Емоционална нестабилност

  • 8 051
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 196
Да,според него няма да помогне ,но ако държа ,щял да опита все пак .

Може да помогне на теб. Да не прави прогнози и анализи предварително. Дори и да не помогне, няма да навреди и ще е нещо, което правите двамата заедно, което само по себе си сближава хората и подсилва доверието между тях.

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
А ако ти някога му кажеш нещо на въпреки и той издивее? Или детето ви му каже нещо на въпреки?
Аз му казвам .Само ме поглежда и спира да ми говори .После сядаме и говорим спокойно .Относно детето ,ами той непрекъснато го глези ,купува глупости ,угажда ,води по разходки в планината ,дори по площадките (въпреки ,че не обича места с много хора ).Опитва да компенсира с нещата ,които той не е имал .И по този въпрос спорим често ,защото според мен не е редно така да се угажда на малко дете .Но пък иначе сменя памперси ,храни го ,заспива само с него ,пее песни ,играе с него .В домакинството също поема половината задължения ,въпреки че аз съм майчинствто и нямам ангажименти освен малкия .

Моят мъж е абсолютно същият с децата ни. Откакто са родени държи да помага и много ги глези. Аз сервираме обяда а той ги връща с близалки и торти. Купува им досега каквото погледнат, независимо дали им трябва. Това дори да са донесли лоша оценка и да не са си написали домашните.

Моят мъж не е расъл в дом, не е дете на самотна майка, не е лишаван от нищо. Той възпроизвежда моделът на родителите си, за които купуването и глезенето са част от родителството. Така действат и свекърите. Твоят мъж прави обратното, защото лишенията не са му харесвали. Моят мъж и аз сме натискани да учим и това не ни е харесвало. Затова не бутаме много децата. Мисля, че всеки човек избира какво да запази и какво да отхвърли от начина, по който е възпитаван.

Не съм сигурна, че агресията и ревността са поради престой в дом. Много мъже са агресивни и ревниви без да са стъпвали в дом.

Психолог, психотерапевт и подобно не помагат. Мъжът ти трябва да се научи, че отхвърлянето, зарязването, изоставянето са част от нормалния живот. Дали е възможно да промени поведението си? Не мисля.

# 32
  • Мнения: 12 473
Глупости - агресия и ревност има при всеки комплексар.
Изобщо не е заради това, че е бил в дом, травма от това и тн.
Много добър емоционален манипулатор е просто - намерил си е оправдание, а ти благородно му се връзваш. ooooh!

# 33
  • Мнения: 51
Той е бил изоставен от собствената му майка ,което според мен не е нормално .Преди мен не е имал сериозни връзки,продължаващи повече от 2,3 месеца .Като цяло се е държал лошо и с жените (тоест изпитвал недоверие и отвращение към тях). Изобщо живота му не е бил ОК ,и на мен ми е ясно ,че това няма как да не се отразява на емоционалното му състояние .И въпреки всичко ,подритнат от майка си ,сега и помага финансово.Сложно е,честно казано .Опитвам да се поставя на негово място ,но нещата ,които е претърпял аз няма как да изпитам.Просто гледам да седнем и да говорим .Тъпото е ,че когато се изнерви за нещо ,щото и аз греша,човек съм,не ми казва .Чака да се изнерви още повече и тогава се сеща да ми каже примерно .И не ,не е манипулатор .Мисля ,че всички отрасли като него имат емоционални проблеми .Все пак детството е най-важно за формиране на човека ,а при него то е липсвало .Трябвало да е да порасне доста по-рано.

# 34
  • Мнения: 12 473
Продължавай да го оправдаваш..
Агресията и ревността не е заради това - бъди сигурна.

# 35
  • Мнения: 9 196
Продължавай да го оправдаваш..
Агресията и ревността не е заради това - бъди сигурна.


Хайде стига и ти го повтаря, като латерна. И тебе да те пребиват, изнасилват и тормозят в детството ти и ти няма да си най-благия и спокоен човек. Всеки бивал насилван е агресивен. Не било за това, не било за това. Точно една година ти трябва някой да те блъска на лягане и ставане, да те държат гладна, изплашена и измръзнала, за да станеш животно.

Защото домовете в България са точно това. Места за отглеждане на изверги от изверги.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
.Мисля ,че всички отрасли като него имат емоционални проблеми .Все пак детството е най-важно за формиране на човека ,а при него то е липсвало .Трябвало да е да порасне доста по-рано.

Опитваме се да ти кажем, че не САМО домът е фактора за този му характер.
Хора, расли в семейство, подкрепяни и хвалени, имат същите проявления- недоверие, комплекси, изнервеност.....
Затова, вървете на доктор известно време, дано му помогне.

# 37
  • Мнения: 51
Да,така и ще направим.Мисля ,че от комплексите му и ниска самооценка идва и ревността и чувството на несигурност .Бързо се съгласи ,като му казах ,че все пак бащата е пример за поддържание на сина и той ще копира поведението му след години.

# 38
  • Мнения: 9 196
Изобщо е похвално, че има семейство и не е в някой затвор, така че няма невъзможни неща.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 633
Само не изпадай в капана да се изживяваш като майка Тереза. Добре е, че осъзнава нещата, добре е, че е навит за терапия. Дано има резултат. Имай предвид обаче, че е възможно и да няма или пък нещата в един момент да се сбозят. Не всичко зависи от теб. В този момент (ако дойде) е добре да си спомниш, че имаш дете и то е най-важно. Късмет Simple Smile

# 40
  • Мнения: 12 473
 Всеки бивал насилван е агресивен.
[/quote]
Това изобщо не е вярно.

# 41
  • Мнения: 9 196
Всеки бивал насилван е агресивен.
Това изобщо не е вярно.
[/quote]

Напълно вярно е, за съжаление.

# 42
  • Мнения: 12 473
на 50 %

От личен опит ли само изхождаш или много книжки си чела?

Нищо не е нито добро, нито лошо.
И не всички хора са "лоши" заради определени обстоятелства.

# 43
  • Мнения: 9 196
на 50 %

От личен опит ли само изхождаш или много книжки си чела?

Нищо не е нито добро, нито лошо.
И не всички хора са "лоши" заради определени обстоятелства.


От философски увъртания, кой има нужда в момента, че си правиш труда - ама то не е нито бяло, нито черно, нито това, нито онова, като няма риба и жабата е рак.

Факт, че домовете влияят по всякакъв негативен начин, включително - да са агресивни хората, минали през там.

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, факт е, но е факт също насилието и по пътищата, и в семействата на и от хора, израсли в нормални семейства без ексцесии.
Насилието в училищата между децата също.

Общи условия

Активация на акаунт