Обсъждане на имотни обяви-6

  • 40 130
  • 814
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 814
Градинката на Дънов е по Латинка към Изгрев, навътре зад Интерпред. Не знам дали го обясних добре. Мястото е много приятно, зелено, сравнително тихо, наоколо има посолства.

# 376
  • Мнения: 6 350
Тоя преди време го обсъждахме. Луксозен с матрак на земята в едната спалня. Вече е продаден

https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html

# 377
  • Мнения: X
Градинката на Дънов е по Латинка към Изгрев, навътре зад Интерпред. Не знам дали го обясних добре. Мястото е много приятно, зелено, сравнително тихо, наоколо има посолства.

Ехеее, там пък сигурно само тези от квартала ходят. Сега и аз мога да ви кажа за някакви супер неизвестни градинки в моя квартал, които със сигурност не знаете. До Интерпред съм ходила навремето заради немското посолство. Тази година също бях случайно, и районът ми хареса. Метростанция Жолио Кюри е там, има магазини, парк, Плиска е близо. Жалко, че няма там да наследя имот, а в Сухата река. 😂 Предполагам, че в старите тухлени блокове около метрото на Жолио Кюри цените са по 2000 на кв. м.

# 378
  • Мнения: 4 393
Тоя преди време го обсъждахме. Луксозен с матрак на земята в едната спалня. Вече е продаден

https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html

На мен ми харесва. Кухнята е страхотна, прилича ми на прего, но не съм сигурна.
Аз не мога да ги извадя тия пари де, но самият апартамент ми харесва, даже и с матрака на земята.

# 379
  • Мнения: 4 814
С толкова "лукс" можеха поне да сложат по-хубави врати. Сложили са най-евтините.

# 380
  • Мнения: X
Така е, но това е дребен и лесно поправим кусур. Външната врата е мнооого добра, а вътрешните се сменят лесно и за сравнително малко пари.

# 381
  • Мнения: X
Кошмар бих нарекла жилището аз. Нищо в него не ми харесва, а като чуя Младост и ми се изправя косата. Не го разбирам този квартал и цените там и това си е. Но пък има хубави училища Joy .

# 382
  • Мнения: X
Може ли да ми обясните надписа “гарантирана доходност” в тази обява? Най-скъпият подобен апартамент, който се дава под наем, е този: https://m.imot.bg/details/2d153561726699303
Т.е. без да смятам ремонти, данък сгради и празни месеци, трябва да се отдава 250 месеца + 20 месеца само за данъка върху наема или 22.5 години под наем, за да се избие. А да не говорим, че за да се наеме апартамент за 1750 лв., със сигурност ще има празни месеци. И къде е сметката тогава?

# 383
  • Мнения: X
Моралка, градинката е известна с историята си, а и с името на Дънов, разбира се. Не е просто квартална градинка. Откъде са хората в нея не знам, но винаги, когато сме били, има хора. За нас е на около половин час пеш през парка и често ходим. Не знам има ли нещо общо с учението на Дънов, но наистина престоят в нея носи мир в душата.
Младост се разви много, но за мен си остава краен квартал и при такива действителни продажни  цени там, цените в Изгрев в писателския блок или около него  би трябвало да са даже над 3000 е/кв - мястото има всички предимства на Младост без недостатъците.
despereta, не свикна ли вече да не обръщаш внимание на описанията отвъд необходимите фактически детайли по имота Simple Smile

# 384
  • Мнения: 41 661
Може ли да ми обясните надписа “гарантирана доходност” в тази обява? Най-скъпият подобен апартамент, който се дава под наем, е този: https://m.imot.bg/details/2d153561726699303
Т.е. без да смятам ремонти, данък сгради и празни месеци, трябва да се отдава 250 месеца + 20 месеца само за данъка върху наема или 22.5 години под наем, за да се избие. А да не говорим, че за да се наеме апартамент за 1750 лв., със сигурност ще има празни месеци. И къде е сметката тогава?

Всъщност не е необходимо да се изплати. Изплащане на инвестицията се търси в друг сорт бизнеси, където имаме револвиране на инвестицията, т.е. реинвестиране. Тук даваш Х пари, вземаш си наема 5 или 10 години, после го продаваш пак за Х пари (обикновено повече, компенсиращи поне инфлацията за периода) и така отново имаш сумата + което е взето от наемите и можеш да инвестираш в нещо по-скъпо или в каквото там. При изплащане ще имаш 100% печалба, но по моята схема ще си с 20% печалба за периода. Ми ако имаш едни пари и няма какво да ги правиш защо не?  Да не би като сложиш 100 лева в банката да чакаш да станат 200, че да го счетеш за успешна инвестиция? Тук е същото - парите, които са дадени за жилището, може да се приемат за главница, а наемите за лихва. Вземаш си лихвата колкото време те устройва, а после си теглиш главницата (продаваш).

# 385
  • Мнения: 677
Сериозно ли се отдават на такива цени такива жилища? Евтин “лукс”, без гараж или паркомясто.

# 386
  • Мнения: X
Черна Станция, това би бил страхотен подход, при две условия:
- ако нямаш транзакционни разходи, а такива имаш за данък придобиване,нотариус и брокер - средно 7% при закупуване на всяко жилище;
- ако очакваш цените да се качват чувствително нагоре;

Не забравяй и ЗДДФЛ и ЗДДС, също.
Т.е. пак стигаме до момента,че за да реализираш печалба, трябва да купиш евтино.

# 387
  • Мнения: X
Петър Дънов е погребан в тази градинка. Вероятно затова винаги има хора и се поддържа повече от обичайното.

# 388
  • Мнения: 41 661
Черна Станция, това би бил страхотен подход, при две условия:
- ако нямаш транзакционни разходи, а такива имаш за данък придобиване,нотариус и брокер - средно 7% при закупуване на всяко жилище;
- ако очакваш цените да се качват чувствително нагоре;

Не забравяй и ЗДДФЛ и ЗДДС, също.
Т.е. пак стигаме до момента,че за да реализираш печалба, трябва да купиш евтино.

Дяволът винаги е в детайлите все пак Grinning
Това беше принципно изложение, но бизнес не се прави по принципи, а по сметки. И понякога сметките излизат, понякога не.

# 389
  • Мнения: 9 725
Не виждам Младост как точно се е развил. Освен че цвъкат блокчета навсякъде и вече има по 2 магазина от всяка верига. Егати развитието.. Единствено метрото дето е голям плюс.

Общи условия

Активация на акаунт