Истина или мит е това, че мъжете си избират жена само по външния й вид?

  • 14 858
  • 431
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 16 214
Абе кокошки,  тук нали някъде се моткаше един мъж, ако не сте го прогонили, нека да дойде да  каже би ли  примерил сили с Корнелия. Grinning
С Корнелия в потури? Никога.

# 361
  • Мнения: 20 223
Според мен не е важна комбинацията от външния вид на двамата, а дали има химия между тях. Това е онова неуловимо нещо, което не може да се определи, опише, но държи двама души заедно. Тук изключвам съжителство по сметка, за удобство или защото така е прието.

# 362
  • Мнения: 15 619
А да сте се замисляли, че от всяко хубаво има и по-хубаво?  Joy

Тая тема все повече ми прилича на автохипноза с повечето постинги. Не за авторката, а за потребителките.

# 363
  • MI
  • Мнения: 11 868
Възможно е да има хора, които избират съпруг(а) само по това колко точки е по десетобалната система като външен вид и евентуално по сексуално привличане, всъщност това обяснява една голяма част от темите в СО. Повечето хора гледат съвкупност от качества и външния вид и привличането са само два от многото критерии. Още повече пък в наши дни, когато не е особено трудно да намериш секс и без да се обвързваш, да не говорим за брак. Надали въпросният колега на Натаел е избрал съпругата си защото е невзрачна, по-скоро е видял други качества в нея, които за него са компенсирали по-невзрачния външен вид. Да не говорим, че неговият вкус може да е съвсем различен и от двете да смята че съпругата му е по-красивата - по вкус и по цвят...

И не забравяйте, че има мъже които просто би ги било срам да се показват с нещо като Златка и останалите подобни. Което не значи, че не им харесват красиви жени, просто не за всеки това е красиво, съжалявам. То и мен би ме било срам да ме видят с техния таргет мъже, не ги и намирам за привлекателни - нещо че се избиват за тях по чалготеките. Всеки с вкуса си, както се вижда и от обсъжданите в темата мъже.

# 364
  • Мнения: 24 467
Тая тема все повече ми прилича на автохипноза с повечето постинги. Не за авторката, а за потребителките.
Аха.
Пък авторката се оказа със слаби нерви и направо не издържа.

# 365
  • Мнения: 9 196
Тая тема все повече ми прилича на автохипноза с повечето постинги. Не за авторката, а за потребителките.
Аха.
Пък авторката се оказа със слаби нерви и направо не издържа.

Скъсала е карираната риза и сега ще се появи със силикон и пайети.

# 366
  • Мнения: 3 505
Искам само да ви кажа, че преди малко заради вас гледах в Гугъл как изглежда този Уилиам Дефо и още ми е пред очите. То и аз не харесвам сладникави мъжкари, ама вие, мацки, минавате границата на перверзното Joy Ще имам кошмари, в мое лице нямате конкуренция там.
Това само подчертава колко субективна може да бъде красотата и привлекателността.
Не красотата. Красотата не е субективна, тя е точно калъпът, който всички гонят. Може да се променя през епохите, но всяка епоха си има еталон, извън който хората се затрудняват да нарекат някого красив. Красив е Брад Пит, красив е Крис Хемсуърт. Ама някак не ми допадат Simple Smile Не че бих ги върнала, но има нещо, което не ми допада в тяхното перфектно красиво мъжкарство.
Привлекателен е друго. Привлекателен е Бенедикт Къмбърбач или Том Хидълстън.
А пък Еди Редмейн колчем го видя, залепвам за монитора, но не съм чак толкова извратена да го нарека красив 😁

За теб не е, за други е. Хората са си го казали "Beauty is in the eye of the beholder,"
Ти си мисли, че твоята представа за красота е обективната.  Mr. Green
Шару, моме, нали се рабрахме, че НИЕ избираме, а не нас да ни избират! Обаче може това да се отнася само за алфа жените. Аз съм от тях.  даже и кучето ми се подчинява. Бау.

# 367
  • Paris, France
  • Мнения: 14 290
нелиг, естествено, че външният вид е важен, особено на първо време. С остроумен, интелигентен човек мога да си приказвам на кафе или да чатя в нета. Ако един човек не ми харесва като визия не се виждам да живея с него, че и деца да му раждам и гледам. Плешор с коремче не може да ме привлече ако ще да е професор по кибернетика или неврохирургия. Жените и мъжете трябва да се харесаме взаимно, да си паснем. Като поживеем заедно може да се замислим за брак и деца или за деца, но без брак ако финансите го позволяват.

ОК, отивам да надява корсета, та дано да успея да закопчея карираната риза Hands Pray. Чудя се само да се изкъпя ли преди това или да изчакам декември , за по-спокойно? Знам, че някои хора се къпят всяка седмица, ама.....

# 368
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 443
..."Beauty is in the eye of the beholder,"
Всъщност - „beauty is in the eye of the beerholder"
Както по-напред писах, няма грозни жени, има малко алкохол. Laughing

# 369
  • София
  • Мнения: 12 374
Дебел, плешив и с кофти зъби и аз не бих взела, ако ще да е шефът на НАСА. Не бих взела обаче и мъжка кукла, ако в горния етаж е празно.

За щастие, между тези две крайности, съществуват известен брой привлекателни мъже, с които и сексът е гот, и лафът върви. Като се добавят и качества като ''обича животните'', ''готви чудесно'' и ''изкарва добри пари'', и нещата се получават.

# 370
  • MI
  • Мнения: 11 868
Невена, а забелязала ли си че и плешивите професори с коремче са женени почти всичките? Често за млади момичета - бивши техни студентки, които ги гледат с обожание. Т.е. често не е дори заради парите. А че понякога откровено грозни, но чаровни жени имат с пъти повече успех от красивите си приятелки? Да не говорим, че красивото за теб може да е отвратително в очите на друг. Много сложни същества са хората, не е толкова лесно да се каже защо на теб, на мен или на трети потребител му харесва или не му харесва нещо. Още повече пък ако гледаш за цял живот, а не за ден-два, все пак поне да не се избиете заради несходства в характерите и интелекта трябва да внимаваш.

В случая на авторката, откъде да знам тази карира риза в стил аграрен работник ли я носи или в стил кънтри певица? И двете не са мой стил, но разликата е от тук до небето. Четейки постовете й обаче по-скоро проблемът е със самочувствието, а не с облеклото.

# 371
  • Мнения: X

Не красотата. Красотата не е субективна, тя е точно калъпът, който всички гонят. Може да се променя през епохите, но всяка епоха си има еталон, извън който хората се затрудняват да нарекат някого красив
....
Привлекателен е друго.


За теб не е, за други е. Хората са си го казали "Beauty is in the eye of the beholder,"
Ти си мисли, че твоята представа за красота е обективната.  Mr. Green
Ти изобщо прочете ли какво съм написала?
Красота и привлекателност са две различни неща. Неразбирането на този дребен, но съществен детайл, води до много комплекси и гонене на много точно конкретизирана визия, която се счита за красива.
Най-малкото, ако красотата беше също толкова субективна, колкото привлекателността, нямаше да съществуват един куп козметични процедури, операции, лещи, дори модата.
Пък че имало едни 5-10% с различен вкус, които ги привлича нещо извън еталона, не топли много Wink

# 372
  • Мнения: 19 227
Не мога да повярвам, че Наум Шопов (така ли се казваше онова момче с гъгнивия глас) е смятан за красавец, нито че Корнелия Нинова е считана за грозна и с мъжествен вид, след като има много по-правилни, нежни и миловидни черти от Гала, Златките, Моника, Гущерицата, онази мисис с къдравата коса и пр. примери. Те тия вече толкова остаряха и се амортизираха от употреба, особено на фона на 18-19-годишните нови сексапилни попълнения, такава природна красота имат, че наистина, за да ги предпочете някой пред други жени, ще трябва да го спечелят с нещо друго, а не с външен вид.

# 373
  • Мнения: 20 223
Цитат
онази мисис с къдравата коса
Коя е тази?
https://goo.gl/qYvQC8
Това ли е? Ако, да, рядко отблъскваща жена, а покрай Гала и мъжа ѝ всички са като травестити, включително и тя – като започнеш от нея и стигнеш до Халваджияните и междинните им дружки.

Не знам, аз в реалния живот, по улиците срещам много красиви мъже, жени на различна възраст. Вече всичко опира до вкус – някои са ми симпатични, други дори и красиви по традиционния правилен начин, не ми харесват. Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 12 374
Живея близо до Първа аглийска и СМГ и всеки ден се кефя на хубави младежи - и момичета, и момчета. По мое време (90те) в Английската поне нямаше толкова хубавици.

Халваджиянката ми е отврат..особено като вземе да го раздава моден гуру.

Общи условия

Активация на акаунт