Ипотека при развод

  • 5 684
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 027
Следвайки логиката на Луната, всяка жена, живяла в имот на гадже/съпруг следва да заплаща наем.
Ама ако в темата жена искаше да си получи падите друга песен щяхте да пеете Grinning

Е, да, ако се търси пито-платено накрая, следва да се взима предвид, че все пак някой живее в чуждо жилище без да плаща наем. Сещам се за темата за гарсониерката, където момата искаше да ѝ припишат част от собствеността, че да не се минела, ако купи печка или легло. За няколко години неплащане на наем спокойно ще си "избие" печката и леглото. И на този едва ли ще тръгнат да  му търсят наем, ако той не си търси неговите 5800 лв.

# 46
  • Мнения: 5 508
Вервам, не знам от кой пол си ама аз лично не съм имала връзка до момента, в която мъжът да не прави същите неща наравно с мен. Дори ей сега МП готви, а аз си слушам музика и си играя с котките.
Да, има мъже-глупаци, живеещи в Ренесанса, но има и други.
Та, аз ли да плащам наем после или да сменям партньора, защото гаджето не е с ръце в нещо-си и може да готви, вместо да чака на мен? Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 19:48 от _Зизy_

# 47
  • Мнения: 305

Жената заплаща достатъчно с това ,че от жилището прави Дом,готви,чисти,пере,глади.Това не въжи за мъжете.За това и казах ,че по право мъжът осигурява жилище ,жената го поддържа .И никой не иска от другия обезщетение.

Тука вЕрно зяпнах.  Моля те, Vervam, кажи че си от Рибново! 

# 48
  • Мнения: X
Моето не е логика, живяно и преживяно. Логиката е на юристите.
И моят бивш беснееше, че освен, че ме заряза с детето бременна, не успя да си прибере няколкото бона.
Но факт - не успя, никой никога не е успявал и няма и да е успее. Закони, какво да ги правиш! Борете се за промяна.

# 49
  • Мнения: 3 922
Ох, дано не се разделям с ММ, че да не ми иска и парите за частната градина на детето. Че сега единият плаща ипотеката, другия частната градина и ...

# 50
  • Мнения: 12 798
Имаме един нотариален акт с двама съсобственици, 50:50. В нотариалния акт пише, че се придобива с ипотека и двамата са солидарни длъжници.
Смятам, че след като са живели на семейни начала и след това са били семейство, освен ако нямат някакво предбрачно или друго споразумение, би трябвало да се смята, че са участвали поравно, независимо на кой каква е заплатата и с колко е участвал всеки.

Сега в един момент решават да се развеждат (или авторката се надява да се разведат). Би трябвало да се договорят как да поделят общата собственост, иска ли я някой. Дали този мъж желае срещу 5800 лева да прехвърли дела си на жената? Ако това е, което иска, просто да я пита тя какво иска, съгласна ли е с такова предложение и да се разберат.

# 51
  • Мнения: 3 922
Аз доколкото разбрах кредитът е изцяло на името на жената.

Общи условия

Активация на акаунт