1000 лв на 2 различни места, отколкото веднъж за 2000 лв.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 20:45 от djovana2

# 320
  • Мнения: 1 710
m@y@, каква е температурата на въздуха и водата? Басейните студени ли са и пързалките целодневно ли работят или само на обяд? Днес вечерта ми се беше толкова студено в София, че въобще не мога да асимилирам плажното ви настроение Simple Smile

# 321
  • Мнения: 6 299
Марги, твоята препоръка беше за този Вон ризорт нали? Плажът явно наистина е добре, но  5* с мръсен мокет нещо не ми се връзва.
И аз се интересувам какви са температурите на морската води и на въздуха в момента в Сиде?
Днес мой познат ми препоръча Аквасис в Дидим, но почивката му е била с автобус. Който се интересува вече има оферта и за 2019 г. https://www.verso.bg/offer/aquasis-de-luxe-resort-i-spa?gclid=Cj … bktwaAtYCEALw_wcB
Продължавам да чета и да следя офиртите, пък да видим дали ще харесам нещо.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:56 от fatalina

# 322
  • Мнения: 3 419
Много харесвам този хотел, но цената му не ме устройва.

# 323
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Марги, твоята препоръка беше за този Вон ризорт нали? Плажът явно наистина е добре, но  5* с мръсен мокет нещо не ми се връзва.
Да се изкажа и аз за Вон Бийч. Бяхме от 03.06.2018 г. фамилна къщичка, 3+1, реновирана, 1 етаж, най-предната до активен басейн (разкошно място за подрастващи деца, от къщата през басейна,  на бара 😀; имаше и нощни къпания) . 2 стаи - едната спалня с тераса, гардероб с плъзгащи врати с огледала; другата 2 легла, телевизор, гардероб с плъзгащи врати с огледала (явява се основната), от нея се излиза на веранда; предверие с кухненски бокс, баня с вана. Настилка - плочки в основната стая, ламиниран паркет в спалнята. Не е луксозно, но но не беше и старо, бяха съвременни мебелите, плосък телевизор, климатик в спалнята. удобно беше и уютно, чисто. Бях доволна от почистването.
m@y@, юни месец имаше плодове. Риба също на всяко хранене. Тук-таме салати с морски дарове. Храната на мен лично ми беше много вкусна, абсолютно на всяко хранене имаше разновидности баклава и ядки, все едно объркани с мед, мммм, и тиква, която поливах със сусамов тахан, мммм. Сладоледът е само на вечеря пред осн.ресторант. Вносен алкохол - срещу картата на стаята 😉. Вечер на пирса на плажа става дискотека. Пяна парти нямаше. Иии..много поздрави на единия спасител 😉 (обикновено на Аквапарка беше), владеещ испански 😉. Весела почивка желая!
Емералд пуснаха автобусни програми за Бодрум, Сиде и Алания. Все още няма голямо разнообразие от хотели и офертите са предимно за 7 нощувки. Според мен цените са с 15-20 % по-високи от миналогодишните.
Разликата за Вон Бийч, при същите условия и същия период, който бяхме юни 2018г., е 500 лв 😲, което си е над 25 процента 😧

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 00:40 от AIR

# 324
  • Мнения: 1 710
Марги, твоята препоръка беше за този Вон ризорт нали? Плажът явно наистина е добре, но  5* с мръсен мокет нещо не ми се връзва.

Не си спомням, но предполагам, че по-скоро е била за Golden Coast, а не за Golden Beach, защото изискването ви беше да е съвсем близо до плажа, а Golden Beach е зад Golden Coast. Така или иначе и в двата хотела има 1-2 типа стаи, които са с мокет, но повечето са с с плочки (в Golden Beach) и ламинат (в Golden Coast).
Аз харесвам и препоръчвам хотелите Вон ризорт, защото съотношението цена-качество е отлично. Честно казано се сещам само още 1-2 хотела в Сиде (от поне 50 хотела), които са разположени на отличен плаж, предлагат разнообразни водни атракции, хубава храна, добро обслужване и са на такава цена.

Тъй като в Анталия, а и по другите курорти, има огромен брой хотели, съвсем разбираемо е, че условията и цените им са много различни. На българските туристи родните туроператорите предлагат общо около 300-350 хотела в Анталия, но всъщност те са над 2000. Разликата в цената е огромна. Има 5-звездни хотели, които предлагат 7-дневна почивка за двама срещу 800-1000 лв. (без транспорт), такива които искат по 2000-2500 лв. за двойка, а в най-скъпите хотели, в определени стаи почивката за двама може да достигне 5000-6000 лв., дори нагоре. Ясно е, че са несъпоставими условията за почивка, която струва 900 лв. и тази, която е за 3500 лв., а за по-скъпите да не говорим. Също така е ясно, че ако някой хотел предлага добро обслужване и добра почивка за по-малко пари, в сравнение с подобни на него хотели, значи има някакъв минус. Или ще е на кофти плаж, или с малки стаи, или без реновация, или без водни атракции и т.н. Въпросът е дали този минус е пренебрежим или не. Това всеки сам преценява спрямо изискванията си.
Важното е да се знае, че не всички хотели предлагат добри условия и че независимо дали цената е ниска или висока, разочарованията могат да бъдат големи. За това в темата се въртят имената на 20-30 хотела от различни ценови категории, които са доказали нееднократно, че си заслужават и че при тях рискът от провал на почивката клони към нула.

# 325
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Марги, кои са другите 2-3 хотела, за които говориш по-горе?

# 326
  • Варна
  • Мнения: 3 945
БРАВО МАРГИ ! Точно и ясно формулиране на проблема - има оферти от 600 до над 6 000 лв. Проблема е че се плаща 600 или 1 000 и се тръгва с кошница като за 6 000. Много малко хора могАт да преценят какво могат да очакват за парите си и съответно от там идват и съвсем неадекватни и дори смешни писания по сайтовете Sad Затова и точната оценка и правдивото описание като твоето е много и много полезно не само за тая тема и този сайт Simple Smile

# 327
  • Мнения: 1 710
Марги, кои са другите 2-3 хотела, за които говориш по-горе?

Всъщност написах, че се сещам само за 1-2 Wink
На този етап ми е трудно да ти отговоря, защото все още няма цени, за да ги съпоставя. Иначе от миналия сезон, до колкото си спомням, Sueno Beach Side се доближаваше като цена до Golden Beach, а и като качество на почивката е добър и изпитан вариант. Ако не бъркам и Crystal Sunset можеше да се намери за почти същите пари (малко повече, но не много). Та това са. Другите хотели бяха по-скъпи.

# 328
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Vonresort Golden Beach-времето е мин.темп. 11гр-макс. 24гр.На слънце вчера на басйна показваше 30гр.Понеже ние идваме от Германия,това време си е направо горещо лято Stuck Out Tongue Winking Eye
Аква парка си работи нормално целият ден,анимацията естествено е слаба но на нас не ни липсва,,вечер се правят дискотеките като първо е за децата и слод това за големи.Вчера имаше някакво шоу което пропуснахме понеже децата се заиграха.Ресторантът е с предостатъчно места и няма навалица(но и гостите не са много),храната е достатъчно като тука съм яла най-вкусната баклава.По цял ден обикаляме басейните и дори пропускаме обядът от мързел Stuck Out Tongue Winking Eye
Относно съотношение цена-качество съм предоволна.
И определено ще идвам отново-това място ме спечели с уединението което можеш да имаш насред тази природа с прекрасен плаж Hug

# 329
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
m@y@, виж по-горе постът ми 😉. Радвам се, че е започнало и на вас да ви харесва😉

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 09:58 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт