Първи клас.Проблемно ли е детето ми?

  • 21 783
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 808
МамаРу, вече претръпнах. Първия месец не можех да спя, сега вече започвам да свиквам. Предполагам, че редуват заниманията, но детето мълчи кат’ партизанин, което е и част от проблема, защото нищо не мога да разбера. Дори на конкретни въпроси не отговоря, ако не желае. Иначе програмата е разделена на по 2 астрономически часа - от 8:30 до 10:30, после 30 минути беснеене на двора и пак от 11:00 до 13:00. Обяд и беснеене от 13 до 14 ч. Следобедните часове са по 45 минути и така до 16:00, но те са и по-леки: религия, нещо, което бих нарекла ‘опознаване на света’, и изкуство.

# 46
  • Мнения: 2 024
Синът ми се сдоби с нов тип забележка ‘Гледа през прозореца вместо в дъската’. Само не беше уточнено кой прозорец, а стаята има прозорци на двете срещуположни страни. Няма да коментирам.
Скрит текст:
На 7 ноември съм на родителска среща, при нас са индивидуални - родител и учител имат 30 минути. Добре че е след ваканцията - предполага се, че ще съм си отпочинала и в добро настроение. И ще пийна една мента, глог и валериан преди това. А за задачите питах, защото отворих Европейско кенгуру, задачи точно като първите десет тук се правят в последната година на предучилищната (5-годишни, годината преди първи клас). Явно системите са доста различни. Тази тема ми е много интересна.

Какво има да коментираш - ясно е, че за детето по-интересното става не на дъската и през прозореца! Очевидно е, че проблемът е между госпожата и прозореца, не, ли? ... Само че детето го отнася, и ти, естествено...

# 47
  • Мнения: 8 297
mama hacolina какво стана на срещата с директорката?

# 48
  • Мнения: 4 808
Синът ми се сдоби с нов тип забележка ‘Гледа през прозореца вместо в дъската’. Само не беше уточнено кой прозорец, а стаята има прозорци на двете срещуположни страни. Няма да коментирам.
Скрит текст:
На 7 ноември съм на родителска среща, при нас са индивидуални - родител и учител имат 30 минути. Добре че е след ваканцията - предполага се, че ще съм си отпочинала и в добро настроение. И ще пийна една мента, глог и валериан преди това. А за задачите питах, защото отворих Европейско кенгуру, задачи точно като първите десет тук се правят в последната година на предучилищната (5-годишни, годината преди първи клас). Явно системите са доста различни. Тази тема ми е много интересна.

Какво има да коментираш - ясно е, че за детето по-интересното става не на дъската и през прозореца! Очевидно е, че проблемът е между госпожата и прозореца, не, ли? ... Само че детето го отнася, и ти, естествено...

вЕрвай, нещата не са толкова очевидни. Със здраве!

# 49
  • Мнения: 10 664
Аз да попитам - може ли да се премести дете от един в друг клас или от едно в друго училище по всяко време на учебната година? За бг училищата ме интересува.

Чета и се плаша, въпреки, че знам от къде идва проблемът - винаги от родителите. Както самата си избирам с какви хора да съм пряко обкръжена, и с какви да не съм, така бих искала и детето ми да има избор. А, за целта, въобще не бих толерирала подобни "описания". Сменям средата и доказвам на детето, че има деца и "деца" - въпросът е да намерим подходящата детска среда. Въобще не бих могла да се разправям с родители. Както от детската площадка си прибирам детето, в случай, така и от училище бих желала да си го прибера.

# 50
  • Мнения: 12 352
Можеш да сменяш клас и училище, до 30 дни преди края на срока/ годината. Само дето няма никаква гаранция, че и в новия клас всичко ще е шест.

# 51
  • Мнения: 2 024
Можеш да сменяш клас и училище, до 30 дни преди края на срока/ годината. Само дето няма никаква гаранция, че и в новия клас всичко ще е шест.
Проблемът с изборa нa училище е почти кaто този с избор нa депутaти. И в двaтa случaя  избирaме от огрaничени списъци, изготвени от конкретнa системa.

# 52
  • Разград
  • Мнения: 10
Hope for Two При директора общо взето не се задържахме дълго.Явно беше уведомен за повечето проблеми в класа.Решение бе взето и трите деца да посетят училищният психолог.Мислех ,че всяко дете ще влиза по отделно(за да не си влияят)Но,не влязоха и тримата,заедно и с класната.Още съжалявам,че и гъг не казах.След като излязоха пак за мое учудване класната на дълго и на широко разказа на нас родителите,пред децата какво са си говорили.Няма да изпадам в подробности,но впечатление ми направиха няколко отговори на момчетата.Питали са ги "Какво искате да ви подарим за да се чувствате добре в училище?"Моят искал топка.Защото мечтаел да стане футболист.Детето което пипа там долу както казват децата в класа искал 100хил.долара за да си купи пушка с патрони...Ще посещава училищния психолог...,но си мисля,че нищо няма да се промени.Мъжът ми и дума не дава да се каже за местене в друго училище....

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 22:20 от mama hacolina

# 53
  • Разград
  • Мнения: 10
amy_nka Със сигурност проблемът идва от родителите.И от класният.На прав път си.Казвам го вече и от личен опит.

# 54
  • Мнения: 12 352
Много непрофесионално от страна на класен и директор. Такива разговори се провеждат като минимум без децата. А когато се говори с децата трябва да присъства и училищншя психолог (ако има такъв). А пък да ги питат и какво искат да им подарят, думи нямам. Но момчето, което проявява сексуално насилие и иска пушка е бомба със закъснител. Там наистина нещо се случва и трябва сериозна намеса и работа с него.

# 55
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Подобни теми са ми deja-vu.
В подобни ситуации проблемът и комплексен. Основно идва от класния, защото тя контролира децата, тя задава тона на общуване по между ми, тя "раздава" справедливост при възникнали ситуации. Класният като не е човек и не е на мястото си .... майка плаче. Естествено, не винаги това се отнася за целия клас, защото подобни "същества" имат и любимци.
Цяла година във втори клас не знаех на кой свят съм и почти ме бяха убедили че отглеждам непоправим социопат и аз като родител съм пълна 0. Започна трети клас и ми трябваше само една седмица, за да реша да преместя детето. Имахме късмет с учителката, на която попаднахме. Класът пак бяха диваци, ама ситуацията - съвсем различна.
Вече е девети клас и на стената му още виси една грамота от г-ца Крумова, дадена му в края трети клас.....мисля, че става ясно за какво говоря.

# 56
  • Мнения: 61
Всичко според мен идва от родителите на децата това казах днес, на нашата госпожа когато тя започна да се оплаква от класа в който е моето дете. Децата са много непослушни учителят какво да направи когато родителите, , не се интересуват от децата си. Говорете с вашето дете, обяснете му че учелището е да се научат на нещо а не да се бият.

# 57
  • Мнения: 220
Синът ми се сдоби с нов тип забележка ‘Гледа през прозореца вместо в дъската’. Само не беше уточнено кой прозорец, а стаята има прозорци на двете срещуположни страни. Няма да коментирам. На 7 ноември съм на родителска среща, при нас са индивидуални - родител и учител имат 30 минути. Добре че е след ваканцията - предполага се, че ще съм си отпочинала и в добро настроение. И ще пийна една мента, глог и валериан преди това. А за задачите питах, защото отворих Европейско кенгуру, задачи точно като първите десет тук се правят в последната година на предучилищната (5-годишни, годината преди първи клас). Явно системите са доста различни. Тази тема ми е много интересна.
Попитайте учителката, кога е удобно да отидете да пуснете щорите на прозореца.

# 58
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ние пък сега се опитваме да набием в главата на детето, че в час не се говори. Чак обяснявал и философствал. Ама му е скучно. Пробвахме да носи книжка да се занимава, ама не става. Сега ще видим, ако му дава да преписва нещо, че моето е писател, не читател. Joy Joy Joy Обаче пък не става с магическа пръчка да спре да говори в час, така че бавно и славно с дуднене от наша страна и забележки от учтелката ще се оправи.

Обаче нещо в занималнята не ми харесва учителката. Повечето магарии стават там, а и явно тя не може да им се наложи да не правят дивотии. newsm78

# 59
  • Мнения: 4 808
Всичко според мен идва от родителите на децата това казах днес, на нашата госпожа когато тя започна да се оплаква от класа в който е моето дете. Децата са много непослушни учителят какво да направи когато родителите, , не се интересуват от децата си. Говорете с вашето дете, обяснете му че учелището е да се научат на нещо а не да се бият.

Това за родителите може и да е така, но децата са в училището и съответно отговорност за тях носят учителите. Те са тези, които трябва да вземат мерки незабавно, след като видят нещо нередно. При това мерки, които ще разколебаят детето да повтори. Аз какво да направя, като видя забележката?! Обикновено това е 7-8 часа след случилото се, детето в повечето случаи изобщо не помни за какво иде реч. Със сина ми приказките не вършат работа, крясъците още по-малко. Не че не приказваме, приказваме. Но и на учителката казах, че ако иска да постигне незабавен ефект с моето, трябва да го накаже - например да го лиши от междучасие. Гаранция, че следващия път ще гледа, където трябва.

Babian, 🤣

Общи условия

Активация на акаунт