Емоционална нестабилност

  • 8 070
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Авторке, само за протокола - този мъж зодия овен ли е?
Не .Не мисля ,че зодията има каквото и да било значение .Надявам се да пише някои отраснал в подобна среда .Предполагам ,че такъв човек най-много би ми помогнал в тази ситуация .Щото като му кажа ,че го разбирам ,отговора е “Не ,не ме разбираш ,а ме съжаляваш “.В което донякъде е прав де .

# 16
  • Мнения: 51
Няма насилник, който да не "съжалява". Ревността му също не е за пренебрегване.
Той е ревнив ,но не до степен да ме дебне ,проверява тел и т.н .По-скоро все подхвърля нещо или се сърди .Не е насилник ,колкото и да не ти се вярва .Аз разбирам ,че има проблем с мисленето ,несигурността,има комплекси .Да ,докато е бил в дома не е бил цвете за мирисане.Но не всички ,които са били в системата са насилници .Надявам се да пишат ,хора минали по този път ,или поне осиновители на деца .Знам,че някои от тях работят с психолози и могат да дадат известни насоки Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Имах приятел, чиято майка беше отрасла в дом. Всъщност и още един приятел имах. Майките им бяха със сериозни психични отклонения. Едната беше вкопчена в семейството, до степен да не допуска никакви външни хора в него, и супер контролираща спрямо децата си. Ревността е вид контрол, твоят приятел те контролира, т.е. отговаря на типажа. Втората жена и тя беше супер контролираща. Всички трябва да правят това, което те искат, понеже иначе ... кой знае какво ще стане, стават веднага неуверени, губят почва и така. Съжалявам, друго не мога да кажа по въпроса. Имам приятелка, живяла по баби и сама, и тя има сериозни психически затруднения. Обичайно отричат, нямало такова нещо. Ето, ти казваш, че приятелят ти не желае да ходи на терапия. Дано да съм лош пророк, но ... как ще се подобри той, сам, като не желае помощ?

# 18
  • Мнения: 9 196
Не го приемайте като заяждане, но има много стойностни хора и отдадени на работата!


Разбира се, че има. Но не и в българските домове. Ако по изключение има някой, който наистина се старае, то той е неквалифициран и неграмотен, иначе не би бил там.

# 19
  • у дома...
  • Мнения: 3 095
Няма насилник, който да не "съжалява". Ревността му също не е за пренебрегване.
Той е ревнив ,но не до степен да ме дебне ,проверява тел и т.н .По-скоро все подхвърля нещо или се сърди .Не е насилник ,колкото и да не ти се вярва .Аз разбирам ,че има проблем с мисленето ,несигурността,има комплекси .Да ,докато е бил в дома не е бил цвете за мирисане.Но не всички ,които са били в системата са насилници .Надявам се да пишат ,хора минали по този път ,или поне осиновители на деца .Знам,че някои от тях работят с психолози и могат да дадат известни насоки Simple Smile
Аз не твърдя, че е насилник. Просто искам малко да се замислиш и да предвидиш почти всички възможни случки в бъдеще. Още повече, че той с един или друг довод не иска специализирана помощ. Рано или късно този товар от детството му ще даде резултати. Дано не е късно и дано не са болезнени за теб.

# 20
  • Мнения: 51
Имах приятел, чиято майка беше отрасла в дом. Всъщност и още един приятел имах. Майките им бяха със сериозни психични отклонения. Едната беше вкопчена в семейството, до степен да не допуска никакви външни хора в него, и супер контролираща спрямо децата си. Ревността е вид контрол, твоят приятел те контролира, т.е. отговаря на типажа. Втората жена и тя беше супер контролираща. Всички трябва да правят това, което те искат, понеже иначе ... кой знае какво ще стане, стават веднага неуверени, губят почва и така. Съжалявам, друго не мога да кажа по въпроса. Имам приятелка, живяла по баби и сама, и тя има сериозни психически затруднения. Обичайно отричат, нямало такова нещо. Ето, ти казваш, че приятелят ти не желае да ходи на терапия. Дано да съм лош пророк, но ... как ще се подобри той, сам, като не желае помощ?
Ами той всъщност е съгласен ,ако аз държа .Работил е през всичките години с психолози ,терапевти и т.н ,но казва ,че не са успяли да му помогнат .Напротив -гледали са го и те съжалително,което го изнервя още повече .Иначе да ,това каза е така ,ако не стане на неговото се започва -сръдни ,цупене ,обвинения .Затворен човек е .Не обича да излизаме навън .Ако го накарам да излезем да вечеряме например,се започва да си поръчаме за вкъщи .До преди да се запознаем е излизал много по барове ,заведения и т.н .,но по-скоро е ходел да пие и по жени .И аз се надявам ,досега не ми е посягал ,не си е и позволил да ме обиди .Бил е доста проблемен преди да се запознаем .Има и условна присъда за кражба и побой .Казва ,че съжалява за много сторени от него неща.Също и за това ,че доста хора ,ходещи в дома са опитвали да му протегнат ръка и да му помогнат ,а той не искал .Издивява ,ако някои каже нещо на въпреки за мен и детето .Даже в такива ситуации малко ме е плашел.

# 21
  • у дома...
  • Мнения: 3 095
А ако ти някога му кажеш нещо на въпреки и той издивее? Или детето ви му каже нещо на въпреки?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 760
Ти може да си темерут и да не ти пука, когато той си вземе неговите 15 мин, в които да ти подскача за глупости, но смяташ ли, че и детето ти ще е така?

Ревността никак не е за подценяване. Неговата е в начален стадий, но без мерки ще прогресира. Регресира, по-точно казано.

# 23
  • Мнения: 51
А ако ти някога му кажеш нещо на въпреки и той издивее? Или детето ви му каже нещо на въпреки?
Аз му казвам .Само ме поглежда и спира да ми говори .После сядаме и говорим спокойно .Относно детето ,ами той непрекъснато го глези ,купува глупости ,угажда ,води по разходки в планината ,дори по площадките (въпреки ,че не обича места с много хора ).Опитва да компенсира с нещата ,които той не е имал .И по този въпрос спорим често ,защото според мен не е редно така да се угажда на малко дете .Но пък иначе сменя памперси ,храни го ,заспива само с него ,пее песни ,играе с него .В домакинството също поема половината задължения ,въпреки че аз съм майчинствто и нямам ангажименти освен малкия .

# 24
  • Мнения: 51
Ти може да си темерут и да не ти пука, когато той си вземе неговите 15 мин, в които да ти подскача за глупости, но смяташ ли, че и детето ти ще е така?

Ревността никак не е за подценяване. Неговата е в начален стадий, но без мерки ще прогресира. Регресира, по-точно казано.

А какво точно да направя ? Тоест той нищо не ми забранява примерно .Когато прави някакви намеци за някои /нещо ,което сам си е съчинил де ,го отрязвам набързо.Тоест не се обяснявам ,щото реално нищо не съм направила ,че да давам обяснения .

# 25
  • Мнения: 5 841
   Изобщо не трябва да позволявате вашия приятел или съпруг да глези и угажда по този начин вашето дете. Ще носите и двамата последствията от поведението на детето в бъдеще.

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 17:14 от Jennifer_w

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 760
Ами, използвай, че дотук е навит да посещава терапевт, ако за теб е важно. Намери някой добър и го подтикни да ходи. Подкрепяй го, ако трябва отиди и с него, там вече специалист ще каже дали е нужно и двамата да посещавате сеансите. Желая ти успех.

# 27
  • Мнения: 51
Да,според него няма да помогне ,но ако държа ,щял да опита все пак .

# 28
  • Мнения: 1 804
За мен фактът, че си го приела такъв, е многозначителен. Ти обичаш този човек, в днешния меркантилен свят малко жени биха приели беден човек без наследство и родителска подкрепа, при това крадец. И си го дарила с най- ценното- семейство.
А той е като дете, мъжете често си остават деца до критическата, пък и след това. Така го приеми и си го превъзпитай, научи го и на доверие и на увереност, научи го да вярва в себе си и в другите.
Наистина идеята за добър терапевт е добра, но семеен.

# 29
  • Мнения: 51
Да,според него няма да помогне ,но ако държа ,щял да опита все пак .Аз държа на него ,обичам го много -колкото и да не ми вярва .Не искам да се променя ,искам просто да разбере ,че аз не съм всички ,които са го предали и изоставили .И че винаги ще бъда до него .Просто да не живее с черни мисли .Дали има наследство и пари ,не мисля ,че е най-важното .Поне аз не държа на тези неща .Пък и сме здрави ,млади .Мечтата му била да се занимава със спорт .Ами сега го карам да запише НСА ,не всички са имали възможност да учат на 18,19 .А и никога не е късно .

Общи условия

Активация на акаунт