Обсъждане на имотни обяви-6

  • 40 100
  • 814
  •   1
Отговори
# 390
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Моралка, градинката е известна с историята си, а и с името на Дънов, разбира се. Не е просто квартална градинка. Откъде са хората в нея не знам, но винаги, когато сме били, има хора. За нас е на около половин час пеш през парка и често ходим. Не знам има ли нещо общо с учението на Дънов, но наистина престоят в нея носи мир в душата.


Има разбира се общо, там са се събирали дъновистите, бялото братство да посрещат изгрева на слънцето , било е извън София, от там е и името на квартала - "Изгрев".
В градинката, намираща се в квартал "Изгрев", срещу руското посолство  е и гробът на Учителя - Петър Дънов (или Бенаиса Дъно)
Учителя  е известен и уважаван и има последователи по целия свят , затова и многото посетители

https://www.mila.bg/article/5225814

“Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред духовния учител Петър Дънов, от България.”
Алберт Айнщайн

Архивни кадри с Петър Дънов

https://www.youtube.com/watch?v=iu62FFIIFF4

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 12:41 от RichiRich

# 391
  • Мнения: X
Ето един рядко добре разпределен апартамент. Кухнята може да се отдели самостоятелно. Всяка спалня си има баня и дрешник, а и терасата е много приятна. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c153564225085574#player.     П.П. Ето и видео:  https://m.youtube.com/watch?v=Qv5sOwGlD7A

# 392
  • Мнения: X
Ето един рядко добре разпределен апартамент. Кухнята може да се отдели самостоятелно. Всяка спалня си има баня и дрешник, а и терасата е много приятна. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c153564225085574#player.     П.П. Ето и видео:  https://m.youtube.com/watch?v=Qv5sOwGlD7A

Харесва ми апартаментът. Само плочките в баните не ми харесват, прекалено са шарени и папагалски, но като цяло е добре и човек може да заживее в него и без да ремонтира на първо време. А след години може да си смени папагалските плочки и да сложи елегантни. Помещенията изглеждат големи. Дали наистина са такива, или е трик с фотоапарата? В нашия вход се продава апартамент, който е същия като нашия, но е на по-нисък етаж. Снимките са направени с някаква перспектива, която ги издължава и всичко изглежда по-голямо, отколкото е в действителност. Може би този трик го прилагат и при други обяви.

# 393
  • София
  • Мнения: 14 761
Това не е ли онзи комплекс до Парадайса, в който имаше някакви разправии с таксата за поддръжка. Нещо и по ТВ се разнасяха. И тук отново огромен апартамент със статут на ателие.

# 394
  • Мнения: 41 381
Точно колко е добро разпределението не мога да кажа само от снимки (изкривени) и без чертеж. Но все пак говорим за доста голяма площ в която не е трудно да се вмести добър тристаен. То на 130 квадрата и баба знае, трудно е на под 100 квадрата да се измисли функционален тристаен.

# 395
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ето един рядко добре разпределен апартамент. Кухнята може да се отдели самостоятелно. Всяка спалня си има баня и дрешник, а и терасата е много приятна. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c153564225085574#player.     П.П. Ето и видео:  https://m.youtube.com/watch?v=Qv5sOwGlD7A

. Помещенията изглеждат големи. Дали наистина са такива, или е трик с фотоапарата? В нашия вход се продава апартамент, който е същия като нашия, но е на по-нисък етаж. Снимките са направени с някаква перспектива, която ги издължава и всичко изглежда по-голямо, отколкото е в действителност. Може би този трик го прилагат и при други обяви.
Прилагат го и още как - Фотошоп е най-добрият другар на брокерите Simple Smile Без чертеж в мащаб и с вътрепни размери изобщо не се занимавам да оценявам размери на помещенията. Може и на око - чрез познати размери - на прозорци или на уреди, обаче смятам, че ако някой си е играл да ги разтяга фотошопно, значи, има защо и няма смисъл изобщо да се занимавам с пресмятане - приемам, че имат нужда от визуално уголемяване, тоест, са малки. Ако нямаха нужда, щяха да бъдат снимани в реални пропорции.
Точно колко е добро разпределението не мога да кажа само от снимки (изкривени) и без чертеж.
Точно.

# 396
  • Мнения: 6 322
Наистина е хубав, но в едната спалня леглото е от край до край и чак ми се видя трудно разминаването със скринчето. Вярно е, че има обособени зони - дрешник и бани и в двете, и те изяждат от квадратурата на самите помещения, но ми липсва въздух в тях, особено тая втората от клипчето. Няма простор. Иначе биха били съвсем перфектни по моите критерии. В хола трапезната маса е бутната към стената и едните три стола са неизползваеми, т.е. тя трябва да се измести към пътекат, за да се настанят всичко, но тогава масата ще се забие към дивана.
Спор няма, функционален е като предния дето показа в ливадите, но ми направиха впечатление остатъците от стаите с малката си крайна площ за самите спални (легла). Някак са ми несъразмерни. Много по-добър е от масовото, което се предлага иначе.

# 397
  • Мнения: 19 523
Нико, извинявай ама показаният от теб апартамент не струва според мен. Единственото хубаво е, че има две бани и една тоалетна за гости и отделно мокро помещение. Килерите и баните така са "отхапали" от спалните, че там на практика има място само за легло - няма тоалетка, няма шкафове, няма пространство, в кухняохола масата за хранене е наблъскана към стената, щото иначе няма да може да се минава до кухн.ъгъл, който е миниатюрен. Гледката е "любимата" ми, но затова пък много характерна за Кръстова вада - балкон в балкона и то от всички помещения. Не струва категорично исканата цена според мен.

# 398
  • Мнения: X
Ето един рядко добре разпределен апартамент. Кухнята може да се отдели самостоятелно. Всяка спалня си има баня и дрешник, а и терасата е много приятна. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c153564225085574#player.     П.П. Ето и видео:  https://m.youtube.com/watch?v=Qv5sOwGlD7A

Харесва ми апартаментът. Само плочките в баните не ми харесват, прекалено са шарени и папагалски, но като цяло е добре и човек може да заживее в него и без да ремонтира на първо време. А след години може да си смени папагалските плочки и да сложи елегантни. Помещенията изглеждат големи. Дали наистина са такива, или е трик с фотоапарата? В нашия вход се продава апартамент, който е същия като нашия, но е на по-нисък етаж. Снимките са направени с някаква перспектива, която ги издължава и всичко изглежда по-голямо, отколкото е в действителност. Може би този трик го прилагат и при други обяви.
Тук има и видео. При видеото няма Фотошоп както пише попея. Така или иначе моя позната го гледа този имот и отговаря на снимките.

# 399
  • Мнения: X
Нико, извинявай ама показаният от теб апартамент не струва според мен. Единственото хубаво е, че има две бани и една тоалетна за гости и отделно мокро помещение. Килерите и баните така са "отхапали" от спалните, че там на практика има място само за легло - няма тоалетка, няма шкафове, няма пространство, в кухняохола масата за хранене е наблъскана към стената, щото иначе няма да може да се минава до кухн.ъгъл, който е миниатюрен. Гледката е "любимата" ми, но затова пък много характерна за Кръстова вада - балкон в балкона и то от всички помещения. Не струва категорично исканата цена според мен.
Извинявай, но аз явно не се изразих правилно. Добре разпределен за малката квадратура, на която е разположен. Реални около 110 м2. П.П. Не е точно да няма гледка от всички помещения. .  П.П.2 Ако се махне дрешника от спалнята и се сложи само гардероб, ще стане доста по-просторно. Особено за детската е препоръчително. Хубаваото е, че базово е много добро разпределението и срещу буквално никакви пари човек може да си го направи както му харесва.

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 19:18 от Анонимен

# 400
  • Мнения: 2 317
Аз стигнах до МОЛ Парадайз и спрях да чета нататък.

# 401
  • Мнения: 5 643
Това не беше ли Лозенец, 2500-3000 евро метъра или нещо такова?
Иначе това ще се продаде за седмица-две, цената е разумна, гаражът е без пари.

# 402
  • Мнения: 19 523
Нико, извинявай ама показаният от теб апартамент не струва според мен. Единственото хубаво е, че има две бани и една тоалетна за гости и отделно мокро помещение. Килерите и баните така са "отхапали" от спалните, че там на практика има място само за легло - няма тоалетка, няма шкафове, няма пространство, в кухняохола масата за хранене е наблъскана към стената, щото иначе няма да може да се минава до кухн.ъгъл, който е миниатюрен. Гледката е "любимата" ми, но затова пък много характерна за Кръстова вада - балкон в балкона и то от всички помещения. Не струва категорично исканата цена според мен.
Извинявай, но аз явно не се изразих правилно. Добре разпределен за малката квадратура, на която е разположен. Реални около 110 м2. П.П. Не е точно да няма гледка от всички помещения. .  П.П.2 Ако се махне дрешника от спалнята и се сложи само гардероб, ще стане доста по-просторно. Особено за детската е препоръчително. Хубаваото е, че базово е много добро разпределението и срещу буквално никакви пари човек може да си го направи както му харесва.
За 200 000 евро колкото почти му искат ще имам изискване като седна да се храня да не запушвам помещението и всеки път да не тътрузя масата до стената след храна. И дрешниците са хубава идея, но са за друга квадратура. На мен плочките в баните ми харесват обаче. Според мен е висока цената за 100 квадрата, ще се иска и такса поддръжка.

# 403
  • Мнения: X
Нико, извинявай ама показаният от теб апартамент не струва според мен. Единственото хубаво е, че има две бани и една тоалетна за гости и отделно мокро помещение. Килерите и баните така са "отхапали" от спалните, че там на практика има място само за легло - няма тоалетка, няма шкафове, няма пространство, в кухняохола масата за хранене е наблъскана към стената, щото иначе няма да може да се минава до кухн.ъгъл, който е миниатюрен. Гледката е "любимата" ми, но затова пък много характерна за Кръстова вада - балкон в балкона и то от всички помещения. Не струва категорично исканата цена според мен.
Извинявай, но аз явно не се изразих правилно. Добре разпределен за малката квадратура, на която е разположен. Реални около 110 м2. П.П. Не е точно да няма гледка от всички помещения. .  П.П.2 Ако се махне дрешника от спалнята и се сложи само гардероб, ще стане доста по-просторно. Особено за детската е препоръчително. Хубаваото е, че базово е много добро разпределението и срещу буквално никакви пари човек може да си го направи както му харесва.
За 200 000 евро колкото почти му искат ще имам изискване като седна да се храня да не запушвам помещението и всеки път да не тътрузя масата до стената след храна. И дрешниците са хубава идея, но са за друга квадратура. На мен плочките в баните ми харесват обаче. Според мен е висока цената за 100 квадрата, ще се иска и такса поддръжка.
. За 200 бона трудно ще намериш перфектно жилище, особено при днешните цени. Това ми харесва, защото е много добре премислено за ценовия си клас. Аз лично ако трябва да се местя не бих погледнал хол под 60 м2, но пак повтарям това не ми пречи да оценя подобаващо това предложение със сравнително неголяма квадратура.

# 404
  • Мнения: X
Това не беше ли Лозенец, 2500-3000 евро метъра или нещо такова?
Иначе това ще се продаде за седмица-две, цената е разумна, гаражът е без пари.
Не, не беше Лозенец и даже не беше Хладилника, а беше Кръстова вада. 3000 е/кв си е доста множко за там.

Общи условия

Активация на акаунт