"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" тема 5

  • 19 565
  • 658
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 195
niama nishto speshno,izchakay Marinka,snimki ne puskay Praynig Povecheto znaiat prichinite Wink
Причините и аз ги знам Роси, само не ми е ясно защо така укорително се отнасяш към моята особа  Twisted Evil
Гооворя за снимки където има църквата и нас, а не децата  Wink
Иве не е укорително бре, Роси не знае дали знаеш че деца не се побликуват нал тъй Peace Peace Peace

# 631
  • София
  • Мнения: 6 743
niama nishto speshno,izchakay Marinka,snimki ne puskay Praynig Povecheto znaiat prichinite Wink
Причините и аз ги знам Роси, само не ми е ясно защо така укорително се отнасяш към моята особа  Twisted Evil
Гооворя за снимки където има църквата и нас, а не децата  Wink
Иве не е укорително бре, Роси не знае дали знаеш че деца не се побликуват нал тъй Peace Peace Peace
Аз съм си такава  Crossing Arms и трябва да си кажа когато чувствам нещо, а не да се чудя защо е така, ОК?
Истината е, че се чувствам като ученичка от първи клас сред вас десетокласниците  Mr. Green(примерно).Знам, че има много неща които не са ми ясни, но имам желание да ги науча Peace

# 632
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Роси ще говорим като си дойдеш, но пампите са добре, въпрос на хигиена от страна на персонала е да не се подсичат, аз ползвам съсащта марка пампи, Хелианасъщо, в Перник същио - няма подсечени деца, не е от пампите, от персонала е, права си - Памперс нема, нема пари за памперс дори за нашите деца Naughty
а памперсите са 3-то качетво, има разнищени, има без лепенки така е - но ако някой има друга идея - да казва, аз незнам друг начин да осигурим 10 хил и повече памперса, сигурно е по добре със стари дрехи така ли?
като знам как се сдухвам с тея памерси ми е направо обидно, честно Crossing Arms

Криси, аз бях говорила с човек от Проктър и Гембъл и има начин да ни даряват месечно Памперси бракувани. Просто трябваше да се свържа с един човек, но аз не го направих за което ме е срам, но не е късно и сега Embarassed.  Така че пак ще питам и ще кажа, обещавам.

# 633
  • Мнения: 2 584
Днес говорих с Бранимира, трябва й някакъв шкаф за дрехите, Фризолак 1, помпа за кърма, бебешка козметика, памперси. Имат нужда и от дрехи и обувки за нея и мъжа й, както и храна, защото той още не работи, но това й го измъкнах от устата със зор. Тя искаше само необходимото за детето, но аз мисля, че трябва да помогнем малко и на тях двамата, докато си стъпят на краката. Чака ни още днес, но явно утре ще ви се израдва. Една майка предлагаше столове за тях в другата тема. Ще може ли някой да мине да ги вземе ? Бранимира помоли да вземете фотоапарат, за да снимате бебето. За сега толкова !
Чакам довечера Ивето и Гери да дойдат у нас.
Иве, не може ли още тази вечер да занесем нещата на Бранимира, които са при мен ? Те не са никак малко, а ще видим на място каква е ситуацията и какво още трябва да им се занесе ! Деян и Лоти ще ги вземат към 19:30 часа, та мога да дойда и аз до тях.

Ефи, аз утре ще взема един Фризолак за Бранимира и мога да дам и 10лв. за храна за тях ( нямам възможност за повече) как да се разберем аз ти казах че ще дойда до вас след 13:00 ако искате  нещо по рано да се разберем, АМ ще го взема утре че съм на работа до 21:00, а за количка за другата майка, аз на мойта и взех от комо лятна за 30лв. ако не е много малко детето мога да помогна с малко пари но на 1,2 тогава ще взема

# 634
  • sofia
  • Мнения: 7 477
niama nishto speshno,izchakay Marinka,snimki ne puskay Praynig Povecheto znaiat prichinite Wink
Причините и аз ги знам Роси, само не ми е ясно защо така укорително се отнасяш към моята особа  Twisted Evil
Гооворя за снимки където има църквата и нас, а не децата  Wink
Иве не е укорително бре, Роси не знае дали знаеш че деца не се побликуват нал тъй Peace Peace Peace

ne e ukoritelno Ive Twisted Evil,ma mislia,che znaesh za snimkite na detzata.

nashi moje,no ne i na detzata pod 3 g. Wink

O ,Linde,kak si dusho???? Heart Eyes
pismo triabva do Diamond sport da dariat malko msaratonki Wink

# 635
  • в гората
  • Мнения: 1 486
забравила съм за това, сори. Embarassed. ще напиша нещичко.  Embarassed Hug

# 636
  • Мнения: 4 195
забравила съм за това, сори. Embarassed. ще напиша нещичко.  Embarassed Hug
Линде хайде ти го направи, не съм го правила аз до сега и ми пусни копие на i_krisi@abv.bg, да си знам от тук натам Hug
Дамаянти утре в 9.30 пред била на паркинга, нямам телефон да знаеш, и не се сърди добро човече,не си права да се чувстваш като първолаче тук, и аз си мислех така преди, сега се отдвама на инстинкта си защото другите тук няма да ти кажат какво да правиш, именно защото всеки десйтва по инстинкт......това му е уникалното на Движението - няма командване, няма направи ти това ти онова, ще го правиш така и така - кой както може, иска и знае Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
четох 24 часа днес, ще променят закона за осиновяването, ще съкратят сроковете и тн..............добра новина не мислите ли, нали това е идеята - да ги махнем тез деца от чистилището Praynig Praynig Praynig

# 637
  • Мнения: 863
Цитат
Tova vaji i za Pernik,nikakvi izkliuchenia Naughty
Tia detza imat poveche ot nashite sobstveni ,i nezavisimo kolko obichame detzata triabva da znaiat vsichki,che vsichko ima granizti i e v normite na dopustimoto  ;-)Taka li e?
Eeee, Роска, ама недей така деее!!!Така е , по принцип, но мисля, че нещата се следят и никой не е ставал нахален нито от Перник нито от Св.Параскева. Отношенията и исканията винаги са били в рамките на коректността! Ама, чак пък да имат повече от нашите деца, е тук мисля че не си права Naughty Тогава какво правим ние при тях Close, защо хабим  време, нерви и понякога и лични средства Banghead
За памперсите да кажа за  миналата седмица в Св.Параскева лично видях 3 от децата в голямата група бяха с наште /бяха се наа....та затова проверих/, едно беше с парче,изпадна и затова го съзрях.За бебетата незнам, не съм ги виждала...Знам точно за какво говориш и кой ,какво е казал, нали последно се разбра,че са на икономичен режим и ще се слагат основно на бебоците а за по-големичките ще комбинират с парчета или от останали други ако имат. МОйто мнение е ,че изобщо трябва да ги отучват, защото като отидат в другите домове не ми е ясно какво ще ги правят ,а там нямат пампи. Предполагам ,че ще си го изкарват на децата Twisted Evil Въпрос на хигиена и мазане с противовъзп.средства е особено в жегите, ама какво да се прави!!! Tired Криси, така е, сдухване си е ,и е обидно и  аз така се чувствам понякога Sad
Роси, утре ще ида до банката, ако искат Булстат мисля че го имам...
Взех,малко козметика за бебока на Браним. Дамаянти имаш утре едно пликче от мен, да взема ли и покривката за дет.легло ако нямат? newsm78
Да бе ....ще ги съкратят ....те сега се сетиха.... Twisted Evil

# 638
  • София
  • Мнения: 6 743
Взех от Ефи багаж за Бранимира, както и няколко чувала дрехи и един с играчки за Св.Параскева.Не успях да ида тази вечер до Бранимира, защото стана късно.Ще ида утре след като си тръгнем от дома  Hug
В 9:30 ще се постарая да съм там  Peace
Лека вечер на всички   bouquet

# 639
  • Мнения: 4 195
Дамаянти чакам те 9.30 пред Била, Миленка до 10 незнам дали ще смогнем, знаеш в склада колко са бързи Crazy
момичета мисля че някой нещо не е разбрал и пак стана объркване, като си дойдат всички пак ще се съберем да поговорим, но Роси е права в много отношения, и поне моето дете е лишено от много за да може мама да е при другите деца, но това всеки сам за себе си решава, никога не сме го коментирали и сега няма да почнем, подбудите и причините всяка от нас да е тук са си лични за всеки, но в едно е права Роси - напоследък ни гледат в очите и ни се подиграват, а това поне за себе си няма да допусна, особенно на персонал в детски дом, сигурна съм че на никоя от вас не и е приятно, и въпреки че всичко е в името на децата всяко нещо си има граници , съгласни ли сте
хайде до утре и спокойна нощ на всички ви Hug Hug

# 640
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте  Hug Simple Smile
Завърнахме се днес от страхотното моренце и се надявам за няколко дни да се пооправя- и вкъщи и в офиса и да съм пълноценно пак на линия. Ама много сте изписали и свършили Heart Eyes. не смогвам да ви изчета. Казах на Миленчето, но и тук да напиша-моля ви да вземете пове4ко инфо за Пепи-каква е тази инфекция, какво става?? Да проучим за Мая и изобщо как стоят нещата- от кого зависи къде ше отиде детето, има ли начин да се забави преместването докато евентулано се проучат нещата...За Драгалевци Миленчето ми каза, 4е всъщност никой не е ходил и реално не е ясно дали и там не е кофти персонала...
Криска, не се сърди, но не мога да се съглася с резервите ти по отношение на персонала на Св.Параскева. Хората са страхотни и НАИСТИНА обичат децата, слагам името си под това, говорила съм с много от тях, особено подробно когато бяхме до Инфекциозна..А и с психоложката на дома също. Обичат ги като свои, като върнахме петте деца от болницата, една от лелите се разплака и ги загушка и най-ве4е Венци де...А и по вида на децата също съдя за това...Да не говорим, 4е се интересуват за това какво става с децата след като напуснат дома, едно от моми4етата (сестрите) ходи до дом Н7 да види Габи (братчето на Карли).
Извеждат децата извън дома по свое желание и едвам смогват, опитват се да ги социализират, колкото и непосилна задача да е това...
За памперсите последния път аз ИЗРИЧНО поставих въпроса пред Лихарска- жената каза, 4е наистина има деца с по-чувствителни дупета, но на тях слагт от другите памперси. В ниакакъв случай не смятам, 4е не ползват тези, които носим- самата тя ни показа какво има предвид- отвори един пакет и извади един замърсен памперс- явно от склада, където ги опаковат- я е паднал на земята,я някъде другаде, имало и такива със стълки от обувки по тях. Това им е било единственото притеснение, защото за най-малките и тези в изолатора стриктно се следи за хигиената. Това е. За тези без лепенки аз самата и предложих да слагат хартиено тиксо- от моя приятелка знам, 4е става идеално. Та хората нямат претенции в този смисъл на думата. Така си мислехме преди, но след като и зададох въпроса в прав текст се оказа, 4е няма проблем. Там са 50 деца, по 3 памперса на ден, 30 дни- 4500 памперса им трябват на месец. Няма откъде! Така, 4е ....място за претенции няма.
Това е, казвайте какво да помагам от края на седмицата (4е преди това ще ми е зор Embarassed)
П.С. И аз съм ЗА среща- има май за какво да говорим Laughing Laughing

# 641
  • Мнения: 4 195
Емка привет мила, добре дошли, надявам се да сте прекарали страхотно.
относно св.Параскева..........ами незнам, и е така и не етака защото аз пък съм била свидетел на не много човешко отношение, но както и да е, не говоря за целия персонал
за пампите - ами такова е положението, макар че принципно са здрави пампи и са инцидентни случаи да са неизползваеми, спокойно могат да ги отделят, това е положението, когато получихме първата молба от Перник за пампи и се разтърсихме - под 20 ст за памперс никъде не ни обявиха - непосилно е, ако ги взимаме на 20 ст няма да стигнат само за Перник, а винаги сме казвали че Перник е приоритет - купуваме за тях и ако има пари да другите, за сега винаги е имало, моля се и занапред да е така, но това е положението за момента.друг вариант не сме измислили, ако някой измисли - ок, и на мен ми се иска децата да са със Пмаперс, ама дори за мойто не си го позволявам и е с памперси 2-ро качество ooooh! ooooh!
а сега ако някой в страни от движението чете темата юе реши че събираме пари от майките за памперси боклуци, което не е така и юе оплескаме цялата акция за памперси, аз смятам че памперсите които взимаме са на 95 % качествени и са идеални за децата.......незнам

# 642
  • София
  • Мнения: 6 743
Само искам да кажа, че наистина трябва да се видим и тези неща да си ги говорим лично, а не тук.Така мисля, не ви задължавам или нещо такова, но някак не ми се струва подходящо да обсъждаме тези неща в темата  Peace

# 643
  • София
  • Мнения: 2 210
Само искам да кажа, че наистина трябва да се видим и тези неща да си ги говорим лично, а не тук.Така мисля, не ви задължавам или нещо такова, но някак не ми се струва подходящо да обсъждаме тези неща в темата  Peace
Така е Иве, ама ето виж- Криси останала с впе4атления за Св.Параскева за пампите, друг за друго..и става почти невъзможно да се хване кой за какво на кого как и защо е казал. Нали разбра какво имам предвид? А ина4е съм ЗА среща , а и ЗА пълна прозрачност пред всички мами за вси4ко, което се прави.

# 644
  • Мнения: 4 195
Само искам да кажа, че наистина трябва да се видим и тези неща да си ги говорим лично, а не тук.Така мисля, не ви задължавам или нещо такова, но някак не ми се струва подходящо да обсъждаме тези неща в темата  Peace
Така е Иве, ама ето виж- Криси останала с впе4атления за Св.Параскева за пампите, друг за друго..и става почти невъзможно да се хване кой за какво на кого как и защо е казал. Нали разбра какво имам предвид? А ина4е съм ЗА среща , а и ЗА пълна прозрачност пред всички мами за вси4ко, което се прави.
уф верно стана объркано, всеки мисли за едно, другия за друго........рисковете на форумите, нищо де вие какво мислите да не се виждаме ли - нема начин трябва да видя колко сте почернели, а ако не сте - отчет защо не сте се пекли (макар че като ви познавам децата се досещам защо)
ай стига ше се разберем като се видим, Дамаянти утре с теб и Миленка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт