Отговори
  • Мнения: 6
Бебето ми е на 3 месеца!С каква   пропорция да започна киселото мляко?

# 1
  • Мнения: 7 325
Сериозно ли питаш как да даваш кисело мляко на толкова малко бебе  ooooh! И преди 19 години когато се роди синът ми и беше *модерно* да се дава кисело мляко не се препоръчваше на тази възраст. А сега педиатрите изцяло отхвърлят тази практика.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:44 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: 1 327
Какво кисело мляко на 3 месеца ?

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:44 от Не се сърди, човече

# 3
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Много е мъничко бебето за кисело мляко. Тук, в Америка, педиатрите препоръчват да се предложи на 6-7 месеца, ако няма алергии в семейството и само след като детето вече е опитало други храни, например оризова каша, авокадо, ябълка и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 327
 Яйце,риба и краве мляко /прясно или кисело/ се дава след годинката и не по- рано от навършване на 8 месец (т.е. в 9 месец).
Детето може да не развие алергия, но му се натоварва цялата храносмилателна система от високата концентрация на протеините. Това може да доведе до бъдещи проблеми с вътрешни органи в по- късна възраст.Поради каква причина искаш му даваш кисело мляко ,много ми е любопитно?

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 681
Защо искаш да му даваш кисело мляко? Някой ти каза че е време, или педиатър Ти препоръча? Ако някой ти е казал, по добре не прилагайте нищо от нещата които ти е казвал. Ако е педиатъра, то просто го смени!
Бебето е твърде малко за всичко различно от АМ, кърма и вода!

# 6
  • София
  • Мнения: 27 994
Бебето ми е на 3 месеца!С каква   пропорция да започна киселото мляко?
В никаква – прекалено рано е. Започни захранването най-рано в 5-ти месец със зеленчукови пюрета. Преди това бебето трябва да поема единствено кърма/АМ.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Не вярвам да има лекар, който да препоръчва подобна глупост. По-скоро някоя баба е изръсила бисера.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 384
Ако кърмите - по-добре продължете с кърменето. Ако детето е на адаптирано мляко - препоръчвам поне до 4м детето да е на АМ. И след това да започнете захранване. Киселото мляко не е подходящо в толкова ранна възраст.

# 9
  • Мнения: 1 327
Щях да потърся друг вариант,но няма да застрашавам здравето на новороденото си детенце на 3м !!!!!

# 10
  • Мнения: 6
и какъв вариант??? 80 лв на седмица ми е много

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:45 от Не се сърди, човече

# 11
  • Мнения: 1 327
Има групи във фейсбук ,където могат да съдействат и с АМ и с дрешки и т.нНо моля Ви не му давайте още кисело мляко.

# 12
  • Мнения: 3 604
Има по евтини АМ не бързай с кис мляко,но ако нямаш вариант чисто финансово давай кисело.Не си 1 майка която отглежда сама децата си,За това какъв ти е живота чисто битово и колко си затънала няма да конентирам имаш си глава на раменете.Ако не искаше да четеш постове в които смяташ ,че хората са лоши и те нападат и не разбират просто трябваше да прочетеш в интернет и да си решила за млякото. Всички пишещи в темата съм убеден че 1 ги е грижа за самото бебе и след това за родителя та бебето не е виновно ,че си в лоша ситуация  мисли как да се промени това?Бебето на 3мес има нужда от хубава и качествена храна.Не ви познавам и въобще не зная всъщност в какво състояние сте, но с парите които разполагате  има варианти да купувате АМ.В крайна сметка щом 80 са ви много кажете колко може да заделяте?

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 20:07 от cia_maritima

# 13
  • Мнения: X
Ако има друг вариан дали изобщо ще пиша тук?????????
Ако си от София, помоли за помощ в католическата църква на "Люлин планина". Ще ти дадат адаптирано мляко, евентуално каши, и дрешки. Не е нужно да си католичка, помагат на всеки в нужда.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Кисело мляко е просто недопустимо да даваш на малко бебе. Има евтини адаптирани млека, храненето с които излиза по-евтино от храненето с нормално качествено кисело мляко. Кърменето пък е съвсем безплатно. Ако мислиш, че като съсипеш здравето на детето си ще ти излезе по-евтино много се лъжеш... Потърси помощ, нямаш ли близки, не вземаш ли някакви суми от социалните?

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:46 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт