Частни училища - информативна тема 22

  • 50 442
  • 804
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 16 202
Аз си познавах поименно съучениците, така че на "стените на плача" съм ги виждала на кои места са в списъците.  После, по време на следването, след като се изпозапознахме в моя ВУЗ, научих и кои са от 114то. Плюс колко и кои са откровените парашутисти, изобщо не държали приемни изпити.

# 766
  • София
  • Мнения: 18 059
Извинявай, Шарки, но това е несериозно, заставаш пред "стената на плача" на Химическия факултет и в едно тефтерче отмяташ с молива колко души от Пловдив и колко от английската в София са с по-високи резултати и в добавка n години по-късно "статистиката" още ти е в главата.
Макар че, знам ли, може и да са го правили някои хора това. Преди 7 години отивах на родителска, спряха ни долу във фоайето да изчакаме децата да се изтеглят навън точно в момента, когато немският отдел в НЕГ изнесе резултатите от изпита за прием в лайстунг. И една учителка от старата генерация стоеше пред списъка и караше дете от класа й да чете паралелката на всеки кандидат по ред на  прием, а тя отмяташе в графите за а, , б, в, г  и т.н чертички.. Накрая доволно възкликна "Победихме Ж клас!". Нямаше как да не се сетя за нея, прочитайки твоята статистика от подобен тип..

# 767
  • Мнения: X
Шарки, ти може да си познаваш колегите в английска филология, обаче тази специалност изобщо не беше с най-висок бал. Филологии се влизаше трудно, както във всеки ВУЗ в София по онова време, , но за възпитаниците на 114 АЕГ  перспективата за даскали по английски или преводачи  никога не е била особено привлекателна и натам се насочваха най-слабите ученици. Това е обяснението на твоите наблюдения, а не това, че не са можели да влязат, защото са по-слаби от пловдивските възпитаници, колкото и да се ласкаеш ти с тази мисъл.
Те отиваха в МИО и МО, в Планиране и в Политикономия, в Архитектура и ПГС, в Медицина, в Журналистика, в Право. И го знам от личен опит Wink

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 17:19 от Анонимен

# 768
  • Мнения: X
Хахаха оказа се, че тук има сериозни комплекси на тема още гимназиално образование.
Шарки, не случайно постнах линкове към сайтовете на 35-то и 114-то. Там ясно пише кога се е отделило 114 от 35-то. Чети, вместо да слушаш небивалици на познати. Очевидно неуспели да влязат в 114-то с първия випуск. А и нищо не и е пречило на въпросната дама да пробва в 35-то. Уви, наплива в София е бил убийствен за нея. А и влизането по втория начин в провинцията беше далеч по-лесно. Нископоставени татенца номенклатурчици можеха да уредят отрочетата по-лесно. Имам примери около себе си. Татенцата им в момента плюят системата и партията, която е изучила дечицата и им е дала редица възможности, вкл. и да поживеят "навън" години, във времена когато малцина имаха допир до "запада".

# 769
  • София
  • Мнения: 16 202
Aз не съм учила английска филология, но благодаря за комплимента. ВИИ. Не МИО, но се познавах с почти всички от английските групи от моя випуск.

Дамата на възраст е завършила МИО. А нейната история само съвпада с това, което са ни разказвали учителите, които са водили първия випуск и директора (във виртуалния музей на гимназията ги има изброени тези учители, някои от тях все още преподаваха през 80те, когато учих аз).

# 770
  • Мнения: X
Е, ако си от ВИИ, би трябвало да знаеш откъде бяха тези в МИО и МО,  политикономия и планиране на народното стопанство, и редовните, и парашутистите. Но разбира се, няма да го признаеш, а това е недоказуемо с обективни данни Simple Smile Твоя си работа. Не знам за какъв комплимент говориш, не ти знам английския и не ме интересува, но беше споменала, че си превеждала учебници като студентка, за да се издържаш (което не е задължително да е истина, разбира се), а това се прави с филология. Но съдейки по качеството на преводите след 1990-та сигурно наистина са превеждали всякакви. 
 
Хахаха оказа се, че тук има сериозни комплекси на тема още гимназиално образование.
Скрит текст:
Шарки, не случайно постнах линкове към сайтовете на 35-то и 114-то. Там ясно пише кога се е отделило 114 от 35-то. Чети, вместо да слушаш небивалици на познати. Очевидно неуспели да влязат в 114-то с първия випуск. А и нищо не и е пречило на въпросната дама да пробва в 35-то. Уви, наплива в София е бил убийствен за нея. А и влизането по втория начин в провинцията беше далеч по-лесно. Нископоставени татенца номенклатурчици можеха да уредят отрочетата по-лесно. Имам примери около себе си. Татенцата им в момента плюят системата и партията, която е изучила дечицата и им е дала редица възможности, вкл. и да поживеят "навън" години, във времена когато малцина имаха допир до "запада".
Точно.  

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 19:31 от Анонимен

# 771
  • София
  • Мнения: 10 825
Честно, не знам какво е общото между Пловдивската английска гимназия, супер-дупер реализираните ѝ "алумни" (българската думичка не е ли "възпитаници" или аз нещо пропускам?), балът им за влизане в университет преди минимум 30 години и частните училища у нас
FlushedClose

# 772
  • Мнения: X
Е, как какво - че Шарки идва от най-елитното училище някога и може да сравни, че АК е по-елитно от най-елитното Simple Smile 
Тотално избиване на комплекси и за себе си, и за детето си.

# 773
  • София
  • Мнения: 16 202
Ако си учил една-две години и си се преместил в друго училище, си бил възпитаник на първото, но не си го завършил. Хубавата думичка покрива само завършилите.
...
Превеждах учебници по макроикономика, икономическа психология и икономическа история, за три издателства.

# 774
  • Мнения: 133
Ще взема да колна на моите алумнита да сийна те как са се градуейтнали в унитата и да компервам с вашите хай скулове, та тогава ще сийнвате кой скул е бест в България.

# 775
  • Мнения: 91
Е, как какво - че Шарки идва от най-елитното училище някога и може да сравни, че АК е по-елитно от най-елитното Simple Smile 
Тотално избиване на комплекси и за себе си, и за детето си.

Тази тема става все по-арогантна и грозна.... Понеже попитахте за мнение - един глас  "за" отделна тема за наколкото активни потребители.

Пожелавам на всички светли и топли празници, много късмет и благоденствие през новата година!

# 776
  • София
  • Мнения: 18 059
Стига де, в ония времена кой се е отказвал по трасето да завърши 1 АЕГ  или  Пловдивската,  или НЕГ, или  Ловешката..  По какви причини ще го прави? Къде ще отиде да учи? Имаше по-скоро прииждащи след приравнителни, не напускащи деца. Имаше и частни ученици, явяващи се ежегодно на изпити за паралелно завършване на втора езикова. Казвам го от личен опит последното. "Тръгваха си" от езиковите, дай боже всекиму такова тръгване, само най-облагодетелстваните деца на номенклатурчици, имащи шанса да отидат навън... Другите си завършваха в началния състав, дообогатен с  постъпилите с приравнителен. Та си бяха всички баш възпитаници на съответното училище.
Патица една, темата загрубява, да.. Но нека не отчитаме нещата едностранно. Не може да се пишат разни неверни неща и да се  очаква аудиторията да премине през тях..Предвид факта, че една голяма част от нея е живяла баш в същото време, учила е в коментираните училища, кандидатствала е в същите университети... Тоест е не по-малко информирана по темата.

# 777
  • София
  • Мнения: 16 202
Местеха се в по-лесни училища, за висока диплома. Поради същата причина има деца и сега, в АК, които се местят в ДГ или други ЧГ. Това са факти, не предположения.



# 778
  • Мнения: X
Ако си учил една-две години и си се преместил в друго училище, си бил възпитаник на първото, но не си го завършил. Хубавата думичка покрива само завършилите.
...
Превеждах учебници по макроикономика, икономическа психология и икономическа история, за три издателства.


Шарки, натегачите от моя випуск преведоха учебника на Милети Младенов. Всичките изненадващо имаха отлична оценка при него. Всъщност този учебник е лоша вариация (плагиатство) на Мишкин. Учебника, още неиздаден се разпространяваше из двата потока, срещу пари и преди изпита. Пресниман. Вече мисля, че дори се познаваме. 😂😁🤣

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 23:12 от Анонимен

# 779
  • Мнения: X
Ха-ха, тука и роднини ще се намерят даже Grinning Мой братовчед по майчина линия завърши АЕГ Пловдив, пардон, Георги Кирков, движех се някога с тях през ваканциите, та може и  аз да познавам Шарки Grinning
Шарки, преди 1990 превеждаха само филолози и то със специалност превод, на други не им разрешаваха. Но като съобразих, че ти всъщност си учила в ранните 1990, когато можеше всичко, и си дойдоха нещата на мястото.
Не познавам някой, преместил се от 114 АЕГ. Всъщност не познавам и преместил се от АЕГ Георги Кирков. Може и някога някой да го е правил, аз не познавам такъв.

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 20:50 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт