Падат есенни листа, а МАЙчетата радват мама с тупкащи сърца!

  • 27 622
  • 720
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 071
Аз пък да ви се оплача малко. Ма работа получих много силни менструални болки, чак не можех да стоя на стола спокойно. Отделно почна да ми прилошава.
Наложи се да си тръгна от работа и да отида до спешното.
Бебето е добре, според докторска са силни спазми,заради разширяващата се матка. Каза,че плацентата е ниско, при което я питах нали по-късно се вдига? Потвърди. Искаше да ме приема,но каза че не вижда нищо сериозно. Та реших да се прибера и ще пия но шпа и ще лежа.
Утре съм на фетална, бебето беше обърнато с гръб, ако утре е така пак дали ще се види нещо на феталната?

# 286
  • Мнения: 620
Сега бизнесът искал да отпадне и платения отпуск за майките. А днес чувам, че заставали зад Валери Симеонов, против майките на деца с увреждания.

Искам само да вметна, без да задълбавам, че зад тези майки с деца, стоят неправителствени организации, също майки с деца, техни членове и представители и т.н., които също търсят своите интереси и начини да точат пари от субсидии и др. Имам представа какво се случва от страната на хората с увреждания и всичко са популистки приказки, нищо ефективно не се прави и законите, които се гласуват са в полза на някои, но не и на хората с увреждания. Включително и тези, които уж майките успяха да извоюват миналите дни, прах в очите на хората... да пази Господ децата ни да са здрави!

# 287
  • Мнения: 515
Охх момичета, тази вечер ме боли доста силно десния бъбрек ... 😕 някой знае ли нещо, което може да ме облекчи ? 😕

# 288
  • Мнения: 992
Аз пък да ви се оплача малко. Ма работа получих много силни менструални болки, чак не можех да стоя на стола спокойно. Отделно почна да ми прилошава.
Наложи се да си тръгна от работа и да отида до спешното.
Бебето е добре, според докторска са силни спазми,заради разширяващата се матка. Каза,че плацентата е ниско, при което я питах нали по-късно се вдига? Потвърди. Искаше да ме приема,но каза че не вижда нищо сериозно. Та реших да се прибера и ще пия но шпа и ще лежа.
Утре съм на фетална, бебето беше обърнато с гръб, ако утре е така пак дали ще се види нещо на феталната?

Аморче, ще си свърши работата док, не се притеснявай. Тях не ги бърка как е разположено бебето, пък и до утре ще си смени позите поне 10 пъти 😁 сега им е широчко и си шават.
Добре, че си скочила до спешното поне да се успокоиш. Почивай си повече и дано не се повтаря 🤞

# 289
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен! Ще си позволя да се присъединя към вашата група въпреки, че терминът ми е 03.06 тъй като ще раждам секцио и вероятно ще го насрочат за май. Това ми е втора бременност, имам момченце на 2 г и 10 м. Като цяло нямам оплаквания като изключим, че постоянно повръщам и ми се гади, направо е кошмар. Успешна бременност на всички!

# 290
  • Мнения: 620
Здравейте и от мен! Ще си позволя да се присъединя към вашата група въпреки, че терминът ми е 03.06 тъй като ще раждам секцио и вероятно ще го насрочат за май. Това ми е втора бременност, имам момченце на 2 г и 10 м. Като цяло нямам оплаквания като изключим, че постоянно повръщам и ми се гади, направо е кошмар. Успешна бременност на всички!
Здравей! Добре дошла и лека бременност! Вървим почти заедно - терминът ми излиза ту на 31-ви май, ту на 1-ви юни:)

# 291
  • Лондон
  • Мнения: 839
Хей,момичета,мн се радвам,че всички са добре.
На тези,с леките неразположения-още малко и скоро ще се почувствате мн по-добре.Сигурна съм Kissing Heart
Явно в Бг  БХСто става по-бързо.Но защо ли се очудвам,тук никой за нищо не си дава зор.
Аз вече казах на семейството и близките за новината,и понеже първото ми дете е момченце,сега доволно потриват ръце,и се надяват на момиче.Аз пък ги контрирам,че мисля,че ще е момче,отново.
Лека вечер от мен

# 292
  • Мнения: 78
Аз пък да ви се оплача малко. Ма работа получих много силни менструални болки, чак не можех да стоя на стола спокойно. Отделно почна да ми прилошава.
Наложи се да си тръгна от работа и да отида до спешното.
Бебето е добре, според докторска са силни спазми,заради разширяващата се матка. Каза,че плацентата е ниско, при което я питах нали по-късно се вдига? Потвърди. Искаше да ме приема,но каза че не вижда нищо сериозно. Та реших да се прибера и ще пия но шпа и ще лежа.
Утре съм на фетална, бебето беше обърнато с гръб, ако утре е така пак дали ще се види нещо на феталната?
Амурче, много съжалявам за преживяното неразположение и притеснението, което си имала! Хубавото е, че всичко е наред и явно просто имаш нужда от повече почивка и спокойствие! За Фм не се тревожи, всичко ще е наред, бебо ще е благосклонен за среща с мама убедена съм!😍
Lolita, искрено се радвам, че има учители като теб!Светлина в тунела са такива млади хора като теб, които си личи, че приемат учителството като мисия! Поздравления, мило момиче, децата ни.имат нужда от хора като теб! С работодателя пожелавам успех! Дано нямаш излишни нерви!
Аз отивам да поспя, емоциите днес ми дойдоха и на мен в повече!😘😍

# 293
  • Мнения: 299
Да ви кажа и аз напоследък усещам болки и придърпвания. Вчера усетих едно сякаш пробождане с много тънка игла през пъпа😬 Съвсем леко и съвсем за една-две секунди. Не му се притеснявам много, въпреки че прегледа ми е чак на 5.11 и вече нямам търпение..
В този ред на мисли, можете ли да ми препоръчате в София някой аг, който работи по здравна каса, за да се запиша за жк, защото ходя по принцип в Щерев или МЦ Афродита и съм много скарана с нещата по здравна каса🤔 Ще съм ви безкрайно благодарна 🌸

# 294
  • Мнения: 813
Мами, някой от вас има ли в изпитателен срок на работното място? На мен ще ми създаде голям проблем това, направо не знам как да постъпя. Нее съм защитена по никакъв начин, могат да ме оволнят по всяко време а имам още три месеца докато изтече. 😣😟

# 295
  • Мнения: 609
G. Kehaiova ако те притеснява, че могат да те махнат... Си намери фирма, към която да се регистрираш за да взимаш майчинство. Условието е преди 45 дневния болничен да си назначена на трудов договор. Все още имаш доста време, така че има варианти дори да те махнат. Нужно е да те назначат за малко и ако има време да си пускаш болнични докато дойде време за 45 дневния. Само трябва близък, който да се съгласи да го направи. Нищо не им пречи, така че те съветвам да започнеш да питаш твои близки с фирми. Само ще си плащаш здравните по 20лв на месец и първоначално за дните, в които ще си назначена преди да вземеш болничния другите осигуровки.

# 296
  • Мнения: 813
Благодаря за съвета, първо трябва да говоря с работодателя, ако се съгласи да си плащам осигуровките добре, ако не ще си търся фирма.

# 297
  • Мнения: 609
Точно така направи. Опитай пък имаш време пак казвам. Може дори за 1 седмица да те назначат и да вземеш болнични до края. Така ще си взимаш и майчинството, имаш право и на 6м след него неплатен отпуск, който обаче се брои за стаж и вървят осигуровки, така че бъди спокойна!

# 298
  • Мнения: 16
Аз също съм на изпитателен срок и много се чудя дали мога да си взема болничен дали няма да ме уволнят

Мами, някой от вас има ли в изпитателен срок на работното място? На мен ще ми създаде голям проблем това, направо не знам как да постъпя. Нее съм защитена по никакъв начин, могат да ме оволнят по всяко време а имам още три месеца докато изтече. 😣😟

# 299
  • Мнения: 813
Многоо се бях притеснила, пък каквото иска да става бебчето да е добре другото ще се нареди. Ако работодателят ми няма съвест и ме уволни, в друга фирма ще отида. И аз се чудех дали сега в това положение мога да взема болничен, защото от два дни съм като парцал, само повръщане и гадене.

Общи условия

Активация на акаунт